|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 17:33:54   
monsy
Pozdravljeni!

Jutri grem na ogled psička ki je mešanček med pekinezerjem in labradorcem.
Na sliki zgleda lep mali psiček, ima kratke nogice oz.tačke. Star je 3 mesece.

Lastnica pravi da bo "verjetno" manjše rasti, glede na to da ima kratke tačke. Psa bomo imeli v stanovanju, zato se nočem prenaglit, da ne bo ta omenjeni pes na koncu zrastel preveč...

Sprašujem vas za mnenja, ali je res da če ima pes kratke noge bo majhen oz.kako naj to vem?

Hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
8.1.2013 18:27:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu monsy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 18:44:50   
snowgirl
Ok, just a kweščn... Si predstavljate labradorca ki naskakuje pekinezerko ali pač obratno? To definitivno ne bo šlo in je to totalni nateguser posted image  In tudi če vzamemo povprečje, bi bil tak pes velik nekje toliko kot kak beagle, sigurno pa ne manjši... Katera od pasem pa naj bi bla psička?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 19:01:12   
monsy
snowgirl lohk da sem jaz kaj preslišala,...ker res zgleda smešno že vse skup user posted image
si tud jaz ne predstavljam kako bi lahko labradorec naskočil pekinezerko1? user posted image

no mama naj bi bila pekinezerka.


sej bi sliko mladička dala gor, pa ne znam...

(odgovor članu snowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 19:05:20   
Doll
V zavetišču je ogromno psičkov!! tam so pregledani sterilizirani/kastrirani......

(odgovor članu monsy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 19:45:34   
snowgirl
monsy če je mamica pekinezerka pa to sploh ne bo šlo (jo imam doma), ker ne bi mogla donosit zdravih mladičkov-pekinezer star nekje 3m je velik tolko k labradorec ko se skoti. Doll mogoče bodo ti psički ravno tako pristali nekje v eni škatli za cesto (glede na to da so mešančki in jih verjetno oddajajo), tako da, vseeno bolje tako, kot kupovat pasemskega psa, razen za nevemkakšnerazstave user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 20:00:02   
Doll
snowgirl a si pismena user posted image

Sem napisala da je treba kupovat pasemskega psa?Za razstave?
Ravno zaradi tega,ker vzemate takšne pse od ostalih,ki ne skrbijo za njih tako kot je treba oni tako delajo.
Dvomim,da bodo psi bili cepljeni ,veterinarsko pregledani in čipirani user posted image

V zavetišču dobiš psa pregledanega in kastriranega ,cepljenega.....
rešiš usodo psa,ki ga mogoče čaka evtanazija!!

(odgovor članu snowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 20:17:28   
Arwenko
Malo lepo prosim pazite na besednjak no...

Drugače pa, to kako velik bo je čista loterija, dobro jasno da so mešančki je, se pa zdi meni kot vzreditelju ta kombinacija tudi zelo malo verjetna. Kratke tačke ponavadi niso merilo, bolj velikost šapic je eventuelen znak, pa spet ni čisto siguren. Tak da če nisi sigurna, pač psa ne vzami ali pa vzami v zavetišču kjer imajo bogate izkušnje in ti bodo znali priporočat enega psa manjše rast.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 21:16:43   
Sportni.ca
Se mi zdi da ste malo zašle od teme. Ona sprašuje kok naj bi bil pes velik ve pa o tem kje naj ga vzame... To je čisto njena odločitev. Jaz pravim samo to, da imam večjega psa in ga imam vseeno notri. Smo v hiši, lahko je veliko zunaj, ima tudi ograjen prostor. Treba je pazit samo to, da ima dovolj sprehodov na dan, kar je itak pomembno čist za vse pse! Kar se pa tiče pasemski/nepasemski pa je njena odločitev in mislm da nismo mi tuki zato, da ji pametujemo.
Pa srečno!

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 22:35:34   
Doll
Jaz sploh nisem govorila o pasemskih ali nepasemskih.
Sem pač dala še eno možnost,ki se ji verjetno ni porodila v glavi in to da je ogromno psov v zavetišču,tudi majhne pasme ...

