|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zmedeni odnosi
3.5.2006 14:28:54   
Anonimen
torej, zanima me vaše mnenje...
stvar je takale... oboji starši so 5 min stran od naju in tako se pač večkrat vidimo... vnuka oboji obožujejo, žal pa to njegovi mal čudno izražajo...  so taki zanimivi - kadar rabiš pomoč, jo vedno lahko dobiš, glede tega so super, ampak ravno ponujajo se pa tudi ne oz. želijo, da jih vedno in povsod prosiš za pomoč oz. da midva dajeva pobudo...  moji so bolj na easy, stvari se zmenimo sproti, pobuda je obojestranska...

pa da dam konkretno situacijo - čas, ki ga vnukinja preživi pri starih starših je minimalen pri njih (ker je to le takrat ko res rabiva varstvo) in malo pogostejših pri naših (ker poleg tistega nujnega varstva tudi sami dajejo pobudo, da bi bli kdaj kakšno popoldne z vnukinjo)...posledično je naša pač več tam, njegovi pa so tiho užaljeni - ampak pobude ali vabila pa ni - ker so zelo zaposleni jaz sklepam da bi bila to pač obremenitev, ampak slabo vest pa znajo lepo zbujat - kao zakaj tako malo k njim pride user posted image ....

moj je navajen takih odnosov in pravi da se nočejo vsiljevat, ampak po drugi strani pa tud midva nočeva vsiljevat otroka in ga pač rajš dava k našim... pogovor z njegovimi ni možen (smo poskusili, pa ne znajo -resno mislim) tako da zaenkrat je tako kot je - oni dolg nos, mi se pa pač oglasmo sem ter tja, da kao vzdržujemo neke odnose...

še ena situacija - kosila za vikend... naša mami vedno povabi in potem gremo, njegova pa reče 'če rabte da skuham, pa pridite'... hm... kaj mislite kam gremo?? ja k nam, se vsaj povabljena počutim, ker rabim sigurno nikogar, da bi mi kuhal, če bi me pa povabila, bi pa sigurno šli...

v glavnem zmedeno, pa čeprav sta drugač čist fajn človeka - če hočeta in če se v vsem strinjaš z njima.user posted image  - preveč čudnih lastnih mnenj o ničemer ne odobravata..... kaj pravte?? a bi vi vozili otroka kar tako nekam, brez da bi prišla pobuda s tiste strani?? pa čeprav gre za stare starše....
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zmedeni odnosi
3.5.2006 14:48:06   
Gina
Jaz mislim, da smo ženske načeloma bolj družabna bitja in imamo rade, da nam kdo tudi pomaga. Vendar je vedno lažje računati na mamo, kakor na taščo, ker mamo pač poznamo, navajene smo na njene fore in obnašanje, pa kako z njo ravnat, da bo vse ok. Tašča nam je uganka, ne glede na to, da je načeloma lahko čisto fajn ženska, vendarle ni naša mama. Ne poznamo je v nulo, ne vemo vedno, kaj misli in kako z njo ravnat. Če je po nesreči še malo drugačna, kot smo sami vzgojeni, je posleidca ta, da smo pač veliko več pri svojih starših, kot pri starših od moža. Seveda upoštevajmo še dejstvo, da večina mož vendarle daje večji poudarek svoji novo ustvarjeni družini, kot družini, v kateri so se rodili in da se zavedajo, da na ženskah svet stoji, zato ne težijo, če k njegovim ne gremo tolikokrat, kot k našim staršem (od žensk). Evo, čist simpl, zakaj do tega pride, kar pišeš.

Vendar sem se jaz spraševala že večkrat, kako se bom jaz počutila, če se bo zgodilo točno to, kar pišeš. Pa po zakonu povprečja se bo zgodilo vsaj pri enem od dveh mojih sinov, če ne kar dvakrat. Jaz imam enako rada sinove kot hčer, zato bom vesela, če bodo prišli tudi k meni na obisk vsi vnuki - in upam, da ne bo le hči mislila name, ampak tudi kakšen sin. Vendar ne bom poznala navad bodoče snahe. Mogoče se ji bom zdela vsiljiva, mogoče pa se ji bom zdela odmaknjena. Hudo težko pogruntat, kako je narejena, da ji bo ok.....pa itak bo raje pri svojih starših..... A ni tako???

Še to, ja, jaz peljem otroke k obojim starim staršem, čeprav ni nikoli pobude z nobene strani. NIti ni pobude s strani mojega očeta, niti ene od babic. Ampak otroci so tisti, ki rabijo babice in dedke. Vse babice in vse dedke, ne le ene. Že tako prehitro umrejo, vsaj nam so. Nikar jih ne prikrajšaj za te reči, pa četudi ti niso ravno krasna družba.

