|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec v AT
22.6.2014 17:32:40   
reni70
Pozdravljeniii.....

Zivimo v avstriji,,,nas 4 letnik hodi v nem.vrtec.Vrtec in vse ostalo je lepo sprejel,brez problema,dobil prijateöje.itd..zacel je ze tudi malce govorit nem...se mi zdi da pa vse vec razume....Je zivahen,zahteven,priljubljen,in zna se postavit za sebe.
Problem je sledeci....Ko grejo iz skupino v park,na sprehod,se odtga iz skupine in on bi sel po svoje...Tovarisica me je opozorila,in rekla,da ga naslednjic ne bodo vec uzeli s seboj...Ravno pred kratkim so imeli en izlet,povedela mi je da on ne more zraven,ker se boji da ne bo kaj narobe...Moz ga je peljal v vrtec predlagala je da ostane v drugi skupini,,,na kar moz hodi iz vrtca domov,pozvoni tel.in pravijo da ga mora pridet iskat...Moz se je razjezil,rekel da gre v sluzbo(jaz sem tudi delala....in da ne more po njega...
Tudi pri meni in mozu bi on tekel naprej,...tolko sem ga poducila,da je cesta nevarna in ,da brez besed hodi z menoj in da roko.....

Kako reagirati v vrtecu,ni mi vseeno,da otrok zaradi tega ne gre zdaj iz njimi na izlete.itd.ne vem ali je to neko njegovo obdoje,pa se bo umiril.

hvala za odg..lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtec v AT
22.6.2014 21:04:06   
RIJA*
moj mi je pri 4 enkrat s kolesom tak pobegnil, sem se drla za njim, tekla za njim pa nič...frajer je šel po svoje...ko sem ga dobila, je dvignil eno konkretno po riti (seveda na vsesplošno zgrašanje dveh mamic, ki sta imele otroke še v vozičku user posted image ) in to se ni ponovilo nikoli več.

torej moj je to naredil samo enkrat: privič, zadnjič in nikoli več....ker pri vprašanju varnosti, je ena čez rit manj škodljiva, kot pa da bi ga zbil avto...

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec v AT
22.6.2014 21:14:06   
malaMravljica
Toliko kot jaz poznam nas vrtec si mislim, da bi v takem primeru takega otroka pustili v eni drugi skupini v vrtcu.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec v AT
22.6.2014 21:47:09   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Toliko kot jaz poznam nas vrtec si mislim, da bi v takem primeru takega otroka pustili v eni drugi skupini v vrtcu.

Tega se ne sme početi in jaz bi tisti vzgojiteljici lepo povedala svoje. Pa naj gre delat v vojsko, kjer bodo vsi strumno in na enkrat korakali. Mi imamo v sinovi skupini integriranega gibalno oviranega otroka, pa zaradi njega tudi ne hodijo po stopnicah, hudih klancih in težko prehodnih potkah. Nikoli ga ne pustijo v vrtcu, ker pač zaradi njega ne morejo povsod kamor jim pade na pamet.Pa tudi nekaj precej divjih fantičev in deklet je v skupini in tiste za roke primeta vzg. in pomočnica in lepo gredo na sprehod. Nikoli jih ne slišiš, da bi se pritoževali, da jih ne zmoreta poštimati. Treba je gledati na celotno skupino in ne le na tiste, ki zmorejo in hočejo zadostiti nekim standardom, ki si jih vzgojiteljica ustvari, da ji je lažje.Vsi so enako pomembni. Seveda verjetno ni najbolj lahko ves čas iste opozarjati, da se držijo kolone in paziti na to, da ti kdo kam ne odbrzi. Vendar zato so tam. A mu zato, če ne bi jedel lepo in bi popackal mizo , naslednjič tudi jesti ne bi dale?
Seveda je treba malčka tudi doma krepko trdo prijeti, če luta okrog in spravlja sebe in druge v nevarnost. Vendar to še ne pomeni, da ga je v vrtcu treba izolirati, kot bi imel tifus.
Kot bi bili v S Koreji.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec v AT
22.6.2014 22:30:35   
malaMravljica
Patrino, saj ga ne izolirajo kot bi imel tifus. Ce bi ga tko izolirali ga ne bi dali v drugo skupino user posted image


