|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 11:05:15   
urška.j.
moj sinek je star dobrih 5 mesecov in ga počasi navajam na GH (žliko do dve na dan), vendar sem pa opazila, da ga ponoči strašno mučijo vetrovi. bil je že tako priden, da je že prespal celo noč, sedaj se mi pa zbuja ponoči na vsake 2 uri in ga moram podojiti. drugače je je polno dojen, amapk sem opazila, da mu moje mleko ne zadostuje več. zdaj me pa zanima ali je imela katera druga te težave in kako ste jih rešile?

problem pa imam tudi s samim hranjenjem. ni mu posebno všeč GH. kaj ste ve dale svojim malčkom za prvo hrano?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 12:08:45   
vilincek
Zivjo,

Tudi mi2 sva zacela z GH in sicer nama je patronazna predlagala najprej krompir, bucke, brokoli, korenje itd. Cvetaco se nisva, ker naj bi zapirala. Najprej zelenjavo nato sadje, saj je sadje sladko in potem nocejo jest zelenjave. Drugi teden bo moj sin star 6 mesecev. Zacela sva malo pred 5 meseci, saj sem ze pri dojenju morala dodajati mleko. Sedaj ima namrec ze kar 9 kg.

Glede zbujanja ponoci je pa tako,da poskusi z mlecno kasico. Ta je ze za otroke po 4 mesecu. Mi2 sva zacela, ko je bil star 5 mesecev. Zbujanje na 2 uri pomeni,da mu mleko ni vec dovolj. Sedaj moj sin poje kasico in nato jeva se 2x ponoci. Ima jo zelo rad.

Pa srecno!

(odgovor članu urška.j.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 12:10:51   
pomar*ANČA*
glede vetrov ti lahko svetujem samo da se izogibaš hrani ki napenja, pa sineku daješ bio gaja kapljice.

naša je stara 5m, slab mesec že ima en cel obrok goste hrane, zdaj sva začele z drugim obrokom. začele sva z sadjem (jabuk-hruška, jabuk-banana, hruška- breskvica,...), nato zelenjava ( korenček, brokoli, špinača, cvetača, zelje, kombinacije.... ), zdaj bova začeli z mesom. naj bi se najprej dajala zelenjava, ampak jaz sem začela z sadjem. zaenkrat ima vse rada. kako pa veš da mu ni ok? ti vn pljuva, ali enostavno ne odpre ust?

prvega otroka sem dojila, ampak ko mu je bilo moje mleko premalo, oz sem mogoče tudi jaz imela malce premalo mleka, sem mu začela zvečer dajati aptami, ko mu je bilo pa to premalo, sva pa že bila na gosti hrani, tako da je bila najprej kašica in nato še mleko. tudi zdaj hčerkici dam kašico na žličko, ali pa ji kar z mlekom zmešam.

(odgovor članu urška.j.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 13:02:25   
urška.j.
hvala za hitre odgovore in nasvete.

midva sva začela z zelenjavo (korenček, cvetača) in je nekaj malega celo pojedu. ko sva probala s sadjem (jabolko, breskva) je vse spluval vn. očitno mu zelenjava bolj sede kot zelenjava. žličko po žličko, pa bo mnda šlo user posted image .

glede vetrov, zelo pazim kaj mu dajem, ker je očitno zelo občutljiv. tudi sama pazim kaj jem, da ga ne bi zvijal. poleg tega mu pa dajem še antiflat kapljice, ki so ogromno pomagali pri kolikah in mu sedaj tudi vetrove oblažijo. skrbi me samo, da se nebi razvadil s prebujanjem in hranjenjem ponoči, ker sem slišala, da imajo nekatere mamice hude težave s tem user posted image .


(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 13:19:02   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: urška.j.

moj sinek je star dobrih 5 mesecov in ga počasi navajam na GH (žliko do dve na dan), vendar sem pa opazila, da ga ponoči strašno mučijo vetrovi. bil je že tako priden, da je že prespal celo noč, sedaj se mi pa zbuja ponoči na vsake 2 uri in ga moram podojiti. drugače je je polno dojen, amapk sem opazila, da mu moje mleko ne zadostuje več. zdaj me pa zanima ali je imela katera druga te težave in kako ste jih rešile?

problem pa imam tudi s samim hranjenjem. ni mu posebno všeč GH. kaj ste ve dale svojim malčkom za prvo hrano?


urška, vprašaj za nasvet patronažno Aleksandro Mernik Merc, ti bo sigurno dala kak dober nasvet. Hitro odgovori, vprašanje ji lahko zastaviš tukaj: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/aleksandra-mernik-merc_34

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu urška.j.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
13.2.2012 13:19:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu urška.j.)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 13:34:03   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333
ce ga po GH napenja, zakaj ne pocakas s tem?


točno to. nikamor se ne mudi. včasih nekaj tednov ali mesec razlike naredi zelo veliko.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 14:24:37   
Mini_miška
Živjo!

