|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prekinitev nosečnosti
27.3.2008 18:43:33   
rossi
lep pozdrav vsem.sem prvič na tem forumu,zato nevem kje začet.Imam eno vprašanje,zanima me,če je katera od vas imela probleme s kromosomsko napako ploda.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prekinitev nosečnosti
27.3.2008 19:20:21   
zvezdica.1
Žal ti ne morem pomagati. Upam, da ti bo katera pomagala, ki je imela že tak primer.

(odgovor članu rossi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prekinitev nosečnosti
27.3.2008 20:11:58   
piamaria
Rossi oj
kaj si imela, trisomijo, nepravilno delitev, kdaj;::::?
Ja jaz sem taka ja
v 23 tednu sem rodila, povej, kaj te zanima?user posted image

(odgovor članu zvezdica.1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prekinitev nosečnosti
28.3.2008 15:51:54   
lana38
Moja user posted image  je imela Downov sindrom. To je bilo pred 2 letoma. Takrat sem bila na UPN v 20. tednu user posted image . Tudi jaz sem se takrat obrnila na ta forum po nasvet. Žal pa so mojo temo potem izbrisali. Ne vem pa zakaj, ker bi verjetno še marsikomu, ki bi se znašel v podobni situaciji prišla prav. Če te kaj posebaj zanima, kar vprašaj. Ti bom rada pomagala, ker vem, kako zelo ti je zdaj hudo.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prekinitev nosečnosti
29.3.2008 13:39:34   
rossi
Ojla.ja sem imela nepravilno delitev kromosoma.Porod sem imela pa 14.3.08.Bila sem v 14.tednu.Sedaj pa moramo še na genetski posvet,da nam povejo še kakšni so izvidi iz patologije.

(odgovor članu piamaria)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prekinitev nosečnosti
29.3.2008 17:45:46   
lana38
Jaz sem bila na UPN 15.3.2006. Je že minilo 2 leti, pa še me vedno boli.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu rossi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prekinitev nosečnosti
29.3.2008 19:16:17   
rossi
Lep pozdrav.Kaj mi lahko prosim poveste kaj je UPN?In kako da po dveh letih še zmeraj boli? 

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prekinitev nosečnosti
29.3.2008 19:21:10   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: rossi

Lep pozdrav.Kaj mi lahko prosim poveste kaj je UPN?In kako da po dveh letih še zmeraj boli? 


UPN je umetna prekinitev nosečnosti. Torej, da namerno prekineš nosečnost iz določenega razloga.



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu rossi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prekinitev nosečnosti
29.3.2008 19:47:29   
rossi
hvala za odgovor.sem pač prvič na takem forumu in se še nisem seznanila s kraticami.user posted image  

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prekinitev nosečnosti
30.3.2008 9:21:22   
lana38
rossi, tudi ta tvoj "porod" je bil UPN. Kje si pa bila na UPN in kako so ti odkrili to nepravilnost? Morda na NS?
Mislila sem na psihično bolečino, ne na fizično. Bolečino ob misli, da sem nosila svojo punčko pod srcem, pa sem se ji zavestno odpovedala, da bi ji prikrajšala trpljenje, seveda pa tudi nam. Upam, da razumeš.
Na forumu Upajmo skupaj, se na temi Upanje po splavu zbiramo same take, ki smo kakorkoli izgubile svoje user posted image . Lahko se nam pridružiš, da se bomo pogovarjale in se skupaj tolažile.
LP

< Sporočilo je popravil lana38 -- 30.3.2008 9:23:59 >


_____________________________

lana38

(odgovor članu rossi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prekinitev nosečnosti
31.3.2008 14:54:01   
rossi
Pozdravljena.UPN sem opravila v porodnišnici v Ljubljani.Nepravilnost so ugotovili na NS,da pa je imela Turnerjev sindrom so mi sporočili po horionski biopsiji.To,da si si ji  zavestno odpovedala s tem da bi ji prikrajšala trpljenje in s tem tudi vam itak da razumem.S tam sva se tudi midva spoprijela in se isto odločila,kajti po izvidih moja user posted image ,je bila itak obsojena,v bistvu ne bi preživela.Se pa slišimo na drugem forumu.Bodi fajn.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prekinitev nosečnosti
1.4.2008 22:45:31   
nemrak
tudi jaz sem imela UPN v 20t v začetku leta2006 zaradi Turnerjevega sindroma.
Kaj  pa te zanima????