(odgovor članu Sportni.ca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 22:47:02   
Sportni.ca
Ja sej razumem. Ubistvu bolj opažam (ker sem bolj na novo tukaj), da folk pride sem z vprašanjem in upanjem, da bo dobil en konkreten odgovor oziroma da mu bomo pomagali. Dobi pa še kaj drugega kot samo to, na žalost. Vem da ima pač vsak svoj prav, anpak vsaj jaz bi si želela konkreten odgovor ne pa še 1000 enih drugih stvari zraven, če razumeš.
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Jaz sploh nisem govorila o pasemskih ali nepasemskih.
Sem pač dala še eno možnost,ki se ji verjetno ni porodila v glavi in to da je ogromno psov v zavetišču,tudi majhne pasme ...


(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
8.1.2013 22:48:03   
cilla
Pa meni se zdi to, kar je izpostavila Doll, kar pomembno - da je pes veterinarsko pregledan in čipiran. Če drugo ne je to en kos stroška. In zato je njen nasvet čisto na mestu - če že nameravaš vzet mešanca, potem ga vzemi "s papirji".


IZVIRNO SPOROČILO: snowgirl
pekinezer star nekje 3m je velik tolko k labradorec ko se skoti.


Pri dotičnem psu ti je to lahko še skoraj edino vodilo kar se tiče napovedovanja končne velikosti. Poglej, koliko je zdaj velik, prej se pozanimaj, koliko (kg, cm) je velik mladiček majhne ali pa velike pasme. Pa če imaš slabo prostorsko predstavo, si vzemi s sabo pliškota takih mer in primerjaj z mladičem.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 9:01:53   
monsy
hvala punce za odgovore.

sem bila tudi po zavetiščih že večkrat, a tisti kužki manjše rasti grejo takoj user posted image

je pa ta že cepljen in razglisten.saj pravim, da sem lahko tud jaz kaj slabo slišala in ni oče labradorec,.....no sej ga bom vidla danes, pa vam javim user posted image


lp

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 9:18:07   
Tippi
Sprašujem vas za mnenja, ali je res da če ima pes kratke noge bo majhen oz.kako naj to vem?


Mislim, da pri mešančkih nikoli ne moreš vedeti kakšni bodo. Lahko prevzamejo gen (lahko prevladujejo lastnosti) od očeta ali od mamice. Pri mladičkih, četudi ima zdaj kratke nogice, ni rečeno, da jih bo imel vedno.

Mimogrede, ne vem zakaj ne bi mogel labradorc naskočit pekinezerko?? Če bi bilo obratno, bi celo pomislila, da je nemogoče, tako pa, ej folk, vse je možno user posted image

(odgovor članu monsy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 9:52:29   
Sportni.ca
Lahko je pa že mama mešanka oziroma oče, tko da ja, nikol ne veš user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 10:56:28   
nyna84
Pri psu ni važna le velikost, ampak tudi karakter. Previdno!
Mi smo tudi želeli majhnega psa, da ga bomo imeli v hiši, pa smo ga potem mogli dati iz stanovanja, ker ima preveč energije za med štiri stene (še sedet ne more). Sem o tem že enkrat pisala na eni drugi temi, ko si je ena RR-jevka zaželela čivavo.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Sportni.ca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 11:18:53   
Sportni.ca
Se strinjam stabo! To smo pozabili omenit. Ampak mislim da je to še natežje, ker pri mešancih res ne veš kakšen bo karakterno user posted image Za določene pasme je itak jasno, pa še tam so lahko ogromna odstopanja. Previdno, ja.
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84

Pri psu ni važna le velikost, ampak tudi karakter. Previdno!
Mi smo tudi želeli majhnega psa, da ga bomo imeli v hiši, pa smo ga potem mogli dati iz stanovanja, ker ima preveč energije za med štiri stene (še sedet ne more). Sem o tem že enkrat pisala na eni drugi temi, ko si je ena RR-jevka zaželela čivavo.


(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 13:00:40   
diva 4
Pravkar imajo v zavetišču za male živali v Mariboru več manjših kužkov med njimi je tudi en pekinezar krasne čokoladne barve ( še nisem videla takšnega). Poglej na internetni strani imajo vse slike živali,ki so za oddajo.

(odgovor članu Sportni.ca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 14:18:52   
snowgirl
Doll sploh ne bom reagirala na tvoje provokativne komentarje (ker to počneš povsod in na vseh temah) in ne žali me, ker tudi jaz tebe nisem! Če bi dobro prebrala moj komentar...

