|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zbujanje ponoči
29.11.2007 8:21:29   
us
moja mala(5 mesecev) se že  pol  meseca zbuja  do 8x čez noč. kar naprej bi jedla ali mi  visela na dojki. kaže, da zob  še ne bo.  sumim,da ji mleko zvečer ne zadostuje več.  kaj  ji  lahko ponudim zvečer pred spanjem za večerjo?
ali lahko je kašice, ki že vsebujejo adaptirano mleko in se mešajo z vodo?
mala je do sedaj bila dojena, pol meseca pa  že uvajava gosto hrano - nobenih težav.
lp, hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zbujanje ponoči
29.11.2007 8:53:32   
Pikička
mi smo zvečer dajali kašice, ki se pripravijo z vodo (hipp, milupa). Rada jih je jedla, spala pa ni zato nič bolje. Naša je tudi stara 6 mesecev in se zbuja ponoči, tako kot tvoja, zaradi rasti zob. Moraš vedeti, da včasih rabi zob en mesec, da pride ven.

(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zbujanje ponoči
29.11.2007 9:29:37   
us
hvala, bom probala s kašicam, upam da bo kaj pomagalo, ker sem že kot zombi.
če je pa zob, bomo pa še videli.
a ji lahko s čim olajšam bolečine ob rasti zob? imam razna grizala, ali obstaja še kaj drugega?
lp


(odgovor članu Pikička)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zbujanje ponoči
29.11.2007 9:54:00   
BAMBINA_
Če je otrok ponoči preveč oblečen, preveč pokrit, da je v spalnici prevroče ipd., se zaradi tega večkrat zbuja in se hoče dojiti, ker je žejen. Torej, lahko tudi, da ji je prevroče..

(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zbujanje ponoči
29.11.2007 13:07:36   
pikalonca
Mi imamo isti problem že od 5 meseca.Zbujanje ponoči tudi na eno uro.Sem sprobala že vse mogoče od kašice, poznega dojenja, probala dati vodo ali čaj...NIČ...on bi samo mojo zizo za par potegov in potem zaspi nazaj.Očitno ne zna več sam zaspat.Vem pa da sem sama naredila največjo napako, ker sem ga že od začetka ob prvem jokcu vzela k sebi,da ne bi zbudil tavečje pikice.Hja mislim,da nas je kar dosti zombijevi tukaj goruser posted image

(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zbujanje ponoči
29.11.2007 21:16:01   
ALESSA
Ojla!

Jaz sem mojmu user posted image  dajala od 4. meseca naprej rižolino in grisolino. Od 6. meseca naprej pa keksolino in frutolino, sam frutolina nima preveč rad. Počasi bova šla še na čokolino.user posted image

LPuser posted image

(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zbujanje ponoči
30.11.2007 7:00:41   
us
ALESSA a si  mu dala rižolino, .. kot  zadnji  obrok  pred  spanjem  ali  se  je  še  potem  kaj  dojil/ pil mleko?

(odgovor članu ALESSA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zbujanje ponoči
30.11.2007 10:59:54   
nova sloncica
Tudi naš fantek se je začel zbujati do 8 krat na noč (5 mes). babca mi je rekla da je lačen. začeli smo z gosto hrano cez cel dan 3 krat gosti obrok, da je bil res sit, zdaj pri 6 mes pa spet spi po 12 ur, pa dvaktar se še doji ponoči.

(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zbujanje ponoči
1.12.2007 1:15:18   
kšpela
IZVIRNO SPOROČILO: us

hvala, bom probala s kašicam, upam da bo kaj pomagalo, ker sem že kot zombi.
če je pa zob, bomo pa še videli.
a ji lahko s čim olajšam bolečine ob rasti zob? imam razna grizala, ali obstaja še kaj drugega?
lp



za lajsanje bolecin pri rasti zobkov se v lekarni kupi GANGI GEL.

(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zbujanje ponoči
4.12.2007 21:47:28   
ALESSA
Hy!user posted image

Jaz sem mu dala zjutraj in zvečer rižolino (prvi in zadnji obrok). Pa še sedaj pri 7,5 mesecu delam tako, samo , da mu dajem sedaj še keksolino in grisolino. Mu pa delam z Novalac mlekom, ker se ne dojiva več. Počasi bova začela še z alpskim mlekom in Čokolinom, tako kot sem pri prvi delala. Ga moram do vrtca navadit na čimbolj raznoliko hrano.

LP

(odgovor članu us)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zbujanje ponoči
4.12.2007 22:19:49   
Paštetka
us, upam, da ste že kaj spali boljše.

Naj ti povem,da se je moj otrok budil vsakih 10 minut. Pa sem tudi mislila, da je lačen.En dan sem mu dala kašico, pa je boljše spal. Drugi dan spet vse po starem in smospet bili na 10 minut. Potem so mi rekle, da se ne sme preveč zvečer najesti. Pa sem mu najprej dala kašico in ga šla kopat, pa smo se še malo igrali...en dan super...potem spet na 10 minut.
Pa so mi svetovali naj ga preselim v svojo sobico...spet en dan Ok, na drugi dan po starem. Pa sem dala dodatek...nič boljše in tudi, ko sem ga čez meseceprenehala dojiti ni bilo boljše.

rada bi ti pomagala, vendar...žal...pri nas je to obdobje trajalo kakšna 2 meseca, potem smo pa prešaltali na pol ure user posted image . Še zdaj ko je star 2 leti, se mi zbudi večkrat. Lahko na prste rok preštejem kolikokrat je prespal noč. Sem že obupala. Eh...saj še malo pa več ne bo hotel spati pri mami.

Naj te pa potolažim, da se pa kaj kmalu naučiš tako tudi naspatiuser posted image

(odgovor članu ALESSA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zbujanje ponoči
5.12.2007 8:25:07   
us
danes je  bilo  malce  bolje.  šla  je  spat  ob  7.00  in  se  do  10. 30  ene  8 krat  zbudila, potem  je  ob  1ih  jedla,  šla  spat  ob  2  in  spala  do  6-ih.  sedajle  pa  žvrgoli  v  dnevni  vsa  zadovoljna  in  čaka  papico.
prejšnjo  noč  smo  spali  samo  4  ure  tko,  da  bi  lahko  danes  rekla da  sem  se  celo  naspala.
poskusla  sem  s  kašicam - nič  boljše
                        dajem  ji  več  za  pit - tut  nič  boljše
                        jo manj  pokrivam
                        ji  dajem  več  gostih  obrokov - je  patronažna  rekla  da  je  punca lačna

mislim,  da  bom  delala  tako  kot  prej,  pa  se  bo  že  samo  pokazalo,  kaj  bi  lahko  bilo,  ali  je  pa  samo  obdobje,  ki  ga  moramo  prebedet -  saj  tako  pravjo  da  prespimo  preveč  našega  življenja -  HA HA -  če  je  pa  luštno  spat

LP

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




ali anj gre otrok pri enem letu v jasli
bebiji

ali naj gre otrok pri enem letu v jasli?

ja, mu bo koristilo (52%)

ne, je še premajhen (48%)


Število vseh glasov: 230

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!