|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zanositev po HSG
15.4.2008 17:10:17   
Anonimen
Pozdravljene punce!

Prejšnji teden sem imela v LJ  HSG poseg (za tiste ki vas je strah oz. ki ne veste kaj je to- prideš v Klinični center in se vpiše v pisarki KIR-ja. Nato čakaš okoli pol ure, in vse ki ste naročene greste noter, ter dobite dve tableti proti bolečinam....sestra ti razloži kakšen poseg je to, ter te pošlje nazaj ven. Nato čakaš okoli ene ure na zdravnika, in potlej greš nazaj noter. Sam poseg ni prijeten, malo boli-zdej je tudi odvisno kak prenašaš bolečino, drgač pa traja 3 minute. Med tem časom ti slikajo maternico, aja naj še omenim da so zraven študentje, vendar pa ni take panike zaradi njih. Ko si gotova, lahko greš ven k drugim puncam, da malo predebatirate, pol še morš it pa enkrat nazaj da te slikajo čez obleko oz. si hlače potegneš čez boke. In to je to....pol še čakaš na izvide okoli pol ure in lahko greš. )

To sem zdej napisala za tiste, ki vas to še čaka....Vprašal pa bi tiste, ki ste ta poseg že imele, kaj se zgodi če SLUČAJNO zanosiš po tem posegu, sestra je namreč rekla da ne smem.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zanositev po HSG
15.4.2008 17:39:29   
Anonimen
Ojla!

Če slučajno zanosiš, se lahko rodi prizadet otrok, zaradi sevanja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zanositev po HSG
15.4.2008 17:43:17   
Rakica_80
Ma sej ni noseča, da bo otrok prizadet!!!
Koliko vem nesmeš slikat, če si noseč!!!!!!user posted image Ali?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zanositev po HSG
15.4.2008 17:44:49   
Rakica_80
Aja še to.........jaz imam zdej v četrtek Hsg.......in jaz zato nebi smela zanosit?????
Kaj bom morala čakati Junij mesec?user posted image

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zanositev po HSG
15.4.2008 18:14:54   
sayuri
Ni priporočljivo zanosit en ciklus po HSGju ravno zaradi sevanja. No, jaz sem ena od tistih, ki je zanosila takoj v prvem ciklusu. Imama 4 letnega nabritega fantiča. user posted image

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zanositev po HSG
15.4.2008 19:14:41   
Anonimen
Ja meni je sestra rekla, da ne smem zanosit takoj prvi ciklus po slikanju, ni pa mi povedala zakaj. Pol v drugem ciklusu pa lahko.....samo ne vem zdej, če se glih naredi......

Sayuri pa potem nisi imela nobenih problemov skoz nosečnost?

(odgovor članu sayuri)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zanositev po HSG
15.4.2008 20:15:14   
ledenka
ni nujno, da je karkoli, tud ce zanosis v ciklu, v katerem imas HSG, je pa vecja verjetnost. sej sam do naslednje M pocakas, potem pa akcijaaaaa user posted image  BEBIII, ravno zato delajo to v prvi polovici cikla, da zenska zagotovo ni noseca.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zanositev po HSG
15.4.2008 20:16:06   
ledenka
IZVIRNO SPOROČILO: BEBIII

Aja še to.........jaz imam zdej v četrtek Hsg.......in jaz zato nebi smela zanosit?????
Kaj bom morala čakati Junij mesec?user posted image


ne junij, ampak maj. samo, da gre prva M mimo.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zanositev po HSG
15.4.2008 22:04:26   
Anonimen
o tej temi smo nekaj zapisali že tukaj:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2405477

(odgovor članu ledenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zanositev po HSG
16.4.2008 13:09:44   
hokejistka
Jaz sem zanosila v ISTEM ciklusu kot sem imela HSG in moj zakladek je sedaj star 4 mesece in pridno pančka na kavču. Smo pa o tem že nekaj pisale. Uporabi iskalnik.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zanositev po HSG
16.4.2008 17:48:45   
Rakica_80
Punce....havala za nasvete.....potem pa bom raje počakala....če pa se zgodi...naj se zgodi.
Hvala še enkratuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zanositev po HSG
16.4.2008 17:49:58   
Rakica_80
Še to.......jutri mi bo Dr.povedal kaj je prav, tako da bom upoštevala njegov nasvet,.....hvala vseenouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rakica_80)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zanositev po HSG
16.4.2008 21:09:20   
Anonimen
Meni so v bolnici rekli, da lahko veselo user posted image , da so možnosti večje.

