|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prva zanositev
3.1.2016 19:37:23   
N23OK
Živjo :) pišem ker bi rada kakšne uporabne nasvete in vaše lastntne izkušnje. Namreč prebrala sem veliko forumov o zanositvi in moram priznati da sem kar prestrašena ker veliko ljudi ne more zanositi ali ima z tem velike težave.Z mojim poiskušava šele 2 meseca en teden nazaj pa sem dobila rjav izcedek ,ki je trajal skoraj en teden včeraj pa sem dobila tudi normalno menstruacijo in me zanimajo vaša mnenja sama sem se odločila da takoj jutri pokličem ginekologa saj sem panična da ni kaj narobe z manouser posted image .Ima katera podobne izkušnje in predloge ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
3.1.2016 19:41:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu N23OK)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prva zanositev
3.1.2016 19:50:37   
LuLu
sprosti se in uživaj, ne paničari

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prva zanositev
3.1.2016 20:05:44   
N23OK
hvala vama za nasvet :)) po naravi sem velik panik in zares preveč razmišljam in potem ko še preberem na internetu kakšne so možne težave pri zanositvi ...
upam da bo vse vredu na pregledu pri ginekologinji mislim da se bom potem lažje sprostila :)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prva zanositev
3.1.2016 21:49:11   
LuLu
upam, da imaš ok ginekologinjo user posted image
drugače pa... nosečnost ni bolezen, ni potrebna dieta, če je vse ok. in previdno s paničarjenjem, ko bo enkrat otrok na svetu. Tam bo pa res milijon situacij, ko bi paničar zapaničaril, ne bi pa bilo potrebno user posted image čuvaj živce za resne probleme

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prva zanositev
3.1.2016 22:11:08   
Amour
Vsekakor ti tudi jaz priporočam, da se sprostiš, iz lastnih izkušenj se zgodi takrat, ko najmanj pričakuješ.
Me je pa v tvoji objavi zmotilo le to, da si navedla, da si imela pred M en teden rjav izcedek.

Tudi jaz sem ga imela, dolgo časa, sigurno vsaj 12 do 18 ciklusov, preden sem potuhtala, da to nekaj ni ok (sicer se takrat še nisva trudila zanositi in najbrž zato nisem bila "pozorna"). Ko sva se začela pogovarjati o zanositvi, me je ta izcedek zmotil, zato sem šla do G, ki mi je rekla, da mi popušča rumeno telesce in da tudi, če pride do oploditve, se ta ne more zasidrati, ker imam (1) stanjšano sluznico in ker (2) popušča rumeno telesce, ki skrbi, da se v primeru zanositve ne sproži menstruacija (ne odlušči sluznica).

Zato sem jaz pred zanositvijo jemala Dabroston. V peti rundi nama je uspelo, sem pa v tej rundi dodala še krvomočnico (čaj), ki blagodejno vpliva na sluznico.
Dabroston sem jemala od 14. do 24. dne ciklusa, nato prekinila do M oz. do pozitivnega testa. Imela sem navodila, da nadaljujem z jemanjem takoj, ko ugotovim, da je test pozitiven, sicer nadaljujem 14. dan naslednjega ciklusa. Upam, da sem napisala razumljivo.

Nočem te strašiti, vseeno pa, če se ti tak izcedek ponavlja, morda pokliči svojega G, da preverita, če je vse OK. Zadeva ni ogrožujoča za zdravje, daleč od tega, ni pa naklonjena zanositvi, to je vse.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prva zanositev
4.1.2016 13:20:20   
peregrina
Tudi moja izkušnja je taka, da ko sem nehala vsak dan razmišljati o tem, pa brati forume, pa preštevati znakce, sem zanosila.

Sprosti se. Sploh če si še mlada. zakaj delati paniko, če ni potrebno?

(odgovor članu Amour)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prva zanositev
8.1.2016 9:19:21   
bubika86
Živjo punce. Malo sem se odmaknila od foruma vendar vseeno iz glave ne morem odmisliti mojo veliko željo da bi postala srečka user posted image
Vceraj sem imela pregled pri dr.Rešu. Na enem jajčniku imam polno malih cist na drugem jajčniku pa imam cisto veliko 3 cm. Moji jajčniki niso več taki kot pred parimi leti. user posted image Čisto me je potrlo tole, nism mogla zadržat solz pred njim pa moj je bil tut zravn. Omenil nama je umetno oploditev, ampak moj bi se mal poskusal naravno.
Kako je s temi cistami? Ali katera ima podoben problem pa da je naravno zanosila?

