|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ranjene bradavičke
3.9.2008 14:10:00   
arabela*
Sem teden dni po porodu.V tistem hudem navalu mleka je mala hotela pit,ampak ni in ni šlo.Skratka smo se trudli.Sedaj imam že par dni ranjene bradavice,sem celo med sesanjem mleka opazila znake krvi.Ponekod je že krastica,vendar ne zaceli,ker mala,ko sesa vedno znova odpre rano.Imam b panten kremo iz bolnice.Kaj bi še lahko storila?user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 14:13:12   
matea1
V lekarni si kupi Lanolin kremo in komprese Lanolin (oboje od Multimam). Edino to mi je pomagalo. S kremo sem se velikokrat na dan namazala (in je ni potrebno spirat pred podojem), komprese pa sem pustila čez noč, da so delovale.

Verjemi, bo boljše.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 14:16:41   
Volga
Pa veliko dojke luftat. Po stanovanju kar naga hodi, mislim, zgoraj brez. Zelo pomaga. Pa čuvat, da ne bodo vlažne in zakisane bradavice, mislim, da se ti ne pajsajo pod blazinicami za dojenje. Skratka, čimveč zračit, za mazanje pa ne vem, s katero kremo. Tudi bepanten je v redu oz. tudi samo svoje mleko malo razmaži po bradavici in pusti, da se posuši na zraku.

(odgovor članu matea1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 14:18:39   
anckabancka
Lanolin je najboljši! Jaz ga bom vzela že v porodnišnico.

Prvič ga nisem vzela in sem 3 mesece trpela zaradi bolečih bradavic. Drugič pa sem jih mazala že od prvega podoja dalje in ni bilo nobenih bolečin. Tako, da je sedaj v tretje lanolin najpomembnejša stvar v moji torbi za v porodnišnico. user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu matea1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 14:20:16   
Naja30
Tudi jaz ti proporočam lanolin.

Pa čestitke! user posted image

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 14:30:06   
Anonimen
Tole z Lanolinom je vzeto na znanje, hvala!

Bi pa še nekaj vprašala ... mami mi odkar sem povedala, da sem noseča, skos govori, naj si do poroda utrdim bradavice. No in si jih zdaj že 5 mesecev lepo po vsakem tuširanju z malo bolj grobo brisačo masiram. Pa me sedaj zanima, kake so vaše izkušnje glede tega, a to pomaga da te manj boli pri dojenju, ali to zmanjšuje verjetnost vnetja? Kako je s tem?

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 15:51:23   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: matea1

V lekarni si kupi Lanolin kremo in komprese Lanolin (oboje od Multimam). Edino to mi je pomagalo. S kremo sem se velikokrat na dan namazala (in je ni potrebno spirat pred podojem), komprese pa sem pustila čez noč, da so delovale.

Verjemi, bo boljše.









Enako

(odgovor članu matea1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 15:55:41   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Tole z Lanolinom je vzeto na znanje, hvala!

Bi pa še nekaj vprašala ... mami mi odkar sem povedala, da sem noseča, skos govori, naj si do poroda utrdim bradavice. No in si jih zdaj že 5 mesecev lepo po vsakem tuširanju z malo bolj grobo brisačo masiram. Pa me sedaj zanima, kake so vaše izkušnje glede tega, a to pomaga da te manj boli pri dojenju, ali to zmanjšuje verjetnost vnetja? Kako je s tem?







Zmanjšuje verjetnost ranic, ker tako pripraviš bradavice na, kako se naj izrazim, bolj grobo ravnanje z njimi, v bistvu jih utrdiš. Vendar to ne pomeni da ne boš imela vnete, le manj verjetno je, pa tudi to mineuser posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 17:51:57   
ribica.
Jaz sem mazala z Bepantenom. Pa obvezno počakaj da se zacelijo, preden spet začneš dojiti. Progaj si mleko iztisnit in naj otrok pije po steklenički.

