|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakaj moj otrok zavrača hrano??????
7.3.2013 15:01:56   
natašaa
zanima me nekaj.Moj sin je star pet let in ne prenese mesa,rad ima solato,same makarone,riž.......zelo težko ga prepričam da je kot mi ostali....če da npr.kaj takega v usta,se zdi,da mu gre na bruhanje!!!je to normaln?kaj naj naredim?????se da dobiti kaj v lekarni za boljši apetit.....hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
7.3.2013 15:29:00   
kajalin*
Js se ne bi sekirala, ker je imela tudi naša obdobje, k ni jedla mesa, pa jo nikoli nisem silila. trenutno je zelenjavo samo surovo, kuhane ne. Pa kaj naj, saj bo minilo...user posted image

(odgovor članu natašaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
7.3.2013 16:27:31   
m_o_i
ze tvoj post je ena sama zivcnost; ce si pol taka tudi pri obrokih, je logicna posledica otrokovo zavracanje...

tudi moj se ne triletnik vcasih (no, zadnje case kar naprej) za kosilo je samo rdeco peso/zeljno solato/solato pac. meso in priloge se pogleda ne.
pri nas je obrok pac hrana; nobeno gledalisce z "odpri ustka, da bo letalo noter zapeljalo"ali kakrsnkoli "moras"-hrana je na mizi, po dolocenem casu se odstrani.

in, verjemi mi, da otrok ni lacen. pa se tole: ker je bil rojen kot zahirancek, so me napsihirali s hranjenjem OBVEZNO na tri ure/OBVEZNO toliko in toliko mililitrov mleka. ja, to sem se sla prvih sest mesecev in se obremenjevala, ker je spil samo 100 ml namesto nekih nekje predpisanih 150.

za koga!? me je se prav cas pamet srecala! na tri ure je dobival steklenicko, mililitre sem pa pri miru pustila oz. sem jih pisala v zvezek, kot jih je spil (jep, pisat sem mogla koliko je spil in kdaj, da je lahko potem neke teorije zganjala na sistematskem pregledu).

da ne dolgovezim: ce je otrok (sploh petletnik) pri polni mizi lacen, pac naj bo. in verjemi, da ne bo! ti pa pri sebi razcisti, zakaj bi otrok MORAL pojesti tisto in toliko, kot si si TI zamislilauser posted image
jogurt je samo enkrat poskusil pri enem letu in ga ne je, sadja tudi ne (a-a niti banane!). skutke v tauzntmilijon okusih ga ne zanimajo. je pa za popoldansko malico surovo papriko npr.
sladoleda ne je-in bi ga nekak MORAL po vseh napisanih clankih user posted image .

se vedno je bolj drobckan (nima niti 14 kg), je pa zdrav in se cist ok pocuti

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
7.3.2013 17:05:50   
Doll
če ste izključili slabokrvnost potem je to čisto normalno!!
meni se tudi bruha večkrat če samo zavoham meso ,kaj šele da ga jem ( ko sem si pa dvignila železo,sem pa lahko večkrat dala v usta meso)

(odgovor članu natašaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
7.3.2013 19:53:44   
hubi
Naš pri 8 letih je krompir, makarone, riž, samo koščke pustega mesa in po novem celo pico. Zdrav je, energijo ima. Sprijazni se, da pač ni vsejedec in poje tisto, kar mu paše.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
8.3.2013 8:58:36   
Najaa
Ja pač ne mara mesa, jaz se ne bi sekirala. Naša tamala je tud zbirčna pa če česa ne mara je ne silim.

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
8.3.2013 9:54:01   
Arwenko
Mah, eni otroci pač ne marajo, ne sili ga s tem. Moja je imela vmes fazo, ko pa je samo meso jedla, pa kaj ji naj zdaj...bo minilo ali pa tudi ne. Če sicer normalno napreduje, je kupovanje ne vem kakšnih sirupov za apetit in podobno čista bedarija.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
14.3.2013 10:31:07   
RAKICA2007
se mi zdi, da so to faze...
moja tavelika tudi ni jedla mesa, potem samo meso-nič krompirja, sedaj pa spet določene stvari (pri mesu se ji kar dviguje)... sploh je ne silim... bo že jedla ko in kar bo hotela user posted image
tamal je čisto nasprotje, že od dojenčka dalje user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
7.3.2014 23:32:35   
Ana1979
Imam leto in pol staro punčko. je jedla meso, pa spet ne, pa spet ja in ne... ko pa dobi čevačič, bi si pa celega najraje v usta dala. Bo že začela vsak dan, ampak ko bo čas za to user posted image