(odgovor članu Rakica_80)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zanositev po HSG
16.4.2008 21:59:16   
n@omi
...tudi meni so po Hsg-ju rekli naj "telovadimo", saj je zdaj velika verjetnost za zanositev. P.S. jajcevodi prehodni, vse o.k. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zanositev po HSG
15.6.2008 13:46:53   
veri
Obupana:Kdor pravi, da lahko po hsg hitro zanosiš je ena velika laž.Sama sem primer,ki se že sedem mesecev po hsg trudiva pa vedno znova in znova tečka user posted image .

(odgovor članu n@omi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zanositev po HSG
16.6.2008 18:12:54   
juli@
No, da še jaz napišem. Jaz sem imela HSG 4.3., zanosila sem isti ciklus, nato je sledila abrazija. Jaz menim, da tale HSG zelo pomaga. Prej sva delala 9 mesecev, pa se ni nikoli prijelo, po HSGju pa takojuser posted image .
Zaradi sevanja pa men noben G ni nič govoril.hm...

(odgovor članu veri)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zanositev po HSG
26.6.2008 22:31:13   
METULJ1
hoj,


tud jaz sem bila prejšnji teden na HSG. Sem vprašala G kako je s user posted image  , pa je reku, da gremo
lahko v akcijo takoj, ko bom pripravljena oz. brez bolečin. Sva ga poslušala, tko da upam, da v juliju zagledava magični user posted image .

Pozdravčki

(odgovor članu juli@)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zanositev po HSG
1.7.2008 14:43:42   
Bojana 29
Nič mi ni več jasno user posted image . Ko vas berem, ugotavljam, da na HSG preiskavo gredo punce, ki ne morejo zanositi. Zakaj pa je mene ginekologinja dala na to preizkavo?
Imam dve leti staro deklico (uspelo nama je v drugem poizkusu). Po letu in pol po porodu sva se odločila da družino še povečava. V roku 6 mesecev sta sledila dva spontana splava (vedno pa mi je uspelo zanositi takoj - v prvem poizkusu). Ali mi lahko katera razloži?

(odgovor članu METULJ1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zanositev po HSG
1.7.2008 14:49:06   
Anonimen
HSG je poseg, kjer s posebno tekočino in rendgenom pregledajo prehodnost jajcevodov, vidijo pa tudi morebitne nepravilnosti maternice.
Mogoče tvoja ginekologinja misli, da se ti je po prvem porodu maternica spremenila, so nastale kakšne zarastline, ... in od tod tudi spontani splavi. Ko bo dobila to rendgensko sliko ji bo mogoče malo bolj jasno, kaj se dogaja s teboj.

(odgovor članu Bojana 29)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zanositev po HSG
1.7.2008 14:50:23   
Bojana 29
Eja RR hvala za hiter odgovor. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zanositev po HSG
1.7.2008 15:05:52   
T1979
To je čist od vsake posameznice odvisno. Jaz sem imela HSG lani februarja, torej že 1 leto in pol nazaj, pa še zdaj nisem zagledala magičnega pluska. S tem da je bil HSG popolnoma bp in z mojim je tudi vse OK.
So pa zgleda druge stvari za katere še ne vemo.

Lep dan vsem in čim več pluskov.


(odgovor članu Bojana 29)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zanositev po HSG
2.7.2008 12:39:40   
kalaxy
Meni je tudi ginekolog rekel, da naj takoj začneva user posted image , ker je večja možnost, da rata.
In uspelo je takoj, prej pa skoraj 2 leti ne.

(odgovor članu T1979)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zanositev po HSG
7.11.2008 21:34:05   
cebelica12
živijo!

sem čisto nova tukaj, ,zato upam da mi katera odgovori na eno vprašanje.

zanima me kaj točno sploh boli pri hsg-ju?

(odgovor članu kalaxy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zanositev po HSG
8.11.2008 9:01:58   
Anonimen
V trebuhu imaš bolečine kot krče. Pa lahko ti je malo slabo.

(odgovor članu cebelica12)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zanositev po HSG
8.11.2008 18:04:13   
cebelica12
živjo anonimen!

zanima me če je bil odgovor namenjen meni?

če ja, hvala.
zanima me ali si ti tudi že imela hsg?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?