|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vročina v nosečnosti
31.1.2007 11:38:41   
knofek
Punce, s čim s zbijate vročino in lajšate glavobol!!
Pobrala sem neko virozo in imam vročino kar 39°C!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vročina v nosečnosti
31.1.2007 11:49:16   
upica
knofek
Glede na to, da si noseča, Lekadol. Ampak, jaz bi se posvetovala z zdravnico. Naravna zdravila pa so hladni obkladki na čelo, surov krompir na zapestja in pitje večjih količin vode (da ne dehidriraš). Mogoče še katera ve kaj več. Vem samo, da če je temperatura nad 38,6 jo je potrebno zbijati.

(odgovor članu knofek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vročina v nosečnosti
31.1.2007 11:52:10   
mehurčica
Vzemi Lekadol!

Zdaj ko si srečkauser posted image , boš lahko čvekala na forumu "čvekanje v pričakovanju". Imaš rok oktobra? Potem imaš čast, da odpreš tam novo temo "oktoberke"-mislim, da je zaenkrat še nobena ni.user posted image

(odgovor članu upica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vročina v nosečnosti
31.1.2007 12:21:32   
kasija78
Za glavobol pomaga, da si nežno natreš senca z eteričnim oljem mete ali evkaliptusa. Najboljša je mešanica, ki je neko kitajsko zdravilo. Predvidevam, da se ga da kupit v alternativnih lekarnah ali prodajalnah zdrave hrane. Meni pomaga.

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vročina v nosečnosti
31.1.2007 12:23:51   
lana38
 Ne bi te rada strašila, ampak v user posted image  NE SMEŠ pustiti TT, da zraste nad 38,0. Ko sem bila user posted image , sem tudi jaz imela nek prehlad in sem ravno glede tega klicala G. Sestra mi je rekla, da naj vzamem Lekadol in TT ne pustim zrasti nad 38,0, ker lakho višja TT poškoduje plod in privede celo do SS. Glej, da jo čim prej znižaš.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vročina v nosečnosti
31.1.2007 12:28:57   
Anonimen
Jaz sem bila v nosečnosti zelo bolna. kar 3 krat sem potrebovala antibiotično zdravljenje. Zdravnica mi je za skrajne primere kot se mi zdi da je tudi tvoj svetovala Lekadol. Drugače pa poskusi z kopelmi. Voda 37c in kaksno disavo ki te pomirja pa se malo namakaj - samo ne glave.
Pa vseeno povprašaj zdravnika. Magari po telefonu.

Želim ti da se čimprej pozdraviš.

(odgovor članu kasija78)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vročina v nosečnosti
31.1.2007 13:54:58   
juniorka
Meni je zdravnica rekla, da lahk dva lekadola vzamem pa v postlo-sem tud noseča! Upam, da si že zbila temperauro- veliko ohlajenega čaja, pa da se slučajno ne bi namakala v vodi 37 stopinj!!!!!!! Za bazen je lahk za nosečnice največ 29-30 stopinj voda, da se ne pregreješ, zato ne vem odkod podatek o kopeli 37 stopinj!
Upam, da boš čimprej ok in čuvaj bebico! lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vročina v nosečnosti
31.1.2007 16:43:01   
lana38
Morda pa to o namakanju v 37,0 stopinj velja, če imaš vročino 39,0. Potem se telo res ne sme prehitro ohlajati na 29 ali 30 stopinj. Pri vročini 39,0 je kar zaželjeno, da se TT spravi na 37, ki se drugače res ne priporoča.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vročina v nosečnosti
31.1.2007 17:53:39   
andreja2000
Ko sem jaz bila user posted image  13t sem staknila virozo in visoko vročino.Prišlo je do ss in še danes si ne morem oprostit,ker mi ni padlo na pamet,da bi lahko vzela lekadol,kot so mi kasneje povedali zdavniki.Tako zelo sem se izogibala tablet,da sem na koncu  naredila več škode kot koristi,v upnju,da delam najboljše,pa sem se tako zelo motila.
Upam,da čim prej izbiješ svojo vročino,jaz sem jo takrat imela 39,4,in je bilo usodno za mojo pikico,tako so pač predvidevali.
Držim pesti,da tvoja vročina čim prej pade,srečno!

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vročina v nosečnosti
1.2.2007 13:23:51   
knofek
Vsem lepa hvala!!
Da sem zbila vročino sem pila sok rdeče pese, veliko čaja in pojedla eno tableto lekadola! Čez noč se je vse umirilo , le malo me še muči glavobol!!
Mehurčica:
Glede na prvi dan zadnje M 24.12.06 imam rok 30.09. ,za bolj natančne podatke pa čakam na prvi pregled pri ginekologu 13.02.
So moji izračuni OK????

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vročina v nosečnosti
1.2.2007 13:43:25   
andreja2000
user posted image user posted image user posted image  super,da si zbila vročino!

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu knofek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vročina v nosečnosti
4.2.2007 20:15:45   
KODA
V 8 tednu,sem pokasirala rota+adeno virozo in jemala Ospene in Lekadol.Ni bilo nikakršnih posledic.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vročina v nosečnosti
4.2.2007 22:52:52   
ŠpelaP
Za zbijanje vročine pomagajo tudi kisovi obkladki - najbolje je domač jabolčni kis - si oviješ zapestja in podplate in to ponoviš ene parkrat tam nekje na 10-20 minut in se dobro preznojiš. Pomaga, preverjeno že 1000x, tudi pri temperaturi 40st.C. 

(odgovor članu knofek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...
Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?