|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prosim pomagajte
29.10.2011 5:01:17   
zmedena3
Pri meni se je vse tako zakompliciralo da niti ne vem kaj naj storim - prosim pomagajte mi

da razlozim nastalo situacijo -
od oktobra 2007 do septembra 2009 zaposlena, junija 2009 nastopim prvo porodnisko in septembra 2009 mi delodajalec ne podaljsa pogodbe o zaposlitvi, po končani porodniski se prijavim na zavod kjer mi pripadajo trije meseci nadomestila, izkoristim samo pol ker ponovno oddidem na porodnisko, to so mi podaljsali za tri mesece zaradi zdr.tezav otroka, torej ta druga podaljsana porodniska ce mi cez par dni iztece, nato mi pripada se mesec in pol nadomestila na zavodu, vneto iscem ze 2 meseca sluzbo, poslala ogromno prosenj, po praznikih imam celo dva razgovora - presrečna,
a sedaj se pojavi tezava - zanosila sem, prosim ne mi ocitat neresnost ker je zanositev kjub zasciti - kaj naj sedaj:
1. sluzbo moram imeti zaradi prihodkov, vendar mi je tako trapasto ker ze v startu vem da ne bom tam dolgo - vem da nisem edina a me vest pece zaradi bodočega delodajalca
2. kaj ce dobim sluzbo pa npr. za 1 leto s poskusnim 3 meseci - ravno toliko da se bo meni trebuh pocasi videl
3. po drugi strani se ravno ta teden delal test tako da sem 4 ali 5 tednov noseca in realno gledamo saj ne vemo a se bo plod obdrzal - otrok je zazeljen samo tok nas je tole sokiralo, in seveda moram sluzbo iskat
4. kaj pa ce enostavno ne dobim zaposlitve - kaj je potem s porodnisko - a mi pripada tisto da moras biti v zadnjih 3 letih zaposlen, kako jo bodo pa potem racunali...

karkoli mi lahko pomagate, svetujete bom vesela
res sem v taki neprijetni situaciji
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 5:20:51   
zmedena3
pa se to: ce dobim sedaj zaposlitev - bi bilo najbrz idealno za 9 mesecev - tako bi bila zaposlena na dan nastopa porodniske pa se po 9 mesecih mi potem spet pripada nadomestilo na zavodu a ne....
vendar se bo moj trebuh najbrz kmalu videl - veseli itak ne bodo - a me lahko kako odpustijo - oziroma kdaj moram povedati da sem noseca...
tole tako pisem kot da ze vem da bom dobila sluzbo - a nekako moram biti optimisticna

< Sporočilo je popravil zmedena3 -- 29.10.2011 5:21:54 >

(odgovor članu zmedena3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 7:51:03   
caramel
Naj ti odgovorim na vprašanje pod točko 4: porodniško boš dobivala tudi če se v vmesnem času ne zaposliš. Za starševsko varstvo si zavarovana tudi ko prejemaš starševsko nadomestilo (6. člen ZSDP), do starševskega nadomestila pa si upravičena če si bila v zadnjih treh letih zavarovana najmanj 12 mesecev (39. člen). Upam, da sem te s tem odgovorom vsaj malce pomirila...

Drugače sem bila pa tudi jaz noseča, ko sem podpisala pogodbo o zaposlitvi. Tudi mene so razjedali podobni občutki krivde do delodajalce, tako da te povsem razumem. Je pa bila pri meni malo drugačna situacija - pri tem delodajalcu sem pred podpisom pogodbe že dve leti delala preko študenta in avtorskih pogodb in že kar nekaj vnaprej sva bila dogovorjena, da me bo zaposlil, ko mi poteče status študenta. Kljub temu se mu pred podpisom nisem upala povedati za nosečnost. Prvo pogodbo sem podpisala za tri mesece, povedala pa sem mu čez kakšen mesec, ko se mi je počasi začel oblikovati trebušček. Novico je lepo sprejel in mi takoj zagotovil, da mi bo podaljšal pogodbo.

