|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   slepič
19.1.2008 16:56:04   
dulcinea
Živjo!

Mene pa zanima, kako zgleda operacija slepiča. user posted image Moj je namreč včeraj zvečer dobil napad in nisva spala do 3 ponoči. Zdaj se je malo umirilo, čeprav ga še zmeraj malo boli. Bil je pri dežurnemu malo prej, pa mu je dal napotnico. Mu je rekel, da ni nujno, da gre, razen če se bo bolečina stopnjevala oz. povečala. Zdaj pa ne vem, a naj ga prepričujem, da gre in se reši tega za večno (enkrat je baje pred leti že imel napad), al naj raje počaka, da bo bolj rizično? Jaz ne vem več, kaj naj naredim.

Lep pozdrav, Dulči


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: slepič
19.1.2008 17:09:19   
Gina
Če je slepič vnet in se jim mudi, ker je preveč nevarno, da bi se razlil, potem operirajo klasično, po domače povedano naredijo zarezo in ven vzamejo.
Če pa imajo čas, če se slepič vnema zgolj včasih in če to uspejo zataušat za nedoločen čas, pa ga čez par mesecev spet prime, potem pa lahko operacijo naredijo laparoskopsko. Se pravi naredijo 3 čisto majhne luknice, eno pri popku, eno cca 15-20cm nižje in eno pri strani, da lahko kar čez tiste mini odprtinice slepič ven potegnejo, oz. eno luknico imajo za kamero, eno pa se mi zdi kontrolno, ali za kaj že, ne spomnim se.
Mene so operirali laparoskopsko in sem bila po operaciji kot rožica, nič ni bilo kaj grozno, sem se prec fajn počutila. Se mi je pa slepič vnemal in je bilo dobro, pa spet vnel in je bilo dobro, pa tako nekaj let.. zdaj je po operaciji seveda vse ok.

Aha, še to...če bi čakala v kliničnem na operacijo, bi čakala ful dolgo, potem so mi predlagali petra držaja, pa sem čakala meni se zdi da en teden ali dva, pa sem bila res zelooooo zadovoljna, po moje edina bolnica in dohtarji, s katerimi imam res pozitivne izkušnje. Zelo stara, neurejena bolnica, osebje pa zelo na nivoju, prijazni, strokovni. Pohvalno.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: slepič
19.1.2008 17:21:10   
eva1
O Gina pol si imela res srečo,da si prišla tako hitro na vrsto!
Drugače pa,če je nujno, potem ga bodo operirali  takoj, drugače pa ne, niti ga ne bodo sprejeli v bolnico...če pa gre za večkratna vnetja, potem se raje odločijo tako kot je Gina napisala, ker je okrevanje lažje in so manjše možnosti za komlpikacije po OP!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: slepič
19.1.2008 17:26:45   
dulcinea
Midva sva še zmeraj doma. Ne vem, kaj naj narediva. Boli ga isto kot pred dvema urama. 

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: slepič
19.1.2008 17:35:33   
dulcinea
Kolko časa pa se ostane po operaciji v bolnici? in koliko časa traja okrevanje? Po tej navadni operaciji mislim. Ker če je laparoskopija podobna artroskopiji kolena, potem greš verjetno takoj domov al kako. 

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: slepič
19.1.2008 17:36:20   
Gina
pojdita nazaj, ker če se mu je vnel zdaj, se mu bo slej ko prej spet in vsakič bo okol dohtarjev letal in v končni fazi mu ga bodo morali ven dat. Pa je že boljše, če mu ga dajo laparoskopsko ven, ker ta hip očitno lahko počakajo na jutri zjutraj, se ne mudi na ful, kot pa da mu delajo klasično operacijo, neprimerljivo boljše se počutiš po laparo. ne vem no, jaz bi tako naredila.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: slepič
19.1.2008 17:38:33   
Gina
Ne poznam artroskopije, prav gotovo pa po laparo ostaneš nekaj dni v bolnici, ker si bil pod splošno anastezijo. Mislim da sem bila doma tri tedne, mogoče pa samo 14 dni, ne spomnim se več, ker je par let od tega.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: slepič
19.1.2008 17:51:26   
eva1
poslala sem ti zs


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: slepič
19.1.2008 18:16:42   
Naja30
Naj raje gre. Jaz imam s tem slepičem že nekaj let probleme, napade in sem najbolj vesela, ko minejo. Še bolje bi pa bilo, da bi vso zadevo ven vzeli in bi bila rešena tega.
V bolnici si menda 1 teden. Te operacije so itak rutinske.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: slepič
19.1.2008 18:22:00   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Naj raje gre. Jaz imam s tem slepičem že nekaj let probleme, napade in sem najbolj vesela, ko minejo. Še bolje bi pa bilo, da bi vso zadevo ven vzeli in bi bila rešena tega.
V bolnici si menda 1 teden. Te operacije so itak rutinske.


