|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uši in bolniška?
2.2.2011 11:38:19   
žirafica
Znano je, da za čas odpravljanja uši pri otroku zdravniki ne dajejo bolniške. A po netu sem zasledila, da je to dejansko nalezljiva bolezen, potem takem bi starš smel dobiti bolniški stalež. Ker kljub vsem preparatom za odstranjevanje naglavnih uši, te nadloge ne rešiš vedno v enem šusu. V šoli nam celo grozijo, da če bodo pri otroku našli uš, nas bodo prijavili na Zdravstveni inšpektorat.
Ali ste uspeli zaradi uši dobiti bolniško, brez tega, da ste si zato izmislili neko drugo bolezen?user posted image

_____________________________

V živalskem vrtu nas je že pet:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uši in bolniška?
2.2.2011 12:12:52   
ribica.
če boš zadevo temeljito izpeljala, se jih boš takoj znebila. To pomeni, operi s šamponom kot so navodila, potem pa ročno poberi dol vse. To ti bo sicer vzelo nekaj časa, ker moraš biti zelo temeljita. Pramen za pramenom, nič na brzino, ker potem moraš samo ponavljati vajo, in nikoli ne veš ali je kaj ostalo ali ne. Jaz si vedno naredim uslugo( do sedaj smo uši gostili 2x) in res v detajle pregledam in poberem dol. Zavedati se je treba da ne gre za pobiranje samo tistih tavelikih očitnih gnid, ki se vidijo na 5 km. Pri rednem pregledovanju boš lahko že prej našla hudiča. Skratka, TEMELJITO PREGLEDATI, oprati posteljnino takoj, plus kapo, šal in oblačila ki jih je nazadnje nosil otrok. Jaz ostale zadeve, beri odeje, blazine, plišaste igrače, ki so v stanovanju in ki bi potencialno lahko imlele kakšnega zajedalca, zaprem v velike plastične vreče in jih pustim 3 tedne, da crkne kar ima crknit :). Otroku potem naslednji dan spet teleljito pregledam lase pa čez dva dni spet, odvisno če še najdem kak mrtev ostanek. In potem ne perem glave več sto let!
Če bi se vsi tako ravnali, se ne bi imelo kaj prenašati. In če boš tako naredila, ne rabiš bolniške, pa otrok lahko gre drug dan v šolo. Ker če se boš tako temeljito lotila zadeve, nima kaj več živet na glavi. Problem je edino, ko ne veš, če so drugi tako temeljiti. Jaz zase že vem, da moj otrok jih ne posoja dalje, ker jih uničim takoj ko pridejo.

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uši in bolniška?
2.2.2011 13:44:50   
čivčiv
Po novih navodilih zavoda za zdravstveno varstvo: otroku ni potrebno biti doma-v šolo, vrtec lahko hodi z ušmi....13.točka spodajuser posted image

POVZETEK NAVODIL ( iz: http://www.ivz.si/?ni=149&pi=5&_5_Filename=1761.pdf&_5_MediaId=1761&_5_AutoResize=false&pl=149-5.3.)
1. Starši imajo ključno vlogo pri preprečevanju ušivosti in odpravljanju uši pri otrocih.
2. Lasišče pregledamo vsaj enkrat tedensko, posebej pri otrocih, ki obiskujejo vrtec ali
šolo. V primerih, da pri družinskem članu najdemo uši ali pa dobimo obvestilo, da so
se uši pojavile v šoli ali vrtcu, lasišče pregledamo vsak dan.
3. Starši, ki pri otroku najdejo uši ali žive gnide, so dolžni izvesti razuševanje natančno
po opisanem postopku.
4. Sredstev za razuševanje ne uporabljamo preventivno.
5. Vsa sredstva vedno nanašamo na suho lasišče.
6. Ne glede na preparat postopek razuševanja obvezno ponovimo čez 7 do 10 dni.
7. Med enim in drugim postopkom razuševanja dnevno razčesavamo lasišče z gostim
glavnikom.
8. Lasišča ne umijemo vsaj še dan ali dva po tem, ko smo izprali preparat za razuševanje.
9. Glavnike in krtače operemo v vroči vodi (več kot 60ºC), prav tako perilo (oblačila,
brisače, posteljnino), ki je bilo v stiku z lasmi.
10. Predmete, ki jih ne moremo oprati, vstavimo v plastično vrečko, ki jo tesno zatisnemo
in pustimo za 10 do 14 dni na sobni temperaturi ali 24 ur v zmrzovalniku.
11. Otrokom odsvetujemo medsebojno menjavo kap, čelad, glavnikov ali krtač.
12. Ni zadosti dokazov, da rastlinski pripravki (eterična, naravna olja) učinkovito
odstranjujejo uši.
13. Odkritje uši ali gnid na otrokovi glavi nikoli ne sme biti razlog, da bi otrok izostal iz
šole ali vrtca.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uši in bolniška?
2.2.2011 14:15:25   
žirafica
Preventiva in procedura razuševanja mi je jasna. Vedno pa obstaja možnost, da ostane samo ena gnida na glavi, ki jo spregledaš. In če imaš opravka z dolgolaso glavo, kateri se lasje zelo rade vozlajo, še zdaleč ni preprosto biti 100% uspešen. Zato je potrebno več dni zapored po več ur dela na dan, zato me še vedno zanima isto: ali ste kdaj dobili bolniško zato, ker je to nalezljiva bolezen?

In ne mi predlagat, da naj jo postrižem na kratko.


_____________________________

V živalskem vrtu nas je že pet:)

(odgovor članu čivčiv)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uši in bolniška?
2.2.2011 14:21:22   
zmajaz
Ne - ne moreš dobiti bolniške - mislim, da je to jasno. Če ostane na glavi ena gnida, ta ne more nikogar nalesti (ker je prilepljena na las) in jo boš tudi odstranila v zaporednih dneh, preden se bo sploh izvalila, uši pa itak že prvi dan pocrkajo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uši in bolniška?
2.2.2011 14:45:55   
zmajaz
Pa še to - ko je naša dolgolaska fasala uši, sem v lekarni dobila nek novi sprej Parasidose - fejs našpricaš in pustiš najmanj 45 minut, potem pa pereš in češeš. Ko sem naslednji dan pregledovala, če je še kje kaj, je bilo tudi tistih par gnid, ki sem jih še našla, popolnoma posušenih - torej crknjenih, tako da mislim, da je šlo v prvi rundi dejansko vse dol. Sem pa vseeno preventivno ponovila postopek čez 5 dni.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uši in bolniška?
2.2.2011 18:21:24   
bskrle
Jaz sem deklico postrigla, ko jih po 3eh tednih nisem mogla iztrebiti.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
2.2.2011 18:53:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uši in bolniška?
6.2.2011 8:44:54   
mala zirafa
Nekoč sem slišala za nek sprej ki odganja uši.Tako da jih otrok na j ne bi sploh dobil.Ali veste za kaj gre?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?