|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   solna terapija - ali pomaga?
12.10.2011 21:12:20   
nusi
Torej, čisto sem že obupana, naš tamal (17 m)ima težave z dihali, ponavljajo se mu bronhiolitisi, zato imamo posledično kure z ventolinom, redne obiske urgenc, slabe izvide kisika user posted image , ma vse kar paše zraven. Poleg tega, pa ima še oslabljen imunski sistem, posledično tudi ni cepljen in vse se ga primer. Sicer bomo itak dobili Singular, a o katerem tudi ne najdem nič pametnega.

Našla sem solne terapije, pa me zanima ali kdo to pozna in ali je komu kaj pomagalo? pred skoraj 14 dnevi je imel nazadnje bronhiolitis in se sploh ne spuca, čist ma polna pljuča, ne skašlja ven in nikakor ga ne morem prisilit, da bi spil kakšen sirup, ker ne mara sladkih zadev. Za enkrat ga redno soparim v kopalnici, pa tudi inhalira fiziološko raztopino. Te solne sobe bi bile mogoče lahko rešitev, samo ne pozam nikogar, ki bi jih obiskoval.

Hvala za odgovore

< Sporočilo je popravil nusi -- 12.10.2011 21:13:27 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: solna terapija - ali pomaga?
12.10.2011 21:52:42   
Lejči
Solnih terapij žal ne poznam, nam je pomagala kombinacija singulair in flixotide.  

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: solna terapija - ali pomaga?
12.10.2011 22:47:41   
Arwenko
Pri enih znancih so pomagale, oba otroka sta imela težave, stara dobro leto dni in 5 let, če imam prav v spominu. Je pa baje to čisto na easy, otroci se pač igrajo tam v tisti sobi, čisto sproščeno. Pač da predihavajo ta zrak obogaten. 

(odgovor članu Lejči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: solna terapija - ali pomaga?
13.10.2011 7:12:32   
petruska
En solni tempelj poznam je v Novi Štifti pri Gornjem Gradu. Soseda je vozila svojega malega v zimskem času dvakrat na teden in menda je pomagalo. Ima pa podobne težave, kot jih opisujete vi.

http://sl-si.facebook.com/pages/Solni-Tempelj-Center-solnih-terapij/175148969178871?v=info#!/pages/Solni-Tempelj-Center-solnih-terapij/175148969178871?sk=info

http://www.solni-tempelj.com/

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: solna terapija - ali pomaga?
13.10.2011 13:23:51   
pomar*ANČA*
IZVIRNO SPOROČILO: petruska

En solni tempelj poznam je v Novi Štifti pri Gornjem Gradu. Soseda je vozila svojega malega v zimskem času dvakrat na teden in menda je pomagalo. Ima pa podobne težave, kot jih opisujete vi.

http://sl-si.facebook.com/pages/Solni-Tempelj-Center-solnih-terapij/175148969178871?v=info#!/pages/Solni-Tempelj-Center-solnih-terapij/175148969178871?sk=info

http://www.solni-tempelj.com/


to solni tempelj jaz poznam, ker sem nekoč živela le nekaj metrov stran user posted image za otroke nevem, ampak jaz sem hodila in mi je pomagal. ampak bila sem asmatik. sinu se ponavljajo bronhiolitisi, letos ga bom vozila sem, zgubit nimam kaj, čeprav za bronhiolitis naj nebi pomagalo. 

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: solna terapija - ali pomaga?
17.10.2011 8:44:48   
ZmajTolovaj
Mi (še) nismo bili, sem pa slišala ful pohvale glede teh solnih terapij. Sej, po moje škodit ne more, konec koncev je morska sol. Pri nas se je malo umirila situacija pri tamali, ampak če bi se non stop ponavljalo, bi jo sigurno peljala. Baje da je super, no - iz druge roke.

< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 17.10.2011 8:45:30 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: solna terapija - ali pomaga?
17.10.2011 10:51:49   
pikatara
Naš dvo in pol letnik ima non stop bronhiolitise, od januarja do maja sem bila po 5 delovnih dni v službi, sprobali smo tudi solno terapijo. Meni se ni zdelo, da bi kaj dosti pomagalo, več lahko naredim doma z inhalatorjem. Brez njega si sploh ne predstavljam bit. V inhalator damo fiziološko s kakšnim čajem. Mu zelo zmehča sluz. Brez inhalatorja ne gremo niti na dopust. Singulair smo imeli, pa ni dal željenega učinka, zdaj ima pa flixotide. Pa pravi pulmologinja, da tudi en da najboljšega rezultata. je pa definitivno bolje, kot pa brez.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: solna terapija - ali pomaga?
17.10.2011 12:47:32   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: pikatara

