|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   v Novem mestu
1.12.2007 10:31:01   
Viki-2
Hoj!
Že dolgo ni bilo nič napisano o dolenjski porodnišnici. Pred desetimi dnevi sem že drugič rodila tu. In sem spet zelo zadovoljna. Imela sem isto babico kot prvič, Jovanko Marković. Upam, da sem si zapomnila prav. Meni je zelo všeč, ker je umirjena in daje občutek, da ji res lahko zaupaš. Mogoče na prvi pogled deluje malo stroga, ampak že prvič sem spoznala, da je zelo topla oseba. akrat sta bili dežurni tudi dve mladi zdravnici, za kateri ne veš, katera je bolj simpatična. In potem so prihajali in odhajali...Vse izredno sproščeno, v porodni sobi prijetno. Jaz sem bila dolgo pokonci, imela sem Tens napravo, ki mi je zelo ublažila popadke prve porodne dobe. Ampak o tem bom več povedala enkrat v svoji porodni zgodbi.
Skratka v porodni sobi zelo zadovoljna.
Malo drugače je na oddelku, kjer ležiš. Mislim, da so sestre preobremenjene. So prijazne, če preveč ne tečnariš tudi ustrežljive, ampak pokroviteljske. To me malo moti. Še bolj pa me moti vzvišenost in aroganca nekaterih pediatrinj. Groza. Ne vem, kako se gospa piše, drugače bi jo brez sramu imenovala, ampak je res zoprna.
Tako, dodajte še kaj in komentirajte.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: v Novem mestu
1.12.2007 10:53:38   
Petraa
Nimam komentarja.Obakrat sem bila zadovoljna.prav tako z mijajlovičem.nezadovoljna sem bila z Piškom-se mi zdi da mu je tako priimekuser posted image

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: v Novem mestu
1.12.2007 15:31:26   
malecka
Še bolj pa me moti vzvišenost in aroganca nekaterih pediatrinj


Aje to blond, ženska mal bolj izpopolnjena? Ta se je meni tud zamerla user posted image . Ko smo pa odhajali, mi je pa sama povedala, da mora mlade mamice malo prestrašit, drugače se nič ne ćuvajo.( visoke petke iz porodnišnice, gol hrbet sredi zime, modrci z kostmi....) Pa potem ko mal premisliš, ma pa mogoče ženska prav.


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: v Novem mestu
2.12.2007 7:31:00   
fragola99
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

da mora mlade mamice malo prestrašit, drugače se nič ne ćuvajo.( visoke petke iz porodnišnice, gol hrbet sredi zime, modrci z kostmi....) Pa potem ko mal premisliš, ma pa mogoče ženska prav.




OJ, mene pa zanima kaj pa naj bi bilo narobe z moderci z kostmi? Res ne vem in si tudi težko predstavljam, da bi kakšen drug moderc gor dalauser posted image

lp

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: v Novem mestu
3.12.2007 14:19:27   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: Viki-2

Še bolj pa me moti vzvišenost in aroganca nekaterih pediatrinj. Groza. Ne vem, kako se gospa piše, drugače bi jo brez sramu imenovala, ampak je res zoprna.
Tako, dodajte še kaj in komentirajte.


Če je blond in starejsa potem je Turkova. In ta je res obupna, zoprna, nevljudna, netaktna,... Ampak ona je na srečo samo 1x na mesec, ker je v pokoju in samo občasno dela. Očitno si imela "srečo", da si naletela na njo.

Sicer pa so ostale mlajše in zelo prijazne od prve do zadnje.

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: v Novem mestu
9.12.2007 16:24:26   
2.2.
pri meni so tudi vsi odnesli dober vtis še posebaj tista gospa ko ti kri vzame ali da infuzijo malce starejša blond lase- res se trudi in je zakon. dr. pišek je pa razred zase hvala bogu da je k meni prišel samo 2 x v 9 dneh ko sem bila, dr. mihajlovič je pa en zadovoljen človek ki mu ni težko delat pri njemu se pa nasmeješ do solz.

z nm porodnišnico sem zadovoljna

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: v Novem mestu
17.1.2008 23:12:18   
pokaa
A je katera v Nm rodila sede in ne leže?Me zanima kako je s temi položaji, pa sprehajanjem, pa kako žogo ipd. Kakšna izkušnja?user posted image

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: v Novem mestu
22.1.2008 13:48:14   
pantera


z nego v porodni sobi in medicinskim osebjem sem zelo zadovoljna - nimam nobenih pripomb...Extra bi pohvalila  Jovanko - ker je resnicno pravi angel v porodni sobi...

