|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   smoki...HUDO:(
26.2.2007 22:58:20   
#zabica#
huda alergija na arašide...na pediatrični so me popolnoma prestrašili, do sedaj je jedel skoraj vse,
potem pa je imel bližnje srečanje s smokijem in izredno hudo reakcijo....user posted image
kaj lahko, česa ne sme?
sploh ne vem kaj mu lahko dam, po vsaki hrani ga gledam če mu že ustnice otekajouser posted image
mamice alergikov, svetujte

lep dan
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: smoki...HUDO:(
26.2.2007 23:43:57   
eya
Koliko je pa star?

Jaz vem še za naslednje stvari, da so alergene in naj bi se z njimi počakalo vsaj do 1. RDja:

jagode, med, agrumi, beljak, morski sadeži

Pa do alergije ni nujno, da pride ob prvem stiku z živilom, lahko šele, ko otrok drugič ali tretjič je alergeno živilo.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu #zabica#)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: smoki...HUDO:(
27.2.2007 6:27:41   
sabina
Ja, res koliko pa je star? Pri nas so že v materinski šoli dejali, da je smoki strup oz. arašidi (in ostali oreščki), vsaj do 3 leta. Naša je stara eno leto pa še nismo nič takšnega probali. Rada pa bi ji dala med, pa me je kar malo strah, mož je bil nanj alergičen ko je bil otrok, no zdaj ga pa lahko uživa.

lp 

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: smoki...HUDO:(
27.2.2007 8:00:53   
dskubin
mi imamo leto in pol in smoki je zaenkrat OK - ni alergij. Medu pa mu nisem še dala, čeprav imamo domačega - ne zaradi alergije ampak zaradi neke bakterije, ki da je lahko notri, vpliva pa ta hudička na možganske celice (pri odraslih ne).

(odgovor članu sabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: smoki...HUDO:(
27.2.2007 10:05:45   
honey
Ojoj, to je pa res hudo, da ima tako alergijo. Potem bo treba najbrž gledat na vsako stvar, da ne vsebuje kakšnih oreščkov?

Joj, da jaz našemu vzamem Smokiuser posted image  Ni variante! Jest ga je začel še pred 1 letom in ga še vedno poje "na tone". Hvala bogu, da so iznašli smoki, ker drugače ne vem, kaj bi gospod jedel.

Aja, med sem mu dala pa po dopolnjenem 1 letu oz. že bolj pri 1,5 letu - rojen je aprila, tako da sem nekje na jesen začela počasi mu dodajat med v čaj (ampak res počasi - 1 žličko na teden), pa na srečo ni nobenih reakcij in alergij. Tudi čebela ga je že pičla, pa ni bilo nič user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil honey -- 27.2.2007 10:06:45 >

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: smoki...HUDO:(
27.2.2007 10:37:31   
Naja31
Moj bo aprila star 2 leti in smokija še ni probal.
To pa zato ker sem jaz, ko sem dojila, enkrat jedla smoki in je bil mali naslednji dan čisto pikast.
Zdaj se mu ga tudi ne upam dati.
Sicer pa mislim, da smoki niti ni preveč zdrava hrana, tako da čisto nič ne zamuja ker ga ne je.


(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: smoki...HUDO:(
27.2.2007 10:43:24   
ana b
Pozdravljena!
V osnovi pazi na deklaracije in vedno preveri kakšne so sestavine v hrani in bodi pozorna v restavracijah, ker je možno, da so stvari ocvrte na arašidovem olju (sem slišala. da tudi pomfri v Mc Donaldsu).
Srečno

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: smoki...HUDO:(
27.2.2007 11:22:08   
Samoyedka
Alergija na arašide zna bit zelo zoprna, ker dajejo produkte arašidov skor v vsako stvar: čokolade, keksi ipd. Taka alergija mora bit res zoprna za malega otročka, ko vidi kako se drugi bašejo  npr s smokiji, on jih pa ne sme user posted image

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu ana b)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: smoki...HUDO:(
27.2.2007 12:23:15   
romy
Bodi pozorna in PREVIDNA, alergija na arašide je lahko tudi ZELO NEVARNA.
Ne strašim te veš, samo nočem da bi se kaj zgodilo. Pozanimaj se vsepovsod glede tega, pa srečno!

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: smoki...HUDO:(
28.2.2007 23:19:20   
#zabica#
star je 13 mesecev. ja tudi sama mu nisem nameravala dat smokijev še nekaj časa, ampak tako je prišlo
na igriščuuser posted image . upam da bo sedaj ql

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?