|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uvajanje jogurta in skute
22.10.2008 10:21:43   
inesc
Vem, da je bilo o tem sigurno že veliko pisanja, pa bom vseeno tvegala in vprašala.user posted image

1. Ko ste prvič uvajale jogurt in skuto, ste morda dale zraven kaj že uveljavljenega sadja ali zelenjave ali ne?
2. Je bil jogurt (skuta) hladen?
3. Koliko so bili malčki stari?
4. Kaj ste dale prej, jogurt ali skuto?

Mene je kar malo strah začet dajat tele mlečne izdelke, ker je imel na začetku rahlo alergijo in sem morala prenehat jest vse mlečne izdelke, jajca in sojo. Seveda, ko sem izključno in samo dojila. Sedaj že jem nazaj skoraj vse in je vse OK (se dojiva še 3x na dan).

Hvala in lp

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
22.10.2008 10:27:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu inesc)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uvajanje jogurta in skute
22.10.2008 12:12:27   
ninini
Mi smo začeli z jogurti in skuto pri 5 mescih in je bilo vse ok. Mešala nisem nič zraven ker je tako sadje že not ali mogoče misliš navadni jogurt,tistga pa mu ne dajem ampak samo sadne.Preden mu dam jest ga vzamem iz hladilnika da ni čist mrzel da se ogreje na sobno temparaturo ali pa ga čist mal pogrejem v mikrovalovki tko na sobno temp.Našuser posted image ful obožuje in skute in jogurte.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uvajanje jogurta in skute
22.10.2008 15:49:21   
palas
Midva sva začela s skuto in jogurti pri 6ih mescih, pa je blo vse ok. Skute ponavadi kupim od lj.m. tiste s podloženim sadjem, jogurt pa navaden od lj.m.. Včasih kupim tud navadno pasirano skuto in mu jo namežem na kruh, zraven joguta pa mu dam gozdne jagode(jih imam v skrinji) in to obožuje. Ja ponavad malo prej vzamem ven iz hladilnika, da se segreje na sobno temp..

_____________________________

* Od 17.1.2008 naju osrečuje Leon *
*3.4.2010 je Leon postal starejši bratec Evi*

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uvajanje jogurta in skute
22.10.2008 20:30:42   
inesc
Se pravi, da lahko kupim skutice s sadjem. A niso malo presladkeuser posted image  Kaj pa, če kupim kar samo skuto in jo zmešam sama z jabolkami, bananami ipd. kar že je?? A katera to tudi prakticira? A potem to lahko dejansko nadomesti en jutranji obrok dojenja?

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu palas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uvajanje jogurta in skute
22.10.2008 21:13:58   
madasa
Jaz sem ji ravno danes dala prvič skuto. Kupila sem pasirano skuto in sem ji zraven naribala jabolko in zmešala vse skupaj (jaz sem dala eno malo žličko skute in eno malo jabolko).
Moje mnenje je, da je boljše navadna skuta in ji sama umešaš sadje.
Žličko skute sem dala zjutraj na krožnik, ostalo pa nazaj v hladilnik. Čez uro je bila ravno prava, da jo je lahko user posted image  zmazala.
Čez par dni pa ji bom dala navadni jogurt.
Pomoje ti vsaj na začetku uvajanja to ne bo nadomestilo dojenja. Odvisno koliko bo pojedel.
Pa dober tek!

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uvajanje jogurta in skute
23.10.2008 10:27:34   
inesc
Hvala madasa! Se popolnoma strinjam s tabo in tako sem tudi jaz mislila storiti.

Pa lep dan!

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uvajanje jogurta in skute
23.10.2008 11:27:45   
Nasy
Jaz kombiniram in dajem včasih navadno skutko, noter pa sadje namešam, včasih dam pa kar te skutke s podloženim sadjem od LM, če sva zunaj. Jugurt včasih poje samega, brez nič, včasih dam noter kako sadje, malo piškotka, čisto odvisno od volje in ideje tisti dan. Dam pa vedno prej ven ali pa v toplo vodo, malo v mikrovalovko, da ni mrzlo.
Aja, začeli pa smo s tem po 6 mesecu, po nasvetu pediatrinje.


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uvajanje jogurta in skute
23.10.2008 19:02:43   
koala
Moj je dobil sktu pri 7 mesecih, nikakor pa ne sprejme pasirane, tako da kupujem nepasirano, zraven pa mu umešam sadje, jogurt pa je avaden, pa tudi sadni jogurt dukatino.
Vzamem pa jogurt vedno prej ven, oz. če sem preopozna ga pogrejem v topli vodi.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uvajanje jogurta in skute
23.10.2008 20:27:19   
inesc
V mikrovalovko? A je to OKuser posted image

No, raje ga bom malo prej dala iz hladilnika. Aja, koliko časa pa potem še dajete načeto skuto, ker predvidevam, da ne poje 250 ali pa 500g na enkrat. Koliko časa je sploh še uporabna za dojenčke?

