|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tresenje dojenčka
28.6.2008 21:55:34   
matic0105
Joj, punce, dons sem se pa kar zasekirala. Mojega user posted image  sem peljala na sprehod, šla sva hitro in po makadamu in je kar poskakoval v vozičku. Star je dva meseca. Voziček je sicer amortiziran, a ležišče je precej ztrdo. In glede na to, da imajo ta mali miškolinčki še mehke glavice... a mislite, da zna bit kej nevarno? Kar groza me je.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tresenje dojenčka
28.6.2008 23:33:41   
Freycha
user posted image user posted image user posted image user posted image  naša je že od začetka na makedamu najlažje in najhitreje zaspalauser posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tresenje dojenčka
28.6.2008 23:43:07   
*NikoLina*
Ja tudi naša je zadovoljna...bolj ko trese, bolj uživa..user posted image  nič bat, otrok bi že jokal, če bi ga motilo...

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tresenje dojenčka
29.6.2008 0:08:34   
Anonimen
Nič ni narobe. Tisto tresenje, ki res povzroča poškodbe, je zelo sunkovito in močno, veliko bolj, kot pa na makadamu ali v avtu user posted image . V vozičku ali naročju ima dojenček podprt vrat, če pa ga kdo namerno trese, poškodbe nastanejo, ker glava niha konkretno naprej in nazaj, vrat ni podprt in zato se možgani premikajo in poškodujejo.
Tako da, kar mirno user posted image .

(odgovor članu *NikoLina*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tresenje dojenčka
29.6.2008 8:33:34   
BAMBINA_
Tukaj je odgovor pediatrinje na podobno vprašanje: KLIKNI

Vprašanje:
En lep pozdrav!
Imam eno čudno vprašanje. V vseh knjigah berem kako je nevarno če otroka treseš v naročju. Nikjer pa ne piše kako je s tresenjem v vozičku. Ker imamo tako lepe dneve smo z naso punčko staro 3 mesece veliko vzunaj in se sprehajamo po naravi. Z vozičkom se vozimo po makedamski poti in kolovozih. Naš voziček nima napihnjenih koles ampak klasicna mala dvojna kolesca (taka kot marela). Zanima me ce je to lahko nevarno.
Hvala za vaš odgovor in lep večer.

Odgovor:
Pozdravljeni, aya,
ko govorimo o tresenju novorojenčka in dojenčka, to mislimo v zvezi zs fizično zlorabo, govorimo o tresenju iz jeze in to je konkretno tresenje. Tresenje v vozičku pa otrokom ponavadi zelo paše.






_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tresenje dojenčka
29.6.2008 10:24:11   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

user posted image user posted image user posted image user posted image  naša je že od začetka na makedamu najlažje in najhitreje zaspalauser posted image user posted image user posted image user posted image




Se podpišem. Včasih sem ga namerno peljala po luknjah, da je lažje zaspal.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: tresenje dojenčka
29.6.2008 16:29:24   
Paštetka
no vseeno tole tresenje v vozičku ni tako nedolžno. Možgani novorojenjčkov so še zelo mali glede na velikost lobanje in ravno zato je tole tresenje nevarno. Jaz sem nekje do 4 meseca pazila, da ju v vozičku ni treslo. Nam so še v porodnišnicah kazali, kako ja in kako ne tresti oz. uspavati otroka v naročju

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tresenje dojenčka
29.6.2008 21:44:27   
matic0105
In kako NE uspavatim otročka?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tresenje dojenčka
29.6.2008 22:05:50   
pikica1979
S tresenjem se ni za hecat. Otroka starega dva meseca zagotovo ne bos vozil po makedamu, da bo ja zaspal in bodo drugi imeli mir.
V razmislek vsem tistim mamicam, ki to pocnejo.

Lp

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tresenje dojenčka
29.6.2008 22:06:48   
Zofy
Hm, ma nam niso ne na materinski šoli in ne v porodnišnici reklo, da se otroka ne sme trestiuser posted image
No, sej ga ne tresem, se pa trese v vozičku, saj tudi jaz hodim oz. voziček vozim po kolovozih, gozdnih poteh in makedamu. No, sedaj pa sem se zasekirala... že 3 mesece je tresemuser posted image user posted image

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tresenje dojenčka
29.6.2008 22:30:48   
Paštetka
Nam je v porodnišnici sestra kazala, kako se varno pestuje oz. potolaži otroka, brez tresenja gor in dol.

