|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ustavilo se mi je srce...
20.10.2006 23:20:35   
žiža
Punce moje zlate, za mano je najhujši dan v mojem življenju. Včeraj sem trepetala za svojega Urbana. Med dojenjem mu je kratko malo zmanjkalo sape in sploh ga nismo mogli spraviti k sebi. Čist lepo sva se začela dojiti, Sara je sedala na tleh in gledala najino poroko, na mizi je čakalo kosilo... in mojemu zlatemu Urbanu se zaleti, ga dvignem, potolčem po hrbtu... nič.. tolčem, prigovarjam... nič... V tistem stopita skozi vrata mami in sestra in jaz že na pol panična kričim naj mi pomagata. Sestra je vzela v roke tamelega, ga obrnila na glavo... v glavnem spravili sta ga toliko k sebi, da je revček začel vsaj stokat. zajokal ni nič, zakašljal nič, ful plitko je dihal, stokal... Mami je klicala v zd. dom in pediatrinjo. Res so v parih minutah prišli in pomagali malemu, da je normalno zadihal. Jaz pa kot okamenela nisem naredlia NIČ! Niti gledat nisem mogla, ko se je sestra trudila z njim. Moža je skraj kap zadela, ko je pred blokom videl rešilca in na stopnicah izvedel, da se je otročku iz tretjega štuka nekaj zgodilo... Ljubi bog, še zdej ne morem priti k sebi in doumeti kaj se je zgodilo. Odpeljali so naju na pediatrično kjer sva ostala čez noč na opazovanju. Do tazadnjega so pregledali Urbana in naredili nekaj preiskav. Za enkrat niso odkrili nič posebnega, niti vzroka, zakaj se je zgodilo. Očitno se je revežu res tako zaletelo in ga je v tistem zgrabil krč. Bomo pa videli kaj bodo pokazali izvidi. Sedaj sva doma, Urban mirno in spokojno spi, jaz pa bedim s solznimi očmi in še lep čas ne bom mirno spala.
Hvala bogu, da se je razpletlo tako kot se je. Ne morem se nehat očitat, da sem zablokirala na celi črti. NIČ, ampak res NIČ nisem mogla storit.
Tažana... sej veš ... hvala, hvala, hvala ti, da si bila tako pri sebi in tako odločno odreagirala.
Sončka moja zlata rada vaju imam tako zelo, da me boli srce, da me stiska v prsih...

Oprostite, vem da ni tole noben čvek, ampak moram spraviti iz sebe, boli me in ubija me misel, da smo ga reševali, da bi se lahko razpletlo drugače... Pa ne morem misliti na nič drugega. Kako naj mirno zaspim, ko pa vidim tisti temnordeči obrazek in slišim njegovo stokanje...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ustavilo se mi je srce...
20.10.2006 23:24:24   
Bubamaraa
Žiža nič več kot si storila nisi mogla storiti...Vedi,da je tvoj sonček doma in da je vse uredi z njim....

user posted image user posted image user posted image user posted image za srečo in dobre izvide......




_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ustavilo se mi je srce...
20.10.2006 23:25:07   
Katrin
Uf, nimam besed. Kar srh me spreleti, če se poskušam vživeti v tvojo situacijo. Tudi približno si ne znam predtavljati tvoje bolečine in muk. Grozno. Verjetno bi tudi jaz okamenela ... pojma nimam, kako bi reagirala ...

Upam, da je z Urbanom sedaj vse v redu. Želim ti vse lepo!

Lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ustavilo se mi je srce...
20.10.2006 23:28:12   
Olivija
... sem vesela, da se je dobro izteklo user posted image . Mene je tudi zelo strah, da bi se jima kdaj takole zaletelo.

Da si pa okamenela je pa razumljivo, zagotovo bi drugače reagirala, če bi bila čisto sama z njim ...

