|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   tuna iz konzerve
5.3.2011 10:59:06   
nusi
Pozdravljene.
Tamalčku (9,5 m) bi rada naredila testenine s tuno iz konzerve. Sveže ribe je že jedel, ne vem pa kako je s temi iz konzerve, to, da so sveže verjetno bolj zdrave mi je jasno, ampak kar veliko jedi je, kjer se doda tuna iz konzerve. Torej, ali obstaja kakšen tehten razlog, da mu je ne bi dala?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: tuna iz konzerve
5.3.2011 12:35:54   
jakaracman
Meni so rekli,na PEK, da je tuna alergena.Mislim,da je pri 9,5 absolutno prezgodaj za to in , da je ogromno drugih stvari, ki jih otrok pri tej starosti je.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: tuna iz konzerve
5.3.2011 12:44:38   
divans1
Jst sm mu jo že dala in ni blo nč narobe, bo pa jutr star 10 mesecev.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: tuna iz konzerve
5.3.2011 12:56:17   
mini86
js sm mu tud lepo nardila tunino omakco za k testeninam, mislim pa da okoli 8-9 meseca..pa tud ni bilo nič..

lej sj si zravn in če vidiš reakcijo reagiraš..tko kokr pri vsaki hrani..zanimivo je to da skoraj vsi začnejo s korenčkom ampak redko kdo ve da je korenje tud alergeno..

probaš in je


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: tuna iz konzerve
5.3.2011 13:16:33   
katy83
Naš jo je dobil prvič pri 10.mesecih - tisto Rio mare solato - tuna in grah. V bistvu sem jaz jedla in mu dala za probat...pa mi je polovičko pojedeluser posted image . Ni bilo nič narobe.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: tuna iz konzerve
5.3.2011 13:31:54   
jakaracman
Ker je v ribah, ki so na koncu prehranjevalne verige (tja sodi tudi tun) vsebnost težkih kovin večja, je ZPS s kemično analizo vzorcev preverjala količina kadmija in živega srebra. Težke kovine so dejavnik tveganja, ki vpliva na naše zdravje. Čeprav v nobenem od preverjenih vzorcev njuna vrednost ni bila presežena, pa v ZPS potrošnikom iz rizičnih skupin, kot so nosečnice, doječe matere in otroci, svetujejo, da so pri uživanju tunine previdni.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
5.3.2011 13:43:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: tuna iz konzerve
5.3.2011 19:24:12   
aelail
Naša jo je tudi že jedla stara pa je 9 mesecev.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: tuna iz konzerve
7.3.2011 14:17:07   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Ker je v ribah, ki so na koncu prehranjevalne verige (tja sodi tudi tun) vsebnost težkih kovin večja, je ZPS s kemično analizo vzorcev preverjala količina kadmija in živega srebra. Težke kovine so dejavnik tveganja, ki vpliva na naše zdravje. Čeprav v nobenem od preverjenih vzorcev njuna vrednost ni bila presežena, pa v ZPS potrošnikom iz rizičnih skupin, kot so nosečnice, doječe matere in otroci, svetujejo, da so pri uživanju tunine previdni.




Ne dolgo nazaj so po tv povedali, da se tuna iz konzerve odsvetuje nosečnicam, doječim materam in otrokom do 3 let.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: tuna iz konzerve
7.3.2011 14:22:39   
legenda_m
tud jst mu je še nekaj časa ne bom dala

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: tuna iz konzerve
7.3.2011 18:45:19   
natasarobi
Meni so na Pek Ljubljana ne dolgo nazaj odsvetovali tuno, ker dojim in zna biti da smo zaradi tega pristali tam. Povedali so tudi, da se alergija pojavi, ko določeno stvar dlje časa uživaš in ne zaužiješ prvič.

Mogoče v manjših količinah ne bo škodilo, ampak nikoli ne veš. Jaz mu jo še ne bi dala, sploh zaradi tega ker je iz konzerve.

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: tuna iz konzerve
9.3.2011 16:24:00   
Paštetka
kar se tiče kvalite prehrane otroka sem vedno izbirčna in zelo alergična.

Če lahko daš otroku nekaj bolj zdravega, prijaznejšega za njegov telešček, zakaj bi tuno s konzerve tiščala v njega.

Malo si preberi, kaj vse konzerva vsebuje, potem pobrskaj po spletu in preveri na kaj sestavine vplivajo. HItro se boš odločila za kaj drugega oz. našla tehtne razloge, ki jih iščeš, zakaj ne tuna iz konzerve user posted image

In zakaj ne kupiš zrezek tune in mu jo popečeš lepo na žaru? Razlika je enormna!

Pri enih npr. ne bo problemov, pri drugih pa spet veliki. Ne moreš poslušati kaj en in kaj drug. Izberi npr. bolj zdravo alt_ernativo in ne moreš zgrešiti.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 9.3.2011 16:26:00 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: tuna iz konzerve
9.3.2011 21:29:15   
deveta
Če ne želite uporabljat tune OK, če ne želite uporabljat predelane hrane in prisegate na svežo tudi OK.
Ne vem pa kaj je takega groznega v konzervi od tune. Not je tuna, olje in sol. Ne vem kaj je to takega. Če pa ne marate steriliziranih izdelkov, ker se pri tako visokith temperaturah tvorijo razni stranski produkit je drugo. Ampak na popolnoma enak način so konzervirani frutki in druge otroške kašice, Pa nekatere tudi vsebujejo tuno ali drugo meso, pa krompir....... Edina razlika je v tem, da so namesto v pločevinki zapakirani v stekleno embalažo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?