Naš dvo in pol letnik ima non stop bronhiolitise, od januarja do maja sem bila po 5 delovnih dni v službi, sprobali smo tudi solno terapijo. Meni se ni zdelo, da bi kaj dosti pomagalo, več lahko naredim doma z inhalatorjem. Brez njega si sploh ne predstavljam bit. V inhalator damo fiziološko s kakšnim čajem. Mu zelo zmehča sluz. Brez inhalatorja ne gremo niti na dopust. Singulair smo imeli, pa ni dal željenega učinka, zdaj ima pa flixotide. Pa pravi pulmologinja, da tudi en da najboljšega rezultata. je pa definitivno bolje, kot pa brez.


nam pa inhalator ne pomaga 5% user posted image . Že 14 doma, inhaliramo, se zapiramo v kopalnico - tamal pa še vedno kašlja, hrope, iz nosa mu teče, ok se čisti ampak a se bo cel mesec po male al kaj? Vmes je že praktično nehal pa po dveh dneh spet user posted image . Flixotide je kortikosteroid ane?

(odgovor članu pikatara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: solna terapija - ali pomaga?
17.10.2011 19:12:57   
aprilčica07
Te zadeve pa tudi mene zanimajo. Imamo podobne težave z tamalo. Trenutno je na stalni terapiji z Singularjem (od avgusta in upam, da bo kaj učinka), Flixotide nam ni pomagal in smo lih tako končale v bolnici (2x). Imamo doma tudi inhlator, ma ni da ni. Smo opremljeni ko en slabši zdravstveni dom. Julija pa lih tako non stop smrka in kašlja ko en star dedec.user posted image Pa je nimamo v vrtcu, je še doma. Počasi obupujem, ker nevem več kako ji pomagat.

A mogoče katera ve, če te reči obstajajo tudi kje na Primorskem?

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: solna terapija - ali pomaga?
17.10.2011 19:27:53   
nusi
danes sm bila prvič in če ne druzga je meni ful pasalo user posted image . Pa mal mi je iz nosa kapljalo.Mi je pa gospa tam razložila, da spucal se gotovo bo po naveč 3 terapijah - meni bi že to velik pomenilo, da končno zadiha normalno, kar se tiče učinka za naprej na zdravje pa imajo dobre rezultate, ampak ne more obljubit, da bo kr skos zdrav, naj pa bi normalno preboleval prehlade brez bronhiolitisov.

za enkrat vem, da imajo solne sobe v celju, velenju in lj. Mogoče ti bo bližje italija? Tukaj sem našla par strani:
http://www.halotherapy.it/

http://www.ufomedia.ro/IIRISSALTROOMS.htm

< Sporočilo je popravil nusi -- 17.10.2011 19:29:14 >

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: solna terapija - ali pomaga?
17.10.2011 20:47:30   
ZmajTolovaj
Nam inhalator pri bronhitisu ni čisto nič pomagal oz. ji ventolin ni nič pomagal, ne v bolnici ne doma. Je rekla P, da mora pač prebolet, tačas je bila pa na kisiku (sva bili 2x po nekaj dni v bolnišnici). Inhalator pomaga samo starejši pri laringitisu, ker fiziološka zmehča sluz na glasilkah. Če so pa pljuča, pa nima haska - vsaj pri nas je tako.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: solna terapija - ali pomaga?
18.10.2011 7:31:45   
aprilčica07
Nusi: hvala, bom še malo poguglala in provala najdet kaj nam bližjega.

Zmaj Tolovaj: mi imamo sicer inhlator kratek cajt doma, tako, da ne morem sodit če ji pomaga ali pa ne. Zdi se mi sicer da ji, ker se lažje izkašljuje. Ji pomaga pa Ventolin, ji je tudi v bolnici pomagal. No, tam je imela kombinacijo Beruduala in Ventolina in so naju po po dveh dneh vedno domov dali. Sva bli pa tam, ker je doživljala izrazite dihalne stiske in je bla edina opcija pač bolnica. user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: solna terapija - ali pomaga?
18.10.2011 12:07:35   
nusi
našmu ventolin sicer pomaga, ampak nič bolj zato ne izkašljuje in potem se mi zdi se nekako vse skupaj potuhne nekje v pljučih in ob prvem mini prehladku vseka s polno močjo nazaj user posted image . Pa tudi ventolin ni tko nedolžna stvar ne morem ga kr non stop filat z njim

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?