|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

VIDEO: Zakaj je pomembno spremljati otrokove brce?

M. T., 1.2.2025
Brce v trebuščku so dokaza, da se dete dobro razvija, je aktivno in da nosečnost poteka tako kot je treba. Zato je med nosečnostjo pomembno, da brce vsak dan vestno spremljamo in štejemo. Kako? Preverite v prispevku.

/11


V tretjem trimesečju je spremljanje in štetje otrokovih premikov oziroma brc v trebuhu prav tako pomembno kot zdrava prehrana. V tem obdobju morate čutiti redne in konstantne premike - v primeru, da kakšen dan opazite karkoli drugačnega, nenavadnega, boste tako lahko hitro vedeli in se posvetovali s svojim ginekologom, babico ali urgentno službo.


Kako štejemo premike oz. brce?

Izberite obdobje v dnevu, ko je vaše dete najbolj aktivno. Običajno je to po tem, ko ste nekaj pojedli. Ko ste prepričani, da je otrok v trebuščku zbujen, se usedite z nogami gor ali ulezite na bok in pričnite šteti premike. Obrati, dregljaji, zvijanje, vsako premikanje se šteje za "brco", kolcanje ne.

Zabeležite si, koliko časa potrebujete, da naštejete 10 premikov. To je vaša orientacija za ustrezno aktivnost vašega otroka. Brce si lahko beležite v svojem lastnem seznamčku ali na spletu poiščite kakšno aplikacijo, tabelico, ki vam delo poenostavi.


Kako dolgo traja brcanje?

Premikanje oziroma brcanje običajno traja 10 do 15 minut, lahko pa se zgodi, da bo otrok aktiven tudi do dveh ur. Torej, pravila ni. Debelejše nosečnice boste mogoče težje zaznale vse premike. Ne smemo pozabiti tudi na to, da občutek premikanja ne bo vedno enako močan. Ko se boste prebliževali koncu nosečnosti in bo imel otrok manj prostora, boste premike težje zaznavali, ker bodo manjši, nežnejši.

 

VIR: Pregnancyvideo.net

 


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

5 neresničnih mitov o porodu na domu
Res je, da babice pri porodih na domu ne smejo nastavljati epiduralne analgezije, toda to še ne pomeni, da si pri domače...
13
Nosečnice, bodite pozorne na temperaturo v...
Kako dolgo se lahko nosečnica kopa v morju? Je za nosečo žensko primerna vsaka voda v bazenu, tudi termalna? Vse to smo ...
11
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
5
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
4



Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Kje živite?
Sandrin



samostojna hiša (49%)

večstanovanjska hiša (16%)

blok (30%)

dvojček (1%)

vrstna hiša (4%)


Število vseh glasov: 421

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!