|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   selitev v tujino - vaše izkušnje
11.12.2012 13:52:57   
****
lep pozdrav vsem skupaj!

pred dobrim tednom smo se preselili v nemčijo in me zanima, kakšne so izkušnje vseh tistih, ki ste naredili podoben korak. prosila bi tudi za kak nasvet, na kaj moram biti pozorna, kakšne so moje pravice, na splošno posebnosti življenja tukaj, pa tudi vse v zvezi z zdravstvom, zdravniki, vrtci, prijavo na borzo dela, zdravstvenim zavarovanjem... pač vaše izkušnje :)

za tiste, ki živite v nemčiji, v kateri predel ste se selili? ni vam treba napisati točnega mesta, samo okvirno me zanima.

hvala za vaše odgovore in lep pozdrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
12.12.2012 0:40:56   
Virtualna
Pisi mi na zs, jaz sem v Berlinu user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu ****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
12.12.2012 14:40:13   
bubal
Pozdravljene, se lahko priključim? Jaz sem v Hamburgu. Zaenkrat imamo zavarovanje za tujino (e-kartico), punci sta trenutno z mano doma ker sem na porodniški. Mi smo sveži, tako da naše papirje bomo spomladi urejkali. Mož ima pa že vse urejeno, davčno, stalni naslov...

Zvezdica kje pa si ti?

Virtualna, samo par 100 km sva narazen user posted image . Pozdravček obema in vesela bom oglašanja!

(odgovor članu ****)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
12.12.2012 23:16:03   
****
jaz sem v bližini ulma. pogoj je bil jug nemčije, čim bližje domu :)

(odgovor članu bubal)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
13.12.2012 6:49:15   
bubal
A soo user posted image . Mi smo kar 1300 km od doma, tako da vikend izleti odpadejo. Je pa sever čist drugačem od juga, predvsem se pozna vpliv morja in UK. Tuki se vsi pogovarjajo nemško.andleško in nič ne zamerijo, če ne znaš tok dobro nemščine. Nasploh so odprti, veseljaki, podobni našim primorcem.
In kako ti je všeč? Imate v planu ostati?

(odgovor članu ****)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
13.12.2012 14:53:27   
****
uuuu 1300 km, ne vem, če bi to zmogla :)

drugače sem se iskreno precej v redu navadila, sem mislila, da bo huje, pa se počutim skoraj kot doma... včasih me še prime domotožje, a je kmalu bolje. mislim, življenje tukaj je tudi zelo kvalitetno, v določenih stvareh celo kvalitetnejše kot pri nas. plan je, da ostanemo do otrokovega šolanja.

kaj pa vidve? zakaj ste se odločili za tak korak? boste dolgo gor? :)


(odgovor članu bubal)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
13.12.2012 14:58:15   
malaMravljica
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, bejba helou!!!! Je mozno da zate ze vem? Jaz sem tista, ki sva skor sosedi user posted image user posted image jupi, prides na kafe popoldne?????

(odgovor članu ****)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
13.12.2012 15:01:52   
Ana009

Hoj, mi smo iz okolica Frankfurta.

Na Facebooku je precej obsezna skupina :Slovenci v Nemciji:. Jih je velika vecina iz Stutgarta, kjer je mocna slovenska skupnost. Pa se tam klinki, Vem, da imajo tudi slovensi v Berlinu svojo FB stran..

Ce hocete imeti stik s slovenci, lahko pogledas, kje je v blizini kaksno slovensko drustvo tukaj: http://www.slovenija-danes.slovenci.si/slovenci-po-svetu/seznam-organizacij

V vec mestih, samo ne vem, ce ravno v Ulmu imajo tudi slovensko solo.. solo, kjer se pogovarjajo in ucijo slovensko ina pa tudi kar nekaj slovenskih zupnij je po Nemciji. Zelo zeloprijazna in simpaticna gospa ANdrej Horvat pa dela na slovenskem konzulatu v Munhcnu. Ce kaj rabis, se komot nanjo obrnes, bo z veseljem pomagala (pa ne samo dokumente urejat)..

