|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vročina 39,7C
20.11.2007 12:45:34   
žarnica
JA,spet jaz-danes imam dosti vprašanj.user posted image

Vglavnem,kdaj je čas za paniko pri vročini pri 2 letnem otroku?
NAmreč: ob polnoči sem hčerki dala svečko (vročina 38,5 C)
             - ob 6h zjutraj je dobila še eno (38,5 C)
             --pred eno uro je imela 37,5C, zdaj pa 39,7C

Seveda sem klicala v zdr.dom,kaj zdaj. Pa je rekla med.sestra,da ji lahko še 1x damo svečko,če pa še pol ne bo vredu,naj pokličemo. user posted image

Nevem,jaz sem mislila,da je 39,7C že dosti visoka vročina,za tako malega otroka.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 12:49:25   
eva1
Moja 10 mesečna punčka je zadnjič zakulala na nekje 38.5 v petek, potem sem šla v nedeljo h dežurnem, ker je imela skoz okoli 39-40, sva šle v bolnico, kao viroza, potem pa sem v ponedeljek mao zaropotala, da če ne bojo nič naredil da bom šla dam(oz. k drugemu dohtarju), da Calpol ji lahko tut jst dajem doma, pa so na hitro naredili preiskave in smo ugotovili pljučnico! je pa antibiotik šele 3 dan prjel, tako da je revca kuhala par dni skoz na 39-40, zbijala sem čez dan s calpolom na 4-6 urm zvečer z Voltarenom!

jaz bi jo šla pokazat h zdravniku!

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 12:49:37   
Anonimen
Zadosti visoka za kaj?

V glavnem, če svečka ne bo prijela, dajte otroka v banjo v toplo vodo, ki ji nato postopoma dodajajte hladno, tako da bo na koncu toplo mlačna.

Moj 5-letnik je imel par dni nazaj 40,4, pa sem tako naredila.

A svečke imate na navadne paracetamolske? Zdravnico prosite za recept za Voltaren, ki je druge sestave.

(odgovor članu žarnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 12:51:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: eva1
je pa antibiotik šele 3 dan prjel, tako da je revca kuhala par dni skoz na 39-40,


Pri nas je prijel 5. dan, pa je šlo za angino, prav tako s tako visoko vročino.

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 12:52:53   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: eva1
je pa antibiotik šele 3 dan prjel, tako da je revca kuhala par dni skoz na 39-40,


Pri nas je prijel 5. dan, pa je šlo za angino, prav tako s tako visoko vročino.


ja sam po pravilih, naj bi prijel v 48 urah, če ne prime, gre za napačen/preblag antibiotik in ga je treba zamenjati! Po 5 dneh se je telo vrjetno samo zborilo proti bakterijam in antibiotiki niso prav veliko pomagali!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 12:58:31   
žarnica
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

jaz bi jo šla pokazat h zdravniku!



če je pa nočejo vzet,da imajo gužvo...našega pediatra pa ni do konc meseca.

Ja,svečke imamo navadne paracetamol.

NIč,zdaj je zaspala,pol bomo pa še enkrat poklicali k zdravniku,pa bom rekla tudi za recept za Voltaren.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:03:57   
Lenny
Pri nas vročino s pridom izkoristimo v boju z virusi in bakterijami. Mogoče se hecno sliši, ampak je resnično. Na srečo ni nobeden od fantkov nagnjen k vročinskemu krču, zato obema pustim, da zakuhata, seveda pod kontrolo, da vročina kot obrambni mehanizem telesa naredi svoje. Obvezno jima dam Daleron sirup pred spanjem, ali če gre temperatura nad 40 stopinj.
Verjetno ima tvoja deklica kakšno virozo, virus pa bo vročina najbolj premagala. Pazi, da bo po malem pila. Boš videla, da bo hitro bolje. Spanje pa tudi pomaga.

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:06:53   
žarnica
no,saj pije-vodo,drugega noče. Čeprav je že  vse 2x zbruhala

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:09:52   
Lenny
Če večino zbruha, je zagotovo viroza. Tekočino ji dajaj po žlički, pa kakšno Bobi palčko. Nič silit. Bolje malo, kot da spet vse izbruha. Najin maxi je dal ta hec že 3x skozi. Pač ena od tegob v vrtcu. V treh dneh je bil kot nov. Tako da držim pesti, da bo tvoja pikica hitro O.K.

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:13:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: eva1
je pa antibiotik šele 3 dan prjel, tako da je revca kuhala par dni skoz na 39-40,


Pri nas je prijel 5. dan, pa je šlo za angino, prav tako s tako visoko vročino.


ja sam po pravilih, naj bi prijel v 48 urah, če ne prime, gre za napačen/preblag antibiotik in ga je treba zamenjati! Po 5 dneh se je telo vrjetno samo zborilo proti bakterijam in antibiotiki niso prav veliko pomagali!



