|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sušilni stroj
25.9.2005 21:08:03   
Naja31
Za tiste, ki se spoznate na sušiln stroje, imam nekaj vprašanj.

Razmisljava o nakupu sušilca, ker odkar smo trije skoz neki peremo, zdaj pa prihajajo mrzli dnevi in se perilo groznooooo pocasi suši.

Vem, da obstajata dve vrsti (kondenzacijsko sušenje in sušenje z odzračevanjem). Katero je boljše? Če imaš drugo, je potrebno kje kakšno luknjo zvrtati v steno? Kaj pa pri prvem? a ga samo na elekrtiko priklopiš? Al' mora imeti kje kakšen odtok v steno?

Edina varijanta je da ga postaviva nad pralni stroj. Kako in s čim je to pričvrščeno? Ker verjetno ne stoji samo na pralnem stroju.

Hvala za odgovore!

Lp, Naja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sušilni stroj
25.9.2005 21:13:54   
dix
Kondenzacijski je za moje pojme dosti boljšpi. Ni nobenih cevi po kopalnici, ja, pri kondenzacijskem je res tako da ga vtakneš v elektriko in dela. Ima svojo posodo kjer se nabira voda od sušenja, lahko pa ga tudi priklopiš na odtok in ti ni treba vsaki 2 pranji posodo praznit (sicer pa to ni ne vem kako delo).

Na stroju pa stoji tako, da na noge od sučilca natakneš neke gumijaste "čeveljčke" in to pol preprečuje da drsi in se celo prisesa na pralni stroj, čeveljčki delujejo kot vakuum.

Pa ugoden nakup, perilo je res 100x hitreje suho user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sušilni stroj
25.9.2005 21:25:13   
Naja31
Dix, a to pomeni, da potem sušilca samo na pralni stroj postaviš?
To je pa potem super.user posted image
Sem mislila, da moraš kaj vrtati pa v steno zašraufat. Zdaj se bomo verjetno še lažje odločili.
Hvala.

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sušilni stroj
25.9.2005 21:36:03   
Gina
Ti je že dix vse povedala, samo še odgovor na zadnje vprašanje. Ja, samo na pralni stroj ga postaviš, ampak povej v trgovini, da boš to naredila, ker ti dajo zraven take čepke, gumijaste podložke, ki trdno primejo stroj. res fajn držijo, ker ne glede na to, da pralni stroj spodaj centrifugira, tisto kar stoji. Pa računaj, da sta itak oba stroja težka, že teža vse skupaj k tlom drži. Moraš pa imeti v kopalnici, ali kjerkoli že to imaš, kakšno okno, ker sušilec kar precej vlage v zrak spusti, ko suši, ne glede na to, da ima posodo za zbiranje vode. Meni je prav fino, celo stanovanje ogreje, sploh zdaj, ko še centralna ne dela.user posted image

Sušilca ne dam več. Je nepogrešljiv član naše družine.user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sušilni stroj
25.9.2005 21:43:13   
Baldi
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Sušilca ne dam več. Je nepogrešljiv član naše družine.user posted image


Res je user posted image

_____________________________

Treh stvari ne moreš dobiti nazaj: puščice izstreljene iz loka, besede izrečene v naglici, izgubljene priložnosti.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sušilni stroj
25.9.2005 22:17:47   
dix
Mislim da tiste čepke dajo pri vsakem stroju zraven že v tovarni, vsaj Gorenjev stroj jih ima že v škatli. omenit pa ne škodi user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sušilni stroj
26.9.2005 8:07:55   
NinaŠ
Tudi mi kupujemo sušilca (izbranega imamo že Boschevega), vendar me je ob branju tehničnih podatkov (nasploh za vse sušilce to velja) kar malo "zmotila" velika poraba elektrike (3-4x večja kot pri pralnih ali pomivalnih strojih) in dokaj velika glasnost (decibeli).  Dajte mi tiste ki jih imate povedat a je glasnost primerljiva s pralnim strojem, al kako? No na porabo elektrike se itak ne bom ozirala, samo če je prav hrupem ga bom raje v klet postavila kot v kopalnico - pač za ceno prehojenih nekaj več stopnic.

LP

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sušilni stroj
26.9.2005 9:15:24   
Naja31
Hvala punce za odgovore!
Glede na to, da v kopalnici nimamo okna, razmisljam, da bi ga dala na balkon, ki je ornk zastekljen. Pa se grel ga bo user posted image  A mislite, da lahko?


