V devetih mesecih nosečnosti se vaš otročiček pridno razvija, pri čemer mu v vsakem koraku pomagajo matične celice. Višek matičnih celic pa kroži med otrokom in materjo po pokovnični krvi.
Obišči nas na www.biobanka.si
Obišči nas na www.biobanka.si
Obišči nas na www.biobanka.si
Obišči nas na www.biobanka.si
Tudi Urška Hrovat se je odločila za Biobanko
Čarovnija se začne 3 dni po ovulaciji. Takrat bodoče mamice sploh še ne veste, da ste noseče. Jajčece in spermij sta združena. Pet dni po oploditvi vstopi blastocista v maternico, kjer se ugnezdi v njeno steno.
Takrat se začne vaš otročiček zares razvijati. 13 dni po ovulaciji se začne razvijati posteljica, ki se pritrdi na maternico. V tej fazi se pričnejo pri vašem otročičku tvoriti kri in žile. Krvni sistem najprej nastane na območju posteljice, ki obdaja embrio, rumenjakova vrečka pa začne hkrati proizvajati hematopoetske (krvotvorne) matične celice. Te so osnova za otrokov krvni in imunski sistem, saj iz njih nastanejo različni tipi celic krvi. Iz matičnih celic nastanejo rdeče krvne celice, ki po telesu prenašajo kisik, bele krvne celice, ki se bojujejo proti infekcijam in krvne ploščice, ki pomagajo pri strjevanju krvi.
16 dni po ovulaciji nastanejo tri zarodne plasti embria. Endoderm nosi zasnovo za pljuča, jezik, mandlje, sečila in prebavni trakt. Mezoderem tvori mišice, kosti, limfatični sistem, vranica, krvotvorne matične celice, srce, pljuča , sečila in reproduktivni sistem. Ektoderm tvori kožo, nohte, lase, očesno lečo, nos, sinuse, usta, zadnjik, zobno sklenino, hipofizo, mlečne žleze in celoten živčni sistem.
17 do 19 dni po ovulaciji ima embrio obliko hruške, območje glave je širše kot območje repa in zgleda kot larva dvoživk. Matične celice so dokončno funkcionalne in začnejo s tvorbo kanalov vzdolž epitelnih celic, ki nastajajo hkrati s krvnimi celicami. Vaš otročiček je velik od 1 do 1,5 mm. 20 dni po ovulacije matične celice pridno delajo in posledično začne nastajati otrokovo srce. V posteljici se tvorijo sekundarne žile za nastale krvne celice.
To je seveda le začetek. V devetih mesecih nosečnosti se vaš otročiček pridno razvija, pri čemer mu v vsakem koraku pomagajo matične celice. Višek matičnih celic kroži med otrokom in materjo po pokovnični krvi, zato je le-ta zanimiva tudi po rojstvu otroka. Prav je, da bodoči starši pridobite čim več informacij o matičnih celicah, saj imate ob porodu edinstveno priložnost, da zberete in shranite popkovnično kri svojega otroka.

| Ne zamudite enkratne priložnosti in ob rojstvu shranite neprecenljive 9 mesecev stare matične celice iz popkovnične krvi.
Podarite Vašemu otroku najboljše darilo - zdravo prihodnost. |
Zakaj Biobanka?
• Prvi in edini ponudnik z laboratorijem in shranjevanjem v Sloveniji! • Zaupalo nam je že na stotine staršev v Sloveniji • Ker se celoten postopek shranjevanja izvaja v Sloveniji je urejen s slovensko zakonodajo • Visoki standardi kakovosti in varnosti zagotovljeni z verifikacijo JAZMP • Sodelovanje s priznanimi slovenskimi in tujimi strokovnjaki in raziskovalnimi institucijami • Garantirano najhitrejša dostava vzorcev v laboratorij • Vrhunski laboratorij po najvišjih mednarodnih standardih (GMP priporoča) • Obveščanje o stanju vzorca po odvzemu • Konkurenčna cena Za več informacij pokliči na brezplačno številko: Zdravje vašega otroka je vaša in naša največja skrb. | 
|
|
Preberi še:
Kako pridemo do matičnih celic
Promocijsko sporočilo
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Nosečnost in služba: Ob teh znakih zaključ...
Preverite, kateri so tisti znaki, ob katerih je nujno, da se s svojim delodajalcem in ginekologom dogovorite za predčasn...
6
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
5
Spanje na hrbtu povečuje možnosti za splav
Raziskovalci opozarjajo, da je položaj, v katerem spite v nosečnosti, zlasti v zadnjem trimesečju, zelo pomemben. Ugotov...
4
Spol in možgani
Kako podobni so si možgani dečkov in deklic ob rojstvu? Ali to, kako so zgrajeni, vpliva na specifične lastnosti spola ...
3