Otroka držiš v naročju in se samo v bokih pozibavaš z njim in nič ne premikaš rok gor in dol ali levo in denso ali jih celo treseš.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tresenje dojenčka
29.6.2008 22:35:34   
Paštetka
No, saj če ga tu in tam rukne vsakih par sto metrov ni nič. Mišljeno je bolj konstntno tresenje, kao neke vrste vibriranje,ko ga kar nekaj časa trese in ruka in to vidiš na glavici kako se premika gor in dol v vozičku.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 7:51:36   
BAMBINA_
No, še ena čisto frišna s strani pediatrinje Tanč. Ne vem, a je mogoče ravno katera od vas spraševala... kakorkoli že, takole odgovarja dr. Tanč 28.06.2008:
KLIKNI

Napisal: gaja27
zanima me, koliko je npr vožnja dojenčka v vozičku po makadamu (ko otroček skoraj poskakuje in ga premetava) lahko nevarna za glavico (glede na to, da so glavice še mehke in ležišče dokaj trdo).
Napisal: Tanč
Ne škodi.

Pa še, zakaj je tresenje dojenčka nevarno (KLIKNI):
ZAŠTO JE TAKO OPASNO TRESTI BEBU? Glava bebeje jako velika i teška u usporedbi s ostatkom tijela. Ukoliko se glava ne pridržava, ona nekontrolirano pada u stranu jer mišići vrata još nisu dovoljno jaki kako bi je držali. Tresenjem se glava vrlo brzo i velikom snagom miče naprijed-natrag. Kada se to dogodi, žilice u mozgu mogu puknuti i izazvati krvarenje u bebinom mozgu te dovesti do teških posljedica pout sljepoće, gluhoće, epileptičnih napadaja, teškoća u učenju, povreda mozga, pa čak i do smrti. Tresenje predstavlja najveću opasnost za djecu mlađu od godine dana, ali tresenje može izazvati iste ozbiljne ozljede i kod starijih beba i djece.

In še en članek na to temo (KLIKNI):
The perpetrators in these cases are most often parents or caregivers. Common triggers are frustration or stress when the child is crying. Unfortunately, the shaking may have the desired effect: although at first the baby cries more, he or she may stop crying as the brain is damaged.
When someone forcefully shakes a baby, the child's head rotates about the neck uncontrollably because infants' neck muscles aren't well developed and provide little support for their heads. This violent movement pitches the infant's brain back and forth within the skull, sometimes rupturing blood vessels and nerves throughout the brain and tearing the brain tissue. The brain may strike the inside of the skull, causing bruising and bleeding to the brain.
Normal interaction with a child, like bouncing the baby on a knee, will not cause these injuries, although it's important to never shake a baby under any circumstances because gentle shaking can rapidly escalate.


Gre torej za silovito tresenje, ko dojenčkova glava nima podpore, največkrat v primerih, ko želijo starši pod stresom v jezi umiriti otrokov jok. Normalne dejavnosti z dojenčkom, kot je pozibavanje na kolenu otroku ne bo povzročilo poškodbe. V to kategorijo vsakdanjih dejavnosti sodi tudi vožnja z vozičkom, saj ima glavica podoporo, poleg tega gre v tem primeru za potresavanje, ne pa za tisto besno, silno tresenje, pred katerim opozarjajo strokovnjaki! Vozičkanje po makedamu je zato brez dvoma nenevarno.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 7:58:45   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: pikica1979

S tresenjem se ni za hecat. Otroka starega dva meseca zagotovo ne bos vozil po makedamu, da bo ja zaspal in bodo drugi imeli mir.
V razmislek vsem tistim mamicam, ki to pocnejo.