Tudi midve z mojo hčerko uvajava GH že dober mesec dni.. Imam pa problem, ker vsakič po obroku (kosilo - zelenjavno-krompirjeva-mesna kaša) hoče še mleko. Pa sem probala dati vodo ali čaj - po žlički in po flaški, pa se ne umiri dokler ne spije nekaj mleka.
Je res, da smo to količino mleka znižali npr. iz prejšnjih 180ml na 60-90ml.
Kaj narediti, da ne bo potrebno dajati več mleka. Kašice poje med 60-100g - v smernicah, ki mi jih je pediater dal naj bi pojedla med 150-200g kaše (kot cel obrok)!
Sem jo probala ''prelisičiti'' da sem jo po jedi zamotla in ji nisem dala mleko, vendar je po splabih 2-eh urah bila zopet lačna - torej je dobila premalo.

Nasvet?!?!?

Kar se pa tiče uvajanja - pa sem dobila smernice od pediatra kjer je lepo razloženo in opisano kako z uvajanjem - najprej zelenjavno-mesno-krompirjeve kaše (KOSILO) potem mlečno-žitna kaša (VEČERJA) nato pa sadno žitne kaše (MALICA).


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 14:35:53   
urška.j.

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

ce ga po GH napenja, zakaj ne pocakas s tem?


najraje bi, ampak če namesto enega popoldanskega podoja, ga moram podojiti kar 2x do 3x. najprej sem misla da je to samo cartanje, ampak sem opazla da vsakič dosti poje. mleka pa nimam premalo,ker ko si napumpam mleko, si iz ene dojke napumpam kar 180ml, s tem, da je druga še polna. je pa zelo aktiven mali vragec, zato mislim, da mu očitno moje mleko ne zadostuje več.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 15:07:48   
Mini_miška
Ja Urška..točno tako kot si napisala. Tvoje mleko enostavno ni več tako kalorično da bi ga dovolj nasitilo.
Enak problem je imela moja sestra - pa ji je pediatrinja enostavno svetovala naj prične dodajati AM - ona ga je samo zvecer - tako da je tamala ponoči dlje časa spala. Slej ko prej boš mogla dodajati, enostavno se dojenčki pri taki starosti več gibajo in tudi več potrebujejo.
Jaz sem začela dodajat AM pri 4ih mesecih - ker enostavno se mi je na joški začela dret - in je bila še lačna. Hočem reči da me je bilo strah saj veš..dojenje je zdravo..itd..itd..
Nimaš kej, če je otrok lačen more jest! Če pa misliš dojit vsake dve uri..potem pa nadaljuj..

(odgovor članu urška.j.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 15:43:16   
lily32
Kaj pa če se ponoči zbuja zaradi zobkov?user posted image

Naša se kakšen teden zbuja vsako uro do uro in pol, potem pa pride na plano zobek. user posted image
Koliko časa se že tako zbuja?



(odgovor članu Mini_miška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 16:01:52   
tix
Po mojih izkušnjah je čisto navadno, da gre z GH počasi. Jaz sem s prvim začela pri 4m s korenjem in krompirjem (sedaj so baje smernice že drugačne), po žličko in je dolgo trajalo, da je kaj konkretnega pojedel. Po vsakem obroku sem ga še podojila. AM nisem dajala, če se je hotel večkrat dojit se pa je.

Ko sem ga nekje pri 11m pogruntala, da bi se kar naprej dojil in nič drugega jedel in ker se mi je zdelo, da mojega mleka ne potrebuje več sem ga čez noč nehala dojit, dobil je še KM, je tudi jest začel lepo.

(odgovor članu urška.j.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
13.2.2012 19:36:54   
urška.j.

IZVIRNO SPOROČILO: lily32

Kaj pa če se ponoči zbuja zaradi zobkov?user posted image

Naša se kakšen teden zbuja vsako uro do uro in pol, potem pa pride na plano zobek. user posted image
Koliko časa se že tako zbuja?





ja, imam na sumu zobke, ker je zažel vse grizti in slini se non-stop. tako se je začel zbujati pred kakšnim tednom, ko sem začela uvajati gosto hrano. mogoče je samo naključje.

drugače bom pa vztrajala z dojenjem, pa če bo potrebno na dve uri, bom pač potrpela. upam samo, da bo zadosti, če ne bom pa probala z AM.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: problemi pri uvajanju goste hrane
17.2.2012 9:04:50   
Balerina
Urška ne vem če ti bo kaj lažje tudi pri nas imamo enako. Ta teden bo star 5m pa ne mara nič drugega kot dojenje. GH še nekaj malega spravimo v usta, do 2 mali žlički, po flaški pa nič. Ponoči se prebuja ima obdobje ko tudi na uro tudi čez dan bi večkrat jedel. Slini se ful in tudi vse je v ustih, samo mislim da je to bolj faza kot zobki.
Ne vem no jaz mu vsak dan malo GH pripravim dopoldan, da ni ponoči napenjanja, in mu jo dam takrat ko mi jemo da je skupaj z nami za mizo. Če ne drugega se počuti del družine, zaradi hranjenja pa ni nič boljše mi z roko žličko odrine in tudi blizu obraza ne pridem. No ja toliko da malo pa že proba okuse.
Je pa res da se tolikokrat doji da mislim da mu moje mleko res ne zadostuje. Tudi zdi se mi da se zadnja dva tedna bolj malo redi če sploh ampak me vsi tolažijo da ni nek suhec in da ima kar močne nogice in rokice.

(odgovor članu urška.j.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenje: "Mozoljčki" na bradavicah...
Neverjetno, za kakšne podrobnosti je poskrbela Narava! Poglejte si video, kako pomembno vlogo imajo tiste drobne pikice,...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?