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ustavilo se mi je srce...
20.10.2006 23:53:28   
KODA
Upam,da sta v redu.user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 0:57:13   
nejcko
Joj, grozna! Se spomnim, ko se je naši tamali enkrat košček jabolka zaletel, sem jo tolkla ko nora po hrbtu, da je starejši jokal, naj je ne tepemuser posted image , samo ni bilo tako hudo kot pri vas. Bošček mali!

Samo da je vse v redu z njim, ti se pa skušaj pomiriti!user posted image

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
21.10.2006 1:12:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 1:35:07   
Marogica
Žiža, ne očitaj si. Ko je človek tako v šoku, reagira pač tako, kot si ne bi nikoli mislil. Skoraj vsak bi tako reagiral kot ti. Naredil ne bi nič, ker ti telo in misli od strahu in panike enostavno zablokirajo.

Upajmo, da je s tamalim vse v redu, naspi se in umiri, saj jutri je nov dan in Urban je (upajmo) čisto OK.
Ena user posted image  zate

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 6:43:45   
Tanyka
Ne očitaj si ničesar, verjetno bi vsaka "zaštekala" ob takem dogodku.
Upam, da je sedaj vse o.k.
Za srečouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vse mame so bogate, če imajo rade svoje otroke.
Nobena ni revna, ne grda, ne stara.
Ljubezen je njihova največja radost.
(Maurice Macterlinck)

Moja ljubezen vaju bo spremljala vedno, danes in večno!!






(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 8:04:49   
renan
groza..nic si ne ocitaj. glavno, da se je vse dobro koncalo.

lp in user posted image malemu urbanu

(odgovor članu Tanyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 8:17:52   
lelaval
Verjemi, da bi vsak v danem trenutku tako odreagiral (oziroma zablokiral - to je od šoka). Ti si nič več ne očitaj. Bodi s svojima sončkoma, ki te potrebujeta veselo.
Pa še eno user posted image  za Urbana, da bo vse O.K. z njim.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 8:28:03   
Anonimen
Grozna izkušnja! user posted image
Da se je le srečno končalo! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 8:35:48   
eva1
O groznouser posted image , pa važno da se je dobro izteklouser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 8:46:33   
soris
Žal sem bila tudi jaz že v podobni situaciji. Moja user posted image je bila stara 4 mesece, ko smo bili v šopingu v Avstriji in ker je imela obsežen gastroezofagealni refluks ji je tako močno zaletelo, da je še komaj dihala. Na srečo bil zraven moj user posted image , ki sem ga zelo občudovala takrat, saj je ohranil trezno glavo in prijateljica, ki je obvladala nemški jezik da jelahko mimoidočemu gospodu rekla, če lahko pokliče rešilca. Situacija se je uspešno končala, ni bilo hujšega - so ji naredili preiskave in smo potem tudi ostali v Gradzu na opazovanju čez noč.
Jaz sem pa zmrznila. Meni se je ustavilo življenje, doživela sem (verjetno) živčni zlom. Nisem mogla mislit, roke so se mi tresle, prste mi je skupaj vleklo, noge me niso ubogale in sem samo sedela. Nisem mogla govorit, nič,.....Ko sem ta šok prebrodila (hitro ker mi drugo ni preostalo) sma se s prijateljico peljale (jaz sem še vozila, čeprav ne vem kako mi je uspelo) v bolnico iskat  mojo bebiko in dragega, ki sta se peljala z rešilcem. Vglavnem, šlo mi je par let življenja se mi zdi, ampak ko mi ni drugega preostalo sem se spravla k sebi, mirnih dni pa je bilo konec. Začeli so se nekje pri 7. ali 8. mesecu ko ji je zaklopka normalno delala in skoraj več ni bilo možnosti za ponovitev. Vglavnem, Žiža, dobro si odreagirala kakorkoli že si. Vse smo pogumne in si nimamo kaj očitat, pa četudi smo za trenutek zmrznile!