< Sporočilo je popravil bubika86 -- 8.1.2016 9:20:53 >

(odgovor članu peregrina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prva zanositev
8.1.2016 9:53:14   
bubika86
Oprostite vidim da sm v napačno temo pisala. user posted image

(odgovor članu bubika86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prva zanositev
11.1.2016 13:30:40   
Pelkaa
Pozdravljena N23OK!
Tudi jaz sem na istem kot ti. S fantom sva začela delati na naraščaju in prvič ni uspelo in sem že takoj totalno panična kaj se dogaja. Res, veliko parov ima težave, jaz pa sem bila 100%, da se bova s fantom samo usedla na isti stol pa bo to to...No ja, očitno se bo res treba le sprostiti.
Srečno, naj uspe čimprej :)

(odgovor članu bubika86)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prva zanositev
11.1.2016 20:40:19   
N23OK
Hvala vsem za nasvete in pozitivne misli. Poiskušam se čim bolj sprostiti vsak večer delam jogo kar me res sprošča upam da bo kaj pomagalo in da čim prej zagledava tisti čarobni plusek. user posted image

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prva zanositev
11.1.2016 20:43:39   
N23OK
ja vem kako je potem pa še vse več prebereš na internetu in rataš še bolj zaskrbljen glede vsega ... ampak ko si tako želiš tisti plusek da se potem že avtomatsko sprašujem ali je kaj narobe z mano ker ne rata v 1.

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prva zanositev
11.1.2016 20:50:42   
Pelkaa
Ma jaz sem že v štartu pregledala vso teorijo in no, kaj lahko gre narobe :). Seveda sem občutila vse nosečniške znake, to je najhujše. Upam, da bo naslednji mesec že plusek, da se ne začnem preveč živcirat. Pol gre itak zmeri slabše...

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prva zanositev
11.1.2016 21:10:23   
N23OK
občutila vse nosečniške znake, to je najhujše. Upam, da bo naslednji mesec že plusek, da se ne začnem preveč živcirat. Pol gre itak zmeri slabše...


ja tudi jaz upam na ta čaroben plusek sporoči če bo :) ja te razumem ja mene je bilo strah že preden sva sploh probala ker sem toliko tega prebrala na internetu kakšne so težave itd.
jaz o znakih sploh ne upam premišljevati ker se mi kar pojavijo od želje da bi bilo res in potem konec meseca me skrbi za razočaranje :/

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prva zanositev
11.1.2016 21:14:35   
Pelkaa
Jaz sem začela ful optimistično, pa me je moj mal nazaj držal, da ne bom pol razočarana. Joooj zakaj ga nisem poslušala :). Sedaj pa dvomim o vsem. V moji okolici ima večina parov težave, zato sem tako hitro začela paničarit. No ti tudi sporoči kako in kaj :). Držimo pesti. Smem vprašat koliko si stara?

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prva zanositev
11.1.2016 22:03:27   
N23OK
Pri meni je tudi tako da imajo vsi težave zato toliko bolj paničarim sedaj :)) Mogoče nama pa res manjka ,da se sprostiva in sva pozitivne potem se bo tudi mogoče prikazal plusek :))
Sporočim upam da bo kmalu vesela novica:) stara sem 25 moj pa 29:)

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prva zanositev
12.1.2016 10:30:33   
Pelkaa
Ooo, mi2 sva oba 25, tako da je sva s faksom na koncu, v skupnem stanovanju, tako da je že čas. Vsi sorodniki naju itak že pa let sprašujejo, kaj čakava user posted image .
Zdej se je še moj v literaturo vrgu, da bo razumu mal za kaj sploh gre... pa je bil čist začuden kako dejansko deluje žensko telo. No ja, raje pozno, kot nikoli :P

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prva zanositev
12.1.2016 11:12:20   
madjanca
tudi moj si kar veliko bere zadnje čase in se dosti o tem pogovarjava... je že leto naokoli odkar ne jem tabletk, aktivno user posted image pa že nekje 7-8 mesecev ampak neuspešno...

sem tudi jaz vmes paničarla, pa mam srečo, da je možek tak, da me nazaj drži user posted image zdej pa bo tak verjetno služba in pol bomo pa pač mogli odložit user posted image za kakšno leto..