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 18:49:53   
sanosan
Jaz pa ti priporočam uporabo lanolin kreme in hkrati nastavke za bradavice - dojenje (npr. od aventa, dobiš v npr. pikapolonici), ki ti bodo preprečili, da bi ob dojenju ponovno odprla rano.

Veliko sreče in kmalu bo minilo, verjemi!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 21:30:55   
lidija***
naj si do poroda utrdim bradavice. No in si jih zdaj že 5 mesecev lepo po vsakem tuširanju z malo bolj grobo brisačo masiram. Pa me sedaj zanima, kake so vaše izkušnje glede tega, a to pomaga da te manj boli pri dojenju, ali to zmanjšuje verjetnost vnetja? Kako je s tem?


Meni se zdi, da je najbolj pomembno, da otroka pravilno pristaviš. Da te ne posesa, kje na robu bradavice. Pa seveda mazat, v kakšnem tednu so utjene. Saj moje so bile. Pred porodom pa jih nisem nič utrjevala.

(odgovor članu sanosan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
3.9.2008 21:45:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lidija***)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 23:12:45   
arabela*
Ja saj to je problem,ker nebi rada dajala po stekleniči,zato je problem pri celjenju.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ranjene bradavičke
3.9.2008 23:19:35   
Doll
Grobo brisanje bradavic ne pomaga k ničemur in ni dobro to delati ,ker  brbončice ali kako se že reče  lahko raniš.
za dojenje je pomembno samo to,da otroka pravilno pristaviš in da si neguješ bradavice ,saj zelo hitro pride do  soor-a ali pa da boli-ranice.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ranjene bradavičke
4.9.2008 7:48:55   
anju
Otika proti koncu nosečnosti ni dobro dražit bradavic, ker lahko povzroči krčenje maternice in draženje tako lahko sproži porod. js sem jih v nosečnosti mazala z mandljevim oljem, ampak utrdile so se tam nekje po 8m dojenja.
Kadar sem imela ranico, sem dala gor multimam kompreso. je pomagalo, recimo par dni, da se je zacelilo. in pri vsakem podoju je blo treba stisnit zobe. saj najbolj boli, ko povleče bradavico v ustka, potem ko zalaufa je že boljše, kajne?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ranjene bradavičke
4.9.2008 10:02:47   
jajula
men je ful pomagal benapthen, luftanje in komprese - sem jih dobila v sanolaborju, v bližnjih lekarnah jih niso mel. 

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ranjene bradavičke
6.9.2008 11:20:45   
*zoe*
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

Ja saj to je problem,ker nebi rada dajala po stekleniči,zato je problem pri celjenju.user posted image


Oj Saraya - vidim da imaš iste probleme kot jaz, pri meni je problem še boleče dojenje.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ranjene bradavičke
7.9.2008 17:41:04   
sassy0
Meni je svetovalka za dojenje svetovala naslednje: dokler se ne zaceli, ne dojit na tisti strani amak črpat, zaceli pa se po navadi v roku enega dne, luftat, luftat, luftat, pa lanolin je tudi meni zelooo pomagal.
Pa srečno.

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ranjene bradavičke
8.9.2008 22:01:06   
kjava
Jaz sem naredila tako, da sem samo na eni strani črpala tok dolgo, da se je zacelilo, pol sem pa še na drugi. Tako se user posted image  ne navadi samo na flaško.

