|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   simtomi celiakije
5.8.2009 12:50:05   
2srcka
Kakšne znake so imeli vaši otroci ki imajo celiakijo in kdaj so se pokazali?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: simtomi celiakije
18.8.2009 19:25:35   
MB
Moj sin je bil tipičen celiakaš. Takoj ko je dobil glutensko hrano, pri ca 8 mesecih. Velik trebuh, neskončne driske, "kalimero", zaostajanje v rasti, ... Ampak je trajalo do 2 let in pol, da so postavili diagnozo. Ker ima danes že 22 let seveda to ni več relevantno, saj je diagnostika napredovala s svetlobno hitrostjo. Tudi nima vsak celiakaš tako jasne simptomatike. Lahko je npr. tudi samo slabokrvnost. Ampak jaz bi vsakomur svetovala naj pri pediatru vztraja pri pregledu krvi, da se ovrže vsak sum.
Brezglutenska dieta sploh ni več tak bau-bau (razen cene živil), ker je veliko tovrstne prehrane na policah.


(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: simtomi celiakije
18.8.2009 19:53:13   
MB
V "iskanje" na ringaraja vtipkaj celiakija. Pojavi se kup naslovov od člankov, npr. dr. Jernej Dolinšek (dolga leta je bil predsednik Slovenskega društva za celiakijo), do preteklih debat na to temo. Našla boš vse kar je pomembno.

(odgovor članu MB)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: simtomi celiakije
5.10.2009 21:33:30   
Pupica
Tu imaš vse na enem mestu: http://www.drustvo-celiakija.si/

Se moraš pa zavedati, da so simptomi lahko zelo prikriti. Otrok je lahko le izjemno suhcan,  utrujen, slabokrven, brez apetita, bledoličen,  ....

Čisto zagotovo se pa ZAENKRAT lahko odkrije LE  z pregledom črevesnih resic v tankem črevu. user posted image  Žal!

Mi smo že več kot 1 leto na brezglutenski dieti, pa še vedno ni jasno ali jo imamo ali ne. Pregled resic je bil namreč opravljen po vzpostavitvi brezglutenske diete, kar pa je napaka! Zato pazi, da se prvo to preveri, šele nato otroka daš na dieto!

Velik sreče!user posted image

(odgovor članu MB)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: simtomi celiakije
15.4.2010 13:43:45   
frulica

IZVIRNO SPOROČILO: Pupica

Tu imaš vse na enem mestu: http://www.drustvo-celiakija.si/

Se moraš pa zavedati, da so simptomi lahko zelo prikriti. Otrok je lahko le izjemno suhcan,  utrujen, slabokrven, brez apetita, bledoličen,  ....

Čisto zagotovo se pa ZAENKRAT lahko odkrije LE  z pregledom črevesnih resic v tankem črevu. user posted image  Žal!

Mi smo že več kot 1 leto na brezglutenski dieti, pa še vedno ni jasno ali jo imamo ali ne. Pregled resic je bil namreč opravljen po vzpostavitvi brezglutenske diete, kar pa je napaka! Zato pazi, da se prvo to preveri, šele nato otroka daš na dieto!

Velik sreče!user posted image





moj otrok je star eno leto,in je tudi suhcen ima devet kil..in me je tudi zdravnica vprašala,če je gdo v družini z celiakijo.pa ni nobenega,zato naju je dala na pregled krvi in blata...zelo rad je in je poln energije-je vso hrano..teh znakov,ki so našteti nima..me je pa zelo strah,kaj bodo pokazali izvidi....user posted image user posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: simtomi celiakije
15.4.2010 14:19:08   
živa
IZVIRNO SPOROČILO: frulica

moj otrok je star eno leto,in je tudi suhcen ima devet kil..in me je tudi zdravnica vprašala,če je gdo v družini z celiakijo.pa ni nobenega,zato naju je dala na pregled krvi in blata...zelo rad je in je poln energije-je vso hrano..teh znakov,ki so našteti nima..me je pa zelo strah,kaj bodo pokazali izvidi....user posted image user posted image


Oprosti, ampak tole mi je pa mimo. Moj maksi je imel tudi pri enem letu 9 kg. Jedel je normalno vo hrano, ni imel težav ne s slabokrvnostjo ne z izločanjem, tako da ne vem, kaj tvoja pediatrinja komplicira user posted image . Pa ne me narobe razumet - bolje preveč preiskav kot ena premalo, ampak samo zaradi kg, ki sploh niso tako nizki, otroka matrat s preiskavami, to pa mi ni logično.