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prva zanositev
12.1.2016 11:40:26   
Pelkaa
Pozdravljena madjanca!
Moj je precej matematičen, vse gledamo skozi procente verjetnosti user posted image .
Hja pri nas je prvi plan naraščej, če pa v tem času pride služba, bomo pa oboje poskušali dat skozi. Bomo videli kako bo šlo...

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prva zanositev
12.1.2016 11:50:45   
madjanca
hihi to zna bit zanimivo =)

ja jaz bom trenutno raje stisnila za službo, se pa zna zgodit, da ko jo le enkrat dobim, da bom pa takoj noseča.. user posted image

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prva zanositev
12.1.2016 11:59:10   
Pelkaa
Saj to je najbolj pogosto. Ko so vsi pogoji, kot je treba, takrat načeloma ne rata. Ko pa se zgrne vse na posameznika, takrat pa pride hkrati vse, pol pa se je treba odločit kaj je v tistem trenutku bolj pomembno, Murphy pač...
No ja, pravijo, da se vse zgodi z razlogom, le najti ga je treba :).

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prva zanositev
12.1.2016 13:28:51   
Damuš

IZVIRNO SPOROČILO: N23OK

ja vem kako je potem pa še vse več prebereš na internetu in rataš še bolj zaskrbljen glede vsega ... ampak ko si tako želiš tisti plusek da se potem že avtomatsko sprašujem ali je kaj narobe z mano ker ne rata v 1.



Kot so ti že svetovale - čim manj misli na tisti plusek (ja, sej vemuser posted image ).

Tudi jaz sem paničarila še preden sva se sploh lotila česarkoli. Pa imela milijon scenarijev, pa kaj bi naredila, če ne bi šlo. In ja, tudi okoli mene je veliko parov, ki se sooča z neplodnostjo ali kakšnimi drugimi težavami pri zanositvi in donositvi. In že ob njih sem spremljala vse te kolobocije.
Pa glede na moja leta (33 - takrat) sem bila skoraj prepričana, da ne bo šlo čisto lahko.

Pa sem prvi mesec spremljala znakce pa znake in študirala internet, knjige itd. In bila konec meseca 99% da sem noseča. No, potem je pa prišla user posted image . In sem bila razočarana.
Pa sem si rekla - nič neta, nič knjig, nič razmišljanja. Pa mi je ratalo tako 4 mesece. No, potem je pa ratalo.

Ampak, da ti povem. Znakci so bli pa istoi kot prvi mesecuser posted image . Tako da probaj čim bolj odmislit pa bo.

(odgovor članu N23OK)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prva zanositev
12.1.2016 14:44:02   
Taroma
Srečne tiste, ki vam uspe odmislit načrtovanje nosečnosti in se sprostit. Jaz nikakor ne morem in ne morem odmislit. Moj mi govori, da naj čimmanj razmišljam o tem in da bom zanosila takrat, ko bom najmanj pričakovala. Saj po eni strani ima res prav. Ampak povejte mi, kako naj neka ženska, ki si tako srčno želi otroka, ki že 10 mesecev aktivno dela na tem, odmisli glede zanositve? Jaz ne morem. Pa stokrat sem že rekla, da se bom sprostila, da o tem ne bom razmišljala, vendar mi ne uspeva.
Ta mesec me je spet obiskala M in, da ne govorim kakšno razočaranje me je spet doletelo in tiste solze ter žalost, ki je ne morem skriti.
Potem pa še vsi ti ljudje, prijatelji, bližnji, ki me kar naprej sprašujejo, kdaj bova imela naraščaj, da zdaj je pa že zadnji čas, saj nisva več tolko mlada. Ko bi vsi ti ljudje vedeli, da midva že toliko časa neuspešno delava na tem. A ne vedo. In se sploh ne zavedajo kako me s temi svojimi komentarji spravijo do še večje žalosti. Z mojim sva se zmenila, da o načrtovanju nosečnosti ne bova govorila z nobenim, da je to povsem najina stvar. In sem se s tem še kako strinjala, kajti še bolj bi me ubijalo, ko bi me vsi spraševali, če se je že prijelo kaj. Vendar me bo po toliko mesecih razgnalo in se bom morala pogovorit s kakšno prijateljico, se malo potožit, razjokat, poslušat za kakšen nasvet. A kaj ko imajo že vse prijateljice otroke, nobena, prav nobena ni imela težav z zanositvijo, vse so hitro zanosile, nekaterim se je celo nepričakovano zgodila nosečnost, in se mi zdi da me ravno zaradi tega tako ali tako ne bi razumele.
Po drugi strani se tudi bojim, da je z mano kaj narobe, saj sem leta poprej imela kar nekaj ginekoloških težav, ki so morda pustile kakšne posledice. Vendar sem bila na pregledu in je baje vse bp. No, če odštejem majhno majhno pregrado, ki baje naj nebi vplivala na zanositev in je tako majhna, da se za njeno odstranitev niso odločili. In če odštejem to, da imam tudi jaz vsaj 2 dni pred in po M rjav izcedek, kateremu nisem nikoli posvečala pozornosti, saj imam to že veliko let. Zdaj pa berem na tej strani, da je lahko ravno to narobe. Se bova trudila še naprej kakšen mesec, dva, če ne uspe, grem do ginekologa. Držite pesti zame, jaz bom pa za vse vas, moje sotrpinke user posted image