Zdaj je tamala stara dobre pol leta. Z možem si močno želiva še enega otroka, razlike pa ne želiva imeti prevelike. Po preteku porodniške sem brez službe in me obdajajo podobni dvomi kot tebe. Bivši delodajalec mi je ob odhodu na porodniško sicer zatrdil, da me bo zelo vesel, če se bom vrnila, pa mi je dolžan še dve plači, tako da ga ne nameravam razveseliti;). Odločila sva se, da bova kljub temu delala na naslednjem otroku, tisti vmesni čas pa bom že nekako "poštukala". Upam, da bom našla kakšno kratkotrajno zaposlitev. V skrajnem primeru se bo zagotovo našlo kakšno honorarno delo (občasno čuvanje otrok, vedno imam možnost anketiranja...). Vem pa, da z naslednjim otrokom nisem pripravljena čakati do redne zaposlitve. Ker bi ga v tem primeru verjetno imela šele čez 5 do 10 let.

Sem se malo razpisala... V glavnem, želim ti čimveč sreče na razgovorih. Pa malo optimizma in zaupanja, da se bo vse rešilo tako kot se mora. Srečno! user posted image

(odgovor članu zmedena3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 8:54:25   
zmedena3
hvala za odgovor,

vendar me zanima - a za tistih 12 mesecev se steje samo placa in nadomestilo zavoda, ali tudi prejsnji dve porodniski - saj sem placevala prispevke enako kot bi bila v sluzbi a ne

tudi meni je bilo obljubljeno da se bom vrnila v staro sluzbo a zal je podjetje odpustilo 400 delavcev - gradbenistvo in ze moja zamenjava je po dobri polovici sla na cakanje, tako da moram najti povsem novo sluzbo in plan je bil v roku leta ali dveh se enga imeti, zato nas je tole toliko iz tira vrglo

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 9:06:56   
caramel
Štejeta se tudi porodniški.

41. člen pravi: "Za zavarovanca iz drugega odstavka 39. člena tega zakona se kot osnova upošteva 55% minimalne plače. Tako določena osnova se za vsak mesec zavarovanja za starševsko varstvo, ki ga je imel v zadnjih treh letih pred nastopom posamezne vrste starševskega dopusta, poveča za 2%, vendar največ za 50%." Mislim, da bi torej - v primeru, da ne bi dobila službe - dobivala nadomestilo v višini 105% minimalne plače.

Ja, s službami je pa trenutno tako kot je. Se moramo s tem sprijaznit, pa nardit iz situacije največ kar se da.

(odgovor članu zmedena3)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 9:10:24   
zmedena3
pa vem da se sedaj sigurno ze jemlje nova ''minimalka'' k so svakinji zracunali dva meseca nazaj ko je nastopila porodnisko 115% minimalke pa so to ta novo ze vzeli - pa je bila ona zaposlena dve leti, potem pa leto nezaposlena

predvidevam pa da vsak mesec ko bi sedaj delala bi se poznalo v pozitivnem smislu a ne - najboljse seveda bi pa bilo da bi bila na dan nastopa porodniske zaposlena

kako pa je s tem kdaj moram povedat da sem noseca - npr. da mi dajo za eno leto...mogoče cez zimo mi že uspe skriti trebuscek....

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 9:14:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmedena3

kako pa je s tem kdaj moram povedat da sem noseca - npr. da mi dajo za eno leto...mogoče cez zimo mi že uspe skriti trebuscek....


Svojega otroka bi skrivala user posted image  Zakaj že, zaradi nekaj € višje porodniške user posted image .

Kako lahko pričakuješ, da bodo delodajalci fer, če ti skrivaš pred njimi tako pomembno dejstvo? In sploh, skrivati otroka....bbbbb.

(odgovor članu zmedena3)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 9:21:28   
zmedena3

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: zmedena3

kako pa je s tem kdaj moram povedat da sem noseca - npr. da mi dajo za eno leto...mogoče cez zimo mi že uspe skriti trebuscek....


Svojega otroka bi skrivala user posted image  Zakaj že, zaradi nekaj € višje porodniške user posted image .

