Čiščenje jezika s posebnim strgalom izboljša in osveži naš dah ter varuje zdravje ustne votline.
Čiščenje jezika je starodavna jogijska praksa, pri čemer uporabimo neke vrste strgalo, da odstranimo neprijetne obloge, ki se ponoči, v fazi razstrupljanja, naberejo na jeziku. Obloge navadno izgledajo kot belo-rumena sluz, ki jo preprosto postrgamo in z vodo odplaknemo.
Tudi stomatološke raziskave potrjujejo, da so glavni vzrok slabega zadaha bakterije, ki z razkrajanjem v oblogah na jeziku povzročajo neprijetne vonjave in toksine. Zaradi hrapave površine lahko obloge na jeziku zastajajo zelo dolgo, predvsem na njegovem zadnjem delu. Zato je čiščenje jezika pomemben del ustne higijene, ki ga pozna že starodavna indijska veda o človekovem zdravju - ayurveda.
Čiščenje jezika s posebnim strgalom ali navadno kavno žličko izboljša in osveži naš dah ter varuje zdravje ustne votline. Poleg tega je zelo dober občutek, ko odstranimo to plast toksičnih odpadkov in se osvežimo preden zjutraj zaužijemo novo hrano. Če teh oblog, ki jih je telo ponoči izločilo, ne odstranimo, jih namreč naslednji dan znova vrnemo v telo.
Ža čiščenje jezika je najprimernejši čas zjutraj po umivanju zob in je izjemno hitro in preprosto, saj zahteva le nekaj dodatnih sekund časa. Pri tem nas navadno preseneti, koliko oblog se nabere na jeziku, precej več kot na zobeh. Ko enkrat začnemo uporabljati strgalnik za jezik, je težko opustiti to navado, saj nam da prjeten in svež občutek v ustih.
Uporaba:
Strgalo za jezik uporabljamo tako, da preprosto iztegnemo jezik, strgalo vstavimo čim globje v ozadje jezika in nežno potegnemo po jeziku v smeri ven iz ust. Postopek nekajkrat ponovimo, nato strgalo operemo in proces je zaključen.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
10 eko družinskih nasvetov
Predstavljamo vam nekaj preprostih, vendar pomembnih napotkov iz vsakdanjega življenja, ki bi jih morali upoštevati vsi.
2
Ozaveščeni državljani
Slovenija je bila na podnebni konferenci ZN razglašena za državo s podnebno najbolj ozaveščenimi državljani
2
Strožja pravila za shranjevanje in recikli...
V EU so septembra z novelo direktive o baterijah (Direktiva 2006/66/ES, ki je bila sprejeta že leta 2006) začela veljati...
2
Prototipni hibridni avtobus
Javno podjetje Ljubljanski potniški promet je v četrtek, 17. decembra 2009, na tritedenski preizkus prevzelo prototipni ...
2