|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakaj hitite
28.3.2009 17:34:44   
žab*ca
....z uvajanjem goste hrane.Moj je star 4 mesece,ne kaže še nobenega zanimanja za hrano.Priporočila so nekje pri 6.mesecih.Tu pa zasledim da pričenjate že pri 4mesecih.
Zakaj se vam tako mudi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 17:37:16   
frutka_
Vsaka mamica dela po svoje ampak eni otroci kažejo interes za hrano prej. Moja pikica je začela z GH pri dobrih 5-ih mesecih. Prej niti požirati ni znala. 

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 17:44:34   
lutka
Veš kako je s temi priporočili. Ko sem jaz rodila pred 12 leti so bila priporočila, kar se tiče GH, da jo lahko otrokom damo že pri 4 mesecih . Pred 5 leti, sem rodila drugič pa so bila priporočila spet drugačna, tako, da ...........user posted image

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 17:50:23   
josephine27
meni je pediatrinja rekla naj začnem pri 5m in takrat sem tudi začela za druge pa ne vem.

_____________________________



(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 17:52:14   
kajajaka
Jaz sem tudi začela pri 4 m po nasvetu patronažne. Tudi pediatrinja mi je rekla, da se pri otrocih hranjenih z AM lahko prej začne ker ponavadi pokažejo voljo za hrano prej kot dojeni. Patronažna je rekla, da če začneš pri 6m je lahko ali vse prehitro ali pa je otrok lačen, ker mu mleko več ne zadošča, hiteti pa ne smeš. Tudi v marsikateri strokovni knjigi sem zasledila, da naj bi se začelo uvajati pri 4 mesecih

Začela sem z riževo kašico kot dodatek k mleku zvečer - in ni mi žal- od takrat spi celo noč-očitno je bila prej lačan in se je zato zbujala. Pri 4.5m sem ji začela uvajati korenček, jabolko, banano in bila je navdušena... Tako sem imela čas in sem do 6 meseca uvedla večino zelenjave in sadja (računaj, da za vsako novo stvar rabiš vsaj 3 dni uvajanja - torej le 10 vrst zelenjave in sadja na mesec). Pri 6 m sem začela z belim pišč.mesom, kruhom, testeninami, skutami- vse to polahko do 8 meseca. Sedaj, pri 9. je vse razen svinjine, začimb, jagod, meda,... pač hrane, ki se ne priporoča.

Poglej samo kupljene kašice- od 4.m je v njih že vse mogoče, pa naj bi bila to najbolj kontrolirana in priporočena hrana (jaz vseeno prisegam na domače, z našega vrta).

Vsak otrok je drugačen. Naša je pri 4 mesecih že tako vsakega za vsak grižljaj v usta gledala in rokice stegvala, da ji ne moreš branit še 2 meseca...

Tako z otroci, ki začnejo pri 4. kot tistih, ki začnejo pri 6 mescih ni nič narobe. Meni se ne zdi, da sem hitela in tudi ti nisi prepočasna- vsaka mama se pač prilagaja svojemu otroku.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 17:53:29   
Najaa
Jaz sem začela pri 5,5m pa ne bi, če ne bi mala kazala zanimanja. Aja, priporočilo naše P pa je bilo, da naj ji začnem uvajat pri 4m, ampak nisem.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 18:12:45   
Petr_a
Čisto vseeno je kakšna so priporočila.
treba je gledat otroka.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 18:31:26   
Alenka_
se strinjam! teorija je eno, v praksi pa se mnogokrat pokaže drugače! pri vsem kar se tiče otroka sem tudi jaz mnenja, da ga je treba opazovat in poslušat. tako ne bo nikoli prezgodaj in nikoli prepozno.

_____________________________

"Ne moremo narediti Velikih stvari - le drobne stvari z veliko ljubezni." (mati Terezija)

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 18:43:14   
botrca
Jaz sem začela pri 4 mesecih ker sem poslušala druge...če se pa zdaj ozrem nazaj mi pa niti ni žal, ker vse je in mi je tudi veliko lažje ker ga imam v vrtcu. Tam pa res ne gledajo ali je otrok že kaj jedel ali ne.

Se pa strinjam s predhodnicami, da je treba poslušat tudi otroka in njegovo pripravljenost na GH.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Alenka_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 18:57:48   
AnciM
Meni so rekli, da lahko začnem z uvajanjem GH, ko bo dobro držal glavico, ko bo lepo sedel v naročju, ko se bo zanimal za hrano, ki jo jemo... Vse to je dosegel in pokazal pri slabih 4m. Poskusila sem in jo je lepo sprejel. Prvi teden nama je še malo nagajal jeziček, ker ni znal jesti po žlički, ampak je šlo. Je pa vsakič po GH želel še mleko in ga popil vsaj 100ml. Drugi obrok GH pa sva začela uvajat pri 6,5m, saj želim, da na dan popije vsaj pol litra mleka, sčimer najbi zadostil svoje potrebe po vitaminih in mineralih.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 18:58:19   
Petr_a
tlačenje hrane ven je tudi znak da otrok še ni zrel za GH