Kako lahko pričakuješ, da bodo delodajalci fer, če ti skrivaš pred njimi tako pomembno dejstvo? In sploh, skrivati otroka....bbbbb.


ma sem vedla da se bo ena ''pametna'' nasla,
ne skrivam otroka ker ne bom niti rodila se a ne, ampak bom skrila dejstvo da sem noseca - kaj naj ze v sredo povem da sem 4 tednov noseca, ja ni roznata situacija in nisem fer do delodajalca samo kaj naj - ocitas mi malo razliko v denarju - ja seveda - malo vec kot minimalka ali pa konkretna porodniska na placo za mojo izobrazbo...ce bi se slo za 5 eur se ne bi sekirala - pa se to je za nekatere celo bogastvo



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 9:24:26   
zmedena3
pa se to - v prejsnji sluzbi tudi nisem takoj povedala ampak po treh mesecih ko je bila najvecja nevarnost ss mimo, najbolje da delodajalcu dam vnaprej ze urnik kdaj bom najbrz noseca

(odgovor članu zmedena3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 9:27:40   
caramel
Načeloma moraš delodajalca o nosečnosti obvestiti šele ko mu daš v izpolnitev vlogo za izračun starševskega nadomestila (ki jo moraš oddati 60 dni pred pdpjem). Če sklepaš delovno razmerje manj kot 58 dni pred pdpjem, pa moraš delodajalca o nosečnosti obvestiti pred sklenitvijo delovnega razmerja - tako pravi zakon. Kljub temu pa se mi dolgo skrivanje nosečnosti ne zdi smiselno. Se mi zdi veliko bolje, da delodajalcu poveš, kot pa da sam to opazi.

Jaz sem bila v veliki dilemi, ali naj povem da sem noseča ali ne. K odločitvi, da ob podpisu pogodbe nosečnost še zamolčim je največ prispevalo dejstvo, da sem za nosečnost izvedela, ko je bila pogodba že sestavljena (ne pa še podpisana), ter to, da se je sklepala le za tri mesece.

(odgovor članu zmedena3)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 9:35:54   
zmedena3
saj bom povedala - saj ne bom cakala do zadnjega momenta, samo zal je tako prislo da vem danes, zacnem pa najbrz delat cez 15 dni...in zdaj boste rekle da edino fer bi bilo da povem takoj in s tem tvegam da sluzbe ne dobim
mislim pa da v teh casih to ravno ni najboljse

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 9:57:41   
razglednica
povedala sem delodajalcu da sem noseča pri treh mescih. pogodba mi je potekla, naslednji mesec, vendar so mi rekli kao da mi bodo podaljšali, po poteku pogodbe so mi poslali po pošti domov delovno knjižico, brez da so kaj rekli. Seveda da me je šokiralo, ampak tako je. Da bi še enkrat bila, bi bila TIHO da mi podaljšajo nato pa rekla.

Zdaj pa sem na Zavodu in iščem, iščemuser posted image službo

(odgovor članu zmedena3)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prosim pomagajte
29.10.2011 10:24:27   
zmedena3

IZVIRNO SPOROČILO: razglednica

povedala sem delodajalcu da sem noseča pri treh mescih. pogodba mi je potekla, naslednji mesec, vendar so mi rekli kao da mi bodo podaljšali, po poteku pogodbe so mi poslali po pošti domov delovno knjižico, brez da so kaj rekli. Seveda da me je šokiralo, ampak tako je. Da bi še enkrat bila, bi bila TIHO da mi podaljšajo nato pa rekla.

Zdaj pa sem na Zavodu in iščem, iščemuser posted image službo


zal mi je da se je tako izteklo, takega scenarija se tudi jaz bojim
pa ce bi odpoved vplivala samo na mesec dva bi clovek se nekako postuku, ampak vse to vpliva na znesek porodniske - torej za celo leto
meni pa vsak euro steje - najprej moram tako gledati nase in svojo druzino, delodajalci ziher ne bodo

(odgovor članu razglednica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prosim pomagajte
30.10.2011 9:12:44   
RAČKAPK
jaz bi se šla fair play
da zamolčim....ne vem....
pošteno bi povedala in jim povedala tudi to, da od mene lahko pričakujejo samo to iskreno in pošteno
tako v privat kot v biznusu
saj nič ne rečem delodajalec je lahko tudi "slab" s takim pa si ne bi želela delati, ker potem itak kmalu
sledi mobing,...in ostalo kar itak ni ne prav ne "zdravo"....
tko da .....


(odgovor članu zmedena3)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prosim pomagajte
30.10.2011 9:47:22   
karamela
Moje mnenje je, da imaš 50% možnosti v vsakem primeru.

Torej če po poveš že zdaj  imaš 50% možnosti, da dobiš pozitiven odgovor ali negativen. Odvisno od delodajalca na drugi strani.

Za kaj se odločit ne vem. Odločiti se moraš sama. In kakorkoli se odločiš , veš pravijo, "da je vsaka stvar za nekaj dobra".

