|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   psička postaja huda in nevarna
16.6.2008 9:43:34   
mala maja
kot že ptički čivkajo imamo doma dva user posted image . psičko in psa škotska ovčarja.

In problem je pri psički. Prvo so jo eni dobili za RD in je bila skoraj 4 leta po raznih zavetišči in hotelih. Potlej jo je vzel moj oči, ki je kmalu umru. Psička je prišla k meni, ampak se z našim kužatom nista zastopila zato je bila pri tašči, par hiš stran, do laskega božiča, ko je naš kuža nesrečno uroniluser posted image user posted image . Tam pri tašči jo je precej na svojo roka dobila soseda in psička kar čez noč ni ubogala nič. Kjub temu da smo ji lepo povedali, da naj jo neha hranit in hodit božat...(če povem da kadar nas ni bilo doma jo je kar na sprehod odpeljala)user posted image  pa čeprav nas ni bilo samo mogoče ene 4 ure, je vse lepo naprej počela.
Psička je bila že ko je prišla k očetu precej huda in nenavezana na gospodarja. Amapk pri takem pasjem življenju je to čisto razumljivouser posted image user posted image . Pri nas se sicer odlično počuti in je zelo igriva ampak na trenutke postane krvoločna zverina. Postala je precej huda, zadnjič je skočila in praznega nič na sina in ga ugriznila v prsni koš, da je bil ogrizen do krvi, majčka pa je bila čist razefrana. Ta večjega je ugriznila  v obraz, včeraj je dobro pogrizla moža ko jo je česal in ji hotel odstranit klopa. Mali se jo tako boji, da je še pobožati ne upa.
Tako ne gre večuser posted image  postala je prenevarna za nas. Bojim se za moje fantičke, in če jo bomo zaradi tega zaprli v pesjak ne bomo naredili nič dobrega. Če je spuščena je pa nevarna, ker ji v trenutku poči film. pa še takoj pobegne k uni sosedi.user posted image user posted image  Stara je 9 et in moj mož pravi da bi jo dal uspavati, jaz se upram z vsemi močmiuser posted image user posted image
Še kakšen drugi predlog??? Kaj nej naredimo, da bo dobro za vse. Za nas in za psičkouser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: psička postaja huda in nevarna
16.6.2008 9:58:37   
Mišni
A una soseda je pa ne bi vzela?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: psička postaja huda in nevarna
16.6.2008 10:01:50   
Anonimen
Če je tako napadalna v bistvu nimaš kajuser posted image
Kužiko je pač zmedlo to ker nima enega gospodarja, pa njena preteklost.....pa se pač vse to izraža v napadalnosti. Ne vem če se da tukaj kaj pomagat.user posted image

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: psička postaja huda in nevarna
16.6.2008 10:02:21   
melanija
Jaz na tvojem mestu ne bi premišljevala, že prvič ko je otroka ugriznila bi jo alli dala drugemu lastniku ali pa bi jo uspavala. Tako smo mi že naredili (res pa je da je bil pes že precej star, vendar ne glede na to), ker so otroci na prvem mestu. Vem da se sliši kruto samo tako pač je.

A na sosedo pa ni nič jezna, ali jo je kaj napadla? Ker če ne je rešitev da jo ima ona seveda če jo hoče in tako jo boste imeli blizu

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: psička postaja huda in nevarna
16.6.2008 11:30:25   
hmm...
NE zapri je v pesjak!

Kero bo vse še hujše.

Drugače pa, napadalna je do vas zaradi svoje preteklosti kot je že karin24 omenila, in zaradi tega, ker nima določenega lastnika.

Samo, prosim te, ne dajte je spet nazaj v zavetišče!

