|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

BEREMO: Za vse cmerave, smrkave in kako drugače brezupno obupne otroke

Helena Primic, 28.11.2017
Strašno zabavno in hudomušno knjigo Vsi ti brezupno obupni otroci je napisal eden izmed trenutno najbolj priljubljenih avtorjev knjig za otroke - David Walliams. Knjiga je še posebej primerna za "fine" starše in njihove "pridne" otroke.

image
Za živopisane in zabavne ilustracije je poskrbel Tony Ross.
/31


"Prosim, prosim, prosim, tisočkrat in na koncu še enkrat vas lepo prosim, NE BERITE TE KNJIGE!" v uvodu vse otroke in odrasle svari trafikant Rade, ki mu je avtor namenil le pisanje uvoda in mu strogo zabičal, da ne sme preseči dveh strani.

Takšen je začetek strašno zabavne in hudomušne knjige Vsi ti brezupno obupni otroci, ki jo je napisal eden izmed trenutno najbolj priljubljenih avtorjev knjig za otroke - David Walliams

 

Od slinavega Slinka do nemarne Nede

V knjigi, ki je izšla pri Mladinski knjigi in zares ni primerna za odrasle, ki od otrok pričakujejo, da se bodo "lepo" vedli, je zbranih deset slastno groznih zgodb - o slinavem Slinku, cmeravi Cilki, ušivem Šimetu, migetavi Minki, smrkavem Sandiju, nemarni Nedi, Branetu Udavu, ki ima vedno prav, pukajoči Punči, resnem Resniku in Zofiji na zofi.

Vsak od otrok v zgodbah je brezupno obupen in strašno zabaven na svoj način. Vendarle pa moramo priznati, da čeprav smo se pri branju do solz nasmejali tako otroci kot starši, da se je tudi nam, bolj tolerantnim staršem, kakšen od odraslih v knjigi celo za hip zasmilil, tako zelo brezupno obupni otroci nastopajo v tej knjigi. Odrasli smo si morali priznati, da je tisti starševski "Takole se pa to res ne dela." ali "To se pa res ne spodobi." bil pošteno postavljen na preizkušnjo. Pa smo vendarle preživeli.  

Zato knjigo Vsi ti brezupno obupni otroci toplo priporočamo predvsem vsem "finim" staršem in njihovim "pridnim" otrokom. Bolj grozna kot se vam zdi, bolje vam bo dela. 

 

V naši šoli je kača

Da bo prehod na brezupno obupne otroke vendarle nekoliko lažji, za predjed predlagamo še eno otroško knjigo Davida Walliamsa - V naši šoli je kača! V zabavni zgodbi, ki jo je navihano in ssssijajno ilustriral večkrat nagrajeni Tony Ross, se zaplete, ko mala deklica Miranda na dan, ko so otroci v šolo lahko prinesli svoje ljubljenčke, na šolsko igrišče prijaha na hrbtu ogromne gladke pitonke Penelope.

Čeprav so se je otroci in njihovi "normalni" ljubljenčki sprva bali, so se kmalu v družbi pitonke začeli noro zabavati. Dokler ni na igrišče prihrumela ravnateljica gospodična Važnič, ki ne mara ne živali ne otrok. Kaj se bo zgodilo s pitonko in gospodično Važnič, skupaj z otrokom preverite v knjigi V naši šoli je kača!, ki jo lahko naročite pri Mladinski knjigi. Vsekakor odlično božično darilo!


BLOG: Porodna zgodba iz karantene
Ko smo prišli pred porodnišnico, se ni želela posloviti od partnerja in mene, zato smo vsi skupaj naredili vizualizacijo...
25
Otrok levičar
Ima tudi vaš otrok dominantno levo roko? Kako pravzaprav vemo, da je otrok levičar in kako levičarja učiti pisati, rezat...
24
Otroci potrebujejo tudi dolgčas
Ali morajo otroci res ves čas biti zaposleni? Ali je morda malo dolgočasja zanje zdravilnega? Se danes otroci znajo zamo...
10
Slikanje podpira umirjanje in spodbuja vzt...
Slikanje je veliko več kot samo sprostitev. Je tudi prijeten trening za koncentracijo, ki pomaga graditi delovne navade,...
5


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:


Poletni kino za otroke - Počitniški program
Preverite Kinobalonov poletni počitniški program, ki je julija in avgusta pripravil poletne filmske projekcije za otroke...
Naredite sami: Recepti za najlepše milne m...
Le kateri otrok ne obožuje milnih mehurčkov!? Več kot jih je in večji kot so, večje je veselje. Če se želite izogniti ku...
Številka žabic
Katka123 RR

katero številko žabic kupiti za novorojenčka?