|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prodaja hiše
10.10.2007 9:44:42   
barbara b
Mogoče imam kdo  izkušnje s prodajo hiše in mi lahko pomaga z nasvetom.
Zanima me, če je hišo bolje prodajati sam, ali s pomočjo nepremičninske agencije?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 9:55:11   
TadejaF
Pozdravljena.

Jaz bi na tvojem mestu najprej poskusila sama, če pa nekaj časa ne boš mogla prodati, pa se obrni na kakšno agencijo.

Tadeja

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 9:59:59   
kofetek2010
Agencija ti vzame od prodajne vrednosti 2% + 20% DDV user posted image  

Najprej daj sama oglas in že naslednji dan boš imela klice vsaj 5-ih agencij - potem pa se mal pogajaj z njimi glede provizije (glede na to, da so oni tebe kontaktirali in ne ti njih). Aja, pa pazi, da ne podpišeš ekskluzivne pogodbe z agencijo (torej pogodbo, ki ti onemogoča, da še naprej sama prodajaš oz. da ti prodajajo tudi druge agencije). user posted image

Najboljše, da daš oglas na www.nepremicnine.net in obvezno dodaj slike hiše, ker so oglasi s slikami dosti bolj zanimivi in prepričljivi.


Pa srečno!user posted image

(odgovor članu TadejaF)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:02:39   
barbara b
Malo me skrbi glede vseh potrebnih papirjev, če mi slučajno uspe najti kupca. Zato sem mislila, če je mogoče bolje preko agencije. 

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:08:21   
kofetek2010
Potrebuješ zemljiško-knjižni izpisek in staro pogodbo o nakupu (če niste prvi lastnik!), če pa ste jo vi gradili pa žal ne vem kakšno dokumentacijo še potrebuješ.

Zmeni se s kakšnim odvetnikom.

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:11:22   
barbara b
Hišo sem podedovala po starših in že kar mnogo let v njej živim.
V čem je sploh finta nepremičninske agencije, razen v proviziji, ki jo vzmejo?

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:15:06   
kofetek2010
Ni neke hude podpore z njihove strani. Mi smo stanovanje na koncu sami prodali. user posted image  

tukaj najdeš nasvete: http://www.pravnica.si/vsebina/prodaja-hise  user posted image

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:19:20   
barbara b
jana73 zlata siuser posted image in hvala lepa za  pomoč.

Čeprav imam v rokah pogodbo (še nepodpisano) s strani ene nepremičninske hiše, bom res najprej poskusila sama. Bi mi radi zračunali kar 4% provizije user posted image

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:23:07   
kofetek2010
4% + 20%DDV = max kar lahko vzamejo (ponavadi vzamejo 2%+20%DDV od kupca in isti znesek od prodajalca); v glavnem pa moraš itak vse papirje sama pridobit oz. za dodatne usluge agencije plačaš po njihovem ceniku. user posted image

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:27:16   
barbara b
Torej so oni samo strošek za mene; koristi pa nobene velike user posted image

Če mi zagusti, je verjeto bolje dobiti nekega advokata, da ti naredi pogodbo.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:35:20   
Anonimen
sme bila nepremičninski agent in ti nekaj povem, za kar bi me vsi agenti pobiliuser posted image

ti z agencijo nimaš nobenega stroška, zato ne vem od kej ta ideja, če s esevda lotiš zadeve kot se je treba. Koristi pa lahko imaš od določenih agentov oz agencij zelo velike, saj dejansko vse naredijo, poznam take, ki gredo s tabo tudi na elektro, telekom, na davčno.... vs eostalo, kjer te ne rabijo pa gredo sami. s epravi čas, pot in stroški s eti lahko lepo skrajšajo ou zmanjšajo

Daj oglas v nepremicnine.net, drug dan boš dobila večinom aklice od agencij. Z njimi s edogovoriš, da lahko pridejo pogledat hišo, d ajo lahko oglašujejo in prodajajo, smao, da ti ne podpišeš nobene pogodbe in pika. Boš videla, nekatrei te bodo skenslali, večina pa te bo upoštevala. v glavnem nič ne podpisuj in tako nikoli ne plačaš provizije. Prodajalec zelo redko plača provizijo, povečini plača samo kupec in to smao 2% razen, če ga agencija nategneuser posted image .