< Sporočilo je popravil Gina -- 3.5.2006 14:50:26 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zmedeni odnosi
3.5.2006 14:49:56   
srki
Mogoče pa nočejo bit vsiljivi in nočejo drezat v vaju oz. vama pustijo presojo, k njim ali k vašim. Nekaterim je treba pač vse ponudit, jim vse razložit, jih skozi nekaj spraševat,...nekateri so pa pač taki, da sami povejo, kaj jim je všeč. Mogoče se malo nerodno izražata. Samo ni fer, da tvoji več vidijo troka, kot njegovi. Kaj pa mož pravi na to? Pa probaj enkrat pripeljat vnučka, brez da bi prej najavila, pa boš videla reakcijo, ali pa naj jim mož obrazloži kako in kaj bi vama bilo všeč. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zmedeni odnosi
3.5.2006 15:10:08   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
- preveč čudnih lastnih mnenj o ničemer ne odobravata.....

Tega ne razumem. Jaz jih tudi ne, tako da nevem kaj sploh ta stavek tu dela? Kaj ti pa podpiraš razna preveč čudna lastna mnenja? Če je čudn je čudn.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
kao zakaj tako malo k njim pride  ....  'če rabte da skuham, pa pridite'.

Ali je res tako težko reči: "Če boste skuhala kosilo v soboto opoldne, pridemo, drugače pridemo pa popoldne." Če ste pri vas tako v redu, zakaj je potem to tak problem.

Partner pride v paketu z njegovim sorodstvom. Razen kadar sorodstvo stran odrežeš. Reči hočem, da si to vedela že prej in ves čas in je tvoje sedanje začudenje zato še toliko bolj čudno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zmedeni odnosi
3.5.2006 15:27:23   
siniti
jaz naprimer če bi hotela videt svojga vnuka bi to željo izrazla, oz. bi se najavla in prišla na obisk, tko da se mi zdi da so "neupravičeno užaljeni"... lahko se pa nardiš mal "neumno" (ne vem kako nej se drugač izrazm) pa konec tedna pokličeš taščo in ji rečeš da rabiš da nekaj skuha...user posted image user posted image user posted image ne vem no...

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zmedeni odnosi
3.5.2006 16:09:38   
Anonimen
Anonimna moja me pokliče in se v slušalko zadere:

kaj je zdaj vidva, a mislita kaj sporočt, če se bosta jutri prikazala na južni al ne?!!! Ker moram pol meso dat ven iz skrije! Ne morem kar vohat, al bosta pršla al ne!!!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa se NIKOLI ne prikaževa nenapovedana na koslilu. Jst začnem kr neki mutit, da naj se z sinom zmeni, ker mi je nerodno ko take klaftra in ne vem kaj naj nazaj rečem. Enkrat sem ji rekla če je to vabilo, pa je čist ven padla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Hočem rečt, da razumem kako ti je, ko tvoja reče, da bo skuhala, če rabte...
Ja kaj, a ne morjo rečt, tko kt normalni ljudje: a pridete v nedeljo na kosilo? A je to tako težko izdahnit?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zmedeni odnosi
3.5.2006 17:04:01   
Anonimen
Jaz ti pa kar verjamem, da sta tašča in  tast taka kot opisuješ. Tudi moji starši so iz istega filma, veliko govorijo in še rajši se pritožujejo, tako da nismo kaj dosti pri njih. Žal.

Konkretno to pomeni, da vse naokrog razlagajo, da nas nič ni, da vnukinje ne vidijo. Preden pridemo, se vedno najavimo vsaj nekaj dni prej, ker ne živimo tako blizu njih, ko pridemo, gredo ponavadi hitro po svojih opravkih, kakrkoli se pod tem že razume. Noben pogovor ne pomaga. "Mi pa res nismo taki", je običajen zaključek.

Zmanjšali smo obiske, odločili smo se, da gremo na obisk le še takrat, ko bomo kje v bližini. Zakaj sploh hodit, če nikogar ne zanima, kako si? Verjetno je lažje kritizirat vse naokrog kot nekaj naredit. Zato kar verjamem tvojim izkušnjam.

Svojih staršev ne moremo spremenit, drugih še manj. Ne moreš pričakovati, da te bodo vabili, če te do zdaj niso.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zmedeni odnosi
3.5.2006 22:38:29   
Anonimen
ja, tehnofil, imaš prav - tisti stavek res ne paše notri user posted image .. sem hotla povedat, da sta tipa človeka, ki težko sprejemata drugače misleče.. smo imeli že nekaj konfliktov zaradi čist banalnih stvari.....
ah, dejstvo je, da mene nikoli nista čist sprejela, to je sedaj tud moj pogruntal - sem se zadnje mesece zelo trudila, da ob njunih izpadih nisem eksplodirala, pa sem požrla, ker sta starša mojega dragega... ampak potem sem zarad tega skor padla v depresijo, ker sem ves čas tiščala in tiščala in se hodila kazat tja k njim... potem smo obiske zreducirali na minimum -tud prej nas niso vabili, je pa tašča vsaj poklicala v stilu sramežljivkine tašče user posted image user posted image user posted image  - ne tko direktno, ampak bolj nežno sicer...

