|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   smučanje v nosečnosti
23.10.2008 8:23:54   
ulsi25
Približuje se zimski čas in s tem tudi športne aktivnosti.

Zanima me do kdaj in v kakšni meri ste smučale v nosečnosti?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 8:37:29   
bambam
Prvič sem bila noseča ok. 2m, ko je bila še tista fina spomladanska smuka. Mal mi je blo sicer čuden občutek, ampak sem se peljala glih tolk da sem si potešila željo. Ko sem vidla da to ni to (je bil prisoten strah če slučajno padem, al pa se kdo zaleti vame,...), nisem več. Zdaj tudi ne bom smučala, ker bom čez zimo glih od 5ega m. naprej. Mislim pa, da se ravno zaradi nesreč na smučišču v nosečnosti ni priporočljivo smučat. Ampak kakor komu paše.user posted image

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 8:51:15   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: ulsi25



Zanima me do kdaj in v kakšni meri ste smučale v nosečnosti?




nism.splojh.user posted image

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 8:56:45   
Naja31
¨Nisem smučala,pa sem bila obakrat čez zimo noseča.

Meni smučanje ne gre skupaj z nosečnostjo.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 9:06:11   
bskrle
Ne, tudi drsala nisem, sankala pa sem s tamalo.
Vedno noseča pozimi.


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 11:44:25   
aluš
Ja, problem je če padeš oz. te kdo "zgazi". Ker tisto, kar potem sledi - zdravljenje ala slikanje, mavec ipd. je potem hud problem.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 12:02:57   
Anonimen
Men moja G niti na kolo ni pustila, kaj šele da bi šla smučat ... no v bistvu mi niti na kraj pameti ne pride, da bi šla noseča smučat. Sem si v začetku marca letos kupila nove smuči za še zadnjo smuko v Avstriji ... potem sem pa čez nekaj dni zvedela, da sem noseča in koj postavila smuči v kot ... tudi to zimo dvomim, da bom kaj smučala.

(odgovor članu aluš)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 12:24:50   
Netopirčy81
Jest o tem sploh ne bi razmišljala. Bi bil otrok bolj pomemben kot smučanje.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 12:58:00   
ulsi25
punce potrdile ste samo moje razmisljanje ki je cisto podobno, samo prepricati sem se hotela ce se je slucajno katera pa vseeeno podala v ta sport v casu nosecnosti.

Uzivajte

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 21:18:22   
Dali*
Punca, ma ne ga srat s smučanjem v nosečnosti. Raje si medtem, ko drugi smučajo privošči en fini čajček in bodi na toplem, pa kaj preberi...

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 21:30:28   
tjašun
No ja, jaz sem se spustila po progi za začetnike, sem počakala da se je izpraznilo, sezula mojega partnerja, in se spustila. V 4 mescu! Potem pa tudi pomislila nisem več na smučanje. No,proga je bila dolga ene 50 metrov. Taščo je kmalu kap, moja tamičkena pa je šla potem prvič smučat pri 1.5 letauser posted image , ker je videla mamo.
Prvič pa nisem niti pomislila na smučanje, čudnouser posted image .

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: smučanje v nosečnosti
23.10.2008 21:36:27   
CUKRČEK
nisem smučala noseča, pa čeprav sem ful težko zdržala doma. Res je , da na vsakem koraku nate lahko preži nesreča, samo vseeno izzivat ni dobro. Me ni pobralo, če sem eno sezono spustila.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: smučanje v nosečnosti
24.10.2008 9:51:01   
_katja_
Živjo!

S strokovnega vidika spada smučanje med rizične športe v nosečnosti. Pri smučanju je možnost padca, lahko se kdo zaleti vate, problem je lahko nadmorska visina, mraz,...Skratka kar nekaj omejitvenih dejavnikov. Jaz sem letos marca ravno izvedela, da sem noseča in smo šli za en teden v Švico. Smučala sem malo manj hitro (nisem ga ful žgala), pa kucljev sem si privoscila le enkrat za duso. Drugače sem bila pa malo bolj pozorna tudi na ostale smučarje, in vcasih raje počakala malo več časa, da se je smučišče izpraznilo.
Dejstvo pa je, da je predpogoj za smučanje v nosečnosti obvladanje smučanja že pred nosečnostjo. Da se počutite 100% sigurno na smučkah.

Jaz imam na mojo sreco tako ginekologijo, ki je pristašica športa in je sama v visoki nosečnosti tudi še smučala. Sama sem smučala v začetku nosečnosti, pri ene 3 mesecih sem šla zadnjic na lažji turni smuk, potem pa je bilo itaq konec sezone. Ampak verjetno tudi če bi še bila sezona ne bi sla več smučat.

Odločitev je odvisna od vsake posameznice in njenega znanja smučanja. Je pa res, da je razlika ali greš smučat v soboto na Krvavec, kjer je veliko norcev in možnost, da te kdo zbije ogromna, ali pa med tednom kam v tujino.