Vem, da nisem v pomoč pri odločitvi.
Srečno!

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prosim pomagajte
30.10.2011 10:04:45   
aknela123
res nezavidljiv položaj... tudi jaz sem bila v takem ob prvi nosečnosti... ko bi se mogel najbolj veselit, v službi pa taka mora, seveda, bila sem pri privatniku, že en čas zaposlena, ampak pri nas je bilo pač tako, da tista, ki je zanosila, je takoj padla črna pika na njo, da ne dela v dobro podjetja, da misli samo nase... tega žal punce, ki delajo v javni upravi ne morejo razumeti.
kakorkoli, nekako se bo rešilo, misli le v dobro svojega otroka in družine.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prosim pomagajte
30.10.2011 15:17:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmedena3


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: zmedena3

kako pa je s tem kdaj moram povedat da sem noseca - npr. da mi dajo za eno leto...mogoče cez zimo mi že uspe skriti trebuscek....


Svojega otroka bi skrivala user posted image  Zakaj že, zaradi nekaj € višje porodniške user posted image .

Kako lahko pričakuješ, da bodo delodajalci fer, če ti skrivaš pred njimi tako pomembno dejstvo? In sploh, skrivati otroka....bbbbb.


ma sem vedla da se bo ena ''pametna'' nasla,
ne skrivam otroka ker ne bom niti rodila se a ne, ampak bom skrila dejstvo da sem noseca - kaj naj ze v sredo povem da sem 4 tednov noseca,


Zgodba ima dve plati in s prikrivanjem si za vedno zapreš vrata pri tistem delodajalcu, ki je fer (ja, tudi taki obstajajo, ne boš verjela). Ne moreš pričakovati,. da bo do tebe nekdo fer, če ti v osnovi nisi - pač zakon recipročnosti.

Nihče ne govori, da nosečnost "sporočiš" v četrtem tednu; govoriš o temu, da čez zimo skrivaš trebušček. To je bistvena razlika. 

(odgovor članu zmedena3)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prosim pomagajte
30.10.2011 17:43:30   
ČebelicaMaja
IZVIRNO SPOROČILO: RAČKAPK

jaz bi se šla fair play
da zamolčim....ne vem....
pošteno bi povedala in jim povedala tudi to, da od mene lahko pričakujejo samo to iskreno in pošteno
tako v privat kot v biznusu
saj nič ne rečem delodajalec je lahko tudi "slab" s takim pa si ne bi želela delati, ker potem itak kmalu
sledi mobing,...in ostalo kar itak ni ne prav ne "zdravo"....
tko da .....



fair play s tvoje strani že, a kaj, ko te delodajalec brez vsake slabe vesti pusti na cedilu... nehajte biti v oblakih in pravični, ker tega žal v slovenskem prostoru ni več- razen morda še v nekaterih državnih službah... jaz tudi nisem povedala, ker bi zagotovo letela na cesto kot sem dolga in široka- bila sem zaposlena za določen čas in šlo je za podaljšanje-ko je bila nevarnost mimo sem povedala (bila sem noseča skoraj 4 mes.), če bi prej, bi zagotovo pristala na cesti brez pogodbe za dol. čas, še manj pa s pogodbo za NDČ... nehajte biti iluzionisti- ja res, bi bilo prijetno živeti v svetu, ki ti nudi zaščito, pravico in dela na spoštovanju do sočloveka-če pa si tak samo ti, kapital pa ravno ne zanima kaj bo s teboj, moraš pač na dan potegniti sebičnost in poskrbeti sam zase- kaj ti pomaga, če sicer ne bi delal za takega delodajalca, ko boš pa naslednjih 12 mesecev komaj pregural iz meseca v  mesec, namesto, da bi imel normalno porodniško... pa nehajte z obsojanjem skrivanja in ne vem še čem, gre preprosto za dejstvo, da se zagarantiraš, mislim, da tiste, ki najbolj obsojate kaj takega, niste bile deležne šikaniranja šefa samo zato, ker si mamica... nekatere, ki pa smo doživele že marsikaj, pa dejansko na to gledaš zgolj s praktičnega vidika.

