|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sončne opekline
26.6.2012 9:50:36   
nyna84
S čim jih zdravite/hladite?
Želeli smo lep vikend ob morju, ga tudi dobili.user posted image Posledice pa so kljub zaščitnemu faktorju precej boleče. user posted image
Sonce je res vsako leto bolj strupeno. user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sončne opekline
26.6.2012 10:00:18   
Tippi
Verjetno pravila poznaš, zato ti jih ne bom naštevala. Me pa vseeno čudi, da ljudje, kljub vedno večjim opozorilom, še kar rinejo na plaže, in na prosto, v času največje pripeke. Ampak zdaj je kar je. Verjamem tud, da se opekline zgodijo nehote. Recimo meni se obvezno na kolesu, ali pa pri kopanju, četudi izven nevarnih ur, tj. med 11.00 in 16.00.

Jogurt navaden! večkrat na dan. Prav tako obvezno hlajenje. al s cunjicami zmočenimi v mrzlo vodo, ali pa kar pod mrzlo vodo (odvisno za kateri del telesa gre, ker ravno stati cel pod mrzlim tušem je težko).

Kombiniraj še naravnim gelom aloe vera (100%) na debeloi in pa jekoderm v tanki plasti.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sončne opekline
26.6.2012 10:00:29   
uškinamama
NASVETI

Upam, da si opečena ti in ne deklici , ki jih imaš v podpisu user posted image . Ker nekateri živimo "na morju" pa navkljub strupenemu soncu ne pridelujemo opeklin.

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 26.6.2012 10:01:27 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sončne opekline
26.6.2012 10:14:46   
urška
ognjičevo mazilo tudi pomaga.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sončne opekline
26.6.2012 10:25:07   
nyna84
Hvala za nasvete, bom šla v lekarno.
Ali se jogurt ne posuši na koži? En sorodnik si je enkrat na opečeno kožo namazal jogurt, se mu je sesiril in strdil, ga je moral potem strgati s kože. user posted image

urškinamama, najbrž je problem ravno ta, da na morju nismo non stop in zato na tako sonce nismo navajeni.
Jaz sem najbolj opečena. Ampak to rundo sem se res mazala, ker vem, kako delikat sem na sonce.
Starejša ima tudi rdeča ramena in zgornji del hrbta (prvo rundo mi je utekla v vodo, preden sem jo utegnila namazati) user posted image
Verjemite, da nisem pristaš sončenja (imam že več let alergijo na sonce) in da se vedno pazimo. Letos se nam je prvič zgodilo.
Najbrž je res krivo to, da smo bili na plaži cel dan (tudi če v senci), ker smo morali že dopoldan sprazniti parcelo v kampu. Ponavadi smo šli vmes kuhat kosilo in smo se šele popoldan vrnili na plažo.

Je bila draga šola, ampak po toči zvoniti je prepozno.
Sedaj se moramo zaceliti. Mene boli, pa bo že, bolj me skrbi zaradi tastarejše, kako ji čim prej pomirim rdečo kožo.



< Sporočilo je popravil nyna84 -- 26.6.2012 10:26:03 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sončne opekline
26.6.2012 10:32:48   
Tippi
Ah, na debelo namaži jogurt. Itak se bo tako hitro segrel na opečeni koži, da boš kmalu morala namazat novo plast. in potem jovo na novo in čim večkrat tem boljše. ne bo se imel časa strdit. verjemi! Pa najboljši je navaden jogurt v lončku!!

Če se ti pa res strdi (v kar malo dvomim), ga pa normalno ne praskaj dol, ampak ga umiješ. logično a ne?

< Sporočilo je popravil Tippi -- 26.6.2012 10:33:40 >

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sončne opekline
26.6.2012 10:34:59   
uškinamama
ja, saj mi je žal za deklici....pa tudi zate user posted image , da ne bi mislila, da ti privoščim....samo je treba res paziti, paziti in še enkrat paziti te naše čmrle. Živim tik ob morju in ne morem vam povedati kaj vse vidim...dojenčke brez pokrival , malčke ob 12-13 na igralih, starješe gospe, ki se luščijo in se še naprej sončijo....user posted image , mulčke, ko ob največji pripeki rolajo, kolesarijo....in zvečer urgenca polna ...