Prav taksno mnenje imam tudi za sestre na oddelku. Prijazne, ustrezljive  - mogoce sem pa res imela sreco.








(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: v Novem mestu
22.1.2008 14:19:11   
Katja 271
pokaa, jst sicer izkušenj nimam, lahko ti pa povem kaj smo izvedeli v šoli za starše v porodnišnici.

Porod je mogoč samo leže, saj je tak položaj najprijaznejši do babic.
Sprehajaš se pa lahko in tudi žogo ter ostale pripomočke (blazine) imaš na voljo.


(odgovor članu pantera)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: v Novem mestu
23.1.2008 20:02:32   
pokaa
Katja 271, hvala. Kako pa je bilo v šoli za starše v porodnišnici?Midva sva jo že opravila decembra v Kočevju, rodila bom pa v Nm saj sva se zdaj preselila na Dolenjsko....razmišljam da bi šla kar še enkrat malo poslušat pa kaj o porodnišnici zvedet. Sem pa v 32. tednovuser posted image . A mogoče veš če bo še kak termin zdaj konec jan. ali februarja?Hvala še enkratuser posted image

(odgovor članu Katja 271)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: v Novem mestu
23.1.2008 20:24:22   
Anonimen
V NM porodnišnici je šola za starše vsak 1. četrtek v mesecu ob 15. uri, pri vratarju je zbor. Predavanja vodi babca Metka Kovačič, ki je suuuper ženska. Pokaže porodno sobo, razloži full dobro in še na tak način, da si res lahko vsse zapomniš - skoraj si ne rabiš pisat. Torej se začne naslednje predavanje 7.2. - oziroma takrat se boste samo dogovorili za termine. Potem pa prideš/prideta 4× popoldne in to je to.

(odgovor članu pokaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: v Novem mestu
23.1.2008 21:32:09   
Pia77
Materinska šola v NM porodnišnici je OK, babica Metka je zelo zabavna in na preprost način, z veliko strasti in veselja do svojega poklica razloži vse od sprejema v porodnišnico do poroda in odpusta. Zelo uporabno kot pozitivna motivacija pred porodom. Zelo primerno za partnerja, ki bi bil zraven pri porodu. 
Ne pričakuj pa kaj veliko podatkov o negi otroka na domu.

(odgovor članu pokaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: v Novem mestu
24.1.2008 11:32:41   
pokaa
hvala bom šla pšogledat. Moj je to zdaj že poslušal v Kočevju in ima potrdilo, pa mogoče vseeno. A mora bit on že 1. zraven?Hvala.user posted image

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: v Novem mestu
24.1.2008 15:56:30   
Pia77
Ne... prvič se samo zmenite glede terminov in skupin; brezveze, da bi hodila oba.  

(odgovor članu pokaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: v Novem mestu
30.1.2008 14:37:44   
marjanaR
Da se še jaz oglasim. Pred davnimi časi, še pred študijem in ko sem bila še Dolenjka, sem delala na otroškem oddelku v NM. In dr. Turkova ... marička, saj ne najdem besed. Prav tako kot je neprijazna do pacientov, je do sodelavcev, še posebno do frišnih praktikantk, še do otročkov je bila tako hladna, da groza ... Kar fajn, če je šla v penzijo ...