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 19:11:31   
AnciM
Eno je tlačenje hrane ven iz ust, drugo pa neznanje hranjenja po žlički. Če navdušeno opira usta in tečnari, ker mu ne daješ dovolj hitro v usta, mislim da ni znak nepripravljenosti na GH. user posted image

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 20:23:16   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

tlačenje hrane ven je tudi znak da otrok še ni zrel za GH


A dej no dej. Tako mali dojenčki tlačijo hrano ven zaradi novih okusov. Če bi tebi dali nekaj novega, neznanega v usta, bi tudi najbrž kaj ven izpljunila.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 20:24:16   
Petr_a
Uredu benika saj že veš

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 20:30:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

....z uvajanjem goste hrane.Moj je star 4 mesece,ne kaže še nobenega zanimanja za hrano.Priporočila so nekje pri 6.mesecih.Tu pa zasledim da pričenjate že pri 4mesecih.
Zakaj se vam tako mudi?


ker je bila mala že pripravljena na žličko, ker je nam pač tako pašalo in ker ne delamo z otrokom tako kot piše v knjigah.user posted image

(odgovor članu žab*ca)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 20:32:23   
Tisana
... ker je imela refluks

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 20:34:30   
rija
....ker ne kompliciram....ker je bil pripravljen.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 20:59:32   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Uredu benika saj že veš


Glej Petr_a, se ne mislim s tabo sedaj v nevemkakšno debato spuščat. Moj mali je pri 5. mesecih z jezičkom porival ven vso hrano, ki je imela okus po zelenjavi. Zaradi tega ne moreš sedaj reči, da še ni bil pripravljen za GH, ker sadne kašice je pa z veseljem pomalical.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 21:02:13   
Petr_a
Se že spuščaš

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 21:04:11   
Naja31
Pri obeh sem čakala do 6. meseca.
Ker mi je P tako rekla.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 21:06:06   
blaža
Pri prvem pri 4 mesecih, ker je kazal zanimanje za ostalo hrano. Izogibali smo se jedem, ki niso primerne.

Pri ta drugem pa komaj pri šestih mesecih in pol, ker še ni bil pripravljen in je zavračal ostalo hrano.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 21:13:58   
Anonimen
Jaz sem jo ko je dopolnila 4 mesece začela seznanjati z okusi (pač 2-3 mali žlički na dan) in sploh ne z namenom, da se bo od tega najedla. Začela sem pa za to, ker je na AM, ker kaže zanimanje za hrano, ko naju gleda ko jeva, ker z veseljem posrka kapljice z žličke. Začela sem s sveže iztisnjenim korenčkovim sokcem, potem malo jabolka, včeraj in danes je poizkusila pire iz cvetače ... pač čisto tako na izi ji dajem malo za okušat in da sprobavava kaj ji odgovarja in kaj ne ... sem brala par knjig in malo brskala po internetu in prebrala toliko nasprotujočih si mnenj, da sem se odločila, da jih dam malo na ignore (no ravno mesa ji še ne bom dala user posted image ) in bom ravnala po svoji zdravi pameti in reakcijah moje punčke, saj se mi zdi, da je to še najboljše!

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 21:48:08   
drsalka
pred 8. leti ko se mi je rodila prva hči še poštudirala nisem na kaj drugega kot na dojenje do 6. meseca starosti, sedaj pa ko imam drugo hči pa že pri 5 mesecu  starosti že ima en saden obrok. (imam dve dekleti ki sta si zelo različni... 







LARA 06.03.2001
KAJA 19.10.2008



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zakaj hitite
28.3.2009 22:40:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

tlačenje hrane ven je tudi znak da otrok še ni zrel za GH


A dej no dej. Tako mali dojenčki tlačijo hrano ven zaradi novih okusov. Če bi tebi dali nekaj novega, neznanega v usta, bi tudi najbrž kaj ven izpljunila.


ne ni res. otrok z jezičkom poriva ven hrano, ker je to refleksno. ta refleks mu namreč omogoča, da zagrabi bradavico ( saj menda veste, kako se otrok prisesauser posted image ). ko ta refleks izzveni, je to očiten znak, da je otrok pripravljen na gh, prej pač ni.

sicer pa -  že vesteuser posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zakaj hitite
29.3.2009 0:47:32   
nejcko
Pravijo, da je otrok pripravljen na GH takrat, ko se začne ozirati za žlico (oz. hrano), ki jo drugi nosijo v usta.

Pri prvem sem začela z uvajanjem nekje pri 4 mesecih, ker se mi je zdelo, da je non stop lačen, druga pa se je - sicer se sploh ne spomnim, kdaj, ampak mislim, da je bilo nekje okoli 5. meseca - tako ozirala za hrano, ki smo jo drugi nosili v usta in zraven požirala slinouser posted image , da sem enostavno vedela, da je čas.

Zdaj pri tretji bom tudi pozorna na te znake. Se mi zdi pa čisto ok, da otroku nekje pri 4. mesecih ponudiš malo goste hrane npr. žličko juhe ali košček krhlja iz kompota; saj itak sam pokaže, kako daleč je že glede tega; ali sprejme ali zavrne.

Priporočila se pa iz leta v leto spreminjajo, tako da se jaz najraje ravnam po zdravi kmečki pametiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?