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec v AT
22.6.2014 23:08:37   
patrino
Ja saj vem- malo pretiravam user posted image samo nekako si predstavljam tega mečkina, kako mu je hudo, ko gredo njegovi prijateljčki ven na sprehod on pa bumf v drugo skupino. Tole impulzivno skakanje okrog in cukanje dlani iz primeža se mi ne zdi tako osamljena zadeva, da bi se to tako sankcioniralo. Pri nas so vsi trije to eno obdobje počeli in vsakemu posebej je bilo treba zabijati v glavo, da se tega ne sme. Štiriletnik enostavno še ni sposoben tako kontrolirati svojih impulzov in prav tako ne predvidevati, kaj se lahko zgodi, če bezlja okrog kot kozliček. Po moje prej razume in preneha s tem , če mu večkrat ponoviš in ne odstopaš, kot pa da ga odstraniš in enostavno ne jemlješ seboj.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtec v AT
22.6.2014 23:09:29   
mateyka
patrino, to niso slovenski vrtci. tukaj se ne da verbalno pametovat kot v sloveniji. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 22.6.2014 23:11:27 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtec v AT
22.6.2014 23:54:12   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

patrino, to niso slovenski vrtci. tukaj se ne da verbalno pametovat kot v sloveniji. user posted image


HB ! user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtec v AT
23.6.2014 8:38:59   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Toliko kot jaz poznam nas vrtec si mislim, da bi v takem primeru takega otroka pustili v eni drugi skupini v vrtcu.

Tega se ne sme početi in jaz bi tisti vzgojiteljici lepo povedala svoje. Pa naj gre delat v vojsko, kjer bodo vsi strumno in na enkrat korakali. Mi imamo v sinovi skupini integriranega gibalno oviranega otroka, pa zaradi njega tudi ne hodijo po stopnicah, hudih klancih in težko prehodnih potkah. Nikoli ga ne pustijo v vrtcu, ker pač zaradi njega ne morejo povsod kamor jim pade na pamet.Pa tudi nekaj precej divjih fantičev in deklet je v skupini in tiste za roke primeta vzg. in pomočnica in lepo gredo na sprehod. Nikoli jih ne slišiš, da bi se pritoževali, da jih ne zmoreta poštimati. Treba je gledati na celotno skupino in ne le na tiste, ki zmorejo in hočejo zadostiti nekim standardom, ki si jih vzgojiteljica ustvari, da ji je lažje.Vsi so enako pomembni. Seveda verjetno ni najbolj lahko ves čas iste opozarjati, da se držijo kolone in paziti na to, da ti kdo kam ne odbrzi. Vendar zato so tam. A mu zato, če ne bi jedel lepo in bi popackal mizo , naslednjič tudi jesti ne bi dale?
Seveda je treba malčka tudi doma krepko trdo prijeti, če luta okrog in spravlja sebe in druge v nevarnost. Vendar to še ne pomeni, da ga je v vrtcu treba izolirati, kot bi imel tifus.
Kot bi bili v S Koreji.

podpis!

jaz bi rekla vzojiteljici, da ga naj ona drži za roko, ko gredo na sprehod. se mi pa mali smili. bog ve če razume toliko jezik in če razume zakaj pristane v drugi skupini user posted image jaz bi se pogovorila z njim. saj s 4 letnikom se da marsikaj zmenit

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtec v AT
23.6.2014 11:19:02   
malaMravljica
Ok, lahko ga prime za roko, sam ce ga niso vzeli s sabo je verjetno tako, da se tudi njej izmuzne iz rok in se vzg zdi prenevarno. Saj ce ji stece stran in direkt pod avto bomo pa brali o neumno in nesposobno vzgojiteljici a ne.

Pa se vam zdi tud nesprejemljivo, da bi motecega otroka, ki je nasilen do drugih otrok v kaksnem takem skrajnem izpadu odstrani iz njegove skupine? Meni recimo se to ne zdi nesprejemljivo, se mi pa zdi ne fajn za drugo skupino, kamor tega nisilneza dajo.

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtec v AT
23.6.2014 22:07:23   
nusi
pri naši vzgojiteljici gotovo ne bi bilo tako, pa ne, da je takšen zmaj ampak enostavno ima red in pika. To se od strokovno usposabljene osebe tudi pričakuje, da bo znala obvladat otroke. Če bi imel tamal neke vedenjske motnje verjamem, da ga ne more skos nekaj posebej servisirat, ampak vzgojiteljice imajo ponavadi še večji red kot ga imamo starši doma. Vseeno imamo premalo informacij kolk je pravzaprav problematičen tamali, samo iz tega opisa se mi ne zdi kaj posebej. Razen če je to njihov način dela, da želijo, da ga predvsem vidva obvaldata, ne da se oni s tem ukvarjajo - kar je po eni strani prav, ampak še vedno so tistih 8 ur oni odgovorni zanj in skoraj ne morem verjeti, da ga ne bi mogli obvladati.
Predvidevam še niste dolgo tam, mogoče ima še dodatno krizo, tako, da tole porivanje v drugo skupino za moje pojme ni najboljši način, ampak nisem jaz njegova vzgojiteljica, da bi presojala o tem.