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prva zanositev
12.1.2016 15:14:04   
Pelkaa
Taroma zelo hudo mi je, ko berem tvoje vrstice. Verjamem, kako težko mora biti, ko mesece in mesece čakaš na tisti magični plusek. Najhujše pa je, da se res ne moreš z nikomer pogovoriti. Tudi mi2 sva se odločila, da ne bova z nikomer pogovarjala o tem. Tudi z mamo se ne morem pogovorit o ničemer, ker bi jo rada presenetla z user posted image . Smo pa zato tukej zbrane punce, ki smo na istem in se o težavah lahko odkrito in iskreno pogovarjamo. Držim pesti, da bo letošnje leto uspešno za vse user posted image

(odgovor članu Taroma)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prva zanositev
12.1.2016 17:37:35   
Amour

IZVIRNO SPOROČILO: Taroma

Moj mi govori, da naj čimmanj razmišljam o tem in da bom zanosila takrat, ko bom najmanj pričakovala. Saj po eni strani ima res prav. Ampak povejte mi, kako naj neka ženska, ki si tako srčno želi otroka, ki že 10 mesecev aktivno dela na tem, odmisli glede zanositve? Jaz ne morem. Pa stokrat sem že rekla, da se bom sprostila, da o tem ne bom razmišljala, vendar mi ne uspeva.



Mislim, da nobena zares ne odmisli, v celoti in popolnoma. Se pa potrudijo/mo, da zanositev in nosečnost ne postanejo edina stvar, okoli katere se vrti naše življenje. Ukvarjamo se stvarmi, ki so nam ljube, tisti, ki radi potujejo, planirajo potovanja, tisti, ki imajo kak za projekt končat, se lotijo tega projekta (prenova, selitev, diploma, ...), se začnejo učiti novega jezika, gredo na plesni tečaj.

Vem, bedno je, ampak dejstvo je, da ti bo lažje prebroditi tudi vsako razočaranje, če boš imela v življenju tudi druge stvari, ki te veselijo.

In, ja, kar nekaj punc nas je, ki se nam je zanositev zgodila, ko smo najmanj pričakovale. Meni osebno, pa sicer še nisem bila panična niti še nisem časovne meje, ki sem si jo postavila kot "normalen okvir" za zanositev, se je zgodilo točno tisti mesec, ko sem mislila, da ni možno. Partner je bil veliko odsoten, časovno se nikakor nisva uskladila, M mi je nagajala ... pa je bil očitno pravi moment. Morda tudi zato, ker res nisem pričakovala in sem bila čisto sproščena.

Ne bom ti solila pameti, da odmisli, ker se tega ne da. Lahko pa svoje življenje obrneš drugače :)

(odgovor članu Taroma)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To je najboljša starostna razlika med otroki
Strokovnjaki so ugotavljali, kako manjša, srednja in večja starostna razlika med otroki vpliva na mamo, otroke oziroma v...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?