|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ra in podaljšanje porodniške
5.2.2009 0:42:56   
J.L.
kolikšne so možnosti, je verjetno odvisno od vzroka obiska fizioterapije. koliko časa traja od vložitve vloge za podaljšanje, da dobim odgovor. ima morda katera izkušnjo, da je bila prvič zavrnjena, drugič, po vlogi pritožbe pa je dobila odobritev?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ra in podaljšanje porodniške
5.2.2009 12:24:46   
Taula
Jaz bom vlogo oddala drugi mesec. Na centru mi je rekla, da dobim odgovor v roku 14 dni. Podaljšanje...v RA mi je rekla da je odvisno od diagnoze, mi smo hipotoni. Meni bo napisala kaj naša dama zna oz še ne zna pol bomo pa videli. Fizioter. mi bo napisala isto. Upam da bo kej.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ra in podaljšanje porodniške
5.2.2009 12:31:47   
J.L.
Taula poslala sem ti ZS.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ra in podaljšanje porodniške
8.2.2009 11:17:53   
Pingvinčica*
Mene pa zanima za podaljšanje porodniške:
- poslati obrazec- vloga za naknadno uveljevitev ... S-1/3-N, je to pravi?
in ali je potrebno ponovno poslati tudi izpis plač zadnjih 12 mesecv oz. to ni potrebno?

Hvala!

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ra in podaljšanje porodniške
8.2.2009 12:31:36   
jajula
pingvinčica, ni potrebno poslati podatkov o zadnjih dvanajstih plačah, ker majo na CDS itak podatek o tem.

glede podaljšanja pa loh povem, da nam niso podaljšal. hodimo na nevrofizioterapijo in tudi na delovno terapijo, diagnoza hipotonija, asimtrija, ekstenz., pa dali smo tudi priporočilo privatne fizioter. no v RA je pediatrinja napisala da je nadaljevanje terapije nujno ipd..je tudi rekla da imamo še kar dobre možnosti ker je mala imela apgar 5/7/9.no vseeno nam niso podaljšali. nism pa vložila pritožbe..no zdaj zarad finančne krize država veliko bolj špara in vedno težje dajejo dodatno porodniško.

dobili smo odgovor v cca 3tednih. pravijo da običajno pošljejo v 14dneh, niso pa obvezani odgovorit tolk hitro. je tud odvisno kdaj vložite in kdaj zaseda komisija.

držim pesti da vam podaljšajo! no je pa itak enkrat treba spet nazaj v službo in ni tolk hudouser posted image

(odgovor članu Pingvinčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ra in podaljšanje porodniške
8.2.2009 12:55:22   
Petr_a
ne šparajo,ampak če vaš otrok nima to kar piše v naslednjem linku imaš zelo malo možnosti

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2002105&stevilka=5222

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ra in podaljšanje porodniške
8.2.2009 13:41:13   
Pingvinčica*
Ja mislim, da na diagnozo kijo ima naša punčka bodo podaljšali. Ima namreč spinalno mišično atrofijo. To je najbolj grda bolezen, ki lahko prizadane otroka.

www.fsma.org

Otroci statistično v povprečju ne živijo več kot dve leti, veliko jih umre že pri petih mesecih. Grdo, hudo, ... res je hudo. Naša je sedaj stara 8,5 mesecev in bi jo lahko izgubila že konec novembra, potem pred tremi tedni, ko je bila RSV pozitivna in so nama rekli, da nam ostane le še par ur ali dni. A ona je tako močna in sedaj smo doma. Strah je vedno prisoten, saj se lahko v pol ure poslabša. Skratka od konca nov. smo bili skoz op bolnicah, prebola je Rino virus, 2x pljučnica, pa drisko in še RSV. Tako sva ponosna nanjo.

No, tako da mene ni strah ali bodo podaljšali porodniško temveč ali mi jo bo sploh treba podaljšati, ali bomo sploh še skupaj do takrat. Tako, vidite imam drugačne skrbi in bolj hude od te.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ra in podaljšanje porodniške
8.2.2009 13:52:22   
Nelly2
Pogumno naprej!

Otroci so pravi borci.

(odgovor članu Pingvinčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ra in podaljšanje porodniške
8.2.2009 19:32:01   
jajula
pingvinčica za vas res ni dvoma da boste dobili, držim pesti za zdravje vašega otročička.

za vse mamice, ki se jim vloga zavrne je pa itak najbolj pomebno, da to pomeni da z otrokom ni nič resno hujšega.

