|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prekuhavanje sadja
9.8.2008 16:30:17   
vaney
Do kdaj ste svojim user posted image  prekuhavale sadje? Naš Anže je star 6,5 mesecev in jabolka mu več ne prekuhavam, ne vem pa, če je potrebno še hruško, breskvo, marelico? Hvala.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prekuhavanje sadja
9.8.2008 17:10:01   
Vrtnica79
Jaz moji nisem nikoli prekuhavala sadja.



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
9.8.2008 17:50:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vrtnica79)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prekuhavanje sadja
9.8.2008 19:03:22   
Tisana
Jaz sadje malo omehčam na pari, ampak samo zato, ker je naša alergik, poleg tega pa ima ves čas precej problemov s prebavo. Sicer pa mislim, da to sploh ni potrebno. Bolj pomembno je, da začneš s sadjem, ki ni toliko težko za prebavo in ki ni alergeno. Nam, recimo, so bile marelice in breskve odsvetovane še za nekaj časa, čeprav ima pupa potrjeno samo alergijo na KM.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prekuhavanje sadja
9.8.2008 20:21:29   
kaya2007
nam pediater nikoli ni svetoval prekuhavanja, pa je velik komplikator...nismo nikoli prekuhavali.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prekuhavanje sadja
10.8.2008 0:41:59   
sirenetta
Breskve in marelice so zelo pogosto alergene poleg jagod. Lahko pa mu ponudiš ostalo sadje in zelenjavo.

Sadja ni potrebno prekuhat, naribaš in stisneš skozi gazo ter ponudiš sok ali pa naribaš (s steklenim strglnikom, nikakor s kovinskim, ker kovina uniči vitamine in minerale).  Zelenjavo pa skuhaš. Saj tudi mi jemo sadje surovo, zelenjavo pa kuhano user posted image .  Pri sadju je pomembno, da ga ne zmiksaš, temveč naribaš, da ni preveč pacasto, ker se menda otrok potem kasneje lažje navadi na bolj konkretno hrano kot pa če je samo pacasto, zmiksano hrano.

Ma nisi hodila na MŠ tam vse povejo kako in kaj? Pa tudi patronažna sestra in sestre v posvetovalnici dajo navodila glede uvajanja GH...

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prekuhavanje sadja
10.8.2008 9:30:17   
mala pikica
Vaney, jaz Gašperju že nekaj časa sadja ne prekuhavam več. Prekuhanega sploh ni rad jedel. 

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prekuhavanje sadja
10.8.2008 9:41:24   
ursulina
vaney, tudi meni je P na vprašanje prekuhavanja odgovorila, da nič ne prekuhavam, ker se bo mali samo navadil in ne bo hotel surovega. tako da niti jabolka nisem prekuhavala, pa ni imel problemov.
hruška npr. ga pa malo napenja kuhana ali surova.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prekuhavanje sadja
10.8.2008 10:28:49   
Naina
Moj je star 5,5 meseca, pa mu nič ne prekuhavam. Izbiram zelo zrelo in mehko sadje, potem pa žličko v roko, postrgam meso iz sadja in hop v usta. 

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prekuhavanje sadja
10.8.2008 14:08:07   
buči
IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta

Breskve in marelice so zelo pogosto alergene poleg jagod.


No, nam so pa svetovali, da naj bi bile breskve in marelice med prvimi sadeži, le do 7 meseca olupljene, ker je lupina težje prebavljiva. user posted image

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prekuhavanje sadja
10.8.2008 14:50:58   
ZmajTolovaj
Poskusi surovo, če bo imel slučajno vneto ritko (naša je imela po surovem jabolku) ali kakšno drugo reakcijo, pa prekuhavaj, čez nekaj časa pa spet poskusi s surovo. 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prekuhavanje sadja
10.8.2008 15:37:54   
polona5
sirenetta - ti praviš "saj tud mi jemo sadje surovo" - seveda, to popolnoma drži, pri malčkih je pa malo drugače, saj imajo lahko še nezrelo in nepripravljeno črevesje za surovo hrano. Naš mali je imel do 3 meseca neznosne krče in ko smo mu pri 5m ponudli surovo naribano jabolko, so se krči ob zaužitju surove jabolke spet pojavili - tako da mi smo našemu 3 tedne jabolke malo pokuhali. No potem pa smo spet poiskusili s surovim in je krče očitno prerasel, ker mu surovo sadje ni delalo več težav. Saj tudi svetujejo, da naj bi se sadje ob uvedbi od 3-7 dni malo pokuhalo in šele nato naj bi bil prehod na surovo. To, ursulina, da bi se pa malčki lahko navadli na kuhano sadje prvič slišimuser posted image . Moje mnenje je, da je le boljše če recimo 3 dni malo pokuhaš in nato poiskusiš s surovim in če ni težav nadaljuješ s surovim. No sedaj je naš mali star 9m  in brez problema uživa tudi breskve, nektarine in marelice. Lp

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prekuhavanje sadja
10.8.2008 17:14:44   
majra
Jaz še vedno prekuham sadje, ker imamo malce problemov s prebavo- že od začetka. V našem primeru ji dajem prekuhano, da se črevesje navadi na GH in se prebava uredi, potem bomo pa začeli s surovim. Se nam nikamor ne mudi.