Lp



mislim halo, kaj je pa tole? A ti otroka uspavaš zato, da bo on zadovoljen ali zato, da bo drugi imeli mir?

pa kake mečete ven.... to ni resuser posted image

pa če bi prosim zraven še kako z nekimi dejstvi podprto izjavo napisala zakaj tresenje škoduje, tudi ne bi bilo narobe.

zaradi možganov? prosim lepo ali malo bolj tehtno utemeljite tole izjavo, ali pa si malo preberite kako zgleda znotraj lobanje...... ne pa kar nekaj sekati ven in strašit mamice s tem, da jim trkate na vest?! podlo, res podlo......

paštetka med potresavanjem oz. zibanjem v vozičku in fizičnim tresenjem je bistvena razlika....... valda pa ne bo nobena mama šla ko stampedo čez makadam, ampak malo bolj upočasni hojo, da ne pride do velikih sunkov......

(odgovor članu pikica1979)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 9:08:02   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: pikica1979

S tresenjem se ni za hecat. Otroka starega dva meseca zagotovo ne bos vozil po makedamu, da bo ja zaspal in bodo drugi imeli mir.
V razmislek vsem tistim mamicam, ki to pocnejo.

Lp



Po makedamu jo vozim zato, da bo otrok v naravi, v gozdu, se naužil svežega zraka, ne pa da bo 2 mesečni dojenček med bloki v Ljubljani, zato, da bo mama lahko v špičakih hodila na sprehode in po možnosti kafetkala s prijateljicami.

Naj bo v razmislek tudi to.



(odgovor članu pikica1979)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 9:22:06   
pikica1979
No za vse tiste, ki tako reagirate .... in ki ste pripravljene za kreganje.
Nekatere mamice se pohvalijo kako njihovo dete spi, ko ga trese vozicek. Pa to nisem zasledila le na tem forumu.
Vprasajte izkusene zdravnike, babice in sestre, kaj menijo o tresenju otrok. makedam še odraslega zruka, a kaj šele majhnega otroka. Res je, da ne gre za nasilje .......... po mojih informacijah pa ni priporočljivo.

http://www.babycenter.com/0_shaken-baby-syndrome_1501729.bc

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 9:57:34   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: pikica1979

No za vse tiste, ki tako reagirate .... in ki ste pripravljene za kreganje.
Nekatere mamice se pohvalijo kako njihovo dete spi, ko ga trese vozicek. Pa to nisem zasledila le na tem forumu.
Vprasajte izkusene zdravnike, babice in sestre, kaj menijo o tresenju otrok. makedam še odraslega zruka, a kaj šele majhnega otroka. Res je, da ne gre za nasilje .......... po mojih informacijah pa ni priporočljivo.

http://www.babycenter.com/0_shaken-baby-syndrome_1501729.bc

Pa dobro ženska, a znaš ti čitatiuser posted image user posted image Zgoraj sem ti kopirala članke o SBS, kjer je točno razvidno pred kakšnim tresenjem opozarjajo strokovnjaki. Tudi v članku, ki si ga ti pripopala piše takole:
Bouncing your baby on your leg, swinging him in his baby swing, and tossing him in the air aren't going to cause shaken baby syndrome. SBS is also extremely unlikely to happen because of an accidental fall. It takes violent, back-and-forth motion to produce SBS. Unfortunately, an angry adult can quickly unleash that degree of violence on a baby or a small child.

Mdr. sem v prejšnjem postu kopirala tudi mnenje pediatrinje o vožnji z vozičkom po makedamu. Ne vem, kje si ti dobila informacijo, da je vozičkanje nevarno user posted image Prilepi mi eno mnenje STROKOVNJAKA, ki govori tvoji trditvi v prid. Ali pa kliči svojo P in jo povprašaj o tem. Pa te bo ona poučila, da je treba ločiti med nasilnim, silovitim tresenjem ter med običajnim potresevanjem in zibanjem otroka, če sama iz vseh navedenih člankov tega ne znaš razbrati!! user posted image



< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 30.6.2008 10:00:55 >


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu pikica1979)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 12:04:17   
Paštetka
No, zdaj bom si pa upala in napisala, da se ne strinjam s tole P, ki pravi, da tresenje na makedamu ne škodi.