(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sušilni stroj
26.9.2005 11:30:22   
Baldi
IZVIRNO SPOROČILO: NinaŠ
Tudi mi kupujemo sušilca (izbranega imamo že Boschevega), vendar me je ob branju tehničnih podatkov (nasploh za vse sušilce to velja) kar malo "zmotila" velika poraba elektrike (3-4x večja kot pri pralnih ali pomivalnih strojih) in dokaj velika glasnost (decibeli).  Dajte mi tiste ki jih imate povedat a je glasnost primerljiva s pralnim strojem, al kako? No na porabo elektrike se itak ne bom ozirala, samo če je prav hrupem ga bom raje v klet postavila kot v kopalnico - pač za ceno prehojenih nekaj več stopnic.
LP


Glasnost ni primerljiva s pralnim strojem...sušilec je konstantno glasen, pralni stroj pa je glasen le par minutk, pri centrifugiranju, oz. ožemanju perila.
Pa kaj te moti glasnost, če ga postaviš v kopalnico in zapreš vrata, je hrup tako rekoč neopazen. Najpomembneje je, da je sušilec poleg pralnega stroja....prihranjena ti je odvečna pot in čas. 
Kar se pa tiče porabe elektrike, se ne sekiraj, ker boš prišparala pri likanju... user posted image

LP

PS. Bosch je dobra izbira, vsaj kar se sušilca tiče. Naš "laufa" že peto leto in ni nobenih težav.



(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sušilni stroj
26.9.2005 11:58:12   
PIKA
Mi ga imamo na balkonu, cev za zrak je speljana ven, zato nismo kupili kondenzacijskega. Ker je zunaj, nas tudi hrup ne moti.

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sušilni stroj
2.10.2005 23:13:44   
Anonimen
Midva sva se tud zdaj odločila, da si bova nabavila sušilca, pa me zanima, katere priporočate, ker nimava nikakršnih izkušenj z njimi. Vzela bova kondenzacijskega.
Moram pa rečt, da tud mene blazno moti, da so vsi energijski razred C. Ali kdo ve, v čem je fora? Do zdaj sem edino enega zasledila, ki je bil razred A, samo pa cena ubija, stane okrog 250 jurjev.user posted image

(odgovor članu PIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sušilni stroj
3.10.2005 12:10:08   
JANAG
No še nekaj glede sušilca.
Nama so odsvetovali na servisu direktno postavitev na pralni stroj. To pa zato, ker se pralni stroj ob centrifugiranju po domače rečeno trese in s tem trese tudi sušilca. Čez nekaj let lahko pade dol (se je že zgodilo). Tako, da sva midva naredila iz lesa kakor eno omaro, vendar brez sprednjih vrat in zadnja stranica, tudi delno odstranjena.Zaradi cevi in kablov,ki gredo tam.
Najbolje je pa res, da kupiš unega, ki ima posodo za lovljenje vode, ki jo lahko potem, če je očistiš uporabiš še za morebitno likanje. drugače pa samo stran odliješ.
Aja glede elektrike..Ja je malo bolj požrten, a glede na to,da prišparam na elektriki za likanje. Llikam skoraj nič več. Samo še par srajc in hlač, ki so take sestavine ki se morajo pač likati je tukaj šparanje elektrike na račun sušilca.
Pa še cotke če imaš user posted image  so tik tak suhe....Spoh ob takem vremenu, kot je danes, pa da slučajno ne kurijo.

Toploto res oddaja, ampak ker ga imam v kopalnici posledično ne rabim kuriti kako pečko pred kopanjem!!! user posted image
Glasnost, pa je...Smo vrata zaprli, pa je!

Na živce mi gredo edino "mucke" ki se nahajajo, ko na vratih sušilca odstranim tist filter. A kera ve, kako naj jih dol dam?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sušilni stroj
3.10.2005 23:25:43   
Baldi
IZVIRNO SPOROČILO: JANAG
Nama so odsvetovali na servisu direktno postavitev na pralni stroj. To pa zato, ker se pralni stroj ob centrifugiranju po domače rečeno trese in s tem trese tudi sušilca.


Se strinjam, ja. Vibracij pri centrifugiranju pralnega stroja ne gre zanemariti. Še posebej kadar delujeta oba stroja istočasno. Leseno ohišje zna biti kar prava rešitev ali pa postavitev na zid s pomočjo priloženih elementov za pritjevanje user posted image

< Sporočilo je popravil Baldi -- 3.10.2005 23:30:35 >

(odgovor članu JANAG)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sušilni stroj
4.10.2005 23:35:07   
Anonimen
Saj  midva ga ne bova postavila na pralni stroj, tako da teh težav ne bova imela. Riskirala bova eno kopalnično omaro, da bo šel v kopalnico. Elektrike na račun likanja ne vem, koliko bova prišparala, ker že zdaj kaj grozno veliko ne likava (btw, a likalnik tko grozno velik elektrike porabi?).
Me pa še zmeraj zanima, s katerimi sušilci imate dobre izkušnje oz. katere priporočate. Ker se ne jaz ne moj mož ne spoznava nič na to.

(odgovor članu Baldi)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sušilni stroj
16.10.2005 11:04:19   
Nina_
mene pa zanima ali ve perete in sušite hkrati(tiste ki imate sušilca nad parlnim strojem)?ker moja mami se ne upa hkrati prat perila in sušit cot v sušilcu? !user posted image

_____________________________

Ko se rodiš so vsi veseli.
Ko umreš se vsi jočejo.
Ko živiš jim je vseeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?