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prekuhavanje sadja
11.8.2008 0:48:24   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: buči

IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta

Breskve in marelice so zelo pogosto alergene poleg jagod.


No, nam so pa svetovali, da naj bi bile breskve in marelice med prvimi sadeži, le do 7 meseca olupljene, ker je lupina težje prebavljiva. user posted image


A na MŠ so vam to rekli? Saj po moje si niso čisto na jasnem glede marsikatere zadeve v zvezi z user posted image . user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prekuhavanje sadja
11.8.2008 0:56:52   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: polona5

sirenetta - ti praviš "saj tud mi jemo sadje surovo" - seveda, to popolnoma drži, pri malčkih je pa malo drugače, saj imajo lahko še nezrelo in nepripravljeno črevesje za surovo hrano. Naš mali je imel do 3 meseca neznosne krče in ko smo mu pri 5m ponudli surovo naribano jabolko, so se krči ob zaužitju surove jabolke spet pojavili - tako da mi smo našemu 3 tedne jabolke malo pokuhali.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


No potem pa smo spet poiskusili s surovim in je krče očitno prerasel, ker mu surovo sadje ni delalo več težav. Saj tudi svetujejo, da naj bi se sadje ob uvedbi od 3-7 dni malo pokuhalo in šele nato naj bi bil prehod na surovo. To, ursulina, da bi se pa malčki lahko navadli na kuhano sadje prvič slišimuser posted image . Moje mnenje je, da je le boljše če recimo 3 dni malo pokuhaš in nato poiskusiš s surovim in če ni težav nadaljuješ s surovim. No sedaj je naš mali star 9m  in brez problema uživa tudi breskve, nektarine in marelice. Lp


Lahko da je bilo pri vašem malčku enostavno prezgodaj za uvedbo GH. Nekateri svetujejo od dopolnjenega 6. meseca dalja. A je imel krčke samo po surovem jabolku ali še po katerem drugem surovem sadju? Lahko da mu pač jabolko ni ustrezalo, katero drugo sadje pa ja. Jaz še nisem tega čula (od sester v zdr.domu), da če ga eno sadje napenja, pokuhat in dat to isto sadje pokuhano. Sem pa čula to, da če ena stvar ne ustreza pač poskusit z drugo user posted image .

Zgleda da ima vsak "strokovnjak" svoje mnenje glede tega, eni tako drugi drugače...

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prekuhavanje sadja
11.8.2008 13:00:06   
t*e*j*k*a
mu nikoli nisem prekuhavala sadja

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prekuhavanje sadja
11.8.2008 21:49:00   
vaney
sirenetta, nam niso v materinski šoli povedali čisto nič o uvajanju goste hrane, patronažna sestra pa je bila pri nas vsega 3x (prva 2 tedna po rojstvu) in to je vse. No, sem se odločila kar za surovo sadje, zaenkrat ga še pasiram, kmalu pa bom začela samo s pretlačevanjem oz. ribanjem.

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prekuhavanje sadja
11.8.2008 22:02:43   
ursulina
ja, itak, stara zgodba, vprašaš tri različne patronažne, pa bodo štiri različna mnenja povedale user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prekuhavanje sadja
12.8.2008 0:32:53   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

sirenetta, nam niso v materinski šoli povedali čisto nič o uvajanju goste hrane, patronažna sestra pa je bila pri nas vsega 3x (prva 2 tedna po rojstvu) in to je vse. No, sem se odločila kar za surovo sadje, zaenkrat ga še pasiram, kmalu pa bom začela samo s pretlačevanjem oz. ribanjem.


Vaney, po zakonu ti pripada 6 obiskov patronažne sestre in vse krije ZZZS. Čudno, da si jih imela samo 3. Sem zadnjič brala, kaj vse nam pripada v nosečnosti pa sem našla tudi to. Če si imela samo 3 obiske, je to za moje pojme ali obupna malomarnost ali pa goljufija user posted image .


< Sporočilo je popravil sirenetta -- 12.8.2008 0:35:15 >

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prekuhavanje sadja
12.8.2008 14:03:35   
TinkiBinki
Hm, tudi pri nas je bila 6 krat patronažna, pa še gsm nam je dala, da lahko pokličemo za vprašanja, ali če bi bile kake težave. Eni so pa res tako malomarni...mi jih pa plačujemo.
Mi smo v začetku dajali prekuhano sadje, saj je imela punčka občutljivo črevesje in jo je kar precej napenjalo. Probaj postopoma in boš videla.
Uživaj!

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 stvari, ki sem se jih naučil, odkar sem...
Če imate otroke ob sebi. Da jih poljubite za lahko noč. Da skupaj zajtrkujete. Da greste z njimi v šolo. Da vidite, kako...
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?