Ok, mogoče ima ona drugačno predstavo o makedamu kot jaz. Jaz sem se vozila s kolesom po tapravem šodru - makedamu in tako kot tam trese vozek, kolo lahko komot primerjaš tresenje, ko otroka vzameš v naročje in ga počasi treseš. Ne hvala. Zdaj pa če je makedam ena utrjena poljska cesta in tu in tam en kamenček... Je pa tudi odvisno od vozička, kakšen je.

Sem pa podala samo svoje menje in se ne mislim kregati. Zaradi mene jih lahko vozite po makedamu, na koncerte hevy metal, dajete gluten pri 4. mesecu.... Vaše dete je, zame to ni normalno.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 13:32:22   
Zofy
Ja, sem ravno razmišljala, da je problem pri napačni predstavi kaj je makedam. Dvomim, da komu uspe vozek vozit po tapravem makedamu, t.j. takemu, kamor še z mestnim biciklom ne moreš (tistem, ki ga opisuje Paštetka). To se strinjam, da bi bilo po takem makedamu vozit voziček čisto preveč stresno za dojenčka. Ne vem, če tak makedam povzroča SBS, je pa definitivno preveč stresno za majceno bitje.
Mislim pa, da mamice, ki se hvalijo, da vozijo user posted image po makedamu, imajo v mislih tak makedam kot je v Tivoliju oz. urejenih sprehajalnih poteh. To sem imela tudi jaz v mislih in to ziher ne more škodit, ker trese res minimalno.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 13:51:46   
pikica1979
Se podpišem pod Paštetko in se bom kar povlekla s tega foruma, ker vidim, da nikamor ne pridemo.

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 14:08:46   
Anonimen
ne zastopik kaj se kregate glede kje katera vozi otroka al po makadamu al po asfaltu, pomoje ga vsaka vozi po takem makadamu da ne škoduje otroku ne bo ga šla pa vozit po taki poti ki jo je hudournik zoral, sej niso trapaste. pa pomoje da če otroka voziš po naravi po gozdu ima več od tega ko je v naravi se naužije čistega zraka kot pa napr. da bi ga po sred ljubljane al pa po nakupovalnih centrihvozil po asfaltu pa če prav ga netrese pa se več plinov naje. 
pa če me hočete zej zbombandirat pa me dajte, sam vrjetno da vse ki pomoje živite v Lj., ali pa po drugih glavnih mestih sploh ne veste kaj je sploh makedam.

(odgovor članu pikica1979)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 20:35:05   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

No, zdaj bom si pa upala in napisala, da se ne strinjam s tole P, ki pravi, da tresenje na makedamu ne škodi.

Ok, mogoče ima ona drugačno predstavo o makedamu kot jaz. Jaz sem se vozila s kolesom po tapravem šodru - makedamu in tako kot tam trese vozek, kolo lahko komot primerjaš tresenje, ko otroka vzameš v naročje in ga počasi treseš. Ne hvala. Zdaj pa če je makedam ena utrjena poljska cesta in tu in tam en kamenček... Je pa tudi odvisno od vozička, kakšen je.

Hehe, zanimivo, da razpravljamo na dolgo in široko o vozičkanju na makedam cesti, nazadnje pa se izkaže, da imamo med seboj povsem različne predstave o tem, kaj makedam cesta sploh je. Zame npr. je to neasfaltirana, s peskom in drobnim kamenjem posuta, vendar utrjena cesta. Ker sem imela občutek, da tudi pediatrinja Tanč govori o takšni cesti, sem ji na zgornje vprašanje dodala dodatno podvprašanje o vožnji z vozičkom po cesti, kot jo opisuješ ti, Paštetka, saj sem bila prepričana, da bo odgovor tokrat drugačen in se boš navsezadnje vendarle strinjala z njo user posted image

Vprašanje:
Pozdravljeni!
Zanima me, če vaša trditev drži tudi, kadar gre za neutrjeno makedam cesto, saj se otrok v takšnem primeru v vozičku precej trese. Ali ne obstaja kakšno tveganje možganskih poškodb, SBS-ja, saj je veliko opozoril v zvezi s silovitim tresenjem dojenčka oz. njegove glavice?

