|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 16:43:37   
tetkazima
Moja sestrična, katere otrok hodi v 2. razred, mi je povedala, da na njihovi OŠ pri razporeditvi otrok v razrede čisto nič ne pazijo, tudi če so v razredu a trije Nejci, v razredu b pa nobenega. Celo nasprotno, v isti razred dajo soimenjake. Tako sta konkretno v 2.a dve Neži, v 2.b pa nobene. Pa seveda v 2.a nobene Eve, v 2.b pa dve. Zakaj to delajo?Preverila sem lanski seznam učencev na tej šoli in ugotovila, da se to redno pojavlja pri vseh razredih na tej šoli? Daned pa se od sodelavke slišala, da je v razredu njene hčerke poleg njene še ena Zarja, v sosednjem razredu pa nobene. Zanima me, ali imate tudi ve podobne izkušnje in zakaj mislite, da to delajo. Saj je prej moteče kot koristno, da sta dva otroka 9 let v istem razredu, potem jih pa s priimki kličejo. Pa to se ne dogaja samo s pogostimi imeni, tudi z redkimi, če sta slučajno dva, da jih lahko dajo skupaj.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 16:53:22   
ursi
Pa kaj pol, čejih je več skupaj z istim imenom??? user posted image  Pri nas je bilo v razredu 6 deklic z istim imenom, pa jih nikoli klicali samo po priimku. Nam je blo prej fino, kot da bi nas to motilo. user posted image

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 16:59:29   
misa4
user posted image

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 16:59:57   
melanija
Meni je vedno šlo na živce, ker so me klicali po priimku, ker sem imela še eno soimenjakinjo v razredu. Imam tudi sodelavko, ki je imela še 4 soimenjakinje v razredu in celo ena je imela enak priimek kot njen in je rekla da ni hujše stvari kot te, ker potem ti vedno dodajo kakšno izpeljanko zraven da te ne zamešajo.

Vprašanje je kakšen kriterij imajo na OŠ, samo glede na to kar si napisala bi jih lahko prerazporedili v druge razrede, meni bi se zdelo bolj pravično do otrok, da se jih kliče po imenu in ne po priimku ali pa po kakšni izpeljanki, ker do tega itak prihaja.

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 17:02:25   
anckabancka
Jaz sem imela v srednji šoli 2 sošolki z enakim imenim in priimkom. Pol je bila pa ena številka 1, druga pa 2 (enka in dvojka) user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 17:03:31   
Klemy82
Aaam... a ene vas pa res čisto vse moti? In kaj imajo imena veze s tem, v katerem razredu je otrok?
In na kaj naj bi v šoli še bili pozorni, ko razporejajo otroke? Na priimke? Na to, koliko otrok ima plave oči, koliko rjave lase? Najbolje še kar na IQje otrok, da bo uravnoteženo in da ne bo slučajno kdo izstopal, kak razred pa bil preveč povprečen?
Mislim... Pri meni v razredu smo imeli 3 Tine, 3 Nine in 2 Matica, od tega sta imeli dve Tini celo isti priimek in nista bili v sorodu... đizs, kar za inšpekcijo klicat, ane?user posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 17:03:38   
Precious
mene to sploh ne moti. nekateri pa pač iščete nekaj,kot da vam je dolgčas v življenju in se morate sekirat za takšne brezvezne skrbi

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 19:18:38   
misa4
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

mene to sploh ne moti. nekateri pa pač iščete nekaj,kot da vam je dolgčas v življenju in se morate sekirat za takšne brezvezne skrbi



user posted image user posted image

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 19:49:10   
Gina
Joj, kako sploh pride komu na misel delat cirkus zaradi tega, ker sta dva z istim imenom v razredu? Res mislim, da manjkajo vojne in ljudje ne ločijo več, kaj je grozno in kaj ni nič grozno. Razvajane generacije prihajajo, ki iščejo probleme v miru.

Načeloma pa po šolah otroke razporejajo ali po interesih otrok in staršev ali pa jih naključno zmešajo.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 20:02:47   
hubi
Otroke razporejajo tudi po domačem okolišu. Da so skupaj iz istega naselja ali ulic.  Pa narazen dajo tiste, ki verjetno že v vrtcu niso skupaj funkcionirali.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 20:30:43   
nena m
Jaz nisem nikoli razmišljala, da bi na to morali paziti pri vpisu - pri nas je večina otrok ostala skupaj še iz vrtca.

