|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:04:21   
Tjula
Punce (in ev. fantje ;-))), živjo,

imam 3-letno hčerko, ki ima 1-letno sestrično . Njena mamica (torej - hčerkina teta in moja svakinja) je, ne vem po kakšni logiki, prepričana, da so vse hčerkine oblekice in igračke (za katere smo seveda z leti zapravili celo premoženje in so nam prirasle k srcu, pa čeprav so sedaj v škatlah na podstešju) gratis in namenjene za nadaljnjo uporabo, pogosto kar brez vprašanja. Kaj narediti? Biti tiho, požreti in gledati, kako se izposoja v nedogled, kakšno "pametno" reči in se zameriti celotni žlahti... Ima kdo podobne izkušnje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:06:40   
dory
No nisem skrta ampak tole bi pa jaz mal razcistila...kaj tko kot ste mogl vi kupovat iz svojega zepa,naj pa se oni...sej ne recem,kaj se ze posodi pa tko...sam tole mi pa samoumevno ravno ni no:zmeden:

Jaz bi tko na en kulturen nacin povedala:zmeden:

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:08:06   
KIRA
povej da ne. moja svakinja (bodoča), ima tudi piko na otroško opremo moje hčerke pa še niti noseča ni
!!!

povej, da si že eni kolegici posodila ali kaj takega. ali pa naj ti oblekce odkupi - saj še niso tako stare in znucane...
Lp

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:08:45   
kofetek2010
se pridružujem teji. - povedala bi ji še, da čuvaš stvari za novega člana ali pa za spomin

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:09:30   
KIRA
:bravo: jana.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:09:57   
Tjula
ne morem, ker so vse obleke v skatlah pri tasci (njeni mami!) :zmeden: torej - come and serve yourself ... pa tud tasca ni lih uvidevna ("ji ni treba kupovati kolesa, ker je itak ze eden pri nas spravljen" ;-)))
Cisto za znoret!

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:11:04   
KIRA
polpa povej, da si jih že obljubila kolegici, pa da obljube ne moreš prelomit. naj jih odkupi, saj so tvoje po polovičniceni, če jih že mora imet.
tudi ti nisi zastonj dobila!

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:12:45   
Tjula
ja saj nekaj takega bo res treba narediti ... moj moz bo sicer cukasto gledal (je le njegova sestra), ampak meni gre pa za princip. Dost mam. Pa ne recem da bi bili revezi ... vsako leto drug avto ipd. preseravanje. v takem primeru dam raje za karitas.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:15:20   
Annny
Pojdi iskat vaše stvari in jih prinesi domov...obrazloži pa to tako, kot je rekla Jana73.
Naj mislijo, kar hočejo:)

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:18:30   
Anonimen
Jaz stvari zelo rada dam takim, ki si jih težko kupijo. Verjamem, da ti gre na živce, da sedaj tako rekoč vse ti kupuješ zanje, zato da si oni lahko kupijo avto... A kam drugam pa ne moreš stvari spraviti? Vsaj tiste, ki jih ne bi rada dala?

(odgovor članu Tjula)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:20:02   
Tjula
ne, doma nimamo prostora (dvosobno malo stanovanje), pri mojih pa tudi ne. saj če bi imeli kam, bi že. tašča pa ogromno bajto in podstrešje, tako da je žal edino ta možnost. Ma, ful ste mi pomagale, bom razčistila po svoje, kaj pa naj! Tenks!

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:28:25   
Annny
Napiši oglas in vse skupaj prodaj, če ne boste več rabili. Reci, da rabite denar za kake za 3-letnico aktualne stvari, obleke, šport, avtosedež ali kaj podobnega:)

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:31:11   
Tjula
hmmm... ne vem če ne bomo več rabili ... trenutno sem sicer proti temu, da bi imela še enega (mi/nam je preveč luštno), ampak saj veš, never say never ...

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 13:35:22   
Tjula
ja ampak verjetno si jih ona ni sama začela grabit, tako kot moja, ampak si ji ti ponudila oz. je vprašala oz. je vsaj približno kulturno izgledalo. V tem primeru seveda ni problema. Pri nas je šlo po sistemu:"Poglej kako oblekica toje tamale lepo paše moji tamali!" Nič vprašat ali kaj podobnega - ampak kar oblečt in nosit.:grrr:

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 15:29:18   
Pupica
nikakor samoumevno.še isti hip bi šla vse iskat iga stvar:(

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 15:46:16   
ZARA
men gredo naceloma take neotesane zenske mocno na jetra...ker mi je to totalno mem!!!!!!
Jst sem taka...vprasej me ce lahko dam bos dobil,ce pa ni pa pac ni...So pa stvari ki jih pac nebi nikol posodla,pa mi je cist vseen kaj si zlahta misl o meni...
ZELO grdo od nje!!