(odgovor članu rossi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prekinitev nosečnosti
2.4.2008 10:55:42   
rossi
pozdravljena nemrak.zanima me ,ste tudi vi šli na genetski posvet?ker midva sva bila pred UPN in sedaj po patologiji ploda morava spet.po telefonu mi ni povedala vzroka.mogoče je to rutinsko za njih ali pa so ugotovili še kaj.malo me je strah spet zanosit in da bo spet kaj narobe.čeprav na tem forumu je dosti bork ki se ne dajo.

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prekinitev nosečnosti
18.4.2008 14:21:45   
nemrak
user posted image user posted image ,
oprosti, ker se šele sedaj javljam.
Midva sva šla na posvet pred AC in potem še 1x pred UPN. Po tem pa ne več.
Jaz sem potem zanosila zopet 9 mesecev po UPN, pa je na žalost prišlo do SS v 7-8 tednu nosečnosti. Ne vedo zakaj.
Po tem se pa zanosila po dveh mesecih in imam doma 6 mesečno pužo.
Me je pa bilo strah, priznam. Ampak želja ga je premagala.

Kaj so ugotovili pri tebi  na posvetu???
Želim ti vse dobro in da bi kmalu zanosila in dobila prekrasnega user posted image

(odgovor članu rossi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prekinitev nosečnosti
20.5.2008 19:02:09   
Matejčika
Jaz imam kromosomsko napako in sicer translokacijo dela enega kromosoma na drugega. Isto napako je imel tudi moj sin Gašper, ki pa je nažalost umr, ampak ne zaradi te napake. Povedali so nama, da bova morala pri vsaki naslednji nosečnosti na vse možne preiskave. Kaj naredit, če nama bodo rekli, da ima otrok kakršnokoli napako, ki bi povzročila kakršnokoli trpljenje? Pojma nimam. Pred Gašperjevo smrtjo bi sigurno šla na UPN, zdaj pa nisem več tako prepričana. Sem pa mnenja, da če lahko otroku s UPN preprečiš njegovo trpljenje, je tako prav. Želim ti vse najboljše v naslednji nosečnosti.

(odgovor članu nemrak)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prekinitev nosečnosti
19.12.2008 21:14:14   
mojcek1981
Hvala vsem za prispevke v tem forumu, v bistvu je skoda, da je forumov na to temo tako malo...

Meni se je ta torek sesul svet, zato sem se prvic v zivljenju tudi jaz odlocila iti na forum.

Po merjenju nuhalne svetline (1,1 mm) me je G poslala se na pregled krvne slike (tripple test), kjer so mi izracunali vrednost rizika za trisomijo 21, 1/44. Naslednji dan me je poslala na ponoven odvzem krvi v laboratorij, teh rezultatov se nimam - ampak domnevam, da so moznosti, da je prvic prislo do napake, dokaj majhne.

Izracunala mi je tudi "kombinirano vrednost" rizika, 1/250 (rezultati UZ, moja starost, krvna slika), ampak vseeno grem januarja na amniocentezo. V primeru pozitivnega rezultata sva se s partnerjem odlocila, da narediva UPN. Zadnjih nekaj dni samo jokam, ceprav sem bila prej vseh 16. tednov nosecnosti prav ekstaticna.

Zanima me, kako ste ve premagale to bolecino? Kaksne misli so vam pomagale? Jaz se trenutno oklepam teh 43-ih zdravih otrok, ki bi se lahko rodili, ampak kljub vsemu me je strah tednov, ki sledijo. Kako ste ve zdrzale tista 2-3 tedne, ko se caka na rezultate amniocenteze?

Hvala vsem za kakrsnokoli pomoc, trenutno sem res obupana...



(odgovor članu Matejčika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prekinitev nosečnosti
19.12.2008 21:25:41   
Anonimen
Mojcek, samo pogumno glej naprej in zaupaj v svojo odločitev. Glej iz te strani, koliko trpljenja boš lahko prihranila otroku, če se odločiš za UPN.
Sama ga nisem delala, ker sem imela izredno nizek riziko na NS (1:3800), vendar če bi takrat vedela in imela možnost narediti UPN, bi se zanj odločila, ker sedaj vidim, kaj preživlja moj otrok (ima DS in še mnogo zdravstvenih težav, ki so pogojene s to genetsko napako) - in ob njem trpimo vsi.
Drži se in bodi močna
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mojcek1981)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prekinitev nosečnosti
19.12.2008 21:47:53   
mojcek1981
Cisto racionalno vem, da imas prav, in odlocitev (za UPN) sva v bistvu ze sprejela. Pa vseeno boli bolj kot sem si predstavljala, da je mozno.

