|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   samozadovoljevanje pri otrocih
2.11.2005 10:13:51   
Romana-12
Pozdravljeni!

Deklica je stara 2.5. V vrtcu se zelo pogosto samozadovoljuje, v bistvu kar naprej. Vzgojiteljici pravita, da preusmeritev pozornosti na različne dejavnosti ne pomaga oziroma jo odvrne le za nekaj minutk.

V kolikšni meri samozadovoljevanje dopuščati, če se pri tej deklici pojavlja kar naprej? Kako postopati naprej?

Ali poznate kakšno dobro strokovno literaturo o samozadovoljevanju pri otrocih?

Vesela bom vseh odgovorov,

Romana
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: samozadovoljevanje pri otrocih
2.11.2005 10:18:30   
Anonimen
joj zdele se ne morm spomnt kje sem že to brala ..če se spomnim še napišem.

dugače je pa pisala v smislu da boh ne dej otroka kregat da to počne, ampak ga je treba učit da to lahko počne zgolj doma v svoji sobi in kopalnici. da to ni nič sramotnega samo da se to ne dela v javnosti. predvsem zaradi tega je treba to naučit ker kaj kmalu lahko otrok to res počne karnaprej na javnih krajih in drugi se bodo norčevali iz njega. sploh večji otroci...

ma kje sem že to brala matr!
drgač pa hop v knjižnico pa mal pobrskat :)

(odgovor članu Romana-12)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: samozadovoljevanje pri otrocih
2.11.2005 13:18:18   
Marogica
Literature ne poznam na žalost nobene, razen, kar sem brala v revijah o otrocih. Lahko pa ti opišem naš primer.
Tudi naš otrok se je začel okrog 2,5-3 leta zamozadovoljevati. In to povsod-na obisku se je spravil pod mizo v dnevni sobi, doma kjerkoli, pri babi tudi. SEveda smo naredili, tako kot pravi strokovna literatura in najprej preusmerili otrokovo pozornost, vendar tudi pri nas to ni pomagalo. ZAto smo se pač pogovorili, da to lahko dela v svoji sobici, na postelji. Vendar je dostikrat "pozabil" in "žulil" (kot mi rečemo) kar dalje. Pa smo ga opozorili, naj gre v sobico in je tudi šel. Nikoli mu nismo rekli, da je to grdo ali nespodobno, ker pač otroci tega ne razumejo, da je naša družba že stoletja tako zavrta in smatra to kot nekaj groznega. Ga pa ravno zaradi te družbe moramo učiti, da to počne, ko je sam.
Mogoče še ena "dogodivščina" v tej zvezi. Naš sinko pride vsako jutro k nama v posteljo, kjer se pocartamo, predem vstanemo in gremo v vrtec. Ker je tudi pri nama v postelji žulil, sem mu rekla, da ve,da se to dela v njegovi sobici. PA mi je odgovoril, da je žulil v svoji sobici, vendar je najin jogi bolj trd in bolje gre. Kaj hočeš, dobra obrazložitev in smo ga pač pustili.
Ah ja-še to, sedaj je Bor star 4,5 leta in se je ta potreba po samozadovoljevanju zmanjšala, tako da to dela samo še tu pa tam.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: samozadovoljevanje pri otrocih
3.11.2005 9:54:46   
Anonimen
Pokojna stara mama je mojemu možu še kot majhnemu dečku rekla, ko je žulil, kot praviš Marogica, da mu bo bogec roko odsekal user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: samozadovoljevanje pri otrocih
3.11.2005 20:54:52   
Nia30
Tako kot je napisala Marogica, povedat, da to lahko počne samo, ko je sama v svoji sobici. Ponavadi je pa to samo obdobje, ki traja nekaj časa, potem pa se neha oz. zmanjša.
Jaz sem o tem nekaj brala na internetu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: samozadovoljevanje pri otrocih
3.11.2005 21:02:16   
eva1
O marija bog pomagaj-to pa prvič slišim-kaj vse me še čaka...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nia30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: samozadovoljevanje pri otrocih
4.11.2005 10:40:19   
Urša
Mislim, da je o tem pisal Freud ene teorije... tko da v knjižnico po kakšno psihološko knjigo. Je pa to res ena normalna faza, katera ne sme bit zatrta. Mislim, da se pri fantkih bolj izrazito kaže, nisem pa sigurna.user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
5.11.2005 13:58:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Urša)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: samozadovoljevanje pri otrocih
5.11.2005 22:45:15   
Pikipikica
ojla kak to opazit na kak način to delajo

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: samozadovoljevanje pri otrocih
6.11.2005 20:38:43   
india
Ne,Bagi, ne počnejo vsi tega, nekateri da, drugi ne. Poznam pa primer,ko nas je vzgojiteljica v vrtcu vse starše otrok, starih 5 let glasno opozorila, da se to dogaja in potem smo imeli predavanje psihologa,ki je lepo povedal, da je to normalno in da je treba otroka učiti predvsem higiene, mu povedati, da se to počne le doma in nikakor otroka zaradi tega voziti k zdravnikom ali ga karati. Baje pa to večkrat počnejo deklice.

(odgovor članu Pikipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?