Zakaj je dobro da ti agencija prodaja, ker oglašuje tvojo nepremičnino povsod, ker nimaš stroškov z ogalševanjem z letanjem na ZK, ker ti oni naredijo celo dokumentacijo, pogodbo in vse ostalo kar treba. Pri nas prodajalci niso ne plačali provizije, ne stroškov ničesar, če pa so bili zadovoljni z nami in če so bili dobreg asrcauser posted image , ap so dali kako nagrado, ker smo jim našli kupca in vse pošlihtali, medtem ko so oni uživali doma in odpirali vrata, ko smo koga pripeljali na ogled. Kupec pa je vedno tisti, ki potem z 2% pokrije vse stroške, ki se agenciji naberejo.

če te  kaj več zanima, če rabiš nasvet katero agencija je za zaupat, lahko vprašaš na ZS




(odgovor članu barbara b)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:46:07   
barbara b
Mišek 13 se ti oglasim na ZS

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:54:54   
Nika v službi
Mišek je vse točno napisala, samo preveč naiven ne smeš biti. Nobenih podpisovanj, nobene pogodbe, če imajo interes (v večini primerov ga imajo, primerjaj cene npr. iste nepremičnine, ki jo prodaja nekdo zasebno in to isto nepremičnino preko agencije, pa boš videle zaslužke + še tiste provizije od kupca), bodo tako ali tako pristala. In res je večina taka.

Te bom pa tudi jaz kontaktirala na zs za nekaj mnenj o nepremičninskih agencijah.


(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 10:59:47   
sazi
z nepremičninskimi aglencijami imam nekako takšne izkušnje, kot jih opisuje mišek13 (nisem pa nepremičninska posrednica, le prodajali smo stanovanje).
Takoj te napade miljon agentov, ki vsi želijo podpis ekskluzivne pogobe - je pač ne podpišeš in rečeš, da lhko prodajajo, če želijo. Nam je potem dejansko en agent pripeljal kupca - ga sami s svojimi oglasi na nepremicnine.net in v salomonu nismo našli - so pač dobili 2 % od nas in 2 % od kupca, ampak stanovanje se je prodalo za željeno ceno - v bistvu smo bili vsi zadovoljni
pa tudi glede papirjev in vsega so v pomoč
sem pa vsekakor za to, da probate sami, če pa kak agent najde kupca, pa tudi prav - sami ga lahko iščete veliko dlje, pa še vpršanje za kakšno ceno

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 11:14:06   
barbara b
Če prav razumen, če nič ne podpišeš in ti neka agencija vseeno najde kupca, jim moraš plačati 2%.   user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 11:40:04   
florecita
Ej mi kupujemo hišo.
Kaj če bi prodala kr meni, pa ne bi bilo treba nobene agencije posredi?user posted image

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 11:44:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barbara b

Če prav razumen, če nič ne podpišeš in ti neka agencija vseeno najde kupca, jim moraš plačati 2%.   user posted image


ne, če ne podpišeš pogodbe, nimaš kaj plačevat, razen če hočeš. Plača jim smao kupec, ti ne, ker nisi podpisala nič. Naši prodajalci niso nikoli plačali provizije, razen če so sami hoteli, ker so bili po večini zadovoljni. lahko tudi na pogodbi, če jo podpišeš, prečtaš 2% in napišeš gor 1% ali pa 0,5% ali pa smao določeno vsoto, za katero misliš, da si jo pripravljen plačat. LAHKO PA prečrtaš 2% in gor napišeš 0% oz provizij ene plačam, nad temi prečtanimi številkami in zraven napisanimi novimi številakmi se potem morata ob atako prodajalec, kot agent podpisat.

