|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:32:00   
CIPRESA
Danes sem bila deležna kritiziranja prijateljice ko sva se pogovarjali o kopanju, umivanju, tuširanju naših malčkov. Ko sem povedala da tamalga vsak dan stuširam preden gre spat, me je skor nazijala da kaj se grem, če nevem da to ni dobro za kožo. da mu s tem vsak dan kvarim sestavo kože in da se koža s tem zelo izsuši. Po njenem mnenju naj bi otroka med tednom le umivali (roke, noge in obraz), enkrat na teden pa naj bi se skopali. Jaz pa našega vsak dan postavim v banjo in ga samo z vodo oplaknem, roke in noge pa ritko mu pa še nažajfam!

Glede na to da je mati treh otrok zdaj več nevem ali res pretiravam??? Meni se je vedno zdelo da se naj bi vsak dan stuširal in pri nas doma smo vsi tako navajeni.

Zanimajo me vaša mnenja, je res kaj na tem??? Kako je pri vas??


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:35:15   
kofetek2010
pri nas je enako kot pri vas user posted image

a sebe tud samo 1x tedensko konkretno umije? user posted image

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:37:17   
Seven*
Ljudje bi se morali malo vec za sebe brigat. Jaz sicer kopam otroke 1x na teden, ampak se ne vtikujem v druge. In tudi priznam da smo svinje. Nam pac tako pase. Nimam energije vsak dan kopati otroka. Oba?!? Ni sans.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:37:24   
Bubamaraa
Jaz tudi Danajo vsak dan stuširam ali skopam......user posted image

Ker kakor je Jana73 rekla, a sebe tud samo 1x na teden stušira, med tednom pa s krpico umiva......user posted image


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:38:18   
Slončica
Dej dej, res je da milo izsuši kožo, sam sej ga ne nažajfaš po celem telesu..jst mojo malo kopam vsak drugi dan pa je stara 1 mesec pa 11 dniuser posted image

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:43:11   
CIPRESA
Ne jaz ne kopam otroka vsak dan, kopam ga 1X tedensko. Ampak stuširam ga pa vsak dan, največkrat samo z vodo, nažajfam mu samo rit, pa roke in noge tisto kar je ziher vsak dan umazano. Pa ona pravi da to ni dobro za kožouser posted image Jaz to prvič slišim! 

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:43:21   
Anonimen
Ti otroka umij-skopaj-stuširaj tolikokrat, da bo tebi otrok prijeten user posted image .

Itak je za nekoga nekaj preveč, za drugega premalo.

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:44:16   
Mojca P.
Razmisljam isto kot Jana73...in tudi pri na nasa dva vsak dan stusiramo, s tem, da ju res ne namilim po celem telesu vsak dan...obvezno pa roke, rit in druge intimne deleuser posted image , pod pazduho in nogice.


(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
11.12.2006 22:44:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:46:13   
Seven*
To kar ti pocnes je isto, oz. ce ga ona res celega umije, je to kar ona pocne se slabse za kozo, ker ti jo samo opaknes z vodo, ona pa s krpico podrgne. Na tak nacin bolj izsusi kozo, kot ce bi jo samo polila..

