|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Vetrovi na visoki višini obetajo pokritje naših potreb elektrike

Uredništvo Ringaraja.net, 24.1.2010
Vetrovi na visoki višini imajo dovolj energije za dolgoročno oskrbovanje celega sveta. Toda težje jo je izkoristiti. Kakšne so možne rešitve, kakšne ovire?
Ključne besede:

image
/11


Gotovo ste že slišali za komercialne vetrne turbine na poljih, turbine na vodi ob obalah, morda celo za male vetrne turbine na strehah hiš, toda sedaj preučujejo tudi, kako bi kot vir energije izkoristili veter na višjih višinah.

Prva študija teh vetrov do sedaj, ki sta jo izvedla Inštitut Carnegie in Kalifornijska državna univerza, je zaključila, da bi lahko izkoriščali vetrove na višini 90 kilometrov od Zemlje.

Ugotovili so še, da je nebo nad New Yorkom ravno pravšnje za ta namen, kakor tudi središča poseljenosti na vzhodu ZDA in v Vzhodni Aziji.

Bodo ta mesta nekoč poganjana z neba? To bi dalo popolnoma nov pomen angleškemu slengovskemu izrazu »the Mile High Club«.

Znanstveniki sicer pravijo, da bi morali pričakovati fluktuacije, kadar veter ne bi pihal, vendar pa bi bilo odstopanje le okoli 5 odstotkov časa.

Bi ta projekt pridobivanja energije, ki spominja na spuščanje zmajev, bil vreden investiranja? Zdi se, da bi lahko bilo nekaj težav: lokacija, estetski izgled in hrup (morda bi vplival tudi na prosto živeče živali). Oviro pa predstavlja tudi letalski promet.

Vir: Študija je dostopna na internetu, na spletni strani »Energies Open Access Journal«

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Vaje tibetanskih lam za ženske
V knjigi praktika zdravja sibirske doktorice in zdravilke Valentine Ramiro so prvič predstavljene vaje tibetanskih lam z...
4
Fototoksična eterična olja in kaj to pomeni
Vsi smo veseli sonca in njegovih žarkov, ki nas toplo božajo! Po dolgi zimi smo ga komaj dočakali. Za vse vas, ljubitel...
3
EKO nasveti za vsak dom
Izšel je prvi ponatis knjige EKO nasveti za vsak dom, s podnaslovom Kako z ekološkim načinom življenja tudi prihranimo.
3
Kardamom – tretja najdražja začimba na svetu
Kardamom izvira iz Indije – predvsem iz obmorskega področja Malabar na jugu Indijskega polotoka, zato je znana pod imeno...
3



Groznovilca v Hudi hosti
photo
Proti Hudi hosti je letelo nekaj čudnega. Majhen zakrpan balon s čajnikom namesto košare. Zapletel se je v trnove robide...
10 najbolj ogroženih živali na svetu
photo
London - WWF (World Wide Fund) je pripravil seznam desetih najbolj ogroženih živali na svetu. Na vrh seznama se je uvrst...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?