|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trma
18.6.2009 21:06:53   
leha
Mene pa zanima, če imate izkušnje z 18-mesečniki, ki zeloooo radi trmajo. Naša je bla tak "cuker" zdej jo pa vrže ...nič ji ni prav????user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trma
18.6.2009 21:24:16   
Najaa
Imamo ja. Veliko izkušenj. user posted image  Recepta ne vem, sam da ignoriraš trmo. Če se le da, seveda. Jaz sem bila rizično noseča, ko je bila pri prvi hčerki trma na vrhuncu in je skužila, da je ne smem npr. dvigovat in je to še bolj izkoristla. Če se je npr. vrgla na tla sredi ceste, sem jo včasih dobesedno zvlekla na pločnik, pol pa pustila, da se ji oddogaja. user posted image
Zdaj je stara dobre 2,5 leti in je že nekaj časa mir.

(odgovor članu leha)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trma
19.6.2009 8:46:12   
wing
18 mesečnica in trma- to mi je pa zelo znano in zelo aktualnouser posted image user posted image user posted image
Tudi naša je bila do pred kakšnim mesecem "fajn", zdaj pa ima pogosto neke svoje finte in fore. Npr., ko se zbudi, ali zjutraj ali po opoldanskem spancu, je večkrat tečna in je ne smem ne gledat , ne jo pobožat, v glavnem treba je biti zelo previden, ker ji ne moreš ugoditi, še najbolje, da se ji umakneš s poti, dokler ne pride k sebi in v civilizacijouser posted image  

Pri jedi je juha v redu samo, če so notri kroglice in ne spravi vase nobene žlice, če na njej slučajno ni nobene kroglice(zlate kroglice mislim)

Nekaj si je začela zmišljevat že kaj bo imela oblečenouser posted image user posted image user posted image , mislim...Samo HKitty je v redu...

Kako se spopadamo s to trmo?  V glavnem jo ignoriramo, ali pa jo kdaj kar popokam in jo odstranim z mesta žarišča...zaenkrat ni panike, kako pa bo, pa bomo takrat tuhtali...

No, pa da ne bo pomote...ker gre seveda za človeški faktor, ji kdaj tudi popustimo in njena obvelja..toliko o opevani doslednostiuser posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trma
19.6.2009 11:33:04   
timoteja
Tudi nas je trma doletela, včasih je kar fejst hudo , običajno stvari ignoriramo, ko je pa dovolj visokih tonov, pa tudi jst malo povzdignem glas in dekletce čudežno utihne in me samo na široko gleda.

(odgovor članu leha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trma
19.6.2009 15:02:50   
mateyka
Npr., ko se zbudi, ali zjutraj ali po opoldanskem spancu, je večkrat tečna in je ne smem ne gledat , ne jo pobožat, v glavnem treba je biti zelo previden, ker ji ne moreš ugoditi, še najbolje, da se ji umakneš s poti, dokler ne pride k sebi in v civilizacijo

Pri jedi je juha v redu samo, če so notri kroglice in ne spravi vase nobene žlice, če na njej slučajno ni nobene kroglice(zlate kroglice mislim)

Nekaj si je začela zmišljevat že kaj bo imela oblečeno, mislim...Samo HKitty je v redu...


oh, ja tele fore mamo pa tud mi, zlate kroglice v juhi, tečnost po dnevnem spancu in "fashion victim sindrome" - HKitty ali specifični kosi oblačil, ki so njej všeč.. bo že.. user posted image

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trma
21.6.2009 8:50:44   
botrca
Tudi najin je včasih trmast, ampak ga kar hitro mine, ker ga pustim in ignoriram koliko se da. V trgovini se mi še ni vrgel na tla ali kaj podobnega. Zaenkrat se da prenašat.

Bo že minila tudi ta faza...user posted image .

< Sporočilo je popravil botrca -- 21.6.2009 8:51:15 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trma
21.6.2009 14:55:21   
naja78
ojla!
in ta trma se stopnnjuje in stopnjuje,to je šele začetek,.....pr 2,3 letih pravjo da je vrhunec,ki traja do pubertete!!!!user posted image user posted image
smo na istem.začeli zelo zgodaj,sedaj stari 2,5 let.obup,vse SAM,ne moreš ga prepričat,preusmerit,na ignoranco ne reagira.user posted image je pa drugače zelo zrel v drugih pogledih,situacijah,ker jih prej skužijo,...kaperaš.saj bo.to da je pri 18 trmasta,ja ja,še bo! in trme ne moreš kar izbit it glave,je del odraščanja.pri nas je bilo tako hudo,da sem prosila za psihologa.razlog:ne bom pisala cele anatomije in fiziologije telesa,ampak laično:otrokovi možgani tako delujejo,preveč ga vse frustrira,trma je prvi znak osamosvajanja otroka.in prav je tako.
pogumno,pri nas imamo zdaj malo drugačne probleme.bom dala pod nov post.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?