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: psička postaja huda in nevarna
16.6.2008 11:39:49   
Mišni
Ja, tale psička je očitno že toliko prestala, da zdaj rabi mir in enega (samega) gospodarja, na katerega bi se lahko navezala.  Pri vas je preveč šundra, se mi zdi, preveč ljudi in še en pes in psička ne čuti pripadnosti nikomur, ker vas je preveč. Tista gospa bi bila pa mogoče idealna zanjo.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: psička postaja huda in nevarna
16.6.2008 11:40:09   
jolly123
Obrni se na Katarino Wallas, ki ima v KD Krim tečaje prav za pse, ki so bili v zavetišču in so odraščali bog ve kako. Povprašaj jo za kak nasvet ti bo rade volje odgovorila. Boš videla a se da kaj narediti ali ne.
Če bi rada kontakt mi piši na ZS.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: psička postaja huda in nevarna
16.6.2008 13:01:06   
želva
KAj pa nagobčnik?
Ali pa individualni posvet s kinologom Martinom Simončičem.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: psička postaja huda in nevarna
16.6.2008 17:54:08   
laura28
Jst ne bi razmišlala,a kaj storiti če bi samo enkrat ugriznila mojega otroka ali mene do krvi.  Mislim da moraš prvo poskrbet za varnost. Jaz bi jo dala uspavat.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: psička postaja huda in nevarna
16.6.2008 19:03:04   
LoCa
IZVIRNO SPOROČILO: laura28

Jst ne bi razmišlala,a kaj storiti če bi samo enkrat ugriznila mojega otroka ali mene do krvi.  Mislim da moraš prvo poskrbet za varnost. Jaz bi jo dala uspavat.

sori, ampak če bi vsi tko razmišljali, bi večina med nami najbrž svoje mladiče že davno evtanazirala. pa moja mama bi najbrž bla blizu tega razmišljanjauser posted image .
s psičo se mora ena oseba začet ukvarjat, tko kot so ti že rekle prej. v bistvu ste sami krivi da je taka. tko da poklicati katarino w ni slaba ideja. pa še ful je fajn ženska in bo  vedla svetovat. telefonske pa ne vem. lahko pokličeš na kd krim (vsaj 2 leti nazaj je imela tam za zavetiščarje tečaje).

(odgovor članu laura28)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: psička postaja huda in nevarna
17.6.2008 0:36:28   
hmm...
sami krivi da je taka. tko da poklicati katarino w ni slaba ideja. pa še
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

IZVIRNO SPOROČILO: laura28

Jst ne bi razmišlala,a kaj storiti če bi samo enkrat ugriznila mojega otroka ali mene do krvi.  Mislim da moraš prvo poskrbet za varnost. Jaz bi jo dala uspavat.

sori, ampak če bi vsi tko razmišljali, bi večina med nami najbrž svoje mladiče že davno evtanazirala. pa moja mama bi najbrž bla blizu tega razmišljanjauser posted image .
s psičo se mora ena oseba začet ukvarjat, tko kot so ti že rekle prej. v bistvu ste sami krivi da je taka. tko da poklicati katarino w ni slaba ideja. pa še ful je fajn ženska in bo  vedla svetovat. telefonske pa ne vem. lahko pokličeš na kd krim (vsaj 2 leti nazaj je imela tam za zavetiščarje tečaje).



Se strinjam.

In NE NISO SAMI KRIVI DA JE TAKA!

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: psička postaja huda in nevarna
17.6.2008 0:37:59   
hmm...
IZVIRNO SPOROČILO: hmm...

sami krivi da je taka. tko da poklicati katarino w ni slaba ideja. pa še
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

IZVIRNO SPOROČILO: laura28

Jst ne bi razmišlala,a kaj storiti če bi samo enkrat ugriznila mojega otroka ali mene do krvi.  Mislim da moraš prvo poskrbet za varnost. Jaz bi jo dala uspavat.

sori, ampak če bi vsi tko razmišljali, bi večina med nami najbrž svoje mladiče že davno evtanazirala. pa moja mama bi najbrž bla blizu tega razmišljanjauser posted image .
s psičo se mora ena oseba začet ukvarjat, tko kot so ti že rekle prej. v bistvu ste sami krivi da je taka. tko da poklicati katarino w ni slaba ideja. pa še ful je fajn ženska in bo  vedla svetovat. telefonske pa ne vem. lahko pokličeš na kd krim (vsaj 2 leti nazaj je imela tam za zavetiščarje tečaje).