(odgovor članu Nelly2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ra in podaljšanje porodniške
9.2.2009 6:55:29   
gajka
Pingvinčica - user posted image zate! Sem kar kurjo kožo dobila. Imate pa res neprijetno situacijo. user posted image Sama si ne znam predstavljat, kako se človek sploh lahko počuti ob vsem tem.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ra in podaljšanje porodniške
9.2.2009 15:26:12   
matic0105
Pingvinčica, ne predstavljam si, kaj preživljate. Kar pogumno, verjemi v svojega škratka- so močnejši kot si mislimo.

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ra in podaljšanje porodniške
10.2.2009 14:17:22   
Anitka
IZVIRNO SPOROČILO: Pingvinčica*

Ja mislim, da na diagnozo kijo ima naša punčka bodo podaljšali. Ima namreč spinalno mišično atrofijo. To je najbolj grda bolezen, ki lahko prizadane otroka.

www.fsma.org

Otroci statistično v povprečju ne živijo več kot dve leti, veliko jih umre že pri petih mesecih. Grdo, hudo, ... res je hudo. Naša je sedaj stara 8,5 mesecev in bi jo lahko izgubila že konec novembra, potem pred tremi tedni, ko je bila RSV pozitivna in so nama rekli, da nam ostane le še par ur ali dni. A ona je tako močna in sedaj smo doma. Strah je vedno prisoten, saj se lahko v pol ure poslabša. Skratka od konca nov. smo bili skoz op bolnicah, prebola je Rino virus, 2x pljučnica, pa drisko in še RSV. Tako sva ponosna nanjo.

No, tako da mene ni strah ali bodo podaljšali porodniško temveč ali mi jo bo sploh treba podaljšati, ali bomo sploh še skupaj do takrat. Tako, vidite imam drugačne skrbi in bolj hude od te.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ojej, sploh si ne znam predstavljati kaj preživljate.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Pingvinčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ra in podaljšanje porodniške
10.2.2009 14:33:10   
rose
Pingvinčica user posted image

Kar se tiče podaljšanja porodniške user posted image
Pred 2 leti, so mi porodniško podaljšali, pa z malo hvala bogu ni bilo nevem kaj narobe. od rojsvtva je imela asimetrijo in hipotonijo. Hodile sve na redne preglede v RA in na NFTH. Razvijala se je lepo in je pri enem letu že tudi hodila.
Pri drugi hčerki sem pa komaj dosegla pregled v RA, ko pri 6m še tudi sedela ni. Pa smo bile naročene zelo pozno. Hodimo tudi na NFTH. Za podaljšanje so mi rekli, da mi tako ne pripada, ker sem prijavljena na Zavodu za zaposlovanje, kao doma in bom lahko skrbela za hčerko. Naj povem, da se je pri 1. letu komaj dobro splazila. Zdaj pri 18m pa dela prve korake.

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ra in podaljšanje porodniške
3.3.2009 12:46:46   
modrooka
user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Pingvinčica*

Ja mislim, da na diagnozo kijo ima naša punčka bodo podaljšali. Ima namreč spinalno mišično atrofijo. To je najbolj grda bolezen, ki lahko prizadane otroka.

www.fsma.org

Otroci statistično v povprečju ne živijo več kot dve leti, veliko jih umre že pri petih mesecih. Grdo, hudo, ... res je hudo. Naša je sedaj stara 8,5 mesecev in bi jo lahko izgubila že konec novembra, potem pred tremi tedni, ko je bila RSV pozitivna in so nama rekli, da nam ostane le še par ur ali dni. A ona je tako močna in sedaj smo doma. Strah je vedno prisoten, saj se lahko v pol ure poslabša. Skratka od konca nov. smo bili skoz op bolnicah, prebola je Rino virus, 2x pljučnica, pa drisko in še RSV. Tako sva ponosna nanjo.

No, tako da mene ni strah ali bodo podaljšali porodniško temveč ali mi jo bo sploh treba podaljšati, ali bomo sploh še skupaj do takrat. Tako, vidite imam drugačne skrbi in bolj hude od te.

(odgovor članu Pingvinčica*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ra in podaljšanje porodniške
13.3.2009 19:27:03   
Lanika123
Včasih me je res sram zaradi kakšnih stvari se mi včasih sekiramo in živciramo. Ne znam si predstavljati kako bi bilo, ko bi imeli res hude probleme kot jih imate nekateri drugi starši. Želim vam vse dobro!