No, bomo videli. Imava danes kontrolo, 6. dan je danes, in bom prav zdravnico vprašala o teh tvojih razmišljanjih, če res držijo.
Ampak dvomim, da bi se telo samo obranilo te bakterije, ker če je imel res fuuul gnojno grlo in čez 40 vročine ... ne verjamem, da bi šlo brez antibitika. Ampak bom vprašala, pa bom povedalal, kaj je rekla.

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:15:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lenny
Pri nas vročino s pridom izkoristimo v boju z virusi in bakterijami.

Obvezno jima dam Daleron sirup pred spanjem, ali če gre temperatura nad 40 stopinj.


A ni nad 39 že tudi obremenjujoča temperatura za organizem? Meni se do 39 zdi O.K., več pa ne.

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:16:07   
Anonimen
Bruhajo tudi pri angini. Ali punčko kaj grlo boli?  Vprašaj jo, če jo boli, ko požre sliino ali ko pije?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:26:30   
Lenny
Nad 39 jaz praktično že vidim "bele miši", mulčkoma pa se takrat šele vročina začne poznati. Saj ne, da bi ju pustila kuhati po cele dneve, držim pa se tega, da vročine ne zbijam pretirano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:27:31   
žarnica
Mislila sem na to,da je vodo zbruhala. Je pa pojedla en jogurt,drugega noče. Ko jo vprašam,kaj jo boli,reče da glava in vrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:28:53   
Anonimen
Ja saj za otroke sem mislila to, nad 39. Pri nas vročine 38 sploh ne poznamo. Pri nas je ali brez ali pa jo ima čez 39. Ampak takrat mu pa dam Daleron, ker če ima že tako čez 39, pa da še kaj zraste ...

(odgovor članu Lenny)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:29:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žarnica

Mislila sem na to,da je vodo zbruhala. Je pa pojedla en jogurt,drugega noče. Ko jo vprašam,kaj jo boli,reče da glava in vrat.


Vprašaj jo, kje jo vrat boli, naj pokaže. Mogoče pa misli spredaj, namreč grlo. Če pa jo res vrat, potem pa pojdita takoj k zdravniku.

(odgovor članu žarnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:34:36   
nana 27
Žarnica, jaz bi rekla, da je viroza. Naš dvoletnik je imel letošnjo jesen 2x nekaj podobnega in sicer virozo z izredno visoko vročino. Pomagal pa je samo Voltaren. Mogoče ti lahko svečke predpišejo v dežurni ambulanti. Delujejo tudi protivnetno. Našemu ohlajanje v vodi ni ustrezalo. Calpol pa je zbruhal in nič mu ni pisalo ne jest in ne pit. Je pa tako visoka vročina ponavadi povezana z bakterijskimi vnetji, ampak glede na to, da punco boli glava in vrat, bi rekla, da gre za virozo.  Ob taki vročini in bruhanju pri našem fantu sem klicala na Metelkovo in so mi rekli, da naj T znižujem in če v dveh dneh ne bi bilo bolje, naj se gremo pokazat k zdravnici.

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:36:34   
nana 27
Se strinjam s Splišni. Če dela njen pediater, se raje pojdita pokazat, ali pa vsaj govori s sestro od pediatra in vprašaj, kaj lahko storiš. Je kaj zaspana?

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:43:22   
zmajči25
Jaz bi jo tudi peljala k zdravniku. Tudi mi toleriramo vročino nekje do 39 stopinj (ji zbijam samo z navadnimi paracetamol svečkami), če pa je nad 39 pa Voltaren. Vsekakor pa me pediatrinja vedno vzame, če rečem, da ima tamala vročino nad 39 in da paracetamol svečke ne pomagajo. Daj pokliči še enkrat v ambulanto in malo tečnari, to vedno pali!user posted image  Pa upam, da boste kmalu zdravi! Aja, stari pa smo 20 mesecev.

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:45:47   
Anonimen
Če hočeš, da te bodo vzeli, povej, da ima vročine čez 39, da ji je ne moreš zbit, da bruha in da jo boli vrat. Potem te MORAJO vzet.

(odgovor članu zmajči25)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 13:46:41   
Strawberrie Cherrie
no,mi 2 sva bila sedaj v bolnici.pri vročini nad 39° so mu dali 2žlici paracetemola, in čakali, da konkretno spoti. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 14:09:26   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Če hočeš, da te bodo vzeli, povej, da ima vročine čez 39, da ji je ne moreš zbit, da bruha in da jo boli vrat. Potem te MORAJO vzet.


