|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "Darilo" zavarovalnice ob rojstvu i...
5.10.2005 12:23:29   
Pikapolonica
Saj že naslov vse pove. Ob rojstvu Tie sva od Zavarovalnice Triglav dobila izplačilo okoli 120.000 tolarjev (to zavarovalnica da ob rojstvu prvorojenca). Zdaj me pa zanima če moram to dati v dohodnino kot prihodek?

LP, user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 12:24:38   
CatJa
Ne.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 13:11:29   
SaaS
Jaz sem ob rojstvu dobila denanrno nagrado od občine. To sem dala v dohodnino. Tako, da po moje je tudi tvoje treba. Sem pa dobila tisti izpisek, ki so ti ga dolžni poslati, da veš kaj in kam vpisat v dohodninsko napoved.
Če je zadevo treba vpisat, ti bo zavarovalnica poslala izpis, verjetno začetek prihodnjega leta, pred rokom za oddajo dohodnine. Tam ti potem vse lepo piše, pod katero številko, v katero kolono vpišeš..

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 13:52:45   
Andre
Tudi mi smo leta 1994 dobili "darilo" od Triglava - cca 180.000 SIT. Niso mi pa poslali nobenega obvestila o izplačilu in tudi nisem prijavila v dohodnino. MIslim, da tudi tebi ni treba, če te niso na Zavarovalnici ekstra na to opozorili.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 14:06:55   
kikakaka
Živjo,
danes prvič berem o "darilu", slišim pa drugič. Sedaj me zanima, na kak način si upravičen do njega. Vem, da je nekaj v zvezi z dodatnim življenskim zavarovanjem. Mož ga ima pri Triglavu.

Že vnaprej hvala za informacijo.
p.s. rajši prijavi, če si dobila kak izpis, odkar so me preverili, ne bi reskirala z izgovorom "nisem vedla, da moram". 

_____________________________

Kika

(odgovor članu Andre)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 14:36:30   
Anonimen
A ta znesek od zavarovalnice dobiš tudi, če se greš zavarovat šele v 7. mesecu nosečnosti? Kakšno zavarovanje moraš skleniti?

(odgovor članu kikakaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 14:36:38   
dinika
Mene tudi zanima zakaj so ti to izplačali? Midva imava oba sklenjeno pri njih Dodatno življensko zavarovanje z nezgodnim.

Je to mogoče to? Hvala za odgovor


(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 14:45:41   
Pikapolonica
Zavarovana morata biti oba starša, s tem da mamica vsaj eno leto ob rojstvu otroka. No, saj to menda ni v bistvu darilo, oz. nagrada, izplačajo ti pač del tvojega denarja malo prej (ne ob izteku npr. 35 letne dobe), pride pa vseeno zelo prav. Upsuser posted image , potem pa menda res ni treba  v dohodnino, če je to v bistvu moj denar.....user posted image

Bistvo je torej - oba starša, mamica najmanj eno leto (tko da , Kerensa, si malček prepozna).

Tako je pri Zavarovalnici Triglav, za druge pa ne vem. Razen za SKB Generali. Tam ti nič ne dajo. Vem, ker sem tudi tam zavarovana, pa sem se pozanimala.

LP, user posted image

(odgovor članu dinika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 16:40:15   
ciciban
Vcasih je bilo res darilo-ce si sklenil pogodbo pred l.2002-tisti,ki pa so sklenili po letu 2002 pa dobijo del svojega denarja-ce zelijo-in se na koncu ta znesek odsteje od privarcevanega denarja!!

Ni pa potrebno tega prikazat pri doh.!!!