Lp,

živa

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: simtomi celiakije
16.4.2010 12:12:30   
frulica

IZVIRNO SPOROČILO: živa

IZVIRNO SPOROČILO: frulica

moj otrok je star eno leto,in je tudi suhcen ima devet kil..in me je tudi zdravnica vprašala,če je gdo v družini z celiakijo.pa ni nobenega,zato naju je dala na pregled krvi in blata...zelo rad je in je poln energije-je vso hrano..teh znakov,ki so našteti nima..me je pa zelo strah,kaj bodo pokazali izvidi....user posted image user posted image


Oprosti, ampak tole mi je pa mimo. Moj maksi je imel tudi pri enem letu 9 kg. Jedel je normalno vo hrano, ni imel težav ne s slabokrvnostjo ne z izločanjem, tako da ne vem, kaj tvoja pediatrinja komplicira user posted image . Pa ne me narobe razumet - bolje preveč preiskav kot ena premalo, ampak samo zaradi kg, ki sploh niso tako nizki, otroka matrat s preiskavami, to pa mi ni logično.

Lp,

živa






ne vem....mene je v glavnem strah..mogoče je moj strah odveč...saj mi vsi pravijo,da je pač suhcen.
jaz pa ne vem več o čem naj študirm.tuhta in tuhtam,pa ne uspem nič dotuhtat....
hvala za vspodbudne besede...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: simtomi celiakije
16.4.2010 21:31:09   
2srcka
IZVIRNO SPOROČILO: frulica


IZVIRNO SPOROČILO: živa

IZVIRNO SPOROČILO: frulica

moj otrok je star eno leto,in je tudi suhcen ima devet kil..in me je tudi zdravnica vprašala,če je gdo v družini z celiakijo.pa ni nobenega,zato naju je dala na pregled krvi in blata...zelo rad je in je poln energije-je vso hrano..teh znakov,ki so našteti nima..me je pa zelo strah,kaj bodo pokazali izvidi....user posted image user posted image


Oprosti, ampak tole mi je pa mimo. Moj maksi je imel tudi pri enem letu 9 kg. Jedel je normalno vo hrano, ni imel težav ne s slabokrvnostjo ne z izločanjem, tako da ne vem, kaj tvoja pediatrinja komplicira user posted image . Pa ne me narobe razumet - bolje preveč preiskav kot ena premalo, ampak samo zaradi kg, ki sploh niso tako nizki, otroka matrat s preiskavami, to pa mi ni logično.

Lp,

živa






ne vem....mene je v glavnem strah..mogoče je moj strah odveč...saj mi vsi pravijo,da je pač suhcen.
jaz pa ne vem več o čem naj študirm.tuhta in tuhtam,pa ne uspem nič dotuhtat....
hvala za vspodbudne besede...user posted image user posted image user posted image


Saj niso samo kg povezani z celijakijo....Naša pri enem letu ni imela niti 9 kg pa pediatrinja ni nič komplicirala. pri drugemu je postavila sum na celijakijo ker je imel drisko 14 dni in jo imamo v družini. K sreči je bilo ok.

(odgovor članu frulica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: simtomi celiakije
17.4.2010 18:04:10   
uwaga
Moja hči nima nobene vidne težave, ki bi nakazovala na celiakijo. Ima pa povišana protitelesa in spet čakamo na izvid gastroskopije. Lani je bilo isto, pa celiakija ni bila potrjena.
Skratka ni nujno, da bi kile bile sploh kakšen pokazatelj celiakije.

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: simtomi celiakije
20.4.2010 17:15:22   
frulica

IZVIRNO SPOROČILO: 2srcka

IZVIRNO SPOROČILO: frulica


IZVIRNO SPOROČILO: živa

IZVIRNO SPOROČILO: frulica

moj otrok je star eno leto,in je tudi suhcen ima devet kil..in me je tudi zdravnica vprašala,če je gdo v družini z celiakijo.pa ni nobenega,zato naju je dala na pregled krvi in blata...zelo rad je in je poln energije-je vso hrano..teh znakov,ki so našteti nima..me je pa zelo strah,kaj bodo pokazali izvidi....user posted image user posted image


Oprosti, ampak tole mi je pa mimo. Moj maksi je imel tudi pri enem letu 9 kg. Jedel je normalno vo hrano, ni imel težav ne s slabokrvnostjo ne z izločanjem, tako da ne vem, kaj tvoja pediatrinja komplicira user posted image . Pa ne me narobe razumet - bolje preveč preiskav kot ena premalo, ampak samo zaradi kg, ki sploh niso tako nizki, otroka matrat s preiskavami, to pa mi ni logično.

Lp,

živa












sva šla včeraj dat kri in blato,jutri pa morem poklicat,da vidim kaki so rezultati......
strah,strah in še enkrat strah da je kaj narobe....user posted image






ne vem....mene je v glavnem strah..mogoče je moj strah odveč...saj mi vsi pravijo,da je pač suhcen.
jaz pa ne vem več o čem naj študirm.tuhta in tuhtam,pa ne uspem nič dotuhtat....
hvala za vspodbudne besede...user posted image user posted image user posted image


Saj niso samo kg povezani z celijakijo....Naša pri enem letu ni imela niti 9 kg pa pediatrinja ni nič komplicirala. pri drugemu je postavila sum na celijakijo ker je imel drisko 14 dni in jo imamo v družini. K sreči je bilo ok.


(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?