Vseeno bi rada nekaj vprašala: ali morda kaj veste, če v SLO obstaja možnost, da se naročimo v razvojno ambulanto v kakšen drug kraj ali k zasebnemu pediatru (če sploh obstajajo?)? Ne strinjamo se z mnenjem zdravnice iz naše razvojne ambulante, ker meni, da pri nas ni razloga za podaljšanje porodniške, naša mala pa ne sedi stabilno (kar kipne nazaj ali na stran), nič se ne plazi, na noge se ne postavlja, ipd. Stara je 10m, rodila pa se je 4 tedne prehitro.

Lp in držite se!

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ra in podaljšanje porodniške
15.3.2009 15:22:06   
Anonimen
Pozdravljene!

Tudi jaz hodim na fizioterapijo in v RA z svojo 7-mesečno hčerko. Zadnjič me je fizioterapevtka vprašala, če kaj razmišljam o podaljšanju porodniške za 3 mesece user posted image  Sicer mi je polepšala dan user posted image , ker mi je rekla da odobrijo skoraj vsakemu, čeprav berem drugače.
Na FT hodiva 1x na 14 dni, nekih posebnosti pri njej tudi ni.

user posted image Zato me zanima, kakšne možnosti res imam (iz vaših izkušenj)?
 
 
user posted image Kdo sporoči delodajalcu o podaljšanju porodniške in KDAJ? A dobim istočasno odločbo jaz in delodajalec ali kako drugače?
 
user posted image Ne vem, ali bi delodajalcu kaj PREJ omenila oz. se pogovorila z njim, da ne bo samo začudeno gledal ko bo dobil v roke odločbo oz. če jo bo.. Kaj mi svetujete? Naj mu omenim ali naj počakam na razrešitev?

Imam toliko vprašanj, ker je vse zame to novo.. in hvala vam za odgovore že vnaprej.


----------------------------------------------------------------------------------

Pingvinčica*- ostala sem brez besed... user posted image user posted image user posted image  Tudi jaz si sploh ne morem predstavljati kaj preživljate...user posted image user posted image user posted image  Izkoristite vsak trenutek, vsak nov dan.. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lanika123)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ra in podaljšanje porodniške
16.3.2009 10:14:09   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: pikica**

Pozdravljene!

Tudi jaz hodim na fizioterapijo in v RA z svojo 7-mesečno hčerko. Zadnjič me je fizioterapevtka vprašala, če kaj razmišljam o podaljšanju porodniške za 3 mesece user posted image  Sicer mi je polepšala dan user posted image , ker mi je rekla da odobrijo skoraj vsakemu, čeprav berem drugače.
Na FT hodiva 1x na 14 dni, nekih posebnosti pri njej tudi ni.

user posted image Zato me zanima, kakšne možnosti res imam (iz vaših izkušenj)?
 
 
user posted image Kdo sporoči delodajalcu o podaljšanju porodniške in KDAJ? A dobim istočasno odločbo jaz in delodajalec ali kako drugače?
 
user posted image Ne vem, ali bi delodajalcu kaj PREJ omenila oz. se pogovorila z njim, da ne bo samo začudeno gledal ko bo dobil v roke odločbo oz. če jo bo.. Kaj mi svetujete? Naj mu omenim ali naj počakam na razrešitev?

Imam toliko vprašanj, ker je vse zame to novo.. in hvala vam za odgovore že vnaprej.


----------------------------------------------------------------------------------

Pingvinčica*- ostala sem brez besed... user posted image user posted image user posted image  Tudi jaz si sploh ne morem predstavljati kaj preživljate...user posted image user posted image user posted image  Izkoristite vsak trenutek, vsak nov dan.. user posted image user posted image user posted image


Pikica,
tudi nam je priporočala pediatrinja v RA naj damo prošnjo, na delovni terapiji je rekla da bomo nedvomno dobili, no na koncu nam pa niso podaljšali (tako da priporočam ti da oddaš prošnjo, odločila pa bo itak zdr.komisija).
Odločbo o odločitvi komisije dobi CDS in potem obvesti tebe, potem moraš ti o tem obvestiti svojega delodajalca.
Itak pa moraš o tem da boš oddala prošnjo za podaljšanje obvestiti delodajalca, ker mora podpisat en obrazec (podoben kot tisti preden nastopiš porodniško), v katerem piše od kdaj do kdaj naj bi bila odsotna zaradi podaljšane porodniške. Držim pesti da vam rata dobiti podaljšano, ampak če pa ne dobite, pa pomeni da otroček čisto ok napreduje, kar je sigurno boljše kot daljša porodniškauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ra in podaljšanje porodniške
16.3.2009 20:35:46   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: Lanika123

Včasih me je res sram zaradi kakšnih stvari se mi včasih sekiramo in živciramo. Ne znam si predstavljati kako bi bilo, ko bi imeli res hude probleme kot jih imate nekateri drugi starši. Želim vam vse dobro!