Mi pa lahko verjamete, da je moteče. Npr. v razredu mojega sina sta moj in še en fant z istim imenom in mojega  VSI (tudi učiteljica) kličejo z imenom in prvo črko priimka. Ker njega to ne moti, se tudi jaz ne obremnjujem, čeprav se mi včasih sliši precej trapasto. Tega so se navadili že tudi starši ostalih otrok - tistih s katerimi se več druži.  Predstavljajte si, da bi vaša bila vedno npr. Ana B. ali Peter G.

< Sporočilo je popravil nena m -- 27.1.2011 20:31:22 >

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 20:33:38   
nena m
Je pa tudi pri nas tako, da sta v tem razredu 2 fanta z enakim imenom, v drugem pa tudi 2 fanta in 2 punčki. Sicer pa o tem do sedaj sploh nisem razmišljala.

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 20:34:47   
diva 4
Pri nas grejo vsi v isti razred, ker jih je tak malo user posted image .

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 20:49:58   
Precious
nena m si predstavljam in sem to tudi sama doživela. In me ne moti ,tako da sploh ne vem kaj se starši zapikujete v takšne stvari ,ki niso niti omembe vredne.Delate probleme tam kjer jih ni

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 21:10:25   
nena m
precious, a si ti prebrala, kaj sem napisala? Da, če sina ne moti se tudi jaz v to ne zapikujem. Je pa res, da če bi mi bilo všeč npr. ime Jan B., bi mu jaz dala tako ime, zdaj se mi pa včasih res trapasto sliši, predvsem, ko ga ostali starši tako kličejo. Se pa nisem zaradi tega še nikoli razburila, niti nikomur rekla, da ga tako ne sme klicat.

< Sporočilo je popravil nena m -- 27.1.2011 21:17:46 >

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 21:19:28   
bumerang
Zakaj pa si potem še sama sebe poimenovala nena m? user posted image

Sicer pa podpis pod Gino.
Berem že par dni ono temo o bodočih prvošolčkih in se samo križam. Pa ljudje božji, kam mi gremo?!


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu nena m)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 21:22:37   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: misa4

IZVIRNO SPOROČILO: Precious

mene to sploh ne moti. nekateri pa pač iščete nekaj,kot da vam je dolgčas v življenju in se morate sekirat za takšne brezvezne skrbi



user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 21:23:59   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Berem že par dni ono temo o bodočih prvošolčkih in se samo križam. Pa ljudje božji, kam mi gremo?!




Bumerang kaj te pa moti na tej temi?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 21:25:01   
nena m
mogoče mi je bilo v začetku simpatično, tako malo hecno?  res mi je bilo, dokler so ga tako klicali samo sošolci. :) Me pa tudi sedaj ne moti pretirano, zdajle sem se pač spomnila, ko je bila ravno debata o tem.

Drugače se pa jaz vedno križam po roditeljskih sestankih. Pa to res ne moreš verjet, kaj vse starše moti. Pa karkoli učiteljica naredi, je narobe.

< Sporočilo je popravil nena m -- 27.1.2011 21:27:08 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 21:26:26   
bumerang
Moti me ne nič se pa ob vašem pisanju marsikaj sprašujem. Če bi bila verna, bi se tudi fajn križala, mogoče še trikrat pljunila pred sabo rekoč: "Fej, fej, fej".

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 21:29:38   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Moti me ne nič se pa ob vašem pisanju marsikaj sprašujem. Če bi bila verna, bi se tudi fajn križala, mogoče še trikrat pljunila pred sabo rekoč: "Fej, fej, fej".


user posted image

Kaj se pa sprašuješ?

Sicer pa takšnega odgovora res nisem pričakovala. Upam, da imaš do staršev otrok, ki jih ti učiš, drugačen odnos.

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 27.1.2011 21:34:32 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 21:36:52   
bumerang
Odnos tebe do drugih je premosorazmeren z odnosom drugih do tebe.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 22:09:53   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Odnos tebe do drugih je premosorazmeren z odnosom drugih do tebe.



Aha to si želela povedati.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: razporejanje otrok v razrede
27.1.2011 22:24:39   
Naja31
Oprosti, ampak sem mislila, da imaš nek resen problem.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: razporejanje otrok v razrede
28.1.2011 10:02:35   
Putka
Jaz pa čisto razumem pomisleke.. Si ne predstavljam učiti v razredu, kjer je 5 Janov, pa 3 Špelce... Smo starši čisto sami krivi, da izbiramo pogosta imena.user posted image

No, pri nas smo se za v prvi razred lahko zmenili da bodo iz vrtca skupaj, pa še pri učiteljici so nam ugodili..

So se pa že v vrtcu po priimkih klicali, Jan C in Jan S.. in je ostalo.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?