Reci ji, da dela vsak po svoje. To kar je napisala Mic dejansko drzi..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:51:36   
Pupica
Tia se kopa vsak dan od kar pomnim.Ene 2 meseca je bila stara. Namakala se je v vodi od 15-20 min. pa je bila prov fajn kožauser posted image Pa ful je uživala, pa zaspala je kot angelček, nkol nobenih problemov.
Sedaj se isto Gal kopa vsak dan, razen če je prehlajen. tia pa se tušira vsak dan. 1x ali 2  x na teden, pa se gre kopat (to pomeni namakanje v banji, 20 min).Ampak to je pri nas.
Se pa definitivno strinjam z Seven...kakor komu paše. Če se oni pač ne, je to njihov porblem. Jaz ima take probleme s taščo. Kar ona naredi je prov, vse ostale poti so napačne. Mojega sem že malo strenirala, da dopušča ljudem svobodo odločanja in je resnično postal zelo odprt do odgovorov drugihuser posted image user posted image user posted image Vsak nej umiva otroke, (ali dela karkoli že pač dela) kakor hoče, kadar hoče, kolikorčasa hoče, itd itd itd)
Tu ni prav in narobe!!!To so naše navade.Eden tako drugi drugače. Jaz vem, da če ne bi imeli kamina, pred katerim se naša dva mačlka namakata v čebru, tut ne vem, če bi jih kopala vsak dan. Tudi pozimi. Tako pa je v sobi ful toplo(26 stopinj), in se noben malček ne prehladi.
Tako da nalin, ti kr delaj kot tebi paše.Jaz grem tut vsak dan pod tuš, ne vem zakaj otrok ne bi smel iti.Pri nas je to isto, kot zobe umit in v pižamo. Oba skupaj imam umita v 10 min. Vsi uživamo, tko da ne vem zakaj ju ne bi....

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:55:07   
Njuškalo
Normalno,da se otroka vsak dan umije!Stušira,skopa..karkoli..ampak konkretno umije!Otroka še toliko bolj kot odraslega,saj je cel dan aktiven,skače,pleza,nori..torej se tudi poti...in,da bi se umil enkrat na teden?Za bruhat...
Kože ne izsuši ,če se tušira vsak dan..odvisno,kakšen gel za tuširanje imaš,pa obstaja tudi mleko za otroško kožo...sploh se pa ni treba povsod namiliti vsak dan,ampak ,da otroka voda konkretno ne vidi cel teden...grozno!user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 22:55:24   
CIPRESA
Saj sem tudi sama mnenja da vsak dela po svoje samo tole o koži sem mogla preverit, če je res. Tega nisem še nikdar slišala da bi voda komu škodovala.

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 23:10:35   
Seven*
Njuskalo, daj se se bolj zgrazat... user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 23:13:10   
rija
Po moje delaš čisto ok, tvoja sogovornica je pa navaden gnus! Ali pa navadna lenoba.....

Enkrat na tedenuser posted image

Ja, jaz našega umijem z MILOM res enkrat na teden, z vodo pa čisto vsak dan.....pa verjemi, da ima res prekrasno kožo....



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 23:21:48   
Jessy
Tudi jaz sem slišala, da vsakdanje kopanje, oz. tuširanje kožo preveč izsuši, če uporabljaš agresivna mila (otroška to vsekakor niso).
Jaz našo kopam vsak drugi ali tretji dan, vmesne dni pa jo umijem v bideju ali lijaku, vsekakor pa vsakič z otroškim milom, prav tako jo po vsakem kopanju namažem s kremo.
Meni se ne ljubi vsak dan čepet po pol ure zraven banje, zato je ne kopam v banji vsak dan. user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 23:25:33   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Njuskalo, daj se se bolj zgrazat... user posted image user posted image



Sem se cenzuriralauser posted image Samo res ej...1krat na teden?Slej,ko prej bosta slišala opazke od vrstnikov, učiteljic...meni ne bi bilo vseeno.Sploh se pa na tvojem mestu ne bi ravno hvalila z izrazom svinje...user posted image Malo čuden izbor besed...user posted image Itak pa samo njuškam...ne se ozirat name,drugače bom začela še debatiratuser posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 23:29:52   
rija
Jessy, zdaj pa mi ni jasno: kakšna pa je pol razlika med tuširanjem ali umivanjem v bani in med umivanjem v bideju ali lijaku, pa še to z milomuser posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vaša mnenja prosim!!
11.12.2006 23:38:07   
Seven*
Lej Njuskalo. Higiena in pojem higiene je zelo individualna stvar. Moji otroci niso umazani, vsak dan so v svezih oblacilih, je pa res, da jih kopam 1x na teden, ostale dneve pa jim umijem rokice, obraz in ritko. In jih ne dajem v tus ali banjo, pac pa to storim kar pes, tako kot so delali vcasih.