_____________________________

"Pri nas smo vsi lepi: nobenega ogledala pri hiši ni. Pa se gledamo samo v mamine oči."(N. Maurer)

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 9:09:37   
rija
Žiža, verjemi, da če bi bila sama, bi reagirala čisto drugače....

Jaz sem.

Sploh ne vem od kje mi tisto znanje, ampak malega sem spravila k sebi. Pa je bil že ves moder....panika je prišla po tem....user posted image

Glavno, da je vse vredu.

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 9:35:42   
yennika
Žiža jaz bi popolnoma isto odreagirala, čeprav delam v zdravstvu....Če pa bila sama doma bi odreagirala popolnoma drugače.Sem miljon procentna, da ne bi gledala svojega otroka in ga pustila kar tako.
Baje pa pomaga, če otročeka "zalapne"da ga daš na hladen zrak.Upam, da ne bomo rabli nikoli tega preizkusit! 
Tudi mojemu lumpu se večkrat zaleti, ker je pritisk mlekaiz dojke na začetku nenormalen in ne utegne požirati.Te bom vedno imela v mislih!!

Razmišljaj pozitivno, imaš eno izkušnjo več...



_____________________________

"Bilo je seme, bil je popek, zdaj cveti najlepši cvet."
1.9.06 sem dobila najlepše ime - mamca!
5.5.09 je našo družino izpopolnil še en član.
Sedaj sem doma med tremi mušketirji-in lepo mi je!


Življenje je tukaj in zdaj!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 10:02:14   
paris
Žiža, nikar si nič ne očitaj! Seveda, da si se ustrašila, kdo se pa ne bi! Glavno je, da je sinček v redu.

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu yennika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 10:08:20   
tulip
 Naredila si vse kar je bilo v tvoji moči, nič se ne muči s tam, kaj in kako, važno da se je v redu končalo!user posted image  zate!
Upajmo da se kaj takega ne bo nikoli več ponovilo!

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 10:27:54   
motofrik
A nas niso v materinski učili, da če se dojenčku hrana zaleti, da ga ne tolčemo po hrbtu, pač pa nagnemo naprej, da pride do zraka? Menda od udarcev po hrbtu lahko začne jecljati... Kadar se našemu zaleti, ga samo iz stolčka vzamemo in nagnemo naprej. Pa s čajčkom si grlo poplakne, pa je.

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 10:33:45   
Maxica
Ojoj, kar solze so me oblile.user posted image user posted image user posted image  Glavno, da se je vse dobro izteklo.
Žiža, nikar si ne očitaj. Normalno, da si ob takem prizoru bila v šoku in nimaš kaj v takem primeru.
En user posted image  in da se kaj takega nikoli več ne bi pripetilo.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu motofrik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 12:20:27   
Samoyedka
Žiža, samo, da se je dobro končalo user posted image Te pa čisto razumem, ker se je mojemu pikiju ta teden skoraj tako grdo zaletel čaj- samo slišala sem, da je zajel na polno sapo, ven pa ni prišel niti glasek, kaj šele dih!!! Po hrbtu so se mi postavile dlake pokonci, ko sem ga nekako le spravila k sebi, da je začel jokat, pa mi je verjetno še par ur kovinsko cvililo v zatilju. Moj je bil čisto fuč, ko se je malemu zaletelo, jaz sem ga samo pograbila in obrnila navzdol ter rahlo tapkala po hrbtu, pa je bilo boljše- kaj bi drugega lahko naredila, nimam pojma.
Naj vas ob tem nekaj vprašam: zadnjič je od moje babice sosede sinko dobil ponoči vročinske krče, postal cel moder in menda tudi dihal ni več- seveda je mamica kričala ko nora, ker je bila sama in ni vedela kaj storiti, tako da je pritekla na pomoč druga soseda, ki ga je nekako spravila za silo k sebi, potem pa poklicala rešilca. Kaj storiti v tistem trenutku, ko bogi revček dobi vročinske krče? Dobro, prej hladiti, če ima vročino, da do tega ne bi prišlo, pa vseeno se zgodi.
Žužu, upam, da  s tvojim user posted image ne bosta morala še kdaj kaj takega doživeti. Verjetno je pa tudi res, da če bi bila sama, bi bila primorana reagirati- bi te že materinski nagon v akcijo spravil.