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 16:53:10   
CatJa
Tako kot pravi ciciban. Moj oče je agent na Triglavu in sem ga menda 3x vprašala ali je to darilo ali se to odšteje od končne zavarovalne vsote. Se ne odšteje, ampak je darilo. S tem, da ga uveljavljaš kot zavarovalni primer, torej to ni dohodek in ne gre v dohodnino!
Če je po novem kaj drugače, pa ne vem. Jaz sem se zavarovala l. 98.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ciciban)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 20:36:36   
KIRA
tudi mene zanima tole, ampak imam (iamva) pa sklenjene police pri zavarovalnici MErkur. Meni se zdi, da je enkrat agentka nekaj takega omenila ob sklenitvi pogodbe, ampak ker sem bila tarat že noseča, menda zame ni prišlo v poštev - ker ob rojstvu ne bi imela 1 leto pogodbe...
Ne vem, če sem si prav zapomnila - zanima me pa vseeno - ima kdo police pri Merkurju in mi zna povedat več o tem - ker sedaj pričakujeva bebico št.2 ????
LP

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
5.10.2005 21:04:20   
baklica
Midva sva tud sklenila nezgodno zavarovanje pred tem ko sem drugič zanosila, a  ti potem tud kaj pripada (to je ene sorte varčevanje - sva rekla da bo za ta prvega sončka ko bo šel v srednjo šolo - kje je šele to).
Tud mene bi zanimalo kako je s to stvarjo. user posted image

Lučka

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
6.10.2005 9:09:16   
Anonimen
Kaj pa če je mati samohranilka in ima doživljenjsko zavarovanje + nezgodno zavarovanje pri zavarovalnici Triglav?

(odgovor članu baklica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
6.10.2005 12:32:08   
Anja**
a se ne dobi darilo samo za prvega otroka???

...drugace, Kira, imama midva tudi zavarovanje preko Merkurja... me zanima, ce ve kdo, kako je s tem....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
6.10.2005 12:52:26   
mehurčica
Oj punce! Delam za zavarovalnico Merkur(med drugim)....ampak sedaj se mi mudi. Dobite več informacij zvečer. 
Bye

(odgovor članu Anja**)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
6.10.2005 13:12:59   
Anonimen
Joj, šele sedaj sem videla, da sem se narobe izrazila. Mislila sem, kaj če bo mati prijavljena kot samohranilka in ima sklenjeno zavarovanje pri Triglavu?

(odgovor članu Anja**)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
6.10.2005 20:39:44   
HuAnita
Od mariborske sem dobila cca 38.000 sit, pa sem samo jaz tam zavarovana. sem pač bolj težka strankauser posted image

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
7.10.2005 13:03:42   
mehurčica
Tukaj je program, kjer dobiš tudi izplačilo ob rojstvu otroka:
http://www.merkur-zav.si/c_vsebina.php?s=s_2_3_4

Za dodatne informacije se lahko obrnete name privat.user posted image


< Sporočilo je popravil mehurčica -- 7.10.2005 13:05:26 >

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
7.10.2005 13:10:59   
KIRA



Izplačilo ob rojstvu otroka
160,00
240,00
320,00
400,00
480,00
560,00
640,00
720,00
800,00


Mehurčica: mi lahko to razložiš prosim?????
Midva imava oba sklenjeni polici10+ od 29.12.2003 če se ne motim. A za naju to tud velja ali kako - ali moraš imet kero drugo zavarovanje?? 1. hči je privekala na svet 10.08.2004 - nisva dobila nič,  drugo pa čakava sedaj 15.10. - če bo na rok...

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
7.10.2005 13:33:40   
mehurčica
Glede na to, za kakšno mesečno premijo se ti odločiš, da boš plačevala pri zavarovanju Vivant, takšen znesek potem dobiš ob rojstvu otroka. Mislim pa, da moreš imeti vsaj 10 mesecev prav to zavarovanje-Vivant. Če imaš samo 10+ z nezgodnim, to ne velja! Torej, recimo da plačuješ mesečno premijo 6,94€, dobiš ob rojstvu otroka 160,00€.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: "Darilo" zavarovalnice ob rojst...
9.10.2005 11:11:28   
asso
Naj bo,
bom odgovorila tudi anonimnim, čeprav raje ne bi.
Tudi mati samohranilka dobi izplačano.
Pri Triglavski je tako, da morata biti oba starša zavarovana oz. lahko je samo mati, če je samohranilka (drugi naslov kot oče otroka).
In tiste, ki ste pred letom 2002user posted image  se zavarovale dobiste nagrado, ostale pa svoj denar.

Jaz sem nagrado, ki je kar prav prišla.user posted image user posted image

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?