Pred cca 10 leti sem imela prepoved tusiranja s strani dermatologa, ki je rekel, da smo ljudje ful prevec obsedeni in da si dnevno izpiramo floro iz nase koze. Bila sem lisasta po celem telesu.

Dajmo priznat, da smo v zadnjih 20 letih marsikje pretiravali v higieni in da na nas prav nemarno sluzi kozmeticna industrija s taksnimi in drugacnimi izdelki. Umazani smo dosti manj, kot so bili ljudje vcasih ko so morali fizicno delati, umivamo se pa 5x bolj.

Zato imam pac raje otroka v vrtcu "na dezeli" kjer so pogledi na higieno podobni nasim.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vaša mnenja prosim!!
12.12.2006 7:03:13   
srki
Jaz ga skopam 1-krat na teden, umivam mu pa vsak dan roke, noge, obraz, ritko, tako da je skoraj tako, kot bi ga v banjo postavila in stuširala. Tega pa ne naredim zato, ker tuširanja ne mara, kopanje mu je pa OK.

Glede na to, da ga namiliš samo po rokicah, ritki in nogicah, po mojem nima pa res kaj škodit.

Ne strinjam se samo s tem, češ, a tiste, če ga ne tuširate (mo), da sebe tudi samo enkrat na teden umijemo user posted image .

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vaša mnenja prosim!!
12.12.2006 7:05:43   
Vesna
sem tela napisat pod anonimno,da ne bo kdo rekel da sem rasist,pa se ne dauser posted image .
alora,ker me tolkoikrat boli križ,in se res ne morem niti sklonit,da bi tamalega dvignila,ga ne kopam vsak dan v banji,ker se ne morem sklonit,ga pa večkrat umijem takole s krpico,v glavnem čist je tudi če ga kopam vsak dan v banji.
kar se tiče rasizma,ko smo se matrali za našegauser posted image ,sem na nekem forumu ne vem več kje,zasledila,je nekdo rekel,da je za neplodnost tudi krivo umivanje vsak dan,da to ni zdravo,da bi se mogle samo 1x na teden,in utemeljitev nehigiena-plodnost,poglejte cigane kolliko otrok imajo,pa se ne umivajo najbolj.
upam da ne bo kakih nestrpnih pripomb.
lp vsem


_____________________________

8.8.2006 sem dobila največji zaklad na svetu,prečudovitega sinčka Vala.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vaša mnenja prosim!!
12.12.2006 7:09:00   
Anonimen
Jaz delam tako kot srki in  seven, militi vsak dan celo telo ... kaj pa vem, čisto možno, da ni v redu. Splakniti vsak dan pa najbrž ni nič narobe.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vaša mnenja prosim!!
12.12.2006 7:50:19   
honey
Spomnim se, ko mi je babca rekla, ko sem prišla iz porodnišnice, da naj otroka umivam vsak drugi dan, vendar ne z milom, ampak da naj v vodo dam mandljevo olje. Vendar sem pri kakšnih 2 mesecih začela uporabljati otroško milo in ga uporabljam še vedno, pa ni nobenih problemov. Zdaj (21 mes) ga sicer tuširam vsak dan ali na 2 dni, kakor pade, kopa (beri: v banji polni vode) pa se 1x, da se "odmoč"user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vaša mnenja prosim!!
12.12.2006 8:09:56   
vesna.com
Poleti jih tuširam vsak dan,itak jih je treba vedno zdrgnit,pozimi pa1 -2x na teden,ostalo umivamo.

< Sporočilo je popravil vesna.com -- 12.12.2006 8:14:08 >

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vaša mnenja prosim!!
12.12.2006 8:18:49   
Marogica
TUdi jaz moja dva otroka tuširam vsak dan. Namilim pa po potrebi-sigurno pa 3-4x na teden, po spolovilu vsak dan. Zame ni razlike, če otroka tuširaš ali pa umiješ s krpico. Voda je voda, le da s krpico traja dalje. Res pa je, da milo pač kožo še dodatno izsuši. Zato pa jaz oba otroka po tuširanju namažem z "body-milkom".

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?