Vseeno bi rada nekaj vprašala: ali morda kaj veste, če v SLO obstaja možnost, da se naročimo v razvojno ambulanto v kakšen drug kraj ali k zasebnemu pediatru (če sploh obstajajo?)? Ne strinjamo se z mnenjem zdravnice iz naše razvojne ambulante, ker meni, da pri nas ni razloga za podaljšanje porodniške, naša mala pa ne sedi stabilno (kar kipne nazaj ali na stran), nič se ne plazi, na noge se ne postavlja, ipd. Stara je 10m, rodila pa se je 4 tedne prehitro.

Lp in držite se!


Mi smo na istem, jutri bom oddala prošnjo. Bom videla kaj bo.user posted image  Dvomim da bodo podaljšali. Mi je pa napisala da priporoča podaljšavo. Vsaj to.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Lanika123)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ra in podaljšanje porodniške
22.3.2009 21:12:53   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: Lanika123

Včasih me je res sram zaradi kakšnih stvari se mi včasih sekiramo in živciramo. Ne znam si predstavljati kako bi bilo, ko bi imeli res hude probleme kot jih imate nekateri drugi starši. Želim vam vse dobro!

Vseeno bi rada nekaj vprašala: ali morda kaj veste, če v SLO obstaja možnost, da se naročimo v razvojno ambulanto v kakšen drug kraj ali k zasebnemu pediatru (če sploh obstajajo?)? Ne strinjamo se z mnenjem zdravnice iz naše razvojne ambulante, ker meni, da pri nas ni razloga za podaljšanje porodniške, naša mala pa ne sedi stabilno (kar kipne nazaj ali na stran), nič se ne plazi, na noge se ne postavlja, ipd. Stara je 10m, rodila pa se je 4 tedne prehitro.

Lp in držite se!


lanika, maš ZS

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lanika123)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 13:35:31   
Lanika123
Meni osebno se zdi, da je podaljšanje porodniške čista loterija. Kolikor vem od drugih mamic, so ene dobile brez posebnih razlogov (npr. samo ker so rodile prej), nekateri pa imajo ful težav in niso dobili odobreno.
Mi smo si zdaj uredili, da gremo v četrtek še na en pregled v eno drugo razvojno ambulanto. Potem pa gre vloga (obrazec se dobi na CSD) skupaj s kopijami izvidov na komisijo - vse papirje se odda na CSD in oni pošljejo. Traja 10-14 dni da odločijo. Potem pa obstaja možnost pritožbe - pritožba se lahko rešuje največ 60 dni.
Jaz delodajalcu ne bom nič sporočala dokler ne vidim kaj bo. Brez veze se mi zdi, ker se lahko zgodi da bom dobila zavrnjeno. Se pa lahko podaljša za 90 dni, ki se jih lahko koristi kadarkoli do otrokovega 18. meseca. Jaz bom po izteku porodniške koristila star dopust da mi ne propade in od takrat dalje potem porodniško, če bo odobrena. Mislim da to gre, moram še vprašati na CSD.
Nimam pojma ali gre odločba hkrati nam in delodajalcu. Če bom dobila odobreno, bom takrat delodajalcu javila v najkrajšem možnem času.
Upam, da sem kaj pomagala.
Javim, če bo nam uspelo.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 13:50:09   
pipic
Traja 1 mesec ali več,da ti pošljejo odločbo

(odgovor članu Lanika123)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 14:43:09   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: Lanika123