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
7.3.2014 23:50:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: natašaa
zanima me nekaj.Moj sin je star pet let in ne prenese mesa,rad ima solato,same makarone,riž.......zelo težko ga prepričam da je kot mi ostali....če da npr.kaj takega v usta,se zdi,da mu gre na bruhanje!!!je to normaln?


ja je. moja tamala do trejtejga leta mesa videt ni mogla. niti pikice (tudi v juhi)., če je dobila na jezik je pljunila in nehala jest za ta obrok. čisto ji je blo nagravžno. jaz je nisem silila. pri trejtem letu se ji je okus obrnil za 180 stopinj in meso ji je bilo dve leti najljubša hrana. go figure..

zdaj konzumira vsega po malem (ne mara pa solate - surove zelenjave v glavnem, nikoli ni jedla), samo je zbirčna in ima obdobja, ko nekaj časa ne mara krompirja, ali pice ali.. - neki se že najde user posted image v glavnem, je živa in zdrava, četudi je zbirčna, kot najbolj fina primadona. tudi tvoj otrok bo preživel user posted image

(odgovor članu natašaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
8.3.2014 8:22:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
8.3.2014 9:13:21   
m_o_i

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

jogurt je samo enkrat poskusil pri enem letu in ga ne je, sadja tudi ne (a-a niti banane!). skutke v tauzntmilijon okusih ga ne zanimajo. je pa za popoldansko malico surovo papriko npr.
sladoleda ne je-in bi ga nekak MORAL po vseh napisanih clankih user posted image .

se vedno je bolj drobckan (nima niti 14 kg), je pa zdrav in se cist ok pocuti


da apdejtam-nekega dne se je nas gospodic odlocil, da bo jedel sadje: enostavno mi je vzel jabolko iz rok in ga mrtvo hladno pojedel celega. zdaj(glej, glej, tocno eno leto je naokoli) je vso sadjeuser posted image in se kak puding kdaj (cokoladni, pa vendar)
pa 15 kil pokaze tehtnicauser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
8.3.2014 19:36:37   
josephine27
Jaz imam tudi 5 letnika doma, ki skoraj ne je mesa. Nikoli ga ni pretriano maral, če mu ga dam vedno ostane na krožniku. Edina izjema so testenine z mletim mesom. Te ima zelo rad in zato poskrbim, da so tudi enkrat tedensko na jedilniku. Ker ima kri vedno Ok se ne sekiram. Vse pač vsem ne paše. Moj najmlajši je pa pravi mesojedec ( tudi moj mož). Jaz sem nekje vmes. Čeprav med nobeno nosečnostjo mesa še videt nisem mogla, če sem ga pa zavohala mi je obračalo želodec. Ma ne bi mogla silit otroka nekaj jest, če bi videla, da se mu obrača želodec.

_____________________________



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
8.3.2014 19:47:22   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: natašaa

Moj sin je star pet let in ne prenese mesa,rad ima solato,same makarone,riž.......zelo težko ga prepričam da je kot mi ostali....če da npr.kaj takega v usta,se zdi,da mu gre na bruhanje!!!


Potem ga ne sili, naj je, kar telo potrebuje in kar mu paše.  Poglej njegovo krvno sliko, in če je vse v redu, ga ne sili, sicer pa poišči nadomestke za meso. Lahko je zdrav kot dren in delaš nepotrebno paniko.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu natašaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
9.3.2014 20:37:16   
Paštetka
Po moje to dete danes po letu dni že vse je. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zakaj moj otrok zavrača hrano??????
9.3.2014 20:44:17   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Po moje to dete danes po letu dni že vse je. user posted image

user posted image  najbrž res


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Čarobni gozd v Supernovi
Supernova Ljubljana Šiška v marcu in aprilu prinaša pomladna doživetja za otroke Čarobni gozd.
Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?