(odgovor članu ****)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
13.12.2012 15:08:45   
Virtualna
Helouuuuuuuu punce,

jaz sem v Nemciji ze od 2007, Ljubljana-Berlin tocno 1000km, tako, da tudi z moje strani odpadejo vikend izleti. Ze od samega zacetka imam vse urejeno, stalno prebivalisce, zdravstveno zavarovanje...leta 2008 sva dobila user posted image , vse brez problemov, tamala je dobila nemsko drzavljanstvo, ko je bila stara malo manj kot dve leti, sva jo vpisala v vrtec, sicer sva navedla, da mala "raste" v dvojezicni druzini...in takoj so jo sprejeli v vrtec (ti otroci imajo prednost pred ostalimi-integracija pa touser posted image )....nemscine sem se naucila tako sproti, sicer pa se vedno, pogostokrat....uporabljam anglescino user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
13.12.2012 15:20:31   
malaMravljica
Jaz pa sem tu ze od 06 ali 07, ne vem vec. Imam tudi vse urejeno, zavarovanje, bivalisce, dovoljenje za delo in kaj vem kaj se vse.
Mali ima nemsko in slovensko drzavljanstvo in slovensko osebno in potni list, ker sem ga takrat ravno meni delala sem se njemu. Ima ze 3 leta in v vrtcu se ni, ceprav bi ga seveda takoj vzeli, ja integracija - uboscek sedaj ne bo nikoli govoru nemsko user posted image eh, kljub temu govori bolj nemsko kot slovensko, je pa malo bolj pozno zacel bolj govorit kot enojeznicni otroci.

in *** *od ene kolegice sem slisala za eno punco, ki se je pred kratkim preselila v okolico Ulma, pa ne vem si mogoce to ti ali ne. Jaz sem 70 km juzno od Ulma in obcasno pridem sluzbeno tudi v Senden. Do Ulma je res tako malo, da ce si za, bova lahko sli tudi kdaj na kavo in ce zelis si res vabljena k meni na kavo. Sploh se ti splaca sedaj kmalu prist, imam eno goro piskotov specenih. Koliko pa imas stare otroke? Meni bi bilo fajn, ce bi moj mal slovensko govoril z drugimi otrocicki, da bo zacel malo bolj slovensko govorit. Sedaj govori nemsko in vcasih da kaksno slovensko besedo v stavek, razume pa oba jezika.

Pozabila sem vprasat. Virtualna kako imas ti urejeno z vozniskim dovoljenjem, imas slovensko ali nemsko?



< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 13.12.2012 15:22:56 >

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
13.12.2012 19:27:09   
Virtualna
voznisko imam slovensko

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
13.12.2012 19:48:45   
malaMravljica
In si potem vsako leto v Sloveniji obnovis zacasno prebivalisce? Ker meni so na ue v Slo tako rekli in tudi to delam, pa mi gre ze malo na zivce to. Sprasujem, ket mogoce to sploh ni potrebno in do meni na ue narobe povedal.

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
14.12.2012 2:30:35   
Virtualna
Ne, nic si ne obnavljam. Jaz imam ze od samega prihoda v Berlin urejeno in doloceno stalno prebivalisce, tu v Berlinu. Takoj, ko sem dobila potrdilo o stalnem prebivaliscu, sem na Veleposlanistvu RS uredila spremembo naslova, oni so potem vse podatke poslali na Upravno enoto v Ljubljano...mi ni bilo potrebno nic hodit v Ljubljano in urejat vse posebej, sem kar preko Veleposlanistva vse uredila.
Tudi recimo, ko so kaksni referendumi v Slo, mi UE Lj posilja kot drzavljanki Slo, vse potrebne obrazce, sem, v Berlin...

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
14.12.2012 8:40:34   
malaMravljica
Hvala ti za odgovor. Sem nekako vedla, da mi je una zenska na ue v Slo kar neki natvezla, ker pojma ni imela.
Jaz imam tudi ze od zacetka stalno prebivalusce tu v D, samo na ue v Slo mi je rekla, da rabim zacasno prebivalisce v Slo, da imam lahko slovensko voznisko se naprej. In tko morem vsako leto si it podaljsat to zacasno prebivalisce in rabim soglasje lastnika na naslovu v Slo in sploh neko kompliciranje. Bom klicala na ambasado tu in jih vprasala, bodo se najbolj vedli.
Pa te lahko se nekaj vprasam, imas na vozniski potem napisan nemski naslov gor?


