|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uvajanje GH pri nedonošenčkih
23.12.2009 22:07:56   
pupa_b
Zdravo,

doma imam 4 mesece staro pupo (korigirana starost 2 meseca). Včeraj smo imeli posvetovalnico in mi je dr. rekla, da lahko počasi začnemo uvajat gosto hrano. Pa sem rekla, ojoj, a ni ona stara šele dva meseca? Dr. pa nazaj: Ne, saj je že skoraj dosegla svoje vrstnike.user posted image


No, saj vem, da mi je povedala svoje in da valda ona ve, ampak me vseeno zanimajo vaše izkušnje. Kdaj ste začele uvajat GH pri vaših nedonošenčkih?

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
23.12.2009 22:48:03   
Najaa
Men so vsi rekli, da uvajaš nekje med korigirano in dejansko starostjo. Po tem je tvoja stara 3 mesece to pa je prehitro. Sploh pa se svetuje uvajanje pri 6m, razen če je popolnoma na AM.


(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
24.12.2009 10:17:23   
Netopirčy81
No, moja malčica je tudi 2 mesca prej in pazi to...patronažna mi je rekla, da lahko začnem počasi uvajati, ko bo stara 5,5 mescev (nekorigirana starost), 1 mesec nazaj (ko je bila Maja stara 6,5 m (nekorigirana starost) in sva že 1 mesec dodajali GH), pa pravi ženska, da bi mogla gledat korigirano starost....mislm.... V glavnem, ker naša ni mela nobenih težav in ni odklanjala hrane, smo čist normaln jedli naprej. Tko da ne vem kako lahko v isti stroki dajejo različna navodila user posted image


_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
24.12.2009 10:17:57   
pupa_b
Ja, moja je popolnoma na AM ... žal user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
24.12.2009 10:21:27   
pupa_b

IZVIRNO SPOROČILO: Netopirčy81

No, moja malčica je tudi 2 mesca prej in pazi to...patronažna mi je rekla, da lahko začnem počasi uvajati, ko bo stara 5,5 mescev (nekorigirana starost), 1 mesec nazaj (ko je bila Maja stara 6,5 m (nekorigirana starost) in sva že 1 mesec dodajali GH), pa pravi ženska, da bi mogla gledat korigirano starost....mislm.... V glavnem, ker naša ni mela nobenih težav in ni odklanjala hrane, smo čist normaln jedli naprej. Tko da ne vem kako lahko v isti stroki dajejo različna navodila user posted image





Torej naj še počakam v vsakem primeru? user posted image

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
24.12.2009 10:27:56   
mini86
js bi, nedonošenost gor ali dol..ne vem zakaj je zd po tanovem treba z GH začet čimprej..par mesecev je blo pa rečeno da naj pa se počaka kar do 6 meseca..js bi nardila mau po svoje..opazovala bi jo pa take..čeprav moj pri 6 mesecih ne kaže pretiranega zanimanja za hrano-no jutr bo star 6 mesecev pa še nisva začela z uvajanjem..začel bomo januarja..pa veš kaj..čist nč mu ne fali..

no mi je pa sestra v P rekla da so pač to nove smernice in bla bla bla in da bi loh začel..pa sem ji odgovorila da če bi hotu vsako smernico ki je nova upoštevati se ti loh še zmeša in da bomo začeli januarja z uvajanjem..pa se je sam nasmehnla in rekla da je u bistvu od usazga posameznika odvisen kdaj se bo odločil in začeu..je pa res da je moj polno ojen..ampak vseeno..js bi na tvojem mestu definitivno počakala


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
24.12.2009 11:35:39   
x_srečka_x
Meni je pediatrinja rekla da naj pri 6meseci počasi začnemo uvajati GH ravno zaradi tega ker je bil nedonošenček. Bil je pa rojen 1,5 meseca prezgodaj ampak je imel samo 1600g.