glede tega, da bi tam pustila otroke na svojo pobudo se mi pa zdi neumno.. v bistvu sva že nekajkrat namignila, da jo komot kdaj kam peljeta oz. da je pri njima, pa sta se kar nekaj zmotavala... izpadlo je tako, da jest kao ne bi pustila, pa sem več kot direkt rekla, da me res ne bi motilo... neumno se mi zdi samo to, da dajeta vtis, da se mi držimo stran od njiju, v bistvu pa je resnica najbrž bliže temu, da je bit z vnukom tud nek napor in je potrebno se pač angažirat... naša mala je trenutno še v hudi fazi trme, tašča je pa tko živčna če samo mal zajoka, da ji potem vsega vraga k riti nosi, sam da neha izsiljevat...

kakorkoli, spoštujem lahko to, da so to pač najini otroki in da večjega interesa po biti z  vnuki pač nimata, težko pa sprejmem lažno interpretacijo tega -... mislim, da me je edin anonimna 100% razumela... če me zdaj kaj bolj razumeš Gina - a bi še vedno kar peljala tja otroke??? jaz se bojim, da bom enkrat to nazaj dobila kot očitek.. tega mi pa res ni treba... sem čist rada s svojimi otroci, kak popoldan so pa tud pri mojih in jim ni hudega...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zmedeni odnosi
4.5.2006 14:23:25   
Gina
Pa saj ni fora, da te ne bi razumela.... jaz imam zelo podobno ex taščo. Jasno da čeprav je ex, je še vedno babica mojim otrokom. IN ja, peljem jih tja. Ne kar naprej. Takrat, ko se zmenimo. In ne, nikoli v življenju še ni pokazala nobenega interesa, da bi jih naj tja peljala ali prosila za to. Kliče ju na njun mobi samo 2x na leto, ali še toliko ne, pa kar precej stran stanuje, ju ne vidi vsak dan....user posted image  Ampak v resnici ima mala dva rada in ju streže spred in zad, ko sta tam...tako da njima res ni hudega.
Moj oče nima nobenega smisla za otroke, pa je moje otroke čuval 1x v življenju. Je rekel, da zdaj pa 5 let noče več nikogar čuvat (v bistvu ni čuval on, ampak njegova žena). Ampak pridemo tja, seveda, pa še to je užaljen, če nas ni cel mesec. Ko smo tam, mu gremo pa na živce, bi nas po pol ure poslal domov. A zdaj naj pa otrokom še tega dedka odvzamem? Njim je tudi tam fajn, ker ima hišo, pa letajo okrog, mali se vozi z njegovim vozičkom....saj ni, da otrok ne bi imel rad, samo resnično ima nek čuden smisel za izkazovanje ljubezni, ki ga mi ne razumemo dobro....user posted image user posted image

Veš, moja babica je bila tudi čudaška, ni marala moje mami. Ampak meni, kot njeni vnučki, je bilo fajn pri njej. Z mano je ravnala drugače, kot z mojo mami in očetom. Pa še tako se mi vedno zdi, da sem bila samo pri maminih starših večinoma na obisku, pri tej babici, od očeta mami, sem bila fuuul manj. Meni je kar malo škoda....

Kako je pri vas, pa vendarle ti najbolje sama veš. Če bo otrokom pri tistih starih starših fajn, jih daj tja, če jim pa ne bo, pa jih ne dat. Čist simpl. Nekaj delat na silo samo zaradi lepega videza, pa iti preko sebe, je pa brez veze. Če čutiš, da sta tast in tašča nesramna, jima mirno povej, kar ti misliš. Ne zadržuj tega v sebi. (A misliš da jaz svojemu očetu pa ex tašči ne povem, če mi kaj ni všeč?) Saj je logično, da te ljudje lahko spoštujejo samo če te cenijo. Če pa se jih bojiš, pa tega ne moreš doseči, niti če se zadržuješ. lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zmedeni odnosi
4.5.2006 15:16:42   
Anonimen
tudi jaz te razumem, ker je pri nas ista situacija, le da tast in tašča živita nadstropje nižje. vedno pravita ja to bova midva kupila to bova midva naredila, pol pa vse pod nos vržeta, no ne tast ampak tašča in ne obema nama z mojim dragim, ampak samo njemu.
to mi gre počasi na K. v bistvu samo čakam da reče kaj pred mano pol pa bom tudi povedala svoje, pa te če se takoj selim nevemkam!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zmedeni odnosi
4.5.2006 22:42:44   
Anonimen
gina ti si faca... - resno mislim!..
jest sm zaenkrat še ena taka mila jera, ki se stvari ne upa povedat in pač premlevam in premleva... se bojim, da bom prizadela moža, ki bi nekak rad ohranjal pozitivne odnose in ne mara konfliktnih situacij ki ga preveč znervirajo..., ampak istočasno se pa strinja, da je situacija smešna in si tud on želi spremembe... vedno midva kao 'rineva' v njih... rada bi tud mal spodbude z njune strani...
sicer pa - otroka jih bosta videvala, celo tedensko po kakšno urco, ampak lahko bi blo več, če bi pokazala interes... tako pa znata samo ljubosumje pokazat, ko vidita, da se moja dva pač več ukvarjata z njima - čeprav otroka ne delata razlik in je to ljubosumje čist brezpredmetno...

bomo vidli, morda bo pa čas prinesel svoje...

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?