Odgovor:
Mislim, da po takem noben povprečno razumen človek otroka ne bi peljal na sprehod.
user posted image
KLIKNI




_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 21:57:03   
Pobalami
Razlika je med tresenjem in rahlim vibriranjem. Vožnja po navadnem makedamu je zame rahlo vibriranje in to dojenčka umirja. Prav tako zibanje, gujškanje-vse rahlo. Drugje prodajajo naprave, ki jo pritrdiš na posteljico, da pod vibrira.

Ne vem zakaj bi peljal otroka po takem makedamu, ko še odraslemu zraven zobje šklepetajo.

Ne bit preveč ektremni. Tudi vožnja z avtomobilom je tresenje, prav tako je dojenček podvržen silovitemu guganju, ko je še v maternici, ko mama hodi. In to z glavo navzdol.


Tale članek od pikice pa govori o silovitem, nasilnem tresenju in nima veze s tem.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: tresenje dojenčka
30.6.2008 22:30:30   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

No, zdaj bom si pa upala in napisala, da se ne strinjam s tole P, ki pravi, da tresenje na makedamu ne škodi.

Ok, mogoče ima ona drugačno predstavo o makedamu kot jaz. Jaz sem se vozila s kolesom po tapravem šodru - makedamu in tako kot tam trese vozek, kolo lahko komot primerjaš tresenje, ko otroka vzameš v naročje in ga počasi treseš. Ne hvala. Zdaj pa če je makedam ena utrjena poljska cesta in tu in tam en kamenček... Je pa tudi odvisno od vozička, kakšen je.

Hehe, zanimivo, da razpravljamo na dolgo in široko o vozičkanju na makedam cesti, nazadnje pa se izkaže, da imamo med seboj povsem različne predstave o tem, kaj makedam cesta sploh je. Zame npr. je to neasfaltirana, s peskom in drobnim kamenjem posuta, vendar utrjena cesta. Ker sem imela občutek, da tudi pediatrinja Tanč govori o takšni cesti, sem ji na zgornje vprašanje dodala dodatno podvprašanje o vožnji z vozičkom po cesti, kot jo opisuješ ti, Paštetka, saj sem bila prepričana, da bo odgovor tokrat drugačen in se boš navsezadnje vendarle strinjala z njo user posted image

Vprašanje:
Pozdravljeni!
Zanima me, če vaša trditev drži tudi, kadar gre za neutrjeno makedam cesto, saj se otrok v takšnem primeru v vozičku precej trese. Ali ne obstaja kakšno tveganje možganskih poškodb, SBS-ja, saj je veliko opozoril v zvezi s silovitim tresenjem dojenčka oz. njegove glavice?

Odgovor:
Mislim, da po takem noben povprečno razumen človek otroka ne bi peljal na sprehod.
user posted image
KLIKNI





Ja jaz sem tudi razumela makedam kot neasfaltirano pot. Se pa hitro pohopsate tukaj user posted image .


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 7:45:48   
Paštetka
BAMBINA, jaz sem rojena na vasi in makedam je za nas makedam samo eno.  Nisem še slišala, da je utrjena pot z nekaj kamenčki makedam. user posted image user posted image user posted image  Potem vas, kar nekaj sploh nima pojma kaj je pravi makedam user posted image user posted image user posted image .

Kar se pa tiče " povprečne razumnosti človeka" smo pa bili še prevečkrat priča, da le ta vse prevečkrat odpove. Pa ne samo tukaj na rr, tako da je jaz raje malo razložim, da se ne bo našla kakšna "kmetica" in rekla, da je makedam neškodljiv, saj je tako prebrala na RR user posted image  user posted image

Sem 1x eno vprašala zakaj daje jogurte z 0,5 maščobe in je rekla, da je tako prebrala na rr, da se dajajo pri uvajanju, ker so tisti z več maščobe pretežki user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 1.7.2008 7:50:24 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Astrološko znamenje otroka vam pove, kako ...
Razlog zakaj nekateri dojenčki spijo kot polhi, drugi pa spravljajo neprespane starše na obrate, je tudi v astrološkem z...
Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?