(odgovor članu sassy0)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ranjene bradavičke
9.9.2008 11:19:35   
ema82
Tudi jaz sem imela zelo uboge bradavice na začetku dojenja,ranjene in tudi meni je pritekla kri,pa bolele so me tako da mi je šlo na jok ko se je dojil.Sem si jih pa pozdravila v zelo kratkem času z lanolinom in z aventovimi nastavki za dojenje.
Želim vam da bo hitro bolje,ker vem da to res boli!user posted image

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ranjene bradavičke
9.9.2008 19:05:33   
*medica*
jest mam pa en čist preprost recept katerega sem tud sama prakticirala in mi je ful pomagal...vrečkice kamiličnega čaja si daš gor..naj bodo tople pazi da ne bodo prevroče..pa lanolin..drgač sem se jest mazala na začetku samo z lanolinom in bepantenom pa mi ni ravno pomagalo so mi pa ti domači recepti zelo hitro pomagal..če hočeš probaj aja še to seveda nekaj časa ko nosiš te vrečkice po podoju si pusti malo da se prezračijo mislim da se mal luftajo ko so rekle predhodnice..upam da ti bo karkoli hitro pomagalo

(odgovor članu ema82)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ranjene bradavičke
10.9.2008 9:59:33   
Julija08
Pa veliko dojke luftat.
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Jaz sem probala tudi to, pa ne gre, ker mi kar teče iz dojk.user posted image user posted image  Ne vem kako naj jih preluftam, ker so pod blazinicami skoz malo vlažne, pa jih skoz menjam (1 paket skor na dan porabim (30 blazinic)).
Me pa ful bolijo, groza...user posted image
Ima katera še kako idejo?

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ranjene bradavičke
10.9.2008 14:22:42   
meeryana
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Tole z Lanolinom je vzeto na znanje, hvala!

Bi pa še nekaj vprašala ... mami mi odkar sem povedala, da sem noseča, skos govori, naj si do poroda utrdim bradavice. No in si jih zdaj že 5 mesecev lepo po vsakem tuširanju z malo bolj grobo brisačo masiram. Pa me sedaj zanima, kake so vaše izkušnje glede tega, a to pomaga da te manj boli pri dojenju, ali to zmanjšuje verjetnost vnetja? Kako je s tem?



Otika, tudi jaz sem to počela celo nosečnost in mi je pomagalo...na začetku me je to frotiranje bolelo, potem pa več nič. Sedaj moram reči, da nimam težav z bradavicami....sicer si pa jih tudi redno mažem z lanolinom... že v porodnišnici sem si.

LP
M

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ranjene bradavičke
10.9.2008 22:43:16   
sassy0
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Jaz sem probala tudi to, pa ne gre, ker mi kar teče iz dojk.user posted image user posted image  Ne vem kako naj jih preluftam, ker so pod blazinicami skoz malo vlažne, pa jih skoz menjam (1 paket skor na dan porabim (30 blazinic)).
Me pa ful bolijo, groza...user posted image
Ima katera še kako idejo?


Vzameš mrežaste hlačke za enkratno uporabo kot si jih imela v porodnišnici in prerežeš del, kjer je stik za hlačnice. Vzameš 2 krpici za umivanje od dojenčka, tiste kvadratne z obšitim robom, če nimaš, lahko tudi tetra plenico. Vzameš 2 mala plastična cedilčka za čaj.

Cediloma odstraniš ročaj, tako da ostane samo del z mrežico. To si nastaviš na dojke tako, da so bradavice v sredini teh cedilčkov, nato čez to povezneš tetra krpice, to pa fiksiraš z mrežastimi hlačkami. Preverjeno deluje. Tudi če mleko izteka, se vpije v plenico, bradavičke so pa še vedno na suhem in jih ne cmariš pod blazinicami. Tudi sama sem to uporabljala dokler jih nisem zacelila, potem sem samo odstranila cedilčka, ostalo sem za doma še vedno uporabljala tako. Tudi če se je tetra krpica zmočila je še vedno dihalo vse skupaj.

LP

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




porod


Prvega otroka sem rodila:

pred dopolnjenim 37. tednom (24%)

med dopolnjenim 37. in 38. tednom (6%)

med dopolnjenim 38. in 39. tednom (8%)

med dopolnjenim 39. in 40. tednom (18%)

točno na PDP (8%)

po PDP (36%)


Število vseh glasov: 362

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!