Sem brala na raznih forumih, da lahko vcasih ljudje z DS zivijo skoraj normalno zivljenje - drzim pesti, da bo imel tvoj otrocek vsaj drugih zdravstvenih tezav, ki so z DS povezane, cim manj.

Vsekakor hvala Mina za tako hiter odgovor, pomaga, ce clovek ve, da ni edini...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prekinitev nosečnosti
19.12.2008 21:58:42   
uwaga
Mojcek držim pesti zate!user posted image

(odgovor članu mojcek1981)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prekinitev nosečnosti
22.12.2008 14:07:07   
Anonimen
Jaz upam, da bodo tvoji izvidi AC čim boljši in da ti ne bo potrebno na UPN. Meni je full hudo, če pomislim, da bi morala kaj podobnega naredit, vendar sedaj še toliko bolj vidim, kako so takšne odločitve še najbolje, da skupaj z otrokom trpi čim manj oseb.
Ne bi izpostavljala našega malčka, vendar imamo težave s skoraj vsemi organi (srce, pljuča, ledvica, peristaltika... ipd) res ni lahko, zato tvojo odločitev podpiram, hkrati pa mi je hudo zate in za tvojo malo pikico.
Bodi močna.

(odgovor članu mojcek1981)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prekinitev nosečnosti
22.12.2008 15:19:45   
jasna
rossi, midva sva imela genetski posvet pred dvemi leti, po UPN v 14. tednu. V bistvu gre za to, da poskušajo ugotoviti, ali je šlo za slučajno napako pri delitvi, ali pa je eden od vaju nosilec kakšne napake in kaj to pomeni za naprej. Je to kar rutinski postopek v teh primerih. Pa meni je zelo pomagal takratuser posted image

mojcek1981, naša user posted image  je imela na NS izračunano tveganje za DS 1:15. Pa ni šlo za DS (v bistvu je bil kariotip ok). Vem, kako je težko čakat na rezultateuser posted image  Se spomnim, da sem jaz takrat našla ogromno primerov, ko je bil rezultat na NS slab, detece pa OK. Kljub slabemu rezulatu je dejanska verjetnost za kromosomsko napako še vedno nizka. Prav se mi zdi, da se s partnerjem pogovarjata o vseh možnih scenarijih, vendar upanja pa nikar ne izgubita že v štartu. Naj vama ta čas hitro mine in držim pesti, da boste vsi okuser posted image . Pa javi se še kaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prekinitev nosečnosti
23.12.2008 8:51:36   
honey
Imela sem ss v 6-7 t nosečnosti, ampak ne vejo vzroka, zakaj. Res pa je, da sem, ko sem začela razmerje z mojim sedanjim možem, spoznala njegovega strica, ki je imel DS. In že takrat sem sklenila, da se bom, v primeru, če se mi zgodi ta smola, da bi ugotovili, da nosim otroka, ki ima možnost za DS ali kakšno drugo genetsko bolezen, odločila za UPN. Ker takega trpljenja mislim, da si ne zasluži nihče - ne tisti, ki je bolan, ne vsi ostali okoli. Zato sem se po ss tolažila s tem, da je bilo po vsej verjetnosti s pikico kaj narobe in sem lažje preživela tiste dneve. Ves čas sem razmišljala in se spominjala Francija (moževega strica), kako je vidno pešal. Sicer je dočakal (pravijo) neverjetno starost 54 let, ampak zadnjih 10 let sploh ni bilo več življenje. Priklenjen je bil na posteljo, ni mogel jesti (vso hrano mu je morala mama pasirati), pil je po žlički, zadnji 2 leti je bil v plenicah - v glavnem, samo trpljenje zanj in za vse ostale.

Zavedam se, da tale post  ni ravno primeren in vzpodbuden, ampak rada bi ti povedala, zakaj sem se odločila, da če dobim kdaj take izvide v nosečnosti, se definitivno odločim za UPN, pa naj bi bilo še tako grozna in težko. Ampak ko se spomnim nazaj, si mislim, da tega si res ne zasluži nobeno živo bitje.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prekinitev nosečnosti
23.12.2008 18:24:02   
Anonimen
... v glavnem, samo trpljenje zanj in za vse ostale.
Tako zelo se strinjam s tabo, ker sedaj vidim, kaj preživljamo vsi okoli mojega otroka, vključno z njim, ki se še najmanj zaveda, kaj se dogaja in kako bi lahko bilo drugače.