...me prav pogreje kaj takega- punce, ki pa ste na tem, pa se poskusite znajti, kolikor najbolje gre- v tej krizi prav noben delodajalec (razen, če nisi strašno pomemben in ključen kader) ne bo zaposlil in uvajal mamice, ki mu bo morda že čez nekaj mesecev odšla na bolniško in kasneje na porodniško, zato se znajdite kolikor se da in poiščite vse bližnjice do svojega cilja...

Jaz sem ena tistih, ki sem bila naivna in zaupala v dobroto šefa, pa zaupala,da so na vrhu firm ljudje, ki so karakterno zreli, osebno močni s čutom za družinouser posted image ja seveda, wake up punce- delam v podjetju, kjer imamo baje certifikat družini prijazno podjetje, podjetju, ki je kao med gazelami... vsak dan znova pa zato, ker sem mamica doživljam šikaniranje in stres s strani delodajalca- na bolniški sem bila 2x v 5 letih, pa sta otroka non stop bolna (vse ostalo so bili mož in babici), zaradi stresa sem dobila visok pritisk, nobena porodniška ni bila brez skrbi, ker sem morala ves čas vmes delati in od tega nimam popolnoma nič- nič nisi cenjen, nič več plačan, gre zgolj za izkoriščanje... že dve leti iščem boljšo službo, ki pa je za nas družboslovce težko najdljiva, zato, če le dobiš... skrij trebušček, če lahko in poskrbi za porodniško!
Zdaj se bo zagotovo našla katera, ki bo rekla tožite ga-gre za mobing- pa ni tako lahko, snemat ga ne smeš, on dokazuje, da te ni nadlegoval, velja pa le tvoja beseda proti njegovi- zaradi njega je odšlo že veliko ljudi stran, tudi jaz upam, da bom šla, je tudi rekel, da se je odločil, da ne bo več zapoloval mamic...vse sorte imamo...a takih zgodb je v zadnjem času veliko...zato mi je pa obsojanje nekoga, ki kaj takega ni doživel, čista farsa...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prosim pomagajte
31.10.2011 7:47:58   
RAČKAPK
Čebelica Maja

ne ne delam v javni upravi
ko sem bila prvič noseča sem to povedala tik predno bi lahko podpisala pogodbo za nedeločen čas
seveda jo potem nisem, ker sem bila noseča....
ko sem bila drugič na porodniški je moje delo prevzela tista, ki me je nadomeščala, mene pa so dali na drugo delovno mesto z občutno nižjo plačo
po tretji porodniški nimam sočutja od nobenega šefa da imam doma veliko družino
tko da naj te ne jezi kar sem napisala
še manj pa ne ocenjuj kako lepo in lahko mi je, da tako pišem, kot razmišljam in delam
tudi pri nas v službi so punce odhajale zaradi mobinga in še kaj,.....grdih zadev,......
in tudi meni še danes ni lepo

vendar kljub vsemu živim in delam pošteno in govorim resnico
ker verjamem, ja verjamem, da se dobro z dobrim poplača
ne prenesem pa krivic in nepoštenosti in se borim in se tudi v bodoče bom borila
da bo prav in ne narobe

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prosim pomagajte
31.10.2011 7:59:45   
RAČKAPK
IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

[Zdaj se bo zagotovo našla katera, ki bo rekla tožite ga-gre za mobing- pa ni tako lahko, snemat ga ne smeš, on dokazuje, da te ni nadlegoval, velja pa le tvoja beseda proti njegovi- zaradi njega je odšlo že veliko ljudi stran, tudi jaz upam, da bom šla, je tudi rekel, da se je odločil, da ne bo več zapoloval mamic...vse sorte imamo...a takih zgodb je v zadnjem času veliko...zato mi je pa obsojanje nekoga, ki kaj takega ni doživel, čista farsa...



pri nas je bilo celo tako, da je tajnica od šefa (ker sta si bila zelooooo dobra) podpihovala zadeve in svetovala sodelavki
kako naj se "ukloni" šefu, ja tudi mi smo imeli kar češ,...p.a.c.k.a.r.i.j.e..... končalo se je pa tako, da je sodelavka odšla.


(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prosim pomagajte
31.10.2011 8:20:51   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja
Zdaj se bo zagotovo našla katera, ki bo rekla tožite ga-gre za mobing- pa ni tako lahko, snemat ga ne smeš, on dokazuje, da te ni nadlegoval, velja pa le tvoja beseda proti njegovi


zakaj ga ne bi smel snemat? če se človek počuti ogroženega, pa valjda se lahko zavaruje..

