|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 13:58:31   
Teni_
Zanima me naslednje.Zdaj mi par dni noge zatekajo. Pritisk imam sicer okoli 130/80, ampak je malo nizji zaradi tablet, drugače bi bil verjetno večji. Me pa zanima, kaj naredijo v tem primeru, če zatekaš in imaš visok pritisk? Sprozijo porod? Jaz imam pregled v ponedeljek, pa še takrat ne bo moje ginekologinje, ker je na dopustu, bom pa tistega vprašala, če je vse ok, ki jo bo nadomeščal. Sem zdaj sicer brala, kaj vse pomaga, tako, da bom probala. Lp,Mojca:nosecka:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 14:09:11   
mamči
Kaj to jemlješ tbl. za zniževanje pritiska ? Če ja potem je bolje,da greš prej do dr. in poveš, da zatekaš, da ti preverijo prisotnost beljakovin v urinu, ker če je še to povišano te bodo dali pod bolj podroben nadzor, zarad možnosti preeklamsije!

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 14:09:46   
urši77
Ja, ponavadi se ob primerni višini nosečnosti res odločijo za sprožitev poroda, sploh če so v urinu prisotne še beljakovine.
Takrat gre za EPH-GESTOZO(nosečnostno zastrupitev)
E....(EDEM, OTEKLINA)
P....(PROTEINI, BELJAKOVINE)
H....(HYPERTENZIA, POVIŠAN KRVNI TLAK)

Sicer je vse odvisno od posamiznice in se odločajo individualno.Sem pa zasledila da mora biti spodnji tlak 100 ali več.

Boš videla kaj ti bo rekel G:)

LP in ne skrbi, bodo že naredili tako da bo najbolje zate in za otročka:metulj:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 14:12:47   
Teni_
Jem tablete za srce, ki pa hkrati znizujejo pritisk. Voda je bila zgleda vredu, ker sem jo dala predkratkim, pa mi niso nič poslali, to pa naredijo, če kaj ni vredu. Bom videla, če bo kaj pomagalo, drugače pa bom res morala it. Če ve katera, če potem kar sprozijo porod, če je oboje skupaj. Pri meni je se fejst prehitro namreč. LP,Mojca:nosecka:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 14:25:33   
jazz
Porod sprožijo samo če ocenijo da je v nevarnosti otrokovo ali tvoje življenje. Drugače pa boš verjetno hospitalizirana in pod nadzorom- stalno preverjanje pritiska, odvzem vode, krvi,... Z menoj je bilo podobno, en teden so me preverjali, potem mi je pa itak tam enkrat ponoči ( en teden pred rokom ) sama voda odtekla! Srečno!

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 14:31:33   
Teni_
To pa ne bi bilo fajn, ker nimam Teje kam dat. No, če bi mogla, bi ze mogla. Si jo bi zraven peljala:)-. Lp,Mojca:nosecka:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 14:42:29   
Dada2
Tudi meni so zatekale noge in imela sem visok pritisk 160/95.Ginekologinja mi je dala napotnico za porodnišnico takrat sem bila v 30 tednu. Diagnoza moje bolezni je bila preklampsija. Sprejeta sem bila v 4 nadstropje v porodnišnici v Ljubljani kjer smo počakali na 36 2/7 teden. Jemati sem morala tablete Metildopa 250g po tri tablete na dan. Vmes so mi merili pritisk in delali CTG. Ker pa je imela tamala premalo plodovnice in je bilo že nevarno zanjo so mi dali 3 tebletke da sem se sploh kaj odprla. Sedaj pa imam zdrvo 13 mesečno punčko.
Pozdrav!
Dada

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 14:53:12   
Teni_
Evo, sem si zdaj zmerila pritisk: 125/75. Tak, da to je po moje tudi vredu. Bomo videli, kako bo jutri. Aja, pa hvala vsem za odgovore. LP,Mojca:nosecka:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 15:25:42   
žužu
mojca, brez panike, dokler je urin lep pa pritisk tak, je vse okej!

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 18:26:04   
kati1
ojla

mogoče pa bi morala zamenjati tablete - nekatere tbl. za nižanje pritiska imajo zatekanje kot stranski učinek.

lp, K

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 19:29:09   
Teni_
Ne, tablete niso krive, ker jih imam ze od 1. nosečnosti, pa takrat nisem niti malo zatekala. Lp,Mojca:nosecka:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 19:48:28   
Teni_
Aja, sem pozabila: zdaj je malo boljše. Je pomagalo lezanje z nogami v luft. Upam, da ne bo spet tako hudo, kot je bilo popoldan, ker na koncu več nisem mogla niti hodit. Lp,Mojca:nosecka:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
2.8.2005 22:27:22   
Seven*
Mojca, dokler je urin ok, se nimas kaj bati. So ti ze punce vse napisale. Sprozijo pa porod, ce ocenijo, da je kriticno za mamo ali otroka. Ce te bo zanimalo, ti lahko razlozim teorijo preeklampsije..

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   zatekanje nog, visoki pritisk - porod???
3.8.2005 9:11:29   
Teni_
Zdaj je dosti boljše, je pa bilo včeraj zvečer obupno. Najbolj ena noga, druga ni tako fejst okrogla. Seven, če se ti je, mi prosim napiši na privat, ali pa če prideš v petek na srečanje,pa mi tam poveš. LP,MOjca:nosecka:

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?