Poleg vsega pa problem kasneje ratajo tudi smučarske hlače, ki jih itaq ne mores več zapet user posted image

lp
K

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: smučanje v nosečnosti
4.11.2008 7:47:41   
NATAŠI
noseča sem bila 2 meseca ko sem smučala

(odgovor članu _katja_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: smučanje v nosečnosti
5.11.2008 22:09:58   
Flufi
Jaz pa sem noseča prvič in edina slaba stran tega stanja se mi zdi ravno to, da ne morem stopiti na smuči.
Pravzaprav bi lahko, ampak nočem izzivati, saj preži na smučišču več nevarnih dejavnikov. Od človeških do
tistih v naravi. Sicer pa sama smučam že odkar hodim, sem trenirala smučanje, prav tako sem učiteljica smučanja.
Skratka, rojena na snegu in za sneg.user posted image Ampak gredo kljub temu smuči letošnjo sezono v kot. Na žalostuser posted image .

Lp user posted image

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: smučanje v nosečnosti
5.11.2008 22:30:55   
KOKICA32
Se popolonoma strinjam s predhodnico. Smuči letošnjo zimo ne bodo pogledale iz podstrešja. 

(odgovor članu Flufi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: smučanje v nosečnosti
6.11.2008 16:24:48   
mojcapr
Sem se samo sankala, nisem upala riskirat. Pa smo bili na dopustu v Avstriji. Imela sem pa že tud kar velik trebušček-7 mesec in enkrat 6 mesec, da nisem imela niti prevelike želje. Smo se pa sprehajali...


_____________________________

Danes je tvoj dan, izkoristi ga maksimalno...

(odgovor članu KOKICA32)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: smučanje v nosečnosti
8.11.2008 19:34:42   
brkn83
mislim, da če bo kaj snega se bom samo malo sankala, tako da bom pač malo na snegu. Namreč rok imam konec februarja in ravno ne bom razkirala. Bom pač naslednjo sezono nadoknadila.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu mojcapr)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: smučanje v nosečnosti
20.11.2008 0:14:33   
ziganik
jaz sem smučala letos januarja na Jahorini v 4 mesecu nosečnosti.Bilo je vse  v redu samo pazit moraš, da prilagodiš vožnjo svojemu trenutnemu stanju.Pa ne cel dan.Par krat se pelješ pa ti je zadost.user posted image

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: smučanje v nosečnosti
21.11.2008 7:55:41   
monty
živjo!

mi gremo na smučanje januarja ali februarja prihodnje leto in bom cca 4 meseca noseča pa mislim, da ne bom smučala. se preveč bojim da bi padla ali pa da bi se kdo vame zaletel, čerav dobro smučam in se ne prekucnem kar tako. Samo sej poznate Murphijevo načelo: Če lahko gre kaj narobe, bo tudi šlo. Raje se ne hecat s tem, ker ena smučarija proti življenju ali pa zdravju otročka pa ni primerljivo. jaz bom kuharica in hodila bom na neskončno dolge sprehode s kužkoma. bom pa ob smučišču kondicijo nabirala, malo v hrib malo navzdol pa bo ravno tako dobro. In ko pridejo ostali zmatrani domov bom jaz polan energije. user posted image .

mene bolj moti to, da se naj ne bi kopali v termalnih bazenih, ker to pa pozimi obožujem. Pa ne vem ali lakho grem za kake dve uri mal čofotat v terme ali ne. Ne bi pa hodila v ta vroče bazene (mehurčki in podobno).
Kaj menite.

Aja pa tečt se mi lušta it, pa me moj nazaj drži, da kao ni dobro????  Ampak mislim ,da bom šla pa da vidim kako se bom počutila. Samo malo me skrbi ker se mi pogosto dogaja, da me po fizični aktivnosti špika in malo boli v maternici ali pač nekje spodaj? kaj menite?????

(odgovor članu ziganik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: smučanje v nosečnosti
21.11.2008 13:28:07   
Pandica
IZVIRNO SPOROČILO: Netopirčy81

Jest o tem sploh ne bi razmišljala. Bi bil otrok bolj pomemben kot smučanje.



Se podpišem user posted image


_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: smučanje v nosečnosti
22.11.2008 8:38:05   
aprilčica07
Nisem smučala noseča, smo šli, ampak v 6 mesecu nosečnosti, res nisem spadala na smučke..user posted image user posted image user posted image Sem okoli šetala, pa malo kuhala, skratka ni mi blo hudo, tudi brez smučanja zdržat, ker je bol otroček pomembnejši. 

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: smučanje v nosečnosti
22.11.2008 8:47:47   
kl_ara
oj!
midva sva tudi rezervirala že use za smučanje in prejšnji teden sva izvedla da bo prišel user posted image
sedaj pa oba razmišljava če bo sploh kaj bilo s tega smučanja.če bi use skupaj odjavila ali useeno šla pa jaz nebi smučala.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: smučanje v nosečnosti
22.11.2008 9:09:52   
Anonimen
Nisem smucala, ker itak nisem tako velika ljubiteljica smucanja.
Ena znanka pa je, nekje v prvi polovici nosecnosti.

(odgovor članu ulsi25)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: smučanje v nosečnosti
14.12.2008 14:38:48   
ronja
NIč, ker nikoli ne veš, kdaj te bo kak kreten podrl. Jaz si sama na smučišču nisem še nič naredila, so mi pa že parkrat drugi... Hvala lepa, ne bi tvegala. Na praznem smučišču mogoče, ampak niti nisem nek frik na smučanje, tako da mi ni bilo problem izpustit...

(odgovor članu ulsi25)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?