Zakaj pa potem ti ne greš, če imaš probleme s tem? Zdaj ko sem mu omenila laparoskopijo, je reku, da bi raj počakal, pa šel potem, magari samoplačniško. Ma jaz ne vem več, kaj naj.


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: slepič
19.1.2008 19:38:23   
tomca
Jaz sem bila v bolnici od četrtka zvečer do sobote zjutraj. Na bolniški sem bla pa 3 tedne. Čeprav sem se počutila dobro že po 14 dneh. Operacija pa ni bla nič huda.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
19.1.2008 21:09:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tomca)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: slepič
20.1.2008 12:44:09   
dulcinea
Danes zjutraj sem ga prepričala in ga odpeljala v Šempeter. So ga obdržali na opazovanju. user posted image Upam, da bo vse OK. Grem popoldne že nazaj na obisk. So pa rekli, da naj bi imel zapackano črevesje. 

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: slepič
20.1.2008 18:56:50   
cukr07
Moja tašča je bila operirana za slepič aprila lani po klasični metodi. Domov je šla tretji dan po operaciji, v službo pa po treh tednih.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: slepič
20.1.2008 23:57:42   
Kepica83
Mene je malo bolelo. In so me še isti dan sprejeli v bolnico. Nisem bruhala in nič Po par urah so prišli po mne in še me isti dan operirali. Jaz sem bila 1 teden v bolnici, pa od tega 5 dni na invalidskem vozičku, nikakor nisem mogla hodit čeprav imam zelo velik prag bolečine. Po prihodu domov sem še okrevala cca. 3 tedne. Naj ga čim prej operirajo, ker samo od sebe nebo boljše bo pa vsekakor slabše. Držim pesti da bo vse ok.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: slepič
28.1.2008 12:03:39   
daro36
Je že kar nekaj časa mimo pa me zanima a je bila operacija?

Jaz sem dobil prejšnji ponedeljek vročino 38+ bolečine in krče
v trebušni votlini. Ker se stanje do petka ni spremenilo krvna slika
pa se je še bolj poslabšala sem bil sprejet v bolnišnico. Po slikanju
in ultrazvoku so ugotovili da  je slepo  črevo skrito  (kar je zelo redek
primer) za širokim črevesom. Operiran sem bil v petek cca okoli 21h.
Poseg je trajal cca 1h. V soboto mi je bilo še ful slabo pil samo
vodo. V nedeljo po pasiranem zajtrku sem dobil odpustnico in šel
domov.  Danes je tretji dan po operaciji ne počutim se še čisto
vredu. Zdravnik pravi  kakšen teden diete (pasirana hrana)  pa bo!
Upam da sem kaj pomagal z odgovorom pri vaši Težavi LP!


(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: slepič
28.1.2008 21:07:57   
dulcinea
Ni šel na operacijo. Je bil pa sprejet v bolnico na opazovanje. Bolečina je počasi minila. Sem pa skoz v strahu, da ga ne prime spet.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu daro36)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: slepič
29.1.2008 9:02:04   
Anonimen
Slej kot prej se bo ponovilo,to naj pričakuje.ne vem kakšne izvide je imel,kajti tudi po krvnih izvidih se vidi ali gre za akutno vnetje pa seveda temperaturi.
Ni pa zakon vsaj pri moji deklici je bilo tako.Njo je zgrabil močan krč v predelu dimelj,da se niti zravnat ni mogla.Peljali smo jo direkt na urgenco.Po opravljenih izvidih ni nič kazalo,da gre za vnetje niti razlika v vročini pod pazduho in rektalno ne,od strahu ji je še bolečina prešla.Zdravnik se je konsultiral z menoj(sem takrat bila tam zaposlena)češ kaj naj stori.Sem ga samo debelo pogledala in izjavila,da je on zdravnik ne jaz.Odločil se je za operacijo in glej ga zlomka,kljub temu,da je bilo malo kliničnih znakov,ki bi kazali na vnetje je pri odprtju ugotovil,da so ujeli v zadnjem hipu nastalo situacijo,ker je bil slepič tik pred perforacijo.Operacija pa je potekala na klasičen način,hospitalizirana pa je bila teden dni.

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?