Motofrik, pa saj ga ne lopneš tak, da mu pljuča ven zabriše user posted image , malo potapkaš, pa je. Ja, to da začnejo jecljati, pa je mene že moja babica peglala od malega hehe. Dejstvo pa je da jih več začne jecljati zaradi psihičnih težav (pomanjkanje samozavesti), ne pa tolčenja po hrbtu ;)

(malo off topic) Yennika, pozdravljena punca! Sem te pogrešala med avgustovkami, pa vidim, da si za malo padla med septemberke! En objemček za tvojega junaka user posted image


_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 13:13:20   
Splet.Ka
Žiža, jaz sem celo ob branju kar otrpnila! Predvsem zato, ker sem lahko jaz vsak moment v tvoji koži, saj ima naša princeska tudi hud refluks. Parkrat se ji je že precej zaletelo, a je nekako sama prišla do sape.

Nikar si ne očitaj. Verjetno bi res bilo drugače, če bi bila sama. A ti povem, kako jaz reagiram, ko se mali zaleti in ostane brez sape in vsa rdeča v obraz? Začnem tulit in klicat user posted image . On jo potem nagne naprej.... jaz sem pa kot začaranauser posted image .

Samo, da se je dobro končalo!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Samoyedka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 16:25:45   
jazz
Ne očitaj si...vem,da je grozna izkušnja,ampak je za vami in vse se je dobro končalo. Tudi meni se je 20 mesecev nazaj zgodilo isto z mojim sinčkom in vse iste kalvarije smo dali skos. Ni hujšega,kot gledati tisti trenutek v tiste male očke,ki se borijo za zrak...ne bom jih nikoli pozabila in tudi ti ne! Življenje nas pač preizkuša in nas opominja kako dragoceni so naši trenutki z dušicami ki jih imamo radi in take stvari nas delajo močne,samozavestne in zaščitniške. Radi se imejte,cartajte se,ljubčkajte in božajte in vsak dan si povejte da se imate radi......to je to!!!!!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 16:31:30   
Lianna
Te dobro razumem. Sem bila zraven ko je od prijateljev hčerka doživela vročinski krč. Je obračala oči, ustnice so bile že čist modre. Uglavnem groza.

Zelo ti priporočam Angelcare za zaznavanje dihanja. Za vsak slučaj, če se kdaj ponovi ko bo otroček spal.

http://www.soncek.si/shop/page/detail/gitm/6693/Angelcare_AC300_naprava_za_zaznavanje_premikanja_dihanja_PROMOCIJSKA_CENA_/-/


(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ustavilo se mi je srce...
21.10.2006 16:58:56   
Anonimen
Žiža, sočustvujem s tabo in žal mi je, da se vam je to zgodilo, ampak se je k sreči dobro končalo. Očitaj si pa nič ne. Jaz se prav tako zmrznila, ko se je moja punčka začela dušiti in k sreči je bil mož doma in ostal priseben in jo rešil, ker jaz ne vem, če bi jo znala. Njej se je pa baby piškot zataknil v grlu, smo takrat še imeli take, ki se niso dobro raztopili, ker nisem vedela, pa se ji je tako zapacalo vse skupaj, da ji je zaprlo sapnik. Jo je mož tapkal po hrbtu - nič, jo obrnil na glavo - nič, potem ji je pa s prstom šel v grlo in ji nekak spravil keks ven. Jaz pa zraven popolnoma panična in nič od mene! Sem si tudi dolgo očitala, ampak saj nima smisla. Važno da se je dobro končalo.

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?