< Sporočilo je popravil nusi -- 23.6.2014 22:08:37 >

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtec v AT
23.6.2014 23:42:16   
RIJA*
mene pa zanima, zakaj vse prelagate odgovornost za vzgojo tega mulca na vzgojiteljicouser posted image

mati in ata ga morata naučiti, da ne uhaja. saj uhaja tudi njima...če ste spregledale.....

saj vam ne bodo drugi dece učili osnovnih stvari user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 6:35:12   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: nusi

pri naši vzgojiteljici gotovo ne bi bilo tako, pa ne, da je takšen zmaj ampak enostavno ima red in pika. To se od strokovno usposabljene osebe tudi pričakuje, da bo znala obvladat otroke. Če bi imel tamal neke vedenjske motnje verjamem, da ga ne more skos nekaj posebej servisirat, ampak vzgojiteljice imajo ponavadi še večji red kot ga imamo starši doma. Vseeno imamo premalo informacij kolk je pravzaprav problematičen tamali, samo iz tega opisa se mi ne zdi kaj posebej. Razen če je to njihov način dela, da želijo, da ga predvsem vidva obvaldata, ne da se oni s tem ukvarjajo - kar je po eni strani prav, ampak še vedno so tistih 8 ur oni odgovorni zanj in skoraj ne morem verjeti, da ga ne bi mogli obvladati.
Predvidevam še niste dolgo tam, mogoče ima še dodatno krizo, tako, da tole porivanje v drugo skupino za moje pojme ni najboljši način, ampak nisem jaz njegova vzgojiteljica, da bi presojala o tem.

Podpis.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 6:43:01   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mene pa zanima, zakaj vse prelagate odgovornost za vzgojo tega mulca na vzgojiteljicouser posted image

mati in ata ga morata naučiti, da ne uhaja. saj uhaja tudi njima...če ste spregledale.....

saj vam ne bodo drugi dece učili osnovnih stvari user posted image

Aja? Mislim, da se bolj ali manj vsi tule zavedamo, da se vzgoja začne za domačimi zidovi. Tule je bolj govora o vzg. strokovnosti oz. o njeni nestrokovnosti. Vsaj kar se mene tiče.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 9:35:41   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Tule je bolj govora o vzg. strokovnosti oz. o njeni nestrokovnosti.


Aja? a to zato, ker si ti tko rekla in zdej tko bo, al kaj?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 11:01:05   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mene pa zanima, zakaj vse prelagate odgovornost za vzgojo tega mulca na vzgojiteljicouser posted image

mati in ata ga morata naučiti, da ne uhaja. saj uhaja tudi njima...če ste spregledale.....

saj vam ne bodo drugi dece učili osnovnih stvari user posted image

Aja? Mislim, da se bolj ali manj vsi tule zavedamo, da se vzgoja začne za domačimi zidovi. Tule je bolj govora o vzg. strokovnosti oz. o njeni nestrokovnosti. Vsaj kar se mene tiče.

Kako bo, zagotovo ne bomo mi odločali.

< Sporočilo je popravil patrino -- 24.6.2014 11:04:42 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 11:15:28   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

mene pa zanima, zakaj vse prelagate odgovornost za vzgojo tega mulca na vzgojiteljicouser posted image

mati in ata ga morata naučiti, da ne uhaja. saj uhaja tudi njima...če ste spregledale.....

saj vam ne bodo drugi dece učili osnovnih stvari user posted image

Aja? Mislim, da se bolj ali manj vsi tule zavedamo, da se vzgoja začne za domačimi zidovi. Tule je bolj govora o vzg. strokovnosti oz. o njeni nestrokovnosti. Vsaj kar se mene tiče.


o kakšni strokovnosti?*
ker se je odločila, da ga ne bo vzela zraven, ker je nevaren....samo pri nas si bog ne daj upati kaj takega naredit, ker moj sonček pa že ni tak ....ne?
zakaj bi bili ostali vodljivi otroci prikrajšani za lepote sprehoda, ker se mora njihova vzgojiteljica posvečati izključno enemu? a to pa bi bilo fer do drughi? ja, ker ti drugi niso vaši.
pri nas bi jo presrani starši živo pojedli.

saj mu bo sčasoma klinilo, zakaj ne sme zraven.