Zavedam se, da tale post  ni ravno primeren in vzpodbuden, ampak rada bi ti povedala, zakaj sem se odločila, da če dobim kdaj take izvide v nosečnosti, se definitivno odločim za UPN, pa naj bi bilo še tako grozna in težko. Ampak ko se spomnim nazaj, si mislim, da tega si res ne zasluži nobeno živo bitje.
[/quote]

Morda se ti zdi neprimeren post, vendar izkušnje so ti pokazale razloge, zakaj je ss ali UPN v takšnem primeru ''upravičen''

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prekinitev nosečnosti
27.12.2008 0:26:54   
tinas
mojcek 1981, jaz sem v prvi nosečnosti šla na horionsko biposio (podobno kot amnio), ker sva z možem oba prenašalca genetske bolezni - cistične fibroze. pri vsakem otroku imava 25% možnosti, da je bolan, kar je veliko več kot imaš ti. na srečo se je dobro izšlo, imamo navihano 3 letnico.

hočem ti povedat, da te zelo razumem. meni je bilo takrat konec sveta. že ko sem izvedela, da moram na to preizkavo in da imam 25% možnosti, da bom morala na UPN, se mi je zdelo, kot da sem otročka že izgubila. sem bila popolnoma na dnu. na srečo sva (pozitivne) rezultate dobila že po 8 dneh. imam pa ta problem, da bo tako pri vsaki nosečnosti, zato pa z drugim tudi nekako odlašam. vendar zdaj vem, da bom morala dat najprej to čez in se bom potem veselila. mož pa sploh pravi, da mu je dovolj eden. on je tudi zelo trpel takrat.

je pa ta bolezen - cistična fibroza zelo huda. za njo je umrla moje nečakinja stara 11 let. hudo je to, ker je bila zelo bistra punčka in se je svoje bolezni dobro zavedala. sploh pa je celo svoje kratko življenje veliko trpela in bila stalno po bolnicah. jaz tega ne priželim nobenemu otroku, ne staršem, nikomur. zato sem se brez dvoma odločila za preizkave in morebitno UPN.

mojcek 1981, čimmanj razmišljaj o slabem rezultatu, počakaj, kaj ti bodo povedali in se boš potem sekirala. čimveč hodi ven in ne čepet doma in razmišljat! za stvari, na katere nimamo vpliva, se je brezveze sekirat. se boš soočila s situacijo ko in ČE bo do tega prišlo. imaš kar lepe možnosti, pomisli, le nekaj procentov možnosti je, da bo šlo kaj narobe! te pa zelo razumem, da je to zate velik šok, ko se otročka veseliš in te potem soočijo s tako kruto možnostjo konca veselega pričakovanja. po drugi strani pa bodi vesela, da imaš možnost, da izveš! in da lahko ukrepaš v dobrobit vseh, predvsem tebe in tvojega otroka.

želim ti vso srečo!
lp
t

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prekinitev nosečnosti
5.1.2009 12:56:04   
lana38
mojcek1981, ko boš šla na AC, upaj na dober rezultat, hkrati pa se zavedaj, da je lahko tudi slab. Vem, da zveni čudno, ampak tako sem se jaz spopadla s tem, ko sem šla leta 2007 drugič na AC. In drugič sem dočakal dober izvid po pošti. Čakala pa sem kar cel mesec, tako dolgo ni bilo rezultata. Moj user posted image  je zdaj star že eno leto in zdrav.
Ko sem šla pa prvič na AC pa nisem pričakovala, da sploh lahko gre kaj narobe in ko so me klicali, da izvid ni OK, sploh nisem verjela, da je moj. Nisem bila na NS, ker sem šla na AC zaradi starosti. Zelo težko sem se odločila za uPN, čeprav vem, da sem moji punčki prikrajšala mnogo trpljenja. Še vedno pa ne vem, kaj bi naredila, če bi tudi drugič imela slab izvid AC. Take odločitve so namreč zelo težke in jaz se še danes vsak dan spomnim na svojo punčko in je nikoli ne bom pozabila. Takrat me je pokonci držala edino misel, da bom nekoč lahko imela še enega zdravega otroka. Moj G je o tem govoril, ko sem bila še user posted image , pred UPN, pa se mi je zdelo tako bedasto. V bistvu pa mi je s tem pokazal svetlo točko, katere sem se oprijela in se mi je uspelo psihično pobrati.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?