Tippi sem se narobe izrazla, pekinezerko že lahko naskoči labradorec, ampak se ti mladički nikoli ne  bodo skotili. Pekinezerji imajo že pri kotitvi mladičev pekinezerjev (mama+oče) velike težave zaradi prevelikega obsega glavic in je večkrat potreben CR, drugače lahko pride do hudih komplikacij. Zato obstajata samo dve varjanti, da je momsy narobe slišala, ali pa da mama ni pekinezerka, ampak neka mešanka in posledično tudi večja od pekinezerjev user posted image

Glede karakterja pa, pekinezerji so znani po svoji glasnosti bla bla bla bla... Tko kot psa vzgojiš, tko pa ga imaš. Naša laja ko kdo pride k bajti, dokler je ne počoha, potem pa gre na svoj prostor in je mir. Pa za hrano fehta, k so jo našio tko navadli. Pri sosedi majo pa 3, pa se med sabo grizejo, tudi otroka so že šavsnili in podobno... Za vsakega posameznega psa pa ne moreš pri 2m vedet kak karakter bo imel (trmast, igriv, miren...)

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 14:41:52   
Doll
Povem tako kot mislim ,če je zate to provokacija potem pa ok.
In še enkrat ne vem zakaj si šla pisat za pasemske pse in za razstavo,ker jaz tega nisem nikjer napisala. kajne?Zato sem te tudi vprašala če si pismena!
ker obračaš besede,ki sploh niso bile napisane!

Opravičila se ti ne bom,ker te nikjer nisem žalila. Mogoče bi se ti meni ,ker si obračala moje besede oz. si pisala nekaj čisto **** user posted image

In ja,če bi tudi ti dobro prebrala moj komentar...... bi se mogoče strinjala s tem,da je veliko kužkov tudi majhnih rasti v zavetišču,kjer čakajo dobre lastnike.S tem tudi ne vzpodbujaš štepanje takšnih legel.

ne bom smetila teme več s tabo,tako da če ti kaj ne paše mi komot pišeš na ZS user posted image
monsy če je bil kuža cepljen potem ima tudi knjižico cepljenja!!!Velikokrat pravijo da je kuža cepljen,ampak češ da niso dobili knjižico ,kjer se vpisuje cepljenje

(odgovor članu snowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 14:52:35   
monsy
doll mam že eno samičko tako da vem kako vse to glede cepljenja, čipiranja, knjižice,... in vsega poteka. pred tem sem imela psa 12 let, tko da se razumem v te zadeve.

Je pa prvič da hočem manjšega, zato sem vprašala samo to : "če se da velikost psa ocenit po tačkah oz.šapah!!!" in nič drugega...




(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 14:56:43   
Sportni.ca
Ha, si dobila pa še kaj drugega kot samo odgovor na to user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: monsy

doll mam že eno samičko tako da vem kako vse to glede cepljenja, čipiranja, knjižice,... in vsega poteka. pred tem sem imela psa 12 let, tko da se razumem v te zadeve.

Je pa prvič da hočem manjšega, zato sem vprašala samo to : "če se da velikost psa ocenit po tačkah oz.šapah!!!" in nič drugega...






(odgovor članu monsy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 14:57:16   
snowgirl
monsy kdaj greš na ogled? Zato sprašujem, ker me res firbca, če je mamica pekinezerkauser posted image

Pa sporoči, kako je bilo in če boste dobili novega člana družine.

(odgovor članu monsy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 15:01:06   
Tippi
Glede karakterja pa, pekinezerji so znani po svoji glasnosti bla bla bla bla... Tko kot psa vzgojiš, tko pa ga imaš. Naša laja ko kdo pride k bajti, dokler je ne počoha, potem pa gre na svoj prostor in je mir. Pa za hrano fehta, k so jo našio tko navadli. Pri sosedi majo pa 3, pa se med sabo grizejo, tudi otroka so že šavsnili in podobno... Za vsakega posameznega psa pa ne moreš pri 2m vedet kak karakter bo imel (trmast, igriv, miren...)


se strinjam, da se bolj ne bi mogla.user posted image

(odgovor članu snowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: psiček manjše rasti? pomoč
9.1.2013 15:06:02   
monsy
snowgirl ob 18h grem,...sporočim seveda vse!!! user posted image
sej bi sliko kužka dala, pa ne znam,...tko da če kira zna pomagatuser posted image in ga hoče videt!?!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?