Se strinjam.

In NE NISO SAMI KRIVI DA JE TAKA!



Da ne bo pomote. Strinjam se samo z tem (kar je črno)

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: psička postaja huda in nevarna
17.6.2008 7:24:41   
LoCa
kolikor sm jaz razumela, psička ni bila taka od začetka, ko so jo oni dobili.  čeprou zdej berem še 1x....malo je res bla agresivna.
itak je logično, da so zavetišča naredila svoje. sem mislila, da je to vsem jasno. ampak to je pač dejstvo, če ti dobiš psa iz zavetišča, se pač MORAŠ z njim DOSTI ukvarjat, včasih delat tudi kaj, k se ti je do tistega trenutka zdelo čisto mimo (moj primer). samo oni očitno niso znali tega.  meni se zdi fer do psa, da mu daš tisto, kar mu je slaba preteklost vzela. in to mu daš samo z ukvarjanjem  z njim. mislim, ne moreš ti samo čakat, kdaj se bo neki zgodilo, pol pa dramo zganjat in krivit preteklost. sori, ne.

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: psička postaja huda in nevarna
17.6.2008 9:25:52   
mala maja
Ne psička je agresivna že od začetka od kar je pri nas, je pa res, da se je glede na situacijo še stopnjevalo. Amapk ne za veliko. In vam povem po pravici, da imam občutek da jo je nekdo pošteno pretepel, ker ne pusti da se jo kdo poboža po vratu ali počoha za ušesi. Takoj skoči v tistega, ki to naredi. In je me skrbi ker imam doma tri male fantičke, ki so full navezani nanjo in se bojim da jih bo enkrat hudo pogrizla.

in res sem se obrnila sem po pomoč, ker nisem zagovornica evnatazije. To ni rešitev, ker pa sem prvič v taki situaciji, kjub temu smo imeli doma že kar nekaj psov, in z njimi živim praktično od svojega 6 leta.
In ja dali smo enega psička uspavat, ker je imel raka po celem telesu in je bil star 14 let-prav tako škotskega ovčarja, pa so nam veterinarji tako svetovali. In tega si ne odpustim nikoli, pa čeprav vem da je šlo za dobro kužka.

In tole je ta psička, slikana lansko leto, datum pa ni pravi na fotoaparatu, da ne bo še ven prišlo da lažem. Pa povejte ji kaj manjka??? delamo mogoče grdo z njo?


user posted image

user posted image

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: psička postaja huda in nevarna
17.6.2008 9:49:37   
LoCa
sej ni noben reku, da delate grdo z njo, od kje to tebi user posted image .
js samo upam, da se boste potrudli, da bi se vsi fajn imeli. včasih je pač potrebno se malo žrtvovat (ne mislim zdej da je treba potrpet medtem ko te pes kolje, ampak je treba vložit dodatne napore) in obstajajo ljudje, k znajo pomagat, če že sami ne veste kako in kaj. imaš šole in imaš poznavalce in strokovnjake.
(moram pa priznat, tkoj k kdo v isti sapi izreče pes in uspavanje, ko pes ne umira, mi pa pritisk dvigne user posted image )

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: psička postaja huda in nevarna
17.6.2008 13:23:31   
Mišni
Ful je lepa kuža, samo da trije otroci vanjo rinejo ... ma jaz jo razumem, da ji ni do tega. Eno psi so pač bolj občutljive narave, sploh taki, ki so kaj hudega doživeli. To pač ni pes, s katerim bis e otroci lahko igrali. Tudi moja psička npr, ni, pa ni nič hudega doživela. Taka pač je. Pri vaši je zaradi njene zgodovine to še bolj izrazito.
Dajte ji pač tisto, kar si želi, to je po moje ENEGA gospodarja, mir, umirjeno ozračje, nežnost. Če ji to tista gospa, ki je očitno psički všeč, lahko da, bi bilo idealno.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: psička postaja huda in nevarna
17.6.2008 13:31:47   
Aja32
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

