Društvo za avtizem Dan je le še ena od organizacij, ki jih v Sloveniji nujno potrebujemo. Prek društva DAN lahko starši otrok z avtizmom dobijo strokovnega sogovornika, možnosti diagnostike in drugo.
Društvo za avtizem Dan je le še ena od organizacij, ki jih v Sloveniji nujno potrebujemo, saj se pri nas z avtizmom, predvsem obolelimi otroki in mladostniki s to boleznijo, državne institucije zaradi neusposobljenosti in nerazumevanja same bolezni in njenih posledic, ne ukvarja tako in toliko, kot bi se po zgledu drugih držav morale. Prek društva DAN lahko starši otrok z avtizmom dobijo strokovnega sogovornika, možnosti diagnostike bolezni v tujih laboratorijih in predpisano simptomatsko terapijo.
Družba Lenovo tudi v Sloveniji izkazuje svojo družbeno odgovorno naravnanost, zato je prek socialnega omrežja Facebook izpeljala akcijo, v kateri so zbrali predloge in izpeljali glasovanje za zaslužno humanitarno organizacijo ali posameznike, ki naj bi jim podarili prenosni računalnik. Izmed devetih največkrat predlaganih organizacij je največ glasov prejelo Društvo DAN.
"Veseli smo donacije s strani družbe Lenovo. Prav nam bo prišel nov in zanesljiv računalnik, saj večina našega dela zahteva dobro informacijsko podporo, pa naj gre za evidentiranje in sledenje vzorcem, ki jih pošiljamo v tujino, manipulacijo z izvidi in terapijami za vsakega otroka, ali pa za svetovanje," je ob prejemu prenosnega računalnika Lenovo povedala predsednica Društva za avtizem DAN Katja Šergan Božič.
Ob tej priložnosti je Šergan Božičeva poudarila, da je Društvo za avtizem DAN leta 2005 ustanovila sama. Kot mama otroka z avtizmom je namreč kaj kmalu spoznala, da takrat v Sloveniji ni bilo dovolj znanja in vedenja o avtizmu, ni bilo ustrezno usposobljenih zdravnikov, pa tudi otrok z avtizmom je bilo manj. Diagnozo in ustrezne informacije za njenega otroka so dobili v tujini, kjer so naredili tudi preiskave in načrt terapije. Rezultati so bili zelo spodbudni, zato se je odločila, da izkušnje, vedenje in oblike pomoči prenese tudi drugim bolnikom v Sloveniji. V Sloveniji se trenutno le zavedamo, da avtizem obstaja, tu pa se ozaveščenost konča. Za obravnavo te motnje, za katero pri nas trpi približno 4.000 otrok in 16.000 odraslih, še vedno ni ustreznih storitev niti usposobljenih strokovnjakov. Bolezen se sicer zdravi simptomatsko, stanje se izboljša, v tujini pa govorijo tudi o popolnem ozdravljenju.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
9
Veliko praznovanje svetovnega dneva živali...
V parku Tivoli je v soboto, 9. oktobra, potekala zabava za vse ljubitelje živali in njihove ljubljenčke.
6
Nenavadna imena otrok znanih Slovencev
Nels, Dante, Sia, Šajana so zagotovo zelo posebna imena, za katera so se odločili znani Slovenci. Poglejte, kateri otroc...
6
Hoja: pomembna prelomnica
Hoja po dveh nogah loči človeškega otroka od vseh preostalih mladičev sesalcev. Na svetu živi več kot 4000 sesalcev, tod...
5