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 11:17:23   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kako bo, zagotovo ne bomo mi odločali.


ja, v Avstriji res ne user posted image pri nas pa takoj obisk pri ravnateljici, psihologinji (ki naj vzgojiteljico pregledauser posted image user posted image user posted image ) županu.....user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 11:21:53   
SU
Mislim, da bi vzg. lahko malčka pošteno za roko držala in mu vmes "pela" kako se mora vesti na cesti, med sprehodom... (doma pa enaka zgodba)... Problem je v tem, da ni samo on na sprehodu in je težko, medtem, ko vlečeš enega za roko, še druge animirat oz. jih nadzorovat...
Ne zagovarjam vzgojiteljice, tudi mislim, da je nedopustno, da zaradi "nezmožnosti" iti na sprehod kliče starše, da ga pridejo iskat... Vem pa, iz izkušenj, da je prekl... držat trdno enega za roko, medtem, ko se puli, vmes pa pazit še na ostalih 20 (?)...user posted image
Ampak, sprehodov je v vrtcu veliko in če ga bodo vedno porivali v drugo skupino, se ne bo nikoli navadil...
In tudi jaz se strinjam: največja naloga je na starših! Doma pejte čim večkrat na sprehod in naj hodi zraven... Na igrišču se še vedno lahk znori, ampak prej pejte pa ob cesti, kjer MORA hodit zraven... in ni hudič, da ne bo slej ko prej spremenil svojega vedenja in tudi v vrtcu lepo hodil...
Ko gre za varnost, ni pomembnejšega! ...in ja...če se bo kaj zgodilo, bo vzgojiteljica "na tapeti" in vrtec... Zato verjamem, da tudi njim sploh ni lahko.

< Sporočilo je popravil SU -- 24.6.2014 11:23:48 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 11:25:54   
ronja
Kako reagirati v vrtecu,ni mi vseeno,da otrok zaradi tega ne gre zdaj iz njimi na izlete.

Reagiraj doma. 4letnik ni več tako mali, da se ga ne bi dalo naučit, da je pač treba dat roko in hodit s skupino, no! To ni 2 letnik, pa še tem se počasi da vedno več dopovedat... Razumem vzg., da ga ne upata vzet zraven, če je nevarno, da se mu kaj zgodi - odgovorni bi bili onidve.

Patrino, ja pri nas je tako, da se vedno cela skupina prilagaja tistemu enemu in zato pač ne grejo nikamor, kamor ta ni sposoben it. Vendar to tudi ni vedno prav - kot pravi Rija - zakaj bi bili vsi prikrajšani zato, ker je en nevodljiv? Če je bolan, je drugo, tu nimaš kaj in se otrokom lahko razloži - on ni kriv zato in dajmo bit solidarni in mu pomagat, kolikor lahko, da bo čim bolj normalno. Če je pa samo razvajen mulo in teka, kjer mu paše, pa ne šlivi vzg., je to je pa nekaj drugega in dejansko mislim, da se v tem primeru ni treba vsem prilagajat njemu. Vedno bolj mi je jasno, zakaj se lili p*.

torej moj je to naredil samo enkrat: privič, zadnjič in nikoli več....ker pri vprašanju varnosti, je ena čez rit manj škodljiva, kot pa da bi ga zbil avto...

Mojim se je sicer do zdaj vedno dalo drugače dopovedat, ampak se strinjam - če ne gre drugače, je to vsekakor boljše - varnost je prva!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 11:29:19   
ronja
Meni se zdi, da to ne nastane naenkrat in predvidevam, da sta vzg. že kdaj rekli staršem, da je to problem... Po moje je fajn takoj reagirat, ko ti prvič pojamrajo glede česarkoli, tudi če "ni še nič takega". Ker preprečiš večje probleme.