Pri nas se sicer odlično počuti in je zelo igriva ampak na trenutke postane krvoločna zverina. Postala je precej huda, zadnjič je skočila in praznega nič na sina in ga ugriznila v prsni koš, da je bil ogrizen do krvi, majčka pa je bila čist razefrana. Ta večjega je ugriznila  v obraz, včeraj je dobro pogrizla moža ko jo je česal in ji hotel odstranit klopa. Mali se jo tako boji, da je še pobožati ne upa.
Tako ne gre večuser posted image  postala je prenevarna za nas. Bojim se za moje fantičke, in če jo bomo zaradi tega zaprli v pesjak ne bomo naredili nič dobrega. Če je spuščena je pa nevarna, ker ji v trenutku poči film. pa še takoj pobegne k uni sosedi.user posted image user posted image  Stara je 9 et in moj mož pravi da bi jo dal uspavati, jaz se upram z vsemi močmiuser posted image user posted image
Še kakšen drugi predlog??? Kaj nej naredimo, da bo dobro za vse. Za nas in za psičkouser posted image


Jaz sem velik ljubitelj psov in kinolog - lahko ti povem, če je začela gristi, bo tudi nadaljevala. Sploh pa je treba poskrbeti za varnost otrok. Živali imam zelo rada (imamo doma tri pse), ampak moj otrok je vsekakor pred njimi.

Tako, da tukaj ni dileme - ali jo dajte uspavati (čeprav vem, da je zelo hudo in bi tudi jaz to naredila v skrajnem primeru), ali pa jo dajte nekomu, ki nima otrok. Je pa vprašanje, če bi jo kdo sploh želel imeti, glede na to, da je postala napadalna.

< Sporočilo je popravil Aja32 -- 17.6.2008 13:32:58 >

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: psička postaja huda in nevarna
19.6.2008 21:48:17   
maniac
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Jaz na tvojem mestu ne bi premišljevala, že prvič ko je otroka ugriznila bi jo alli dala drugemu lastniku ali pa bi jo uspavala. Tako smo mi že naredili (res pa je da je bil pes že precej star, vendar ne glede na to), ker so otroci na prvem mestu. Vem da se sliši kruto samo tako pač je.


Ma, dej, neumnosti pisat. Mislim, jaz tega res ne morem razumet, pa smo tudi mi imela agresivnega psa (sicer ni bil napadalen do nas, pa vseeno). Kako potem vzgajate svoje otroke? Nic cudnega, da po svetu hodi toliko egoisticnih, vase zagledanih ljudi, ko pa jih ze starsi ucijo, da imajo prednost pred vsem(i), da se druga ziva bitja pac "pospravi", ce niso narejena po nasi meri. To pocnejo zveri, ne pa ljudje.

Dober lastnik se bo najprej odpravil k pasjemu psihologu. Mala maja, Katarina Wallas je res super, drugace pa vem, da imajo tudi na Gorkicevi v Ljubljani eno pasjo psihologinjo, pa se ne spomnim, kako ji je ime (Sabina nekaj). Aja, pa jaz bi na tvojem mestu poskrbela, da se otroci ne bi sami zadrzevali s psicko.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: psička postaja huda in nevarna
20.6.2008 9:07:43   
mala maja
miniac sej smo poskrbel, da psička ni sama z otroci ampak se je zdanjič vseeno zgodilo, da je šel mali sam mimo, pa jo je pobožal in ga je ugriznila.Ma sej drugače je full luštna, sam kar na trenutek se napiči, da bi ugriznila in šavsne.

Drugače je pa psiček čisto nasprotje, je čista igrača. Lahko se valjaš po njemu, delaš z njim kar češ in ne bo ugriznil, še ves vesel je da se lahko z malčki igra.user posted image  Sem zadnjič tamalega dobila k je sredi dvorišča ležal na na psu in se prav semjal, pse pa ves vesel mahal z repom pa tamalga malo manj kot celega prelizaluser posted image  In malemu 3 letniku je težko razložit da psička pa ni taka, da je Lara huda Hay pa ne. Sej tavelikedva razumeta.

evo pa še eno skupno slikico, sej mislim da je že bila objavljena na RR, tko da jih mali res lahk zamenja, če sta si pa čist podobna

user posted image

< Sporočilo je popravil mala maja -- 20.6.2008 9:14:01 >

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: psička postaja huda in nevarna
20.6.2008 23:08:09   
maniac
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

miniac sej smo poskrbel, da psička ni sama z otroci ampak se je zdanjič vseeno zgodilo, da je šel mali sam mimo, pa jo je pobožal in ga je ugriznila.


