|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   umrla dva tedna po porodu
22.1.2015 20:12:28   
EVAN78
Se mi zdi prav da nipem, v začetku meseca je punca 28 let stara umrla-carski rez v Šempeterski porodnišnici, vse ok, dva tedna potem pa padla na tla in umrla-vzrok strdek. Sama sem 3 rodila in nikoli v šempeterski bolnišnici-nikoli dobila niti ene enkcije proti strdkom, pa če prav sem imela zatečene noge. Sem živo in zdrava-vprašam pa se zak v šempetru ne dajo enekcije, ker baje je boljše zaradi dojenja, in je en primer od 1000 kot ta tragedja. Izvedela sem da v Postojni DAJO, V kRANJU TUDI...
Otročiček je ostal brez mamice je boljše tako, kot neki kao stranski učinek...user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: umrla dva tedna po porodu
22.1.2015 20:31:04   
josephine27
Jaz sem 6 let nezaj rodila s carskim v Šempeterski bolnišnici in sem dobila inekcijo. Mogoče je odvisno od primera do primera kako se odločijo. Človeka pa res kar stisne ko kaj takega prebere.

_____________________________



(odgovor članu EVAN78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: umrla dva tedna po porodu
23.1.2015 9:04:42   
cacaca
Pozdravljeni,
Sama sem imela cr v lj in se niti ne spomnim da bi mi dali,so mi jo pa lahko sem bila dva dni itak fuc...se pa spomnim navodil fizioterapevtke..nam je dajala jasna
navodila....baje da jo je en dan prej fejst tiscalo v prsih...nam so takrat rekli takoj klicat v zd...
Zalostno za druzino in zalostno za otroka da je ostal brez mame...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: umrla dva tedna po porodu
23.1.2015 14:23:24   
saruška
jaz sem imela 2x carski v Po, obakrat dobivala en teden injekcije proti strdkom in to 2x na dan...

(odgovor članu cacaca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: umrla dva tedna po porodu
23.1.2015 18:17:24   
Katy78
V LJ so ves čas, ko si na intenzivni, dajali injekcijo proti strdkom tako l. 2008 kot l.2012, pa mislim, da sem jo tudi še potem, ko sem bila premeščena na oddelek, dobila.

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: umrla dva tedna po porodu
23.1.2015 21:46:52   
Cuker*
V Lj na intenzivni negi dajejo injekcije proti strdkom. Če je ta ženska, ki je umrla ni dobila, še ne pomeni da je zdaj vsem ne dajejo. Morda so bili kakšni drugi razlogi, ki pa jih ne povedo.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: umrla dva tedna po porodu
25.1.2015 20:03:29   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: EVAN78

Se mi zdi prav da nipem, v začetku meseca je punca 28 let stara umrla-carski rez v Šempeterski porodnišnici, vse ok, dva tedna potem pa padla na tla in umrla-vzrok strdek. Sama sem 3 rodila in nikoli v šempeterski bolnišnici-nikoli dobila niti ene enkcije proti strdkom, pa če prav sem imela zatečene noge. Sem živo in zdrava-vprašam pa se zak v šempetru ne dajo enekcije, ker baje je boljše zaradi dojenja, in je en primer od 1000 kot ta tragedja. Izvedela sem da v Postojni DAJO, V kRANJU TUDI...
Otročiček je ostal brez mamice je boljše tako, kot neki kao stranski učinek...user posted image user posted image user posted image


Seveda je tragedija, če umre mamica tako hitro po porodu in ostane tak nebogljenček brez nje. AMpak dejstvo je, da se to dogaja, zelo redko hvalabogu, ampak se. Zadeve ne poznam drugače kot iz gornjega zapisa tako da ne bom konkretno nič razsojala. Sama sem dobila injekcije proti strjevanju, čeprav nisem imela CR, pa sem vseeno 3 tedne po porodu imela pljučno embolijo. Hvalabogu sem jo prepoznala sama in prišla v bolnico še pravi čas, no oživljanje je bilo vseeno potrebno. Se zgodi zaradi specifičnih stanj, ki pred nosečnostjo mogoče celo niso znana, kot pri meni, ali pa zaradi posledic nosečnosti in poroda..... Strdki niso redki in prav bi bilo, da se bodoče mamice s tem seznanijo. Običajno vse naredijo disertacijo iz vozičkov, malokatera pa se seznani s simptomi, ki lahko pomenijo kaj hujšega in se pogosteje pojavijo v nosečnosti in po njej. Res je, da nisem paničen človek, imam pa visok prag bolečine, kar ni vedno dobro, ampak sem po bolečini v nogi, kar so mnogi pripisovali utrujenosti po prvem daljšem sprehodu, čemur se je pridružilo še siljenje na kašelj, na vroč poletni dan, za vsak slučaj preverila še enkrat v eni knjigi za bodoče mamice in simptomi so bili pravi. Ker je čas pomemben, pa tudi vedno bolj sem sopla, sem poklicala reševalce in moža in potem je vse šlo zelo hitro.
Tako da sama nisem bila zelo daleč stran od tega, kar se je zgodilo tej mamici, in vseeno ne bi mogla kriviti zdravstvenega osebja, kriva je bila napaka v mojeih genih, ki se je pač izrazila šele takrat. Seveda sem že vsa ta leta na terapiji proti strdkom in ne moreš verjet, kljub vsemu že 3x hospitalizirana zaradi strdkov. Žal tako je.

lp


(odgovor članu EVAN78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: umrla dva tedna po porodu
25.1.2015 20:29:20   
patrino
A daš nehatuser posted image dobra si, da si tole prepoznala in še pravi čas prišla na pravo mesto. Priznam, da o tem nekako nisem nikoli preveč razmišljala- oz. podobno kot pri drugih ne prav pogostih bolezenskih stanjih - v smislu, to se dogaja drugim itd. Sama sem rodila brez cr in zato tudi takrat nisem na to niti pomislila. Prvič sem se s tem srečala nekaj let nazaj, ko je v našem kraju ženska umrla teden dni po porodu zaradi tega. Sredi dojenja je omahnila nazaj in ni ji bilo več pomoči. Ko pa takole potem malo brskaš in prebiraš o tem, pa vidiš, da to sploh ni tako redko. Tragedija po tako srečnem dogodku kot je rojstvo otroka, je po moje tragedija na kvadrat.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?