Meni osebno se zdi, da je podaljšanje porodniške čista loterija. Kolikor vem od drugih mamic, so ene dobile brez posebnih razlogov (npr. samo ker so rodile prej), nekateri pa imajo ful težav in niso dobili odobreno.
Mi smo si zdaj uredili, da gremo v četrtek še na en pregled v eno drugo razvojno ambulanto. Potem pa gre vloga (obrazec se dobi na CSD) skupaj s kopijami izvidov na komisijo - vse papirje se odda na CSD in oni pošljejo. Traja 10-14 dni da odločijo. Potem pa obstaja možnost pritožbe - pritožba se lahko rešuje največ 60 dni.
Jaz delodajalcu ne bom nič sporočala dokler ne vidim kaj bo. Brez veze se mi zdi, ker se lahko zgodi da bom dobila zavrnjeno. Se pa lahko podaljša za 90 dni, ki se jih lahko koristi kadarkoli do otrokovega 18. meseca. Jaz bom po izteku porodniške koristila star dopust da mi ne propade in od takrat dalje potem porodniško, če bo odobrena. Mislim da to gre, moram še vprašati na CSD.
Nimam pojma ali gre odločba hkrati nam in delodajalcu. Če bom dobila odobreno, bom takrat delodajalcu javila v najkrajšem možnem času.
Upam, da sem kaj pomagala.
Javim, če bo nam uspelo.


lanika, ne bo šlo tako kot si si amislila, ker je med potrebno dokuentacijo za podaljšanje porodniške zahtevana tudi izjava delodajalca, da je s tem senanjen. ne moreš zbirati, kdaj ga boš obvestila, ker če te izjave ne boš priložila, se smatra, da je dokumentacija nepopolna in je zahteva zavrnjena.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lanika123)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 14:56:21   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: pipic

Traja 1 mesec ali več,da ti pošljejo odločbo


mi smo dobili v cca 3.tednih

(odgovor članu pipic)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 18:00:05   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: Lanika123

Meni osebno se zdi, da je podaljšanje porodniške čista loterija. Kolikor vem od drugih mamic, so ene dobile brez posebnih razlogov (npr. samo ker so rodile prej), nekateri pa imajo ful težav in niso dobili odobreno.
Mi smo si zdaj uredili, da gremo v četrtek še na en pregled v eno drugo razvojno ambulanto. Potem pa gre vloga (obrazec se dobi na CSD) skupaj s kopijami izvidov na komisijo - vse papirje se odda na CSD in oni pošljejo. Traja 10-14 dni da odločijo. Potem pa obstaja možnost pritožbe - pritožba se lahko rešuje največ 60 dni.
Jaz delodajalcu ne bom nič sporočala dokler ne vidim kaj bo. Brez veze se mi zdi, ker se lahko zgodi da bom dobila zavrnjeno. Se pa lahko podaljša za 90 dni, ki se jih lahko koristi kadarkoli do otrokovega 18. meseca. Jaz bom po izteku porodniške koristila star dopust da mi ne propade in od takrat dalje potem porodniško, če bo odobrena. Mislim da to gre, moram še vprašati na CSD.
Nimam pojma ali gre odločba hkrati nam in delodajalcu. Če bom dobila odobreno, bom takrat delodajalcu javila v najkrajšem možnem času.
Upam, da sem kaj pomagala.
Javim, če bo nam uspelo.


Tudi sama bom najprej koristila stari LD, šele nato vložila prošnjo za podaljšanje. Tako mi je svetovala na CSD, sem pa tudi na internetni strani CSD Šiška postavila pisno vprašanje na to, da najprej koristim LD, nato pa šele vložim vlogo za podaljšanje, tako da si tam lahko pogledaš odgovor, ki so mi ga posredovali. V glavnem pa gre zato, da je to čist reden postopek. Ko vložiš prošnjo za podaljšanje, traja pri nas 14 dni da prejmeš odločbo, tako da bom jaz vložila ene slabe tri tedne pred zaključkom LD.

Delodajalca pa sem ravno zaradi reševanja kadrovske problematike in nadomeščanja na mojem delovnem mestu okvirno že seznanila, sem mogla en dopis napisat, kdaj predvidevam, da pričnem z delom. Sem pa navedla, da se po izkušnjah sodeč predvidoma podaljša za 90 dni, tako da tud oni vedo, da to še ni 100 %.
Tako da ti svetujem, da okvirno omeniš, da je možno podaljšanje.

(odgovor članu Lanika123)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 18:44:53   
benika
Mislim da to gre, moram še vprašati na CSD.


Tudi to ne bo šlo. Podaljšana P se koristi takoj po koncu redne P. Jaz sem tudi želela najprej koristiti dopust, pa so mi na CSD-ju rekli, da to ni možno.

(odgovor članu Lanika123)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?