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prosim pomagajte
31.10.2011 16:32:37   
zmedena3
hvala vsem za napisano,
vsaka ima po svoje seveda prav a zal je tako da moram najprej gledati nas oz. svojo druzino

cebelicamaja - hvala za napisano, menim da si napisala kot je - realno in povsem se strinjam
sem pa svojo vest malce utisala ceprav vem da mi bo hudo a vseeno
hvala se enkrat

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prosim pomagajte
31.10.2011 16:35:05   
zmedena3

IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

res nezavidljiv položaj... tudi jaz sem bila v takem ob prvi nosečnosti... ko bi se mogel najbolj veselit, v službi pa taka mora, seveda, bila sem pri privatniku, že en čas zaposlena, ampak pri nas je bilo pač tako, da tista, ki je zanosila, je takoj padla črna pika na njo, da ne dela v dobro podjetja, da misli samo nase... tega žal punce, ki delajo v javni upravi ne morejo razumeti.
kakorkoli, nekako se bo rešilo, misli le v dobro svojega otroka in družine.


hvala...ja, ko bi se najbolje morala veseliti novega otrocka dobim napade panike ko ne vem kaj naj storim
nocem biti zlobna do drugih, trudim se da zivim posteno in nikomur ne nagajam a kaj ko v takem polozaju res moram gledati nase

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prosim pomagajte
2.11.2011 11:09:24   
ČebelicaMaja

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja
Zdaj se bo zagotovo našla katera, ki bo rekla tožite ga-gre za mobing- pa ni tako lahko, snemat ga ne smeš, on dokazuje, da te ni nadlegoval, velja pa le tvoja beseda proti njegovi


zakaj ga ne bi smel snemat? če se človek počuti ogroženega, pa valjda se lahko zavaruje..


Žal je Zakon tako napisan... in snemanje ne smeš uporabiti kot dokaz na sodišči, če seveda prej ne poveš, da ga snemašuser posted image

Drugače pa RAČKA nisem mislila nič slabega in te občudujem, no mene so te življenjske "klofute" malo postavile na drugačna tla- ne da ne živim pošteno in sem še vedno optimist, da bo bolje, mora biti- trenutno pa na vseh področjih (privat, poslovno, dedovanje) vidim, kako žal naša država deluje in ni mi lepo. Težko leto imamo za sabo in očitno tudi pred sabo, država s svojimi Zakoni in izvajanjem le teh nikakor ne olajšuje dogajanja in če je potrebno poskrbeti, da se zavaruješ zaradi prihajajočega bitjeca, ki v ničemer ni krivo, da se v Sloveniji tako dela, kot se, potem sem povsem na strani mamice, da naredi kar je v njeni moči, pa čeprav ni najbolj pošteno oz. fer...



_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prosim pomagajte
2.11.2011 13:33:43   
sazi
Sicer si se že odločila, pa tudi nič takega, kar bi ti pomagalo pri odločitvi, ti ne bom napisala.

Rada bi napisala le, da je res, da so nekateri delodajalci razumevajoči in nosečnost sprejmejo, se znajdejo za leto manjka delavke in potem ta dobi službo nazaj, so pa seveda tudi taki, ki v prvem možnem trenutku ne podaljšajo pogodbe oz. se znebijo zaposlene čimprej.

Za to, drugo varianto, sta lahko 2 razloga - en razlog je lahko v "pohlepnem" šefu, ki se mu ne da reorganzirati dela in čakati, kaj bo, če bo, druga možnost je pa ta, da je precej takih, ki svojo nosečnost močno izkoriščajo in predstavljajo precejšnke finančno breme podjetju. Poznam punce, ki so ostale doma na bolniški še tisti hip, ko so naredile nosečniški test. Še huje je to, da s puncami ni bilo nič narobe in tako jim tudi komisija ni podaljšala bolniške. "Vrnile" so se v službo za dan ali dva, potem pa jom je osebni zdravnik napisal novo diagnozo in spet je delodajalec plačeval bolniško - celo nosečnost, delavke pa nikjer... Verjamem, da se takemu delodajalcu zaposlovanje nosečnic upre...

Tebi, avtorica teme, pa želim, da se bo vse dobro izteklo - tako z nosečnostjo in otročičkom, kot s službo. Srečno.

(odgovor članu zmedena3)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?