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 16:15:50   
Žaža
Ja, to je pa zelo delikatna zadeva.
Pri nas je bilo pa tako. Svakinja ima prvorojenca fantka, mi pa punčko. Ker je fantek 1 leto starejši od naše punčke, smo dobili vsa njegova oblačila. Nekatere stvari se dajo kar uporabit, a kaj, ko pa je bilo vse zaprano. Tisto, kar bi moglo bit belo, je bilo sivo, rumeno je bilo sivo, zeleno je bilo sivo, vse je bilo sivo!!!!!:zmeden::zmeden:
Jaz sem kar se cot tiče velik "picajzl" in smo pač uporabili samo temno modre stvari, na katerih se njihova žehta ni poznala.
No, potem pa je svakinja dobila drugega otročka - punčko. In seveda je pričakovala, da bo dobila oblačila od naše punčke (ki jih je tudi že prej zelo hvalila - normalno, ko pa so bile lepo oprane!!).
A jaz sem jih raje posodila drugi prijateljici (ki je kasneje rodila).
Sedaj, ko pričakujemo drugo pupo imamo tako kar veliko stvari, ki pa so kljub temu, da so jih vmes nosile že 3, še kot nove.
Žlahta je raztrgana plahta, pravijo. Vse si jim zdi samoumevno.

Žaža

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 18:42:17   
mimica
Mislim, da svakinja ne misli nič slabega ali hudobnega. Sicer menim,da bi jaz prej vprašala, ampak sto ljudi, sto čudi.
Jaz osebno bi raje dala oblekice svoji nečakinji kot pa na podstrejše. Vprašanje kaj si ona misli o tem.
Pa tudi avta si za to niso nič lažje kupili !
Jaz bi vzela oblekice,ki jih želim za spomin, ostale pa bi dala nečakinji. Pa še vesela bi bila !
Ampak to je samo moje mnenje. Pa brez zamere ( včasih je treba pogledati tudi iz druge strani ). Življenje je prekratko za takšne malenkosti.





(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 19:05:48   
Jančika_
V škatlah na podstrešju oblekice in igrače ne koristijo nikomur in iz dneva v dan izgubljajo na vrednosti (razen seveda na sentimentalni). Stvari, ki si jih res želiš obdržati, spravi k sebi, ostale pa podari komur pač hočeš. Osebno ne razumem "hrčkanja", shranjevanja stvari za to, da potem nekje ležijo in se na njih nabira prah. Lahko jih tudi prodaš, zakaj pa ne. Te popolnoma razumem, da ti gre svakinja na jetra - ampak vedno imaš možnost reči ne. Najslabše se je sekirati potiho.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 19:18:43   
KIRA
jaz vem kaj bom rekla moji "svakinji" - da jih bom še sama rabila, ker si želiva še enega otročka, kar je tudi res.
sicer pa so zibka in posteljica "podedovani" in moja mama niti pod razno ne bi dovolila, da bi ju okrog posojala.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
31.1.2005 20:11:07   
Annny
Tudi jaz zelo rada stvari posodim in se pri tem prav nič ne sekiram. Ne bi mi pa bilo prav, če bi si to nekdo prisvajal brez mojega dovoljenja!
Mislim, da je prav, da nesporazum razčistite. Če stvari ležijo zaprašene na podstrešju, si to ljudje različno razlagajo.

LP

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
1.2.2005 10:15:35   
malika
Ne! Jaz sem vsem jasno povedala, da dokler obstaja še minimalna možnost, da imam še enega otroka, ne posodim nič-niti slinčka. In zakaj?Dovolj mi je bilo, ko sem videla oblekce od kolegice ki jih je posodila in kaj dobila nazaj? En kup svinjarije, uničenih oblekc, obgrizenih zlomljenih igrač,...
Res je, da hvalabogu niso vsi ljudje isti in da jih večina zna pazit in imajo odnos, ampak jaz ne bom žrtveno jagnje.

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
1.2.2005 10:19:36   
KIRA
mene bi blo sram tako nazaj dat. bi raje rekla, da je fuč in bi ji ponudila, da ji nadomestim.
žal pa se najdejo tudi take packe, ki neoprane in strgane zadeve vračajo, pa še prosit jih je treba večkrat.

govorim o enem prjatlu, ki je posodil en svoj ancug, pa eno mamino obleko. ravno prejšnji teden sem se z njegovo bodočo pogovarjala o tem. obleko je dobil nazaj zmečkano, umazano, polno mačjih dlak, smetlavo, pa še raztrgano je nazaj dobu, pa je bil ancug čist nov. seveda žlahti na pamet ni pršlo,da bi mu ga nadomestili, kaj pa še. da bi vsaj probali zašit ali pa v čistilnico nesli - on pa jo seveda je direkt iz čistilnice posodu, ker jo je sam 1x nosu. nazaj pa dobi tako packarijo.

žlahta gor ali dol, jaz bi zahtevala, da mi obleko nadomestijo. če nimajo rešpekta do tvojih stvari, tudi do tebe nimajo rešpekta!!

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
1.2.2005 14:59:28   
kaja11
Ma ne vem, jaz pa komaj čakam, da kakšna kolegica zanosi.... ji bom z užitkom dala naše oblekice. Meni je pa prav hudo, ko vidim, kako smo kakšne super zadevice samo parkrat oblekli, pa so že premajhne:( Ko bom čez kakšno leto ponovno zanosila (upam) jih bom pa nazaj dobila.

Bi pa mene tudi motilo, če bi se nekomu to zdelo samoumevno, ali pa bi kar sam vzel:(

LP Kaja

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   samoumevno izposojanje oblekic in opreme neča...
1.2.2005 16:13:03   
ZARA
...ne me narobe zastopit...jst sem posodila vse kar sem lahko moji frendi!Pa me ni prosila...
Ampaaaaak,da se pa nekdo kar lasti stvari brez vednosti... tak obnasanje mi gre na jetra!!

(odgovor članu Tjula)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?