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uvajanje jogurta in skute
23.10.2008 22:39:32   
Nasy
Jst redko pogrevam v mikrovalovki, ponavadi dam prej ven ali pa v toplo vodo, če pozabim. Če se pa zelo mudi, dam v mikro za par sekund, toliko da ni ledeno.
Skutico kupim od LM tisto najmanjšo pasirano, tako, da imamo morda za 2x, če dam precej sadja noter. Porabim pa nekako v 2 dneh, največ treh. Prej probam, za vsak slučaj, po slabih izkušnjah z mecatorjevo kislo smetano.


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 7:00:48   
katy82
Se bom pa še jst vštulila zraven,mene samo zanima a obstajajo kake otroške skutke in jogurtki al to dajete pač artikle ki so za odrasle,mal štorasto postavljeno vprašanje,je še zgodi zameuser posted image

Kolkr vem se pa ne kupuje jogurtov light ampak polnomastne ali obstajajo prav kateri posebni za tko male?


Hvala


_____________________________

10.5. smo končno dočakali našo prelepo mačkico Laro
12.5. pa sem postala teta malemu lumpu Anžetu
Le kaj nam bo prinesel 16. december

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 10:06:08   
jakaracman
Meni je pediater rekel, da lahko jogurt skuto pri 8 mesecih.
Kupila sem navadno skuto polnomastno, sam dodajaš sadje notri.
Nikoli nisem grela , ne sokov ne jogurtov.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 10:08:52   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: inesc


1. Ko ste prvič uvajale jogurt in skuto, ste morda dale zraven kaj že uveljavljenega sadja ali zelenjave ali ne?
2. Je bil jogurt (skuta) hladen?
3. Koliko so bili malčki stari?
4. Kaj ste dale prej, jogurt ali skuto?



1. ne, je imel pa blazno rad navaden jogurt. tudi sedaj ima precej raje navadnega, pa kakšno polnozrnato žemljico zraven, kot pa sadnega. v skuto pa sem ponavadi dodala sadje, marelice, banane, borovnice itd..
2. odvisno kako to misliš, pred malico sem dala jogurt/skuto za kakšnih 15,20minut ven iz hladilnika, tako da je dejansko bila sobna temperatura.
2. nekje okoli 8meseca
4. prej je bil jogurt, potem skuta

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 10:11:23   
inesc
Še tukaj niso enotni. Meni je P rekla, da polnomastno skuto in jogurt lahko dobi pri 7 mesecih, pri 8 mesecih pa potem meso mladih živali.user posted image

Jaz bom probala pri 7 mesecih. Kolikor sem tudi drugje prebrala, je to čisto OK. Itak bom pa začela z majhno količino. Me je vedno strah pri takih hudo drastičnih živilih, da ne bi bilo kaj narobe.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 10:16:02   
Pikapolonica_
inesc, si me nasmejala s tem mesom mladih živali user posted image
Kaj pa vem, mi smo tudi s teletino in perutnino začeli ok 7meseca, ker mi je enostavno zmanjkalo idej za kuhanje. A pod 'meso mladih živali' se smatrajo tudi goveje in piščančje juhe? kaj pa otroci potem sploh jejo? Jaz sem kar hitro, se pravi ok7m , mu začela kuhat korenje, krompirček, itd v sklopu juh, mu potem to pretlačila, ker je bilo dejansko bolj dobro, kot pa samo po sebi.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 11:21:30   
mile
medve sva ravno danes jedle skuto LM + za dve min.pokuhana jabolka (to lepo segreje skuto)+polovica banane. to obužuje. stara je pa 8,5 mes.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 11:29:14   
jakaracman
Zakaj imate občutek, da morate dati skuto ali jogurt toplo.

(odgovor članu mile)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 13:15:03   
mile
v bistvu ne rabiš, samo mojauser posted image  raje je, kot pa če je mrzlo iz hladilnika. odvisno od otroka.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 13:42:15   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: katy82

Se bom pa še jst vštulila zraven,mene samo zanima a obstajajo kake otroške skutke in jogurtki al to dajete pač artikle ki so za odrasle,mal štorasto postavljeno vprašanje,je še zgodi zameuser posted image

Obstajajo - Yoviland (domače!) user posted image sadne skute, LM - skutke, ki so res  (edine) v majhnih posodicah, pa tudi malo večje (borovničeva, marelična), ki pa niso v otroški embalaži... user posted image
Tujih pa ne bom reklamirala... user posted image


Kolkr vem se pa ne kupuje jogurtov light ampak polnomastne ali obstajajo prav kateri posebni za tko male?


