|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   samostojno sedenje
23.3.2009 13:46:44   
minca_n
mene pa zanima, kdaj so vaši nedonošenčki začeli samostojno sedet. moji dve sta stari 7 mesecev, korigirano 4,5 mesece in so mi v razvojni ambulanti rekli da bi že morali sami sedet user posted image .  ob opori že sedimo kak mesec, kakšnih 10 sekund pa že sedita sami, dokler jima ne zmanjka ravnotežja user posted image  
drugače motorično nič ne zaostajata, samo za sedet se jima ni, ampak bi raje stali.

kakšne so vaše izkušnje z sedenjem? bi že res morale same sedet? user posted image

hvala za odgovore

_____________________________

20.8.2008 sva dobila največje bogastvo: ob 14:58 Zoja 1400g, 39 cm in 15.23 Nia 1550g, 39,5cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: samostojno sedenje
23.3.2009 14:14:25   
veveričica
moja sedi  samostojno je pa začela zdaj kakšen teden  nazaj.ampak  stoji ne niti  kotali se ne  obrača nič.kaj tvoji vse že obvladata.drugače se ne sekiraj vse  to pride samo od sebe.samo eni malo prej drugi kasneje.lep dan

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: samostojno sedenje
23.3.2009 14:19:29   
emaa
Moja dva sta začela samostojno sedet pri 8,5 mesecih, korigirano en mesec manj, pa ni noben rekel, da bi morala že prej. 

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: samostojno sedenje
23.3.2009 18:18:54   
anajmad
Pri enem letu - 3 in pol mesece manj.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: samostojno sedenje
23.3.2009 20:44:34   
cupacups
moja je bla rojena v 35 t
sama je zacela sedet nekje pri 5m..tko nekak
ma se mal pa bojo zahteval da otrok leta sam pri 4,5 m user posted image
samo pocasi, se bo otrocek ze vsedel sam

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: samostojno sedenje
23.4.2009 12:32:53   
soncek80
Naš Luka je star 7 mesecev, korigirano 4,5m pa še ne sedi. Sedi samo v Bimbo-tu. Se pa že sam obrača iz hrbta ne trebuh in obratno

(odgovor članu minca_n)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: samostojno sedenje
28.4.2009 8:03:41   
Neža7
Moja bo stara 9,5 in zelo lepo sedi vedar sama se ne zna dati v tem položaj user posted image  komaj čakam, da se bo lahko sama dala iz trebuha ali hrbta v sede, ker jo moram skoz lovit, ker se jezi, da se ne more. Verjetno bi jo morala kar pustit, ne vem ?

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu soncek80)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: samostojno sedenje
11.5.2009 20:33:50   
isabeaux
Naš je sedaj pri 9 mesecih začel samostojno sedeti, vendar še vedno pade nazaj čez čas...kotali se ne, prevali se ne, iz hrbta se ne prevali na trebuh in iz trebuha na hrbet tudi ne...

Je pa 1,5 meseca prehitro rojen.

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: samostojno sedenje
11.5.2009 22:05:14   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: isabeaux

Naš je sedaj pri 9 mesecih začel samostojno sedeti, vendar še vedno pade nazaj čez čas...kotali se ne, prevali se ne, iz hrbta se ne prevali na trebuh in iz trebuha na hrbet tudi ne...

Je pa 1,5 meseca prehitro rojen.



A hodite kaj na fizioterapijo?

(odgovor članu isabeaux)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: samostojno sedenje
5.7.2009 21:46:29   
MARTINŠČICA
Samostojno sedenje pomeni, da se otrok sam vsede in ostane v tem položaju dlje časa in potem ne pade, ampak se sam na nek svoj način premakne v nov položaj levo, desno ali naprej. Tega so redki otroci sposobni pred 9 mesecem, tako da se mi zdi čudno, da so vam to rekli v RA, ko sta pa malčka stara razvojno šele 4,5 mesecev?!? Imate še ulalalala časa. Važneje je, da se sedaj kotalita, obračata, poskušata vstajati z boka in predvsem veliko časa preživita na tleh ...

_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: samostojno sedenje
9.7.2009 22:27:06   
isabeaux
IZVIRNO SPOROČILO: Andromeda


IZVIRNO SPOROČILO: isabeaux

Naš je sedaj pri 9 mesecih začel samostojno sedeti, vendar še vedno pade nazaj čez čas...kotali se ne, prevali se ne, iz hrbta se ne prevali na trebuh in iz trebuha na hrbet tudi ne...

Je pa 1,5 meseca prehitro rojen.



A hodite kaj na fizioterapijo?


oprosti...šele zdaj sem spet pogledala to temo....ja hodimo na fizio, vsak teden, pa se še vedno ne prevali in je stanje bolj ali manj enako....enostavno noče biti na trebuhu, ne na boku, prevali se ne, sedi lepo, če ga dam v sedeč položaj, kar seveda za dohtarje pomeni, da ne sedi samostojno user posted image  pa ok...se tolažim s tem, da je naša hči, ki je bila rojena na rok, bila zelo podoben lenušček in je šele pri 10 mesecih sedela samostojno...pa je shodila pri 13 mesecih...in je bilo vse ok...tamali pa ne vem, po moje bo tudi kar shodil...

delava ful vaj, iz fizio...pa enostavno noče sodelovat...len je in njemu je pač fajn če samo sedi...če pa ga položim...pa ga nočem dvignit, ker mu kažem kako naj se obrne...pa samo ko se že obrneva na trebuh da glavo dol in jok....pa valjda da ga ne morem dolgo pustit jokat...pol ga pač dvignem...pa pocartam...malo me izkorišča...ampak...kaj čem....

_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: samostojno sedenje
9.7.2009 22:30:28   
isabeaux
IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA

Samostojno sedenje pomeni, da se otrok sam vsede in ostane v tem položaju dlje časa in potem ne pade, ampak se sam na nek svoj način premakne v nov položaj levo, desno ali naprej. Tega so redki otroci sposobni pred 9 mesecem, tako da se mi zdi čudno, da so vam to rekli v RA, ko sta pa malčka stara razvojno šele 4,5 mesecev?!? Imate še ulalalala časa. Važneje je, da se sedaj kotalita, obračata, poskušata vstajati z boka in predvsem veliko časa preživita na tleh ...
žžEvo točno tole so men rekli....ampak moj je skoraj cel dan na tleh al pa morda 3x po 10 min. v stajici....pa ko pade...(sama ga posedem), enostavno samo protestira...sam se še zmeraj ne prekotali in tudi ne obrne...ostane tako kot je padu (čeprav glavico pa obdrži gor...v vratu, tako da ne udari z njo ob tla - imamo na tleh mehke gobe - sestavljive penaste številke in črke...saj veste katere a ne)....no in v glavnem samo protestira....user posted image

_____________________________

Pa imamo tri lepe in zdrave sončke :-)

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?