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: v Novem mestu
4.2.2008 23:03:31   
monita
glede novega mesta je moja izkušnja bl slaba. v porodni je bla babca sicer super, masirala mi je hrbet, me brisala, prnesla vodo, z mano dihala,... čeprov se je na koncu poroda zgodil da sm se še raztrgala in to zelo velik, ne sam presredek. babci je blo ime tanja. na oddelku so pa sestre poglavje zase. po porodu so me pod anastezijo šivali in sm pol še v sobi napol spala k so me prpelal,pa pride sestra in reče fantu naj gre vn da se bo z mano pogovorila- katasrofa, js še zase nism vedla ona bi se pa pogovarjala?! ene štiri sestre so ble kr vredu, druge so pa katasrofa, kot da je vsaki odveč kej nardit. glede zdravnikov so pa kr vredu, razen šekoranja je pa tut razred zase. nima nobenga odnosa do mamic- aroganten, nesramen, grob.... pediatrinja k je bla pri moji malčici je bla pa turkova, k res zlo strogo deluje, sam je bla kr prijazna, mi je bla kr všeč. 

(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: v Novem mestu
31.3.2008 16:49:54   
flegmatik


Sem pred mesecem rodila v NM, v prodni je bilo vredu. Problem je bil, ker smo bile v sobi 3 in imaš otroka 24 ur na dan pri sebi. Vse vredu in prav ampak jaz sem v treh dneh spala skupaj mogoče 4 ure. Na srečo nisem padla v depresijo, čeprav sem bila na koncu že res čisto izmučena in sem komaj čakala, da grem domov.

Pri takem številu se vedno en dojenček joka, pri nas je bil v sobi še bolj lačen otrok, ki so ga lahko edino sestre umirile in sem vsak dan videla celotno osebje. V glavnem jaz nisem mogla spat. Ko so se pa dojenčki umirili, je pa ena smrčala. In kako lahko potem spiš?

V NM je vse vredu in prav ampak z dojenjem so pa res tečni. Imaš tabelo in moraš otroka zbujati ponoči na dve uri, ker če to ne narediš, te lahko zjutraj kakšna sestra prijazno nahruli. In to je novorojenčku prijazna porodnišnica, ko mame čisto izmučijo. je pa znano, da otrok čuti mamino razpoloženje. Kako naj bo otrok zadovoljen, če je pa mama utrujena?!?






(odgovor članu Viki-2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: v Novem mestu
7.4.2008 11:21:51   
katarinas
Pozdravljene!
Sama sem rodila pred tremi meseci in imam ravno tako slabe spomine na nekaj sester in tudi pediatrinjo dr. Turkovo - precej nesramna, neprijazna oz. kakor se ji zazdi - ni mi bila čisto nič všeč. Tudi sestre so bolj tako tako, mlajše so sicer res prijazne in nič tečne, starejše pa npr. uletijo ob šestih zjutraj v sobo, prižgejo luč, ne rečejo itak nič in ti porinejo toplomer v ušesa in grejo. Sama sem bila sprejeta v bolnico,ko še nisem imela popadkov in sem čakala na naslednji dan, da bi dobila umetne. Pa so se vendarle pojavili moji popadki isti dan in sem hodila od pol sedmih zvečer pa vse do polnoči govorit, da imam jaz verjetno popadke (prvič rodila) pa mi sploh niso verjele - so imele take: to vas mal matra od pregleda, se še preveč lepo smejete, da bi imeli popadke, kar pejte malo ležat ... in podobne bedarije. Ko sem imela že vsega dost okoli polnoči sem šla povedat, da me zdaj pa res šraufa na 3-4 min pa je sestra klicala v porodno in po telefonu vpričo mene rekla babici: tukaj ena misli, da je za rodit!!! In sem res misla, da sem za rodit saj sem imela čez 4 ure in pol mojo punčko že v naročju!!user posted image   Eh kaj bi rekel... odnos sester in zdravnikov na oddelku bi morali res izboljšati...ne vem kako ne razumejo, da so mamice sploh bolj občutljive in potrebujejo več prijaznih besed, saj ne zahtevamo veliko ali pač?!user posted image  So pa neke svetle izjeme katere je treba pohvaliti.
Pa še to se mi ni zdelo dobro...rodila sem čez vikend tako, da mojega ginekologa ni bilo v službi, ampak v ponedeljek bi pa lahko prišel vsaj pogledati svojo pacientko, kaj mislite?

Uf sem se razpisala....

Lep pozdrav vsem!

(odgovor članu flegmatik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: v Novem mestu
7.4.2008 13:23:20   
sasa78
Kakor naletiš.