je pa res, da smo tudi ob podpisu pogodbe med kupcem in prodajalcem vprašali prodajalca ali smo bili uspešni in če so zadovoljni in če so pripravljeni plačati kako nagradouser posted image , včasih smo zviseli, včasih pa smo dobili kak tringeltuser posted image , silil pa ni noben nikoli nikogar, pač vprašaš, potem pa kok je dobra volja prodajalcauser posted image

oz brez komplikacij enostavno ne podpisuješ ničuser posted image

< Sporočilo je popravil MIŠEK13 -- 10.10.2007 11:50:54 >

(odgovor članu barbara b)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 11:46:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: florecita

Ej mi kupujemo hišo.
Kaj če bi prodala kr meni, pa ne bi bilo treba nobene agencije posredi?user posted image


ja to je resuser posted image , samo včasih, ko papirji ne štimajo oz je v ZK štala, ko je ali kupec ali prodajalec lump, pa imaš lahko samo večje sranje. Videla na lastne oči, ko so potem k nam prišli po nasvet in celo ponujali denar, naj rešimo zadevo. No to je redkost, vendar ni zanemarljiva, ko daš vse svoje premoženje v nepremičninouser posted image

(odgovor članu florecita)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prodaja hiše
10.10.2007 19:42:12   
Dadi
Midva sva tudi najprej sama prodajala nepremičnino, pa se je kaj kmalu oglasilo nekaj agencij...Potem so nam pa oni hoteli nekaj šuštrat (vsaj nekatere) in na koncu je prišel še tujec, ki ima agencijo v SLO in smo se zmenili tik tak..3 mesce pa je bila hiša prodana.(-prej pa kakšno leto nič, čeprav je bilo prek agencij)

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 7:50:12   
barbara b
florecita, a bi šla rada na podeželje in med vinograde?

(odgovor članu florecita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 8:03:13   
mika
Agencija ti vzame od prodajne vrednosti 2% + 20% DDV


user posted image  a je to kaj po novem al nekatere agencije lovijo naivne prodajalce.

moja tast je leta 2005 prodal stanovanje. 2% je plačal provizije agenciji in 3% davka.

če si manj kot dve leti lastnik, potem je 20% davka od dobička na nepremičnino- ampak ne vem če to še vedno drži v takšni obliki.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 9:08:40   
barbara b
Meni je bilo rečeno, da moraš biti lastnik vsaj 5 let user posted image .

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 9:29:31   
Anonimen
Državi plačaš 2% davek od prodajne cene. Plus, če si kupil nepremičnino po 1.1. 2001, še 20% davek od dobička (če ga seveda imaš), če prodaš nepremičnino pred potekom 10 let od nakupa. Če si kupil nepremičnino pred 1.1.2001, potem je rok 3 leta, drugače pa 10 let.

Seveda boš prodajal nepremičnino za več kot si kupil in na to razliko s etorej plača davek. To razliko pa lahko zmanšaš, če priložiš račune, da si v nepremičnino vlagal npr, zidal, adaptiral, prizidaval, izboljševal stanje nepremičnine.... stroške agencije npr provizija........


mal sme že ven iz prakse, če ni tako me naj kdo popravi

(odgovor članu barbara b)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 9:43:25   
mika
Državi plačaš 2% davek od prodajne cene


točno, ja. sem zamešala.... agenciji je plačal 3% in davka 2%.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prodaja hiše
11.10.2007 10:19:22   
barbara b
Jaz sem hišo podedovala pred petimi leti. Kaj to pomeni, da bom morala plačati tudi 20% davka na dobiček, čeprav živim v tej hiši že kar nekaj let?  Hiša je bila na zapuščinski ocenjana na nekaj malega denerja, tako da nismo takrat plačali preveč. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?