(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
14.12.2012 13:36:46   
****
mala mravljica, preko katere kolegice pa? lahko na zs :) moj malek je drugače dve leti star, pa tvoj?

punce, super, da ste se javile, pa hvala za info, si bom vse pogledala. super ste :)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
17.1.2013 11:08:02   
asyka
Živijo punce, vidim da ste vse tako pogumno zakorakale v tujino in zadovolne z življenjem tam. Mogoče pa mi boste lahko malo pomagale. Namreč v prihodnjih letih tudi sama s partnerjem načrtujeva selitev v tujino. Najhitreje bo to možno čez kakšno leto ali dve, saj moram jaz tukaj še končati študij. Zakaj tujina, zaradi službe. Natančneje moje službe, saj v Sloveniji nismo dorasli potrebam po naravoslovcih. Pa to niti ni sedaj pomembno.

Zanima me kakšno je bilo vaše znanje tujega jezika ( v tem primeru nemščine) ko ste se selile tam in kako na to gledajo vaši delodajalci. Ste morale znati brezhibno nemško, ali jim je bilo "ok" da je bila nemščina bolj tako tako, dopolnjeno z angleščino,... Sicer imam plan se učit nemščino, ampak ker ravno nisem talent za jezike :/ ali pa če rečem drugače, se bojim da dokler ne bom vržena v neko okolje in prisiljena govoriti nemško ne bo z mojo nemščino nič bolje.... Tprej kako je bilo z vašim znanjem?

Naslednje me zanima, ali ste se gor selile na blef, ali ste imele zagotovoljene službe in podobne zadeve?

Hvala vam za odgovore.

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu ****)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
17.1.2013 14:22:23   
mateyka
začni se nemščino učit prej (aka zdej) - v dveh letih bi že kar neki znala..

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
18.1.2013 11:25:17   
asyka
Nemščino se učim že zdaj. Nekaj malega ampak res malega je podlage iz srednje šole, ampak tam nismo ravno jemali resno nemščine in mi je ostalo ravno toliko da se znam predstavit :/

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
18.1.2013 15:17:53   
Felicita
če boš iskala delo na svojem področju, beri strokovne članke s področja - da se naučiš tudi strokovnega jezika... za ostalo pa poišči kake filme/serije s podnapisi, ki jih razumeš (nem-slo ali nem-ang) da boš dobila boljši občutek za sam ritem in tok jezika, da si ga boš približala.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
18.1.2013 15:36:43   
asyka
Delo bom zagotovo iskala v svoji stroki Me pa samih strokovnih izrazov in tega sploh ni strah, ker je naravoslovje pač narejeno tako, da samo malo drugače popačiš besedo in si že "po njihovo". Tudi mi nimamo nekih blaznih novih izrazov za neke strokovne pojave in zadeve, ampak poslovenjene angleške. Moram pa priznati, da mi fejst pomaga, da moj govori tekoče nemško, ker imava schnnel kurze doma ko mi začne nekaj po nemško razlagati in me prisli v sodelovanje :) Nemški TV je pa tako skoz na programu, čeprav je kr malo težko si iz nule razumet kaj, ampak upam da bo s časoma bolje :) Hvala vam punce

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: selitev v tujino - vaše izkušnje
24.1.2013 11:30:24   
ucenka
Pozdravljeni
Mož je od novembra 2012 redno zaposlen v Nemčiji - Padeborn. Sedaj razmišljava, da bi se tudi jaz z otroci (11 in 12 let) preselilia k njemu. Sama znam nemško pasivno, otroci ne znajo nič. Starejši ima prvo leto nemščino v šoli. Najbolj me skrbi za otroke. Kako je s šolo ? Sedaj obiskujeta 6. in 7. razred. Hvala za odgovor

(odgovor članu ****)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?