Probaj res nabaviti iz lekarne mazilo za opekline (aluminijev acetat). In tiste majčke z uv filtri so fanj za ta male.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sončne opekline
26.6.2012 10:52:26   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

ja, saj mi je žal za deklici....pa tudi zate user posted image , da ne bi mislila, da ti privoščim....samo je treba res paziti, paziti in še enkrat paziti te naše čmrle. Živim tik ob morju in ne morem vam povedati kaj vse vidim...dojenčke brez pokrival , malčke ob 12-13 na igralih, starješe gospe, ki se luščijo in se še naprej sončijo....user posted image , mulčke, ko ob največji pripeki rolajo, kolesarijo....in zvečer urgenca polna ...

Probaj res nabaviti iz lekarne mazilo za opekline (aluminijev acetat). In tiste majčke z uv filtri so fanj za ta male.

Ja, to je meni tud too much. In se vedno zgražam, ko gledam hudo opečene ljudi, ki kljub opeklinam še vedno ležijo na plaži in se skoraj kadi od njih.
In ja, zaradi otrok mi je še najhuje, ker jih ni še nikoli opeklo sonce (ok, tamlajša je ko zamorc, ni občutljiva na sonce in je takoj črna - niti ne bi vedel, da jo je prijelo sonce, če se ji ne bi poznale kopalkice)
In ja, jaz sama sebi privoščim, če se ne pazim, ker sem si sama kriva. Ampak to rundo se mi je pa zdelo, da non stop držim kremo za sončenje v rokah. Moj me vedno heca, da bi nam mogel pripraviti kad, polno kreme, da se namočile v njej preden gremo na plažo, ker toliko časa porabimo za mazanje. user posted image



_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sončne opekline
26.6.2012 12:20:13   
sazi
Več nasvetov so ti dale že ostale - drugih nimam. SMo eni tistih čudnih, ki z dopusta pridemo domov beli in me vsi čudno gledajo...

Pišem samo v vednost - ne kritiziram in ne obsojam, ampak res je treba nekaj stvari ob takem doživjanju morja spremeniti.
1. tudi, če je otrok takoj črn in nikoli opečen, to vsekakor ni zdravo. Kolikor so meni razložili dermatolgi, nobena porjavelost ni zdrava. OK, čisto v skrajnost ni treba, saj koža vseeno mora biti nekaj časa izpostavljena soncu - če ne zaradi drugega že zaradi vitamina D.

2. kreme so za skrajno silo - če se pred soncem ne da skriti drugače. Za otroke, ki se jih res malo težje zadrži v senci so tuper UV majčke, pa še hlače imajo.

Tudi mi smo ravno z dopusta in smo tam kar 2x preživeli cel dan na plaži zaradi odhoda (smo se vmes še selili po kampu), ampak je k sreči ob plaži veliko sence in tudi ogromno igral v senci in sta maladva ful zadovolna tam. Pa imata kljub temu ves čas oblečeni majčki in na glavi kapi s šiltom ali arafatki.

Nam je pri izbiri kraja dopusta 1. pogoj to, da je SENCA in to skoraj povsod - da ni dela dneva, ko si obsojen na sonce. Šele potem pridejo na vrsto drugi pogoji.

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sončne opekline
26.6.2012 12:35:21   
Paštetka
najbolj mi je do zdaj pomagal od Hawaian Aloa vera gel. Jaz ga imam vedno s sabo, čeprav z njim zdravim potem največkrat sosede user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 26.6.2012 12:36:19 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sončne opekline
27.6.2012 17:09:08   
honey
Jaz sem ena tistih, ki si je pred leti namazala navaden jogurt na opečen hrbet. Tako kot pravijo - mladost je norost in se mi je zgodilo, da sem po ne ravno prespani noči zaspala na plaži. Takrat se ni nihče še prav dosti obremenjeval s kremami za sončenje, sploh mladi ne, no, ali smo bili pa samo mi taki, ne vem user posted image V glavnem, zvečer sem si namazala jogurt na hrbet in ni user posted image , da sem spet zaspala z njim. Ajoj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kako sem trpela, ko sem stala pod tušem, da se je ta user posted image stopil z mojega hrbta. Od takrat ga ne prakticiram več. Res pa je, da od takrat tudi nisem imela nikoli takih opeklin oz. sploh nobenih user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?