LP

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
24.12.2009 16:04:36   
anajmad
Naša je bila rojena v 26.T in sem začela uvajati GH pri njenih korigiranih 6.mesecih(slabih 9.mesecev kronološke starosti). Pa nič nismo zamudili.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
24.12.2009 18:22:05   
Katy78
Meni je že pediatrinja v porodnišnici na EINT rekla, da naj začnemo uvajat nekje vmes med dejansko in kronološko starostjo šestih mesecev. Rojen je bil mesec in pol prej, zelenjavo (in potem postopno še ostalo)sem začela uvajat pri 6,5 mesecih oz. korigirano pri 5. mesecih. Sem mu pa že kakšna 2 tedna prej začela zvečer dajati riževo kašico, ker se je ponoči pogosteje zbujal.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
24.12.2009 18:25:13   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: pupa_b


IZVIRNO SPOROČILO: Netopirčy81

No, moja malčica je tudi 2 mesca prej in pazi to...patronažna mi je rekla, da lahko začnem počasi uvajati, ko bo stara 5,5 mescev (nekorigirana starost), 1 mesec nazaj (ko je bila Maja stara 6,5 m (nekorigirana starost) in sva že 1 mesec dodajali GH), pa pravi ženska, da bi mogla gledat korigirano starost....mislm.... V glavnem, ker naša ni mela nobenih težav in ni odklanjala hrane, smo čist normaln jedli naprej. Tko da ne vem kako lahko v isti stroki dajejo različna navodila user posted image





Torej naj še počakam v vsakem primeru? user posted image


Jaz bi na tvojem mestu počakala, se mi zdi absolutno prehitro. Sploh če otrok dobro napreduje ob mleku. Moj je bil tudi na AM in je bil velik požeruhec pa mu je mleko zadostovalo, kot sem napisala zgoraj, skoraj do 6,5 mesecev oz. do korigirane starosti 5. mesecev.

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
14.1.2010 7:22:26   
barni
Nasa je bila rojena 1 mesec prezgodaj. GH sem ji zacela dajati pri kronosloski starosti malo manj kot dopolnjenih 6 mesecih. Meni so rekli, naj gledam kronolosko starost, samo to verjetno zato, ker ni ekstremno prezgodaj rojena.

Tako mi je rekla tudi v razvojni.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
18.1.2010 10:20:33   
tassika
Moja je rojena 3t prej in mi je patronažna rekla, da naj začneva okoli 6m, ker šele takrat se črevesje dobro razvije, govorila je o neki prepustnosti, pa si na žalost nisem zapomnila, je pa članek o tem napisan v dec. mami.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
18.1.2010 14:30:56   
dushka
Če je trenutno zadovoljna z mlekom, bi jaz na tvojem mestu še malo počakala z gosto hrano.
Pri meni je bilo drugače. Jaz sem ji začela dajat gosto hrano pri 4 mesecih. Mleko je zavračala in je jedla samo takrat ko je spala. Pa še zdaj zavrača hrano, mleka pa sploh nemara.
Drugače je pa Taja rojena 3 tedne prej, donošena, vendar prelahka za svojo starost.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
21.1.2010 22:23:53   
nadalinka
Jaz sem začela uvajati GH pri 7 mes.kor.5.5 mes.pa se mi je zdelo še prehitro.Mislim,da je tvoj dojenček še premajhen in bi ga preveč obremenila s hrano:daj mu čas.Povsod pravijo,zlata sredina,v tvojem primeru torej,ko bo stara malo čez 7 mes. dejanske starosti.Naj se ti ne mudi...

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: uvajanje GH pri nedonošenčkih
29.1.2010 23:00:25   
soseda34
Mi smo pričeli z GH s kronološko 7 mesecev - korigirano 4,5 in se je super obneslo (žal je bila tidi na AM). Danes mala ne je drugega kot GH in je stara kronočoško 9 m. Meni so tudi svetovali naj vzamemo neko vmesmo starost oz. naj počakamo, da bo pupa sama pokazala malce zanimanja. Res smo poskusili že prej pa sloh ni bila pripavljena in je z jezičkom vse ven pometala. Ko je bil čas pravi je pa zmazala cel obrok brez problemov. Vsak otroček je malce drugačen glede tega. Najbolje je zaupati svoji presoji in odzivu otroka. Naša danes je z nami (jemo neslano hrano in pazimo z začimbami) in je neskončno srečna, da lahko sodeluje pri obrokoih. user posted image
je pa vseeno res, da so ti svetovali z uvajanjem GH malce zgodaj. user posted image

Malce se pogovori s pediatrinjo!

_____________________________

Have a nice day and put a smile on your face.....you never know who will fall in love with it!!!

(odgovor članu pupa_b)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?