|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vaši nedonošenčki
22.3.2005 10:02:37   
Anonimen
Pri koliko tednih ste ve rodile svoje bebije , kolikšna je bila teža , koliko časa ste bili v bolnišnici in s kakšnimi problemi ste se srečevali?
Sem zelo radovedna ker ne vem kaj in kdaj to čaka tudi mene.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   vaši nedonošenčki
22.3.2005 11:10:50   
dory
Mi smo se rodili v 36.tednu...2300g in 47cm...zastoj rasti,zahirancek,hipoglikemija,abnormna nevroloska simtomatika,...(neki izvidov sem pripisala,ker mam glih en izvod pred sabo izvidov )

Ko se je rodil je bil res sibek,ceprav se baje po 34.tednu otroka smatra za donosenege..kao nc ne more it vec narobe:zmeden:
Po rojstvu,ga je mati dobla v roke in ga zrihtala...mamo sicer neprijetne razvojne tezave,ki jih blazimo s fizioterapijami...drugace zrav ko ribica in na prvi pogled ornk dedec in mu ne bi mogl prisodit tezav ob rojstvu :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   vaši nedonošenčki
22.3.2005 11:12:17   
Gina
http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?id=29034&idk=104

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   vaši nedonošenčki
22.3.2005 11:28:44   
Willson
Jaz sem rodila en dan po porodnem terminu in sicer punčko veliko 48cm in 2930g,ko smo šli iz porodnišnice pa je tehtala 2750g, obseg glavice 32cm. Otrok pa se smatra za donšenega, če se rodi v 38t nosečnosti, prej je nedonošenček. Je pa res, da se porodov, ki se pričnejo v 35t več ne zaustavlja. Smo pa zdravi!!!! LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   vaši nedonošenčki
22.3.2005 11:31:21   
dory
V 38tednu:zmeden:..mene cudn gledajo kwa tezim z nedonosenckom,pa je bil rojen v 36t:zmeden::zmeden:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   vaši nedonošenčki
22.3.2005 11:37:43   
Willson
Opa sem spregledala, da je namenjeno za nedonošenčke- se opravičujem!!! lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   vaši nedonošenčki
22.3.2005 11:41:34   
Willson
Ja otroci rojeni pred 38t se smatrajo za nedonošenčke - to je sigurno!
Kdo te čudno gleda, saj so ti verjetno napisali, da je nedonošenček.Če pa je otrok rojen ob porodnem terminu in je manjši in lažji pa se mu reče zhiranček!
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   vaši nedonošenčki
22.3.2005 12:12:30   
sergeja26
Jaz sem svojega sončka rodila v 37. tednu (36t in 1d); bil je smatran kot nedonošenček ampak brez posebnih težav; porodno težo je imel 2430g, 46cm, obseg glavice pa 32 cm; :love:
Prva dva dni je zavračal mlekca-mojega (sem si črpala), zato je bil na infuziji, imel je malo zlatence, kar je za nedonošenčke še posebej značilno, drgač pa vse o.k. :bravo::bravo:
Porodnišnico sva zapustla točno teden dni po rojstvu;
Zdaj je pravi korenjaček, star 4 mesece in 2 dni
lp,sergeja :rozica:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   vaši nedonošenčki
23.3.2005 17:24:13   
Pika10
Moj je bil tut rojen v 36tednu in je imel 3770g in 53 cm, hvala bogu, če ne bi bil CR in če bi bil rojen kasneje, bi kar umrla, ker bi bil tolk težak in velik.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   vaši nedonošenčki
23.3.2005 18:13:54   
viv_
Pika, pri meni isto... 37 teden, 3415g in 54 cm, zato nikol niti ne pišem na nedonošenčke, ker mi je malo mim, da se s tako "babo" javljam tukaj, kjer se oglašajo dekleta s porodnimi težami dobra 2kg ali celo manj in cm-ji krepko pod 50.

So mi pa rekli, da še sreča, da je bila 3 tedne prej. sicer bi bila mami kar boga... Tako je šlo pa brez težav, brez šivov....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   vaši nedonošenčki
25.3.2005 17:26:05   
tinatona
Viv kolikšen je pa imela obseg glavice? Sicer še nisem rodila mi je pa G na UZ v 36t 3/7 izmerila obseg glavice 35,5 cm - ocena teže pa 3800 in me zdaj čaka zaradi tega CR.

LP Tina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   vaši nedonošenčki
25.3.2005 20:21:23   
anajmad
UZ so bolj tako tako.Men je pred 11 leti zmerla,da bi naša Pia imela v 34 tednu 3200:zmeden::zmeden::zmeden::zmeden::zmeden::zmeden:.Že me je psihično prpravljala na CR,ampak naša puža je pohitela in je pokukala na svet čez en teden s kilažo 2700.
en lp:morje:D.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   vaši nedonošenčki
26.3.2005 10:14:57   
maya1
v 35 tednu se je rodil Timi. :duda: 1970g, 46 cm, obseg glavice pa 30 cm. zdaj je že pravi korenjaček, imamo drugi teden sistematski pregled. :bravo:
lp
maya1

:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   vaši nedonošenčki
26.3.2005 14:21:10   
petra + zoja
zoja 31. teden, 1665 g 42cm, 28 ogseg glavice!!!!!
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   vaši nedonošenčki
26.3.2005 14:28:33   
mala maja
Jaz nimam nedonošečka sem bila pa sama rojena v 31t
1900g, 43 cm, 29cm obseg glavice.

meni so pa na CSD rekli da če je otrok rojen pred 37t da je nedonošenček!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   vaši nedonošenčki
29.3.2005 14:22:04   
afna1a
Luka je bil rojen v 28 tednu s porodno težo 1545 g. Včeraj je dopolnil 4 leta in tehta 18 kg.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   vaši nedonošenčki
11.5.2005 11:29:14   
juba
Mami naja je s sestro rodila v 33. tednu, sama sem imela 1850g in 46 cm. Sedaj pa sama pricakujem otrocka. Sem v 32. tednu in je menda vse bp.

Se neki. Mami ni nikol rekla, da bi blo tezko, ker naja je imela na enkrat dve, prej pa doma že eno leto staro deklco. V glavnem, otroc vse nadoknadjo in prerasejo, ane mamice?

LP vsem mamicam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   vaši nedonošenčki
17.5.2005 10:41:15   
lara11
Rodila sem v 35 tednu in je moja soncica bila tezka 3000g in dolga 51cm.Sedaj je stara 4 mesece in ima 7kg.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?