Točno tako. Ali lahko premika glavo, mislim skloni glavo naprej - nazaj brez bolečin? Malce poskušaj bolj definirati, kaj ona misli s tem, da jo boli glava, vrat... Če se seveda da, ker tile naši zakladki še ne znajo točno opredeliti bolečine. Tudi sama imam 2-letnico.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 14:40:02   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: eva1
je pa antibiotik šele 3 dan prjel, tako da je revca kuhala par dni skoz na 39-40,


Pri nas je prijel 5. dan, pa je šlo za angino, prav tako s tako visoko vročino.


ja sam po pravilih, naj bi prijel v 48 urah, če ne prime, gre za napačen/preblag antibiotik in ga je treba zamenjati! Po 5 dneh se je telo vrjetno samo zborilo proti bakterijam in antibiotiki niso prav veliko pomagali!


No, bomo videli. Imava danes kontrolo, 6. dan je danes, in bom prav zdravnico vprašala o teh tvojih razmišljanjih, če res držijo.
Ampak dvomim, da bi se telo samo obranilo te bakterije, ker če je imel res fuuul gnojno grlo in čez 40 vročine ... ne verjamem, da bi šlo brez antibitika. Ampak bom vprašala, pa bom povedalal, kaj je rekla.


jaz delam v bolnici pa vedmo ko v 48 urah ne prime antibiotik ga zamenjamo...tako da vrjetno si nisem kr tako zmislila tega, sploh pa mi je tudi pediatrinja rekla, če v 6 dozah ne bo vročina padla naj pridem zazaj..pa ubistvu je bilo potem takop da po 5 dozah ni še čisto antibiotik prijel,ker je bila vročina še vedno, ampak tam do 38.3, ne več tako visoka, se pravi je začel delovati!

No še 1 link sem našla na to temo:

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1582154,1582198#msg-1582198

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 14:51:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

jaz delam v bolnici pa vedmo ko v 48 urah ne prime antibiotik ga zamenjamo...tako da vrjetno si nisem kr tako zmislila tega, sploh pa mi je tudi pediatrinja rekla, če v 6 dozah ne bo vročina padla naj pridem zazaj..pa ubistvu je bilo potem takop da po 5 dozah ni še čisto antibiotik prijel,ker je bila vročina še vedno, ampak tam do 38.3, ne več tako visoka, se pravi je začel delovati!

No še 1 link sem našla na to temo:

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1582154,1582198#msg-1582198


Veš, eva, jaz nsiem nikjer napisala in niti malo pomislila na to, da si se ti to izmislila, ne vem kako si prišal na to. Sem samo rekla, da bom zdravnico vprašala, kako je s tem, ker me res zanima.
Sem, si prebrala tale link in ja, to, da gre mogoče za virus in antibiotik ne bi bil potreben, to sem že premišljevala, da pa bi telo samo premagalo bakterijo, se mi pa zdi malo verjetno.

Samo nekaj mi pa linka ni čisto jasno: zdravnica na MON-u pravi, da je brez veze po parih dneh jemanja antibiotika vzeti bris, ker bo izid negativen, pa če je brej bila bakterija ali virus. Meni pa je nadomestna zdravnica rekla, da naj otroku naša zdravnica po koncu jemanja antibotika naredi bris žrela, da se vidi, če je angina bila dokončno pozdravljena. To mi pa zdaj ne gre ravno skupaj.

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vročina 39,7C
20.11.2007 15:16:58   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

jaz delam v bolnici pa vedmo ko v 48 urah ne prime antibiotik ga zamenjamo...tako da vrjetno si nisem kr tako zmislila tega, sploh pa mi je tudi pediatrinja rekla, če v 6 dozah ne bo vročina padla naj pridem zazaj..pa ubistvu je bilo potem takop da po 5 dozah ni še čisto antibiotik prijel,ker je bila vročina še vedno, ampak tam do 38.3, ne več tako visoka, se pravi je začel delovati!

No še 1 link sem našla na to temo:

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1582154,1582198#msg-1582198


Veš, eva, jaz nsiem nikjer napisala in niti malo pomislila na to, da si se ti to izmislila, ne vem kako si prišal na to. Sem samo rekla, da bom zdravnico vprašala, kako je s tem, ker me res zanima.
Sem, si prebrala tale link in ja, to, da gre mogoče za virus in antibiotik ne bi bil potreben, to sem že premišljevala, da pa bi telo samo premagalo bakterijo, se mi pa zdi malo verjetno.

Samo nekaj mi pa linka ni čisto jasno: zdravnica na MON-u pravi, da je brez veze po parih dneh jemanja antibiotika vzeti bris, ker bo izid negativen, pa če je brej bila bakterija ali virus. Meni pa je nadomestna zdravnica rekla, da naj otroku naša zdravnica po koncu jemanja antibotika naredi bris žrela, da se vidi, če je angina bila dokončno pozdravljena. To mi pa zdaj ne gre ravno skupaj.


ja sori, mogoče sem res čudno napisala! veš glede brisa, pri nam ga tudi ne jemljejo(žrela), al pa mi v bolnici(pač-bris biločesa), dokler traja zdravljenje z antibiotiki, ker se med zdravljenjem ne pokažejo pravilni razultati(ponavadi so res brisi negativni)!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?