Hvala

Sem že zgoraj odgovorila... Pa seveda, otrok sme jesti samo polnomastne izdelke!!!




Samo za skuto bi še dodala - pasirana skuta LM je skutin namaz. Tako, da ni sam skuta...
Ostalih znamk pa ne poznam.



< Sporočilo je popravil tosja -- 24.10.2008 13:45:24 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 20:33:43   
inesc
Pikapolonica, pod "meso mladih živali" so me pri P podučili, da spada piščanec, kakšen mlad zajček. Kasneje pa potem teletina in govedina. Se pa res hecno slišiuser posted image .

Ej, kako pa pripraviš juhico za user posted image , če ne smeš nobenih konzervansov uporabljat, pa soli, pa čebuleuser posted image , ipd. Ker jaz bi jo tudi pripravila, ker že veliko zelenjave je, ampak nimam pojma kako.

PA punce, sedaj sem pa ful zmedena. Ali lahko dam jogurt in/ali skuto pri 7 mesecih ali ne!?! večina vas je namreč dala kasnejeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: uvajanje jogurta in skute
24.10.2008 20:51:23   
tosja
inesc - vidim, da je tvoj user posted image dva dni starejši od našega!!! user posted image  user posted image  user posted image

Naša P nam je dala zeleno luč za uvajanje mesa (piščanec, puran), mlečni izdelki, juhe, polenta, kuskus,... že pred enim mesecem.
Je pa res, da se od pediatra do pediatra te meje razlikujejo.  GH  sva začela uvajat, ko sva bila mlada točno 20 tednov... user posted image

JUho naredim tako - en krompir narežem na rezine, dodam malo vode, ko je že skoraj kuhan, dodam en ali dva cveta brokolija; zmešam s paličnim mešalnikom, skupaj z dvema žlicama vode-juhe in dodam malo mleka (ne kravjega) user posted image user posted image user posted image

user posted image jo obožuje - še meni je dobra, čeprav je brez soli. Lahko kombiniraš različno zelenjavo, dodaš meso,...

Rad ima tudi polento z mlekom,...
Pa tud skuto in jogurt smo že poskusili. No, jogurt ima ful rad! user posted image V skuto mu zmešam sadje.


< Sporočilo je popravil tosja -- 24.10.2008 20:53:12 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: uvajanje jogurta in skute
25.10.2008 20:28:45   
inesc
Hvala Tosja! A pripraviš s svojim ali adaptiranim mlekom? Jaz si svojega ne bi rada stiskala, AD pa tudi ne bi rada dajala.

Ja, P se pa res razlikujejo. Mi imamo zeleno luč za meso šele pri 8 mesecih. user posted image

Še nekaj me zanima. Kdaj pa lahko daš sir?

Pa idej za sadje mi je tudi že zmanjkalo. Je pa že jabolko, hruško, banano, mango, zdaj bo dobil še kaki. Kako pa naprej??? Vem da kivija, citrusov, ananasa, breskev in nektarin še ne sme. Očitno ostane samo grozdjeuser posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: uvajanje jogurta in skute
25.10.2008 21:44:39   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: inesc

Hvala Tosja! A pripraviš s svojim ali adaptiranim mlekom? Jaz si svojega ne bi rada stiskala, AD pa tudi ne bi rada dajala.

Pa idej za sadje mi je tudi že zmanjkalo. Je pa že jabolko, hruško, banano, mango, zdaj bo dobil še kaki. Kako pa naprej??? Vem da kivija, citrusov, ananasa, breskev in nektarin še ne sme. Očitno ostane samo grozdjeuser posted image


glede polente - jaz jo pripravim na vodi in včasih vmešam AM, včasih pa samo sadje ali zelenjavo, pa mala ful rada je.

glede sadja - zdaj za dosti sadja itak ni sezona, tko da mi malo kombiniramo s suhim sadjem - npr. rozine, slive, marelice.
sem se pa lih spraševala za kaki, pr kolkih mesecih ste ga uvajali?  

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: uvajanje jogurta in skute
26.10.2008 8:31:13   
simin
IZVIRNO SPOROČILO: inesc


Pa idej za sadje mi je tudi že zmanjkalo. Je pa že jabolko, hruško, banano, mango, zdaj bo dobil še kaki. Kako pa naprej??? Vem da kivija, citrusov, ananasa, breskev in nektarin še ne sme. Očitno ostane samo grozdjeuser posted image


inesc, moj malček je 3 dni starejši od tvojega in smo nekako skupaj v tem uvajanju user posted image , sem mu pa jaz od sadja že dala breskev, sicer malo pokuhano in 2 piškotka sem noter zdrobila in je ful rad pojedel.
bomo pa zdaj kar začeli z jogurto in skutami in piščančkom... saj moj je kar jedec, tko da tak tudi ostane!

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?