Verjamem, ja, take stvari se hitro zgodijo, pa naj še tako paziš. Sploh glede na to, da imate dva zelo podobna kužka. Mogoče bi pa pomagalo, če bi jima dala oprsnici različnih barv, da bi ju otroci ločili?

Drugače pa ne vem, kako ti pomagat. Lahko, da je pač sitna, ker je stara in ji družba otrok (ki kužka mimogrede pocukajo, udarijo, so glasni itd.) ne paše. Mogoče misli, da je "ta glavna", pa bi jo morali samo malo disciplinirati. Morda ima travme iz preteklosti, čeprav jaz je zaradi tega ne bi preveč pomilovala oziroma ji popuščala - imam tudi jaz psico iz zavetišča, ki me je zaradi mojega popuščanja na začetku kar fejst okoli prsta vrtela. Aja, zanima me, kolikokrat dnevno jo peljete na sprehod in kako dolgo se sprehajate?

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: psička postaja huda in nevarna
23.6.2008 9:52:22   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: maniac
Aja, zanima me, kolikokrat dnevno jo peljete na sprehod in kako dolgo se sprehajate?


Dvakrat na dan. Enkrat zjutraj in enkrat na daljšega zvečer. Skoraj vsak dan pa še vmes enkrat mali pele psička na krajši sprehod. Je pa res da nas vsak vikend dva dni ni in takrat tašča poskrbi za kužka, ki živi v hiši zraven, velikokrat pa ju vzamemo kar seboj in takrat sta celi dan spuščena.
Doma je kuža čez dan spuščen, psička pa ima dolgo verigo čez cel vrt, ki ji omogoča gibanje in se lahko celo za žogo podi, če smo pa zraven vzunaj na vrtu, je pa spuščena. Na žalost kot sem napisala že zgoraj, psička takoj pobegne k uni sosedi k jo je na svojo roko dobila in mora čez glavno cesto, tako da je zaradi tega privezana. Tako da nista celi dan zaprta v pesjaku, no razen če je dež, potem grasta 3x na sprehod.

(odgovor članu maniac)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: psička postaja huda in nevarna
23.6.2008 9:56:41   
frutka_
Daj jo proč. Ali jo daj tisti sosedi ali pa ji poišči kaj mirnejšega. Če je napadla enkrat se lahko zgodi da bo še kdaj.
Če ji ne najdeš drugega doma se posvetuj z veterinarjem kako naprej. Morda ti lahko kako pomaga. V nasprotnem primeru pa...user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: psička postaja huda in nevarna
23.6.2008 9:58:40   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
Na žalost kot sem napisala že zgoraj, psička takoj pobegne k uni sosedi k jo je na svojo roko dobila in mora čez glavno cesto, tako da je zaradi tega privezana.


Ja pa O.K., zdaj bom že 3. vprašala, če bi mi mogoče lahko odgovorila: a da bi jo pa una gospa imela, ko jo ima psička očitno rada, pa ni možno?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: psička postaja huda in nevarna
23.6.2008 10:03:17   
frutka_
Mišni, se spomniš da sem pisala o naši pesi pred časom kako je bila par dni čudna. No, ta vikend smo bili spet na vikendu in spet se je zgodba ponovila. Zdaj smo začeli sumiti, da se je nažrla kakšne trave. Imamo vinograd in jo škropimo. Najbrž je možno da se malo zastrupi s tem?!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
23.6.2008 10:08:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?

Z robčki in fiziološko raztopino. (0%)

S pumpico. (0%)

Z baby vac. (0%)


Število vseh glasov: 0

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!