|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   strah pred babi
10.11.2005 21:29:43   
calvo
Imam dvajsetmesečno hčer. Problem s taščo se je pojavil pred dvema mesecema - hči je kar iznenada dobila do nje odpor - kadar pride na obisk, kriči babi stran, babi ne, babi ne zela (ne vzela) ... Če je hudo,se meče tudi po tleh. Čez čas se umiri in se igrata, problem pa nastopi, ko jo hoče odpeljati ven (to je taščina vsakokratna želja) - niti pod razno noče z njo. Tega problema pa ni, če gremo mi k tašči. Kaj menite, zakaj je sploh prišlo do tega in kako ravnati? Če hči malo "prisilim", mi je težko, ker joka (čeprav se čez čas umiri in je v redu), če je ne, je pa tašča vsa depresivna. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: strah pred babi
10.11.2005 21:31:11   
total
Se ji je že nekak zamerila,otroci to dober vejouser posted image

(odgovor članu calvo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: strah pred babi
10.11.2005 21:31:33   
Anonimen
Pa naj bo depresivna, kaj pa potem. Jaz punčke ne bi silila, če noče iti. Moj tudi noče, še sedaj, ko je star tri leta in pol. Pa pač ne gre.

(odgovor članu calvo)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: strah pred babi
10.11.2005 21:36:08   
ZARA
Se strinjam, da je blo zihr kaj narobe. Vprašaj taščo, mogoče sta imeli kakšen konflikt !!

lpk

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu calvo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: strah pred babi
10.11.2005 21:37:16   
Marogica
Je težko reči, zakaj se hči tako obnaša
1. Mogoče se z babi redko videvate, pa je ni navajena.
2. Mogoče je babi kdaj tako reagirala, da se je pupa vstrašila.
3. Mogoče je bolj stroga pri določenih stvareh, kot ste vi.
Jaz je vsekakor ne bi silila, da gre z babi na sprehod ali da jo pustite samo z njo, če tega noče. To lahko preide v strah, ki povzroči travme za celo življenje.
Babi pa lepo razložite, da se pač punčka boji (saj sama vidi reakcijo), pa naj ne bo jezna ne na ta malo, ne na vas. Raje skupaj poskušajte ugotoviti, kaj bi lahko bil vzrok.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu calvo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: strah pred babi
10.11.2005 21:39:26   
Anonimen
Po moje pa ni treba, da je kakšen poseben vzrok. Punčka je pač navezana na dom in na očka in mamico.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: strah pred babi
11.11.2005 0:54:26   
KODA
Našedva imata obdobje,ko ful rada gresta k babi.In pride obdobje,ko nikakor nečeta it.Takrat jih pa ne silimo.Ko bosta hotela,bosta že šla.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: strah pred babi
11.11.2005 7:17:08   
Anonimen
Vaša je pa kmalu ugotovila, da so tašče strup... user posted image

(odgovor članu KODA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: strah pred babi
11.11.2005 8:30:09   
muki1
Malo naj se tašča skulira. Mogoče je preveč vsiljiva do deklice, pa ji to ne paše.
Zmenita se s taščo, da ene parkrat pride, pa jo ignorira, oziroma pusti pri miru nekaj časa, pa naj se mala sama odloči, kdaj bo šla k babi.
Mogoče je pa mala kaj takega sanjala, pa si ne zna razložit sanj, pa misli, da je bilo res. Mogoče je po televiziji kakšen neprijeten prizor gledala in ga je povezala s taščo, ne vem. Morda ji je bil kdo podoben. Moja Neža zmeraj gleda en gobelin, ki ga ima moja mama na steni in govori, da je to njena teta; zamenjuje jo z mojo sestro, očitno je našla neko podobnost, ki je našim očem skrita user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: strah pred babi
11.11.2005 10:25:45   
Stefka
Mogoče je pa kdaj vaju slišala kaj slabega govorit o tašči? user posted image
Otrok hitro posname čustva svojih staršev, še posebej mame.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: strah pred babi
11.11.2005 12:52:34   
Olivija
Naša Ana je imela podoben odpor do moje mame, pa se mi zdi, da je bilo to samo obdobje. Zdaj pri 2 letih in pol sta pa ful kolegice. Pa se naša mami ni nikoli vsiljevala preveč, men je blo kr mal hudo. Se je pa res polet zelo veliko igrala z njo in zdaj jo kdaj komaj spravimo domov.

LP

(odgovor članu calvo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: strah pred babi
11.11.2005 17:10:13   
calvo
Hvala vsem za mnenja. Sem ze precej obupana, ker se tasci ne da nic dopovedat. Sem ji tudi sama svetovala, naj jo ignorira in se ukvarja z dojenčico, pa nic ne zaleze. Sicer ne sili vanjo na silo (pri nas je skoraj 4x na teden, tako da jo mala dobro pozna), sem pa mnenja, da je prevec vsiljiva. Danes je bilo spet tako, nekaj casa vse v redu, gledata knjigice, potem pa spet izbruh, pa spet vse v redu itd. Potem se pa tasca drzi, kakor da jo bo vsak hip konec, gre ji na jok, nos ima do tal. Sem ji pa danes povedala, da male ne bom vec silila ven; ce ne bo hotela, pa nic. Pa tud, ce bo zacela jokat, jo bom odpeljala nazaj. Jao, kaksne travme. Samo jamra, ko ji pa svetujem kaj, pa tudi nic ne uposteva. Hvala Bogu, da me vsaj moz podpira. 

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: strah pred babi
14.11.2005 16:35:56   
zoya_
Očitno je že blo nekaj, da otrok noče it k njej... sicer pa, zakaj bi otroka silila v nekaj, če noče. Tudi mi ne delamo nečesa, če nočemo... Če je pa tašča depresivna, pa njen problem. Ene 14 dni naj je ne bo na spregled, pa boš vidla, če bo kej drugačen efekt, da bo otrok pozabu.

Men je smotano, če en sili otroka k nekomu, če le ta noče. Zadnjič sva šla na plesne od ene hčere in je bivša od mojga tamalo skoz neki tja v fotra porivala, da naj gre k atiju in bla bla bla, tamali pa enostavno takrat ni pasalo. Moj se tko ne sekirat, ker sam po sebi sklepa, da noben ne mara, če ga kdo v neki sili.... Sam res ne vem, zakva so eni tolk tišasti...user posted image

V glavnem, ne silt otroka, če noče, noče... basta fertik...



_____________________________

L I V E S T R O N G

(odgovor članu calvo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?