Tudi jaz sem jim govorila da imam popadke - svoje, pa mi niso verjeli. Po smo prišli v porodno, pa so me pustili kake 3-4 minute, pa sem jim rekla da mali hoče ven - pa mi je rekla da ja čez kakšno uro!! user posted image user posted image user posted image , No ja v naslednji minuti je bil že na mojem trebuhu - posledica tega je bilo da je imel moj zlati sonček zlomleni obe ključnici - da bi jim vrate zavila. Glede dohtarjev pa kapo dol. Do mene so bili strašno prijazni in ustrežljivi.
Ga, turkova - pa da ne govorimo - bolj da je ni več!!!



_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu katarinas)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: v Novem mestu
22.4.2008 12:50:29   
srki
Punce, če ste iz Novega mesta, povejte mi, ali poznate ginekologa in porodničarja Raida Al Daghestanija, ta je namreč prišel v Ribnico kot G. Prvič sem bila pri njemu,  pa imam kar dober občutek.

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: v Novem mestu
29.4.2008 11:10:33   
Ekaz
Tudi jaz sem z dogjanjem v porodni sobi super zadovoljna. Vsi prijazni, vzdušje umirjeno, sploh nisem imela občutka, da sem v porodnišnici. Na oddelku pa povsem druga zgodba: tudi tukaj nihče ni nosil tablic z imeni, tudi oblečene niso bile v "uniforme". Imele so čisto običajne majice, spodnji del pa je bil od "uniforme". Sploh nisem vedela kdo je prišel v sobo: zdravnica, sestra, snažilka. Pa še to: ponoči so sestre tako glasne, da so bile veliko bolj moteče kot otročki ki so jokali. Ena je stala na enem koncu hodnika, druga na drugem koncu in so vpile: mi smo belega že potrgali, čaka nas še črnina...... Rodila sem namreč konec avgusta.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: v Novem mestu
29.4.2008 13:06:20   
mišk
Ena je stala na enem koncu hodnika, druga na drugem koncu in so vpile: mi smo belega že potrgali, čaka nas še črnina......



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: v Novem mestu
2.5.2008 11:09:10   
Anonimen
Najprej odgovor srki; jaz sem poznala ginekologa in porodničarja Raida Al Daghestanija - zelo prijazen in vsaj meni se je zdel tudi zelo strokoven ginekolog. Stvari raje dvakrat pogleda, preveri, kot da bi se prehitro odločil - pa morda narobe. Mene je imel v času, ko je bil moj G na dopustu, jaz pa strdek v maternici. Po njegovi zaslugi se je rešilo vse bp.
Moja izkušnja v porodnišnici... sam porod in osebje v porodni je bilo super, prijazni, vzdušnej krasno. Nimam slabih besed.
Kar se tiče osebja na oddelku pa imam dobre izkušnje le z nekaterimi sestrami. Me je pa izredno motilo dejstvo, da sem ostala isti dan po porodu brez otroka, pa so me pustili ležat skupaj s srečnimi mamicami. Pa ne vem, kdo je za to odgovoren, ampak me kar zmrazi, ko pomislim, kako hudo je bilo.

Pa še glede pediatrinje Turkove... ni še v penziji. Žal še straši v porodonišnici in na pediatričnem oddelku novomeške SB. O njenem obnašanju pa raje ne bom niti začela pisat, ker bom izredno predolga.

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: v Novem mestu
2.5.2008 18:45:33   
anarabarbara
Raid al Daghistani je super, prej je delal na Ptuju. Izredno strokoven, CRje dela tako lepo, da se zjokaš zraven user posted image Vse razloži, nariše. Odličen ginekolog!!

_____________________________

Ko bo posekano zadnje drevo, zastrupljena zadnja reka, ulovljena zadnja riba, takrat bo jasno, da se denarja ne da jesti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: v Novem mestu
5.5.2008 12:48:10   
srki
Mina07, hvala ti. To sem že na prvem pregledu opazila, da rajši večkrat preveri in pogleda, kot pa nekaj na hitro naredi. Upam, da ostane, ker se menjajo kot gateuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?