je pa res, da ne morejo potem zato klicat staršev, v tem primeru gre pač v drugo skupino - kot otroci, ki ne grejo na kake večdnevne izlete... Vendar mislim, da bi 4 letnika res lahko navadili, da ne bi laufal po svoje, meni se zdijo to že zelo brihtna bitja, ki se jim da res praktično vse dopovedat, če se potrudiš... Zato se mi zdi malo nefer, da pač čakaš, da bo minilo in medtem naj se pa cela skupina prilagaja temu, da je trenutno pač v taki fazi...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 13:45:36   
Hope2
Ne glede kje je vrtec, kak sistem ima, 4 letnik je 4 letnik, ne 1 ali 2 letnik. Ubogat mora, dopove se mu lahko marsikaj, je pa to delo starsev. Ce pravis, da skoz to pocne, potem ze nekaj prav ne delate. Se strinjam z rijo in ronjo, treba bo malo bolj trdno prijet, ce ne po riti, pa kako drugace. Nasemu je palilo, da sem mu kazala slike mrtvih zivali, mu pokazala sliko kake nesrece na guglu, mu govorila o hudobnih stricih in tetah, ki odnesejo otroke....
zdaj te ne uboga ne sprehodu, jutri kje drugje. Enostavno nima kaj ugovarjat.

CCe ga bo uciteljica bolj mocno drzala ali kregala, bodo pa spet starsi v luftu. Ce se bo ubadala z enim in mu dopovedovala... bodo ostali imeli manj nadzora in pri malih otrocih je samo sekunda nepozornosti. Da ne govorim kak vzgled daje ta otrok ostalim otrokom. Tudi drugi bi se radi potepali in sli po svoje.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 14:58:17   
Stanislava_
Vi ga naučite, da uboga, ko je treba, in ko bo ubogal, povejte to vzgojiteljici in od takrat ni izgovora za njo.
Ona vas je opozorila, vi pa ji povratne info niste dali in je zavarovala ostale v skupini.

Tako pač je, če želiš vzgojiti odgovorne odrasle in ne razvajene večne mularije, ki bi še določala to, kako naj se vedejo ostali. Tako pač je v Avstriji in upam, da nekaj reda uide tudi čez Karavanke.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu reni70)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 18:57:10   
m_o_i
niti priblizno ne poznamo vsega dogajanja (ne doma, ne v vrtcu). definitivno je neko ozadje za tako obnasanje (stiska otroka mogoce?!)

mojemu stiriletniku je od prvega dne vrtca jasno(ker sem mu jaz to povedala!), da je vzgojiteljica(in pomocnik in ce se zgodi tudi kakrsnakoli menjava kadra) tista, ki jo uboga brez nadaljnjega.
ceprav zna biti tipicen 4letnik (momenti trme, jeze, razposajenosti), je to sprejel kot dejstvo in nimamo nobenih problemov.
res pa je tudi, ko zacne poceti TOCNO tiste stvari, za katere ve, da jih ne toleriram (jep, tudi meni je npr. enkat zbezljal na cesto oz. proti njej), pridem zadevi do dna (bezlanje proti cesti je bila stiska zaradi napovedanega dogodka naslednji dan v vrtcu, za katerega se je SAM dogovoril z vzgojiteljem). obljubil mu je namrec eno stvar, kateri se ocitno ni dorasel. ko mi je to koncno povedal in sem rekla, da se bomo zjutraj dogovorili, da se tista stvar pac ne bo zgodila, je bil pomirjen in je bila zadeva zakljucena. mulc je bil v sekundi spet na svoji "normalni" frekvenci user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vrtec v AT
24.6.2014 19:56:51   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

pri naši vzgojiteljici gotovo ne bi bilo tako, pa ne, da je takšen zmaj ampak enostavno ima red in pika. To se od strokovno usposabljene osebe tudi pričakuje, da bo znala obvladat otroke. Če bi imel tamal neke vedenjske motnje verjamem, da ga ne more skos nekaj posebej servisirat, ampak vzgojiteljice imajo ponavadi še večji red kot ga imamo starši doma. Vseeno imamo premalo informacij kolk je pravzaprav problematičen tamali, samo iz tega opisa se mi ne zdi kaj posebej. Razen če je to njihov način dela, da želijo, da ga predvsem vidva obvaldata, ne da se oni s tem ukvarjajo - kar je po eni strani prav, ampak še vedno so tistih 8 ur oni odgovorni zanj in skoraj ne morem verjeti, da ga ne bi mogli obvladati.
Predvidevam še niste dolgo tam, mogoče ima še dodatno krizo, tako, da tole porivanje v drugo skupino za moje pojme ni najboljši način, ampak nisem jaz njegova vzgojiteljica, da bi presojala o tem.

Podpis.
Tudi po moje je tu nekaj zadaj.
Mogoče starševska ignoranca na vzg. opozorila, mogoče lenoba in nestrokovnost vzgojiteljice (to, da se otroka pušča v drugi skupini, ker kao ogroža ostale in sebe in preveč okupira vzg. na sprehodu je bul šit, ker je vzg. tam zato, da ga obvlada in ne zato, da ga odstrani kot motečo muho- če to ne zmore, bi mogoče razmislila recimo, da bi šla npr. zlagat konzerve v proizvodnjo), mogoče kaj tretjega.Definitivno se je spustila strokovno prenizko, pa naj je to Avstrija ali pa Kongo. Vsak , ki je kdajkoli in kjerkoli ( razen pod Ceausescujevo vlado) povohal pedagoško delo , dobro ve, da je izolacija, stigmatizacija in prikrajšanje otroka zaradi zadeve, ki ji nisi kos, v teh vodah enostavno nedovoljena. Potem bi lahko že vsakega, ki packa pri kosilu in poliva juho, ter ogroža druge, dali pred vrata, vsakega malčka, ki noče posojati igrač in v jezi grize vse okrog sebe, najmanj pred vrhovno sodišče, otročka, ki bezlja po igralnici in ogroža druge, ki se mu med dirko znajdejo na poti, pa bi bilo potrebno poslati naravnost na giljotino. Brez pardona. Saj nekoč mu bo že priklikalo, da se to ne sme.
V civilizaciji in med konkretnimi strokovnimi kadri, se to ureja malo bolj človeško. Pritisne se na odgovorne- na starše ( pogovor, povabilo v vrtec in spremstvo pri sprehodu, da starš vidi problematiko na licu mesta, ...), nikoli s takimi fašističnimi in za kvazi varnost drugih otrok, skritimi metodami na otroka. Tudi strokovni kadri naj bi bili otrokom zgled. Jaki zgled. Ko se nekdo ne obnaša ustrezno, ga dajmo odstranit.
Kot sem že rekla, starši so tisti- prvi in najpomembnejši pri vzgoji. Strokovni pedagoški kadri naj bi bili staršem v pomoč, če jim je resnično do tega, da se otroka vzgoji v družbeno sprejemljivo odraslo osebo. Če pa jim vsako odstopanje otroka predstavlja le moteči faktor, ki ga je treba zradirati- potem pa - aleluja za naše slovenske vzgojiteljice. Drugače pa- med nami povedano- tudi v Avstriji takih metod starši niti pod razno ne podpirajo in jih k sreči kot je meni znano pedagoški kadri nič bolj masovno ne izvajajo kot pri nas. Imaš pa takšne in drugačne strokovne delavce povsod. In večina staršev jim ne ploska, njihovi otroci pa tudi na račun vzg. " strokovnih" metod niso nič bolj vzgojeni. Prej obratno.

Avtorica- mislim, da ti spraševanje, kaj storiti in če je to spet ena faza, nič ne koristi. Otroku brez odstopanja in z zgledom dopovej , da se tako ne more obnašati. Ne doma, ne v vrtcu- nikjer. Tu ni pogajanja, ni odstopanja. Podobno kot pri mesarskem nožu, pri plezanju na visoko ograjo, pri skakanju v globoko vodo brez rokavčkov, če nima pojma o plavanju, ...
Vzgojiteljico imate očitno takšno, s hudim pomanjkanjem empatičnosti, strokovnosti, sposobnostjo zdrave vzgojne avtoritete. Z njeno pomočjo dvomim, da bo mulo resnično razumel kaj se mu lahko zgodi na cesti, če bezlja okrog kot podivjan kozliček. V prvi vrsti predvsem zato, ker je ob njej očitno nikoli ne bo videl. Zato je zadnji čas, da ga s tem konkretno seznaniš ti.

Aja, pa še to- praviš, da ga je vzg. hotela dati v drugo skupino, potem pa čez čas klicala moža naj pride ponj. Dol padeš. Že s tega se vidi, da je ženska malo tako...Očitno se je fantiča hotela znebiti in ga poturiti kolegici. Ker pa očitno ona ni tega podpirala in ga ni želela vzeti k sebi v skupino ( ker zanj sploh ni odgovorna), je vaša vzg. naredila vse, da mulo ne bi bil njej na pukli. Poklicala očka nazaj, naj pride ponj. Sramota. Kar vidim mojega, kako bi reagiral,v tem primeru...user